X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Duphaston a miesiączka
Odpowiedz

Duphaston a miesiączka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Figulina Autorytet
    Postów: 1159 552

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam pytanie do dziewczyn, które brały duphaston i nie przerwały jego przyjmowania do wystąpienia miesiączki. Na temat jego brania znam dwie teorie. Niektóre osoby mówią, że okres nie pojawi się do momentu, aż nie odstawi się dupka, ale są też takie osoby, które miały zalecone branie leku cały czas aż do momentu pojawienia się miesiączki, a gdyby ona się nie pojawiła miały zrobić test. Jeśli byłby pozytywny miały brać dalej, a jak negatywny, to odstawić. Z tego jednak wynika, że okres normalnie powinien wystąpić nawet gdy bierze się cały czas duphaston. Ja jestem po pierwszej inseminacji w tym miesiącu. Testu jeszcze nie wykonałam, bo dzień przed planowaną miesiączką zaczęły się delikatne plamienia koloru kawy z mlekiem (nazwałabym to nawet brudzeniami, bo ilości były śladowe), miałam nie robić testu, bo uznałam, że za chwilę dostanę okres i sprawa będzie jasna, ale po dwóch dniach plamienie zaczęło ustępować. Najbardziej obawiam się o to, że to plamienie było początkiem nowego cyklu, a wystąpiło własnie dlatego, że biorę dupka (wtedy będzie to cykl stracony, bo nie zdążę już ze stymulacją). Czy ktoś tak miał, że podczas brania duphastonu zamiast okresu pojawiły się jedynie delikatne plamienia albo czy był ktoś kto tak miał, a test wyszedł pozytywny? Każdy przypadek mile widziany (biorę duphaston pierwszy raz w życiu, więc nie wiem, jak organizm może się po nim zachowywać).

    Insulinooporność
    Niedoczynność tarczycy, hashimoto

    03.02.2018 - trzecia inseminacja :)
    iv09bd3mz2x39jc3.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ