X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Dr Paśnik

Oceń ten wątek:
  • Pucholand Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xagax wrote:
    Dziewczyny a na jakie nr tel dzwonicie się umówić?Bo ja 2 znalazłam ,dzwonie 2 tydzień i nikt nie odbiera.Mam takie:601 817 803 i 42 6120277?

    Cześć, pytanko czy udało Ci się dodzwonić i umówić na wizytę do Pana Doktora? :)

  • AniaMiła Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 maja 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tu od niedawna . Dowiedziałam się o doc Paśniku od kolejnego ginekologa który który polecił mi konsultacje immunologiczną u doc bo być może wkoncu on znajdzie problem niepłodności od prawie 5 lat. Mimo dobrych wyników . 2x inseminacja bez zapłodnienia. 5x prób in vitro i dalej nic. Jestem załaman😭chodzę do psochologa bo inaczej chyba zwariuje. Mój nowy gin mówił że może być ciężko się dodzwonić, próbowałam trzy dni wyczytałam tutaj na forum inny numer tel niż miałam i o dziwo po którymś razie ktoś odebrał. Do końca czerwca wszystko zajęte, pani powiedziała że pan doktor nie wyznaczył nowych terminów. Powiedzcie kiedy mniej więcej Pan Doktor daje nowe terminy? Jest jakaś nadzieja ? Może jesteście bardziej doświadczone. Chwytam się wszystkiego. Założyłam konto na znanylekarz, tutaj na forum i wysłałam prośbę na fc do grupy. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedz!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2021, 12:52

  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMiła wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem tu od niedawna . Dowiedziałam się o doc Paśniku od kolejnego ginekologa który który polecił mi konsultacje immunologiczną u doc bo być może wkoncu on znajdzie problem niepłodności od prawie 5 lat. Mimo dobrych wyników . 2x inseminacja bez zapłodnienia. 5x prób in vitro i dalej nic. Jestem załaman😭chodzę do psochologa bo inaczej chyba zwariuje. Mój nowy gin mówił że może być ciężko się dodzwonić, próbowałam trzy dni wyczytałam tutaj na forum inny numer tel niż miałam i o dziwo po którymś razie ktoś odebrał. Do końca czerwca wszystko zajęte, pani powiedziała że pan doktor nie wyznaczył nowych terminów. Powiedzcie kiedy mniej więcej Pan Doktor daje nowe terminy? Jest jakaś nadzieja ? Może jesteście bardziej doświadczone. Chwytam się wszystkiego. Założyłam konto na znanylekarz, tutaj na forum i wysłałam prośbę na fc do grupy. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedz!

    @AniaMiła piszesz, że masz za sobą 5 prób invtro, ile transferów masz za sobą? Robiłaś już jakieś badania immunologiczne? Wcześniej w recepcji były listy rezerwowe, czasami ktoś wykruszał się w ostatnim momencie i wtedy można było trafić na wcześniejszą wizytę. Kiedy ruszą kolejne zapisy, ciężko powiedzieć, widziałam, że niektóre dziewczyny mają wizyty na lipiec, więc nie pozostaje nic innego niż dzwonienie do Łodzi. Wcześniej doc. miał też wizyty w Warszawie, dwie soboty w miesiącu (ale nie wiem , czy to aktualne), próbowałaś tam?

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • AniaMiła Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 maja 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało skrupulatnie opisałam. Mam 5 transferów za sobą. W pierwszej próbie były 3 transfery i żaden nawet się nie zagnieździł, w drugiej połączyło się 6 zarodków z czego na razie 2 wykorzystałam a 4 jeszcze czekają. Na razie zaprzestalam bo czuję że nie ma to sensu skoro nie znamy przyczyny. Gin mówi że trzeba czekać na szczęśliwy traf bo on nie wie co jest przyczyną niepowodzeń. Poszłam do innego i ten polecił mi doc Paśnika. Z badań na razie mamy przegląd cyklów (zawsze jest owulacja), hsg ok, badania nasienia podstawowe i rozszerzone, kariotypy. Myślę że trzeba zrobić jeszcze histeroskopie. Badań immunologicznych jeszcze nie robiłam. Sama nie wiem od jakich zacząć? Do Wawy się nie dodzwoniłam.

  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, że każda historia jest inna, ale czy miałaś po transferach włączoną heparynę? Wiem, że w niektórych klinikach dają z automatu. Miałaś badania w kierunku trombofilii? Ja trafiłam do doc. z innym problem, ale taki kompleksowy, wyjściowy zestaw na początek to badanie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, przeciwciała przeciw kardiolipinie, antykoagulant toczniowy, badanie KIR, przeciwciała przeciwjądrowe ANA, po owulacji pełny immunofenotyp. Być może coś już z tego miałaś robione, jeśli nie, warto w tą stronę poszukać :) Wiem, że łatwo pisać, ale nie poddawaj się! Na forum znajdziesz wiele dobrych duszyczek, bez których osobiście bym już dawno zwariowała. Historie tutaj zawarte pomogły mi się podnieść z wielu dołków i dodają wiary! :)

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • emka29 Autorytet
    Postów: 1127 954

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMiła wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem tu od niedawna . Dowiedziałam się o doc Paśniku od kolejnego ginekologa który który polecił mi konsultacje immunologiczną u doc bo być może wkoncu on znajdzie problem niepłodności od prawie 5 lat. Mimo dobrych wyników . 2x inseminacja bez zapłodnienia. 5x prób in vitro i dalej nic. Jestem załaman😭chodzę do psochologa bo inaczej chyba zwariuje. Mój nowy gin mówił że może być ciężko się dodzwonić, próbowałam trzy dni wyczytałam tutaj na forum inny numer tel niż miałam i o dziwo po którymś razie ktoś odebrał. Do końca czerwca wszystko zajęte, pani powiedziała że pan doktor nie wyznaczył nowych terminów. Powiedzcie kiedy mniej więcej Pan Doktor daje nowe terminy? Jest jakaś nadzieja ? Może jesteście bardziej doświadczone. Chwytam się wszystkiego. Założyłam konto na znanylekarz, tutaj na forum i wysłałam prośbę na fc do grupy. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedz!
    Najszybciej będzie jak napiszesz maila do apc. Chociaż pewnie odpiszą Ci że nowe wizyty dopiero na początku września będą umawiać. Ale warto też zapytać się o listę rezerwową No i oczywiście dzwonić codziennie ile tylko się da.

    12.05.2016 ciąża pozamaciczna :(
    18.04.2017 7 tc serce przestało bić :(
    20.01.2018 7tc serce przestało bić :(
    28.01.2020 KD blastka 3BB ❤🤰
    1.06.2020 zdrowa 👨‍👩‍👧
    12.10.2020 ❤ Dominika
    km5suay3h4up5iou.png
  • AniaMiła Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 maja 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agrafka wrote:
    Wiadomo, że każda historia jest inna, ale czy miałaś po transferach włączoną heparynę? Wiem, że w niektórych klinikach dają z automatu. Miałaś badania w kierunku trombofilii? Ja trafiłam do doc. z innym problem, ale taki kompleksowy, wyjściowy zestaw na początek to badanie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, przeciwciała przeciw kardiolipinie, antykoagulant toczniowy, badanie KIR, przeciwciała przeciwjądrowe ANA, po owulacji pełny immunofenotyp. Być może coś już z tego miałaś robione, jeśli nie, warto w tą stronę poszukać :) Wiem, że łatwo pisać, ale nie poddawaj się! Na forum znajdziesz wiele dobrych duszyczek, bez których osobiście bym już dawno zwariowała. Historie tutaj zawarte pomogły mi się podnieść z wielu dołków i dodają wiary! :)


    Jestem oszołomiona ilością badań. Tak na prawdę tego mi brakowało u poprzedniego gin. Po żadnym nieudanym transferze nie zlecił żadnych badań choć pytałam czy możemy zrobić jakieś badania tyle ich jest. Niestety jest nakierunkowany na dalsze próby, pewnie wrócę do niego po swoje 4 blastocysty ale jak rozwiąże problem. Nowy gin dziś nakierunkowal mnie na początek na badania KIR i wszystko fajnie wytłumaczył. Niestety on nie zleca ich do laboratorium. Powiedzi że najlepiejj zrobić je przez APC w Łodzi doc albo jeśli jest możliwość to w Radomiu bezpośrednio w ich laboratorium. Będę dzwonić w poniedziałek może coś wymyśle.
    Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum. Już samo czytanie wątków daje dużą wiedzę i podnosi na duchu.

  • arri Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 maja 2021, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety do apc należy dzownić od rana mimo że rejestracja jest teoretycznie od 11 czy 12. Kiedyś jednego dnia dzowniłam tam 147razy(!!) i nikt nie odebrał bo na czas wizyt i szczepien po prostu wyciszaja telefon - sama byłam tego swiadkiem.
    Jeśli nie masz daleko polecam podjechac i sie umowić na najbliższy termin z prosba o liste rezerwową. KIR i MLR - to chyba najważniejsze badania (plus ANA). Nie poddawaj sie! Ja te badania robilam w diagnostyce w Katowicach na paderewskiego - nikt o tym nie mowi ale poza invimedem Katowice robią je w te same dni czyli pierwszy i czwarty wtorek miesiaca z tym ze w invimedzie Katowice nalezy sie rejestrowac na takie badanie bo jest ograniczona ilosc a w diagnostyce nie stad polecam.

  • Patka11651 Przyjaciółka
    Postów: 84 169

    Wysłany: 8 maja 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMiła wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem tu od niedawna . Dowiedziałam się o doc Paśniku od kolejnego ginekologa który który polecił mi konsultacje immunologiczną u doc bo być może wkoncu on znajdzie problem niepłodności od prawie 5 lat. Mimo dobrych wyników . 2x inseminacja bez zapłodnienia. 5x prób in vitro i dalej nic. Jestem załaman😭chodzę do psochologa bo inaczej chyba zwariuje. Mój nowy gin mówił że może być ciężko się dodzwonić, próbowałam trzy dni wyczytałam tutaj na forum inny numer tel niż miałam i o dziwo po którymś razie ktoś odebrał. Do końca czerwca wszystko zajęte, pani powiedziała że pan doktor nie wyznaczył nowych terminów. Powiedzcie kiedy mniej więcej Pan Doktor daje nowe terminy? Jest jakaś nadzieja ? Może jesteście bardziej doświadczone. Chwytam się wszystkiego. Założyłam konto na znanylekarz, tutaj na forum i wysłałam prośbę na fc do grupy. Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedz!

    Ostatnio bylam u dr pod koniec kwietnia i wtedy słyszałam jak panie z recepcji zapisywały na sierpień w Łodzi. Pierwsza wizyta zawsze musi być osobiście. Dr konsultuje też telefonicznie w Salvemedica w Warszawie i tam zapisy są przez ZNANY LEKARZ w wyznaczony dzień miesiąca na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Ja radzę najpierw zapisać się do Łodzi i cały czas obserwować na Znany lekarz czy nie zwolni się wcześniej termin. Ja tak umówiłam 2 wizyty. A o ciążę staram się 8 lat. Tak jak u ciebie, brak zagniezdzenia. Zmieniłam klinikę i tam skierowali mnie do dr Paśnik. Po badaniach okazało się że zarodek nie miał szans się zagnieździć, bo brakuje mi odpowiednich KIRów. Dostałam zastrzyki i teraz mam nadzieję, że w końcu się uda. Życzę ci powodzenia!

  • AniaMiła Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 9 maja 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka11651 wrote:
    Ostatnio bylam u dr pod koniec kwietnia i wtedy słyszałam jak panie z recepcji zapisywały na sierpień w Łodzi. Pierwsza wizyta zawsze musi być osobiście. Dr konsultuje też telefonicznie w Salvemedica w Warszawie i tam zapisy są przez ZNANY LEKARZ w wyznaczony dzień miesiąca na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Ja radzę najpierw zapisać się do Łodzi i cały czas obserwować na Znany lekarz czy nie zwolni się wcześniej termin. Ja tak umówiłam 2 wizyty. A o ciążę staram się 8 lat. Tak jak u ciebie, brak zagniezdzenia. Zmieniłam klinikę i tam skierowali mnie do dr Paśnik. Po badaniach okazało się że zarodek nie miał szans się zagnieździć, bo brakuje mi odpowiednich KIRów. Dostałam zastrzyki i teraz mam nadzieję, że w końcu się uda. Życzę ci powodzenia!


    A gdzie robiłaś KIR? Długo czekałaś na badania? I ile one kosztują?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2021, 09:10

  • Nadziejka@ Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 9 maja 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem pacjentka doc Pasnika, jestem po immunosupresji która niestety nie przyniosła efektu, przedemna druga wizyta końcem czerwca. Bardzo mi zależy na szczepieniach jednak mam dodatnie ana 3 w mianie 1:160 ziarnisty. Czy którejs z was z takim wynikiem doktor zgodził się na szczepienia? Wyslalam mu maila 3 tygodnie temu z prośbą o szczepienia i zlecenia ponownych badań jednak do dziś się nie odezwał, jutro ponowie maila.

    Starania od 07.2019

    Niedoczynność tarczycy, PCOS, IO, hiperprolaktynemia czynnościowa.

    Euthyrox 100/88, Glucophage xr 750, Dostinex, cynk, selen, wit. D, miovelia, NAC, żelazo, magnez, wit. C 1000, wit. A+E, Omega 3, DHA, olej z wiesiołka do owu, ACC optima do owu, olej z czarnuszki, olej lniany.

    Fertilman, cynk, wit. D, magnez, maca, wit. C 1000, olej z czarnuszki, olej lniany, sok pomidorowy.

    TSH 0,928
    Progesteron 7dpo 27,8
    PRL 11,47
    AMH 7,2

    Aromek + Ovitrelle 3x
    Lametta 2x + Ovitrelle
    Clo + Ovitrelle 9x
  • Jaaaga Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 9 maja 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka@ wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem pacjentka doc Pasnika, jestem po immunosupresji która niestety nie przyniosła efektu, przedemna druga wizyta końcem czerwca. Bardzo mi zależy na szczepieniach jednak mam dodatnie ana 3 w mianie 1:160 ziarnisty. Czy którejs z was z takim wynikiem doktor zgodził się na szczepienia? Wyslalam mu maila 3 tygodnie temu z prośbą o szczepienia i zlecenia ponownych badań jednak do dziś się nie odezwał, jutro ponowie maila.
    Ja nie w temacie szczepień, ale zaleceń, mi po nieudanej immunosupresji docent kazał przyjść na wizytę żeby ustalić co dalej.

    Nadziejka@ lubi tę wiadomość

  • Patka11651 Przyjaciółka
    Postów: 84 169

    Wysłany: 10 maja 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMiła wrote:
    A gdzie robiłaś KIR? Długo czekałaś na badania? I ile one kosztują?

    Ja robiłam to badanie zaraz po wizycie u dr Paśnik w APC - analizy medyczne w Łodzi. Płaciłam ok 500 zł i czekałam prawie 3 tygodnie na wynik.

  • Avonne Autorytet
    Postów: 363 424

    Wysłany: 11 maja 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Próbuje umówić drugą wizytę u docenta z wynikami I już nie wiem jak to zrobić. Dzwonię od 2 tygodni I nikt tam nie odbiera. Czy to celowe? Na pierwszej wizycie w łodzi wpisali mnie na listę rezerwową i kazali dzwonić jak będą wyniki. Czy ktoś jest jeszcze w takiej sytuacji?

    Napisałam maila I otrzymałam smsa z zapisana wizyta przez znany lekarz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2021, 12:16

    9.12.2022 👶córka 4030 g 58 cm ❤
  • Nadziejka@ Przyjaciółka
    Postów: 121 45

    Wysłany: 11 maja 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaaga wrote:
    Ja nie w temacie szczepień, ale zaleceń, mi po nieudanej immunosupresji docent kazał przyjść na wizytę żeby ustalić co dalej.
    Tak wiem, mi też kazał przyjść na wizytę ale powiedzial że niektóre badania trzeba będzie powtórzyć, głupia ja się nie zapytałam jakie 🤷🏻‍♀️ Nie odpisuje już 3 tydzień. Powtórzę ana3 i tyle, chociaz chciałam iść na wizytę z kompletem żeby czasu nie marnowac no ale cóż 🥺

    Starania od 07.2019

    Niedoczynność tarczycy, PCOS, IO, hiperprolaktynemia czynnościowa.

    Euthyrox 100/88, Glucophage xr 750, Dostinex, cynk, selen, wit. D, miovelia, NAC, żelazo, magnez, wit. C 1000, wit. A+E, Omega 3, DHA, olej z wiesiołka do owu, ACC optima do owu, olej z czarnuszki, olej lniany.

    Fertilman, cynk, wit. D, magnez, maca, wit. C 1000, olej z czarnuszki, olej lniany, sok pomidorowy.

    TSH 0,928
    Progesteron 7dpo 27,8
    PRL 11,47
    AMH 7,2

    Aromek + Ovitrelle 3x
    Lametta 2x + Ovitrelle
    Clo + Ovitrelle 9x
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka@ wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem pacjentka doc Pasnika, jestem po immunosupresji która niestety nie przyniosła efektu, przedemna druga wizyta końcem czerwca. Bardzo mi zależy na szczepieniach jednak mam dodatnie ana 3 w mianie 1:160 ziarnisty. Czy którejs z was z takim wynikiem doktor zgodził się na szczepienia? Wyslalam mu maila 3 tygodnie temu z prośbą o szczepienia i zlecenia ponownych badań jednak do dziś się nie odezwał, jutro ponowie maila.

    Ja mam ANA 1:160 ziarnisty, ale w ANA3 mam wszystko ujemne i jest to zielone światło na szczepienia. Jestem świeżo po wizycie, więc to pewniak ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka@ wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem pacjentka doc Pasnika, jestem po immunosupresji która niestety nie przyniosła efektu, przedemna druga wizyta końcem czerwca. Bardzo mi zależy na szczepieniach jednak mam dodatnie ana 3 w mianie 1:160 ziarnisty. Czy którejs z was z takim wynikiem doktor zgodził się na szczepienia? Wyslalam mu maila 3 tygodnie temu z prośbą o szczepienia i zlecenia ponownych badań jednak do dziś się nie odezwał, jutro ponowie maila.

    Ponowne badania to ANA, test IMK, test CBA. Ja robiłam na własną rękę i wystarczyło do zlecenia szczepień.

    W zasadzie to albo cytokiny z testu CBA albo alloMLR decydują o szczepieniu (oczywiście interpretacji dokonuje docent).

  • Jaaaga Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 11 maja 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka@ wrote:
    Tak wiem, mi też kazał przyjść na wizytę ale powiedzial że niektóre badania trzeba będzie powtórzyć, głupia ja się nie zapytałam jakie 🤷🏻‍♀️ Nie odpisuje już 3 tydzień. Powtórzę ana3 i tyle, chociaz chciałam iść na wizytę z kompletem żeby czasu nie marnowac no ale cóż 🥺
    Ana 3 nie ma sensu powtarzać bo to badanie genetyczne, wyjdzie Ci takie samo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaaaga wrote:
    Ana 3 nie ma sensu powtarzać bo to badanie genetyczne, wyjdzie Ci takie samo.

    ANA3 nie jest badaniem genetycznym i może być jak najbardziej zmienne. To immunologia, a ona jest zmienna.

  • Baby89 Przyjaciółka
    Postów: 144 30

    Wysłany: 11 maja 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie badania immunofenotypu. Wlasnie przygotowuje sie do punkcji, tzn aktualnie jestem na etapie wyciszania jajników, wlasnie kończę blistrze tabletek antykoncepcyjnych. Na forum wyczytałam że badanie to powinno zrobic sie w drugiej fazie cyklu, Ok 5-7 dni po owulacji. Myślicie, że mogę zrobic to badanie biorąc tabletki antykoncepcyjne czy to sie automatycznie wyklucza?

    Ona- 32 lat
    On- 33 lata

    -Styczeń 2019- rozpoczęcie starań naturalnych
    Klinika w Niemcach :
    -Październik 2020- nieudane IUI
    -Listopad 2020- nieudana IUI
    -Grudzień 2020- nieudana IUI
    -Styczeń 2021- nieudane IUI
    Zmiana kliniki Invimed Wrocław:
    - Czerwiec 2021- punkcja-pobrano 18 dojrzałych pęcherzyków- mamy dwie blastocysty 4 BB, 4BB ❄️❄️
    - Lipiec 2021- transfer blastocysty - beta <0,5 😢
    - Październik 2021- transfer blastocysty- beta 2,4 😢
    Zmiana kliniki- Czechy:
    - czerwiec 2022- transfer blastocysty
    26.07 ❤️
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ