X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Encorton

Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 23 stycznia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta,
    Czy któraś z Was przyjmuje encorton podczas starań lub/i po nich? Macie jakieś skutki uboczne? Jakie przyjmujecie dawki?
    Ja zaczynam w tym cyklu od dawki 2,5mg rano. Lekarz przepisał mi ten lek, bo podejrzewa, że przyczyną moich niepowodzeń mogą być jakieś przeciwciała, które utrudniają cały proces zajścia w ciążę.
    Trochę się obawiam tego leku, w końcu to steryd :/.

    palyna lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 lutego 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to brałam bardzo bardzo bardzo dawno i pamiętam, że cykl mi sie skrócił o jakiś tydzień

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2014, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny mam pytanko czy któraś z was przyjmuje encorton? w czym ma on pomóc jeśli chodzi o ciążę?

  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 31 marca 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio lekarz pulmonolog przepisał ten lek na astmę i zabronił się starać przez najbliższe 2mce bo to bardzo silny lek. Wiec nie rozumiem czemu ma niby pomoc w zajściu w ciążę?

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Encorton pomaga podczas ciaży gdy sa problemy immunologiczne aby organzim nie odrzucał zarodka a przed ciażą nie mam pojecia w czym ma pomóc.

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 31 marca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja się też dziwię ze przy staraniach encorton, mam go w domu całą paczkę ale nie użyta bo to własśnie na coś zupełnie innego dostałam....
    ale chętnie poczytam opinię.

    inessa lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie badanie powie,że trzeba by było brać encorton w ciąży?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAaadziuu wiesz nie ma okreslonego badania aby brac encorton najczesciej sie go bierze kiedy kobieta choruje na choroby autoimmunologiczne i do tego juz poroniła dziecko ale to tez zależy od lekarzy i ich decyzji nie każdy lekarz sie na to decyduje!!!
    Ja biore od czasu do czasu Metypred ( podobne do ENcortonu) i lekarz z kliniki powiedział,ze to nie powinno jakos zaszkodzić dziecku.

    maaadziaaa87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy dodatnie ana zalicza się do autoimmunologii?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy co lekarz CI powiedział ale myśle,ze tak, zalicza sie do immunologii!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Zalezy co lekarz CI powiedział ale myśle,ze tak, zalicza sie do immunologii!!!


    a czym się różni autoimmunologia od immunologii?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaje tu namiar na fajny artykuł o immunologii gdzie jest też wytłumaczenie co to jest autoimmunologia !!
    http://www.sciaga.pl/tekst/45882-46-zaburzenia_immunologiczne

    tu poważniejszy artykuł bo z biotechnologii ale tez w miare czytelny:
    http://www.e-biotechnologia.pl/Artykuly/Choroby-autoimmunologiczne/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2014, 19:31

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że może pomóc w przypadku, kiedy organizm kobiety nie przyjmuje (bądź niszczy) nasienie, ale mogę się mylić. Lekarz drugi cykl każe mi odstawiać encorton po potwierdzonej owulacji. Ostatnio wypadło mi z głowy żeby potwierdzić moje przypuszczenia, ale następnym razem już nie zapomnę zapytać.

    inessa, Anatolka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś też o tym słyszałam,ze włąsnie wtedy podaje sie Encorton :)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę encorton, związane jest to chyba z moją alergią. Tak myślę, że o to chodzi. Wypisał mi go nowy gin i pewnie mówił co i jak, ale podał mi też milion innych informacji i chyba nie wszystkie przyswoiłam ;) Jak przeczytałam ulotkę to żadne inne przyczyny do mnie nie pasują. Cykle stymulowane CLO były ładne tylko efektu nie było. Z mojej strony zmiana lekarza, z jego całkowita zmiana leków. Skutków ubocznych nie czuję. Biorę od 3dc do 15 dc (przypuszczam, że zakłada na ten dzień owulację, ale trochę się przeliczy, bo jeszcze nie zna mojego organizmu - zawsze mam jeszcze ze 2-3 dni później).

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 lipca 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś - pytałaś? Wiem, że już trochę czasu minęło od Twojego posta, ale może jednak :)


    A i przeczytałam, że przy Encortonie organizm ma większe zapotrzebowanie na kwas foliowy? Ktoś coś? Wspominał Wam lekarz o tym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2014, 09:52

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lipca 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Lenuś - pytałaś? Wiem, że już trochę czasu minęło od Twojego posta, ale może jednak :)


    A i przeczytałam, że przy Encortonie organizm ma większe zapotrzebowanie na kwas foliowy? Ktoś coś? Wspominał Wam lekarz o tym?

    Anatolka, pytałam lekarza, a ten potwierdził, że encorton wpływa na lepszą akceptację nasienia, a ponadto jest przydatny w sytuacji stymulacji jajeczkowania - podobno wspomaga cały proces. O większym zapotrzebowaniu na kwas foliowy nie słyszałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2014, 12:41

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • Marta28 Ekspertka
    Postów: 223 127

    Wysłany: 26 lipca 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i przeczytałam, że przy Encortonie organizm ma większe zapotrzebowanie na kwas foliowy? Ktoś coś? Wspominał Wam lekarz o tym?[/QUOTE]

    Mi po ostatniej ciąży pozamacicznej lekarz przepisuje kwas foliowy 5mg. Jest on na receptę i kosztuje ok 2zł za 30 tabletek. Encorton biorę od dzisiaj.

    2nn33e3kygfl7iaf.png

    7b13822a6ea8651351a8fcaa026c5d99.png
    Kalendarz

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 lipca 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny mam pytanie i nie wiem czy nie mam problemu. Lekarz wypisał mi encorton 3-15 dc. A brałam go przypadkiem do 17 dc. Po prostu z rozpędu, bo ustawiłam sobie przypomnienie w telefonie i brałam. Jak myślicie - będzie z tego jakaś kicha, czy te 2 dni to nie dramat?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 29 lipca 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Hej, dziewczyny mam pytanie i nie wiem czy nie mam problemu. Lekarz wypisał mi encorton 3-15 dc. A brałam go przypadkiem do 17 dc. Po prostu z rozpędu, bo ustawiłam sobie przypomnienie w telefonie i brałam. Jak myślicie - będzie z tego jakaś kicha, czy te 2 dni to nie dramat?

    Nie będzie, ja czasami musiałam brać prawie przez cały cykl. Niektórzy lekarze są zdania, żeby przyjmować encorton aż do momentu zagnieżdżenia zarodka, inni twierdzą, że wystarczy do owulacji. Dwa dni nie będą robiły różnicy.

    Anatolka lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ