Odpowiedz

Endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Fantasmagoria Autorytet

Wysłany: 6 grudnia 2017, 20:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Dziewczyny czy przy stwierdzonej endometriozie bez torbieli ale ze zrostami, ktore zostaly usuniete w trakcie laparoskopii robionej ok 2 miesiace temu trzeba spieszyc sie ze staraniami?
    ja jestem przekonana, ze chce natomiast wiadomo dziecka sama sobie nie zrobię.
    Moj partner chcialby z tym poczekac i odlozyc starania o pol roku do roku.
    A ja sie boję, ze takie odwlekanie moze zrodzic wiecej problemow
    co myslicie?

Zgadzam się z Szatynkowato, sprawa indywidualna, jak mąż nie czuje się teraz na siłach to go nie zmusisz. Różnie może być, endomenda to fałszywa menda, czasem odpuszcza, a czasem nie. Może podszkol trochę męża z tego do czego może prowadzić endomenda - nawroty, torbiele, itd. Oczywiście tak jak napisałam, suka jest fałszywa - jedne mimo endomendy zachodzą w ciążę bez większego problemu inne żałują, że tak późno zaczęły starania.
    Życzę powodzenia i ... wpadki :D

szatynkowato lubi tę wiadomość

Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
  • Baylee Ekspertka

Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    z wpadka ciezko, on stosuje przerywany i tak wiem ze tam niby mozna zajsc ale nie z moim szczesciem:) i z moimi cyklami bezowulacyjnymi czesto
    niestety ja mam taka sytuacja ze najbezpieczniej dla mnie i pod wzgledem pracy czyli finans byloby zajsc teraz
    a przynajmniej juz teraz sie starac:)
    najwyzej po wizycie mojej u lekarza wiecej sie wyjasni i bedziemy rozmawiac

16uddqk30vgif7kq.png

Wysłany: 7 grudnia 2017, 22:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    z wpadka ciezko, on stosuje przerywany i tak wiem ze tam niby mozna zajsc ale nie z moim szczesciem:) i z moimi cyklami bezowulacyjnymi czesto
    niestety ja mam taka sytuacja ze najbezpieczniej dla mnie i pod wzgledem pracy czyli finans byloby zajsc teraz
    a przynajmniej juz teraz sie starac:)
    najwyzej po wizycie mojej u lekarza wiecej sie wyjasni i bedziemy rozmawiac

Trzymam kciuki za zdrowy kompromis :) A ze swojej perspektywy patrząc, to liczę, że przekonasz męża do swojej koncepcji :)

AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    AZ - transfer 02.12. ☹️
  • Baylee Ekspertka

Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje:)
    lekarz powuedzial mi ze mam endometrioza II stopnia i ze faktycznie najlepiej nie odkladac
    mam nadzieje ze po wywolanym duphastonem okresie wroc owulacja i bede mogla zaczac starania

16uddqk30vgif7kq.png
  • kinga1185 Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do Dziwczyn, ktore miewaly torbiele endometrialne.
    Czy miewalyscie bole jajnikow podczas okresu? Ja sie obawiam, ze to wlasnie objaw tworzacych sie torbieli...
    Wizyte mam dopiero za tydzien.
    I tak sie zastanawiam, czy mniejsza ilosc podczas okresu moze byc oznaka, ze wszytsko przedostaje sie do jamy brzusznej...

Dziekuje

06.12 - beta 200, prog
    25.11 - transfer...
    22.12- punkcja; 7 komorek; 6 zaplodnionych
    10.2019 początek długiego protokolu
    grudzien 2018 - wizyta w klinice; jestesmy zdecydowani na IVF
    Luty 2018 - laporoskopia. Brak endoemtriozy, brak zrostow, macica w porzadku.
    Endo, PCO?, Hashimoto, IO, MTHFR_677C; MTHFR-1298A-C; PAI-1G 4 G hetero
    Luty 2017 poczatek Napro
    Sierpien 2016 poronienie
    Laporoskopia i HSG - lewa strona niedrozna
    Poczatek staran - styczen 2015
  • katson Autorytet

Wysłany: 11 grudnia 2017, 17:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1185 u mnie jak pojawiły się torbiele to miałam bóle jajników zarówno podczas okresu jak i po okresie kilka dni. Okres walsnie nie był jakiś bardzo obfity ale długi no i miałam plamienia przed i po okresie.

mhsv9vvjik6eumb7.png

endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów

Wysłany: 11 grudnia 2017, 19:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, ja miałam potworne bóle całego podbrzusza + plamienia.

AZ - transfer 02.12. ☹️
  • kinga1185 Autorytet

Wysłany: 12 grudnia 2017, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, ja plamien nigdy nie mialam. Zreszta tez zadnych objawow zwiazanych z endometrioza, tylko teraz te jajniki... No nic musze poczekac do poniedzialku.

06.12 - beta 200, prog
    25.11 - transfer...
    22.12- punkcja; 7 komorek; 6 zaplodnionych
    10.2019 początek długiego protokolu
    grudzien 2018 - wizyta w klinice; jestesmy zdecydowani na IVF
    Luty 2018 - laporoskopia. Brak endoemtriozy, brak zrostow, macica w porzadku.
    Endo, PCO?, Hashimoto, IO, MTHFR_677C; MTHFR-1298A-C; PAI-1G 4 G hetero
    Luty 2017 poczatek Napro
    Sierpien 2016 poronienie
    Laporoskopia i HSG - lewa strona niedrozna
    Poczatek staran - styczen 2015
  • KATU Nowa

Wysłany: 30 stycznia 2018, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.

Mam podejrzenie endometriozy wewnętrznej (adenomioza) 4 transfery nieudane za mną. Zwracam się z zapytaniem do dziewczyn, które zmagają się z tym choróbskiem, czy stosowały jakieś leki i jaki była tego skutek. Tak jak wspomniałam mam podejrzenie na usg "coś tam " wychodzi. Chciałabym to zdiagnozować, jakie badanie powinnam zrobić aby mieć 100 % pewność że to mam. Planuje kolejne transfery, ale najpierw chcę się ewentualnie podleczyć aby nie stracić moich śnieżynek.
    Będę bardzo wdzięczna za wasze informację i sugestie

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 16:09

• Maugo Przyjaciółka

Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATU wrote:
    Witam dziewczyny.

Mam podejrzenie endometriozy wewnętrznej (adenomioza) 4 transfery nieudane za mną. Zwracam się z zapytaniem do dziewczyn, które zmagają się z tym choróbskiem, czy stosowały jakieś leki i jaki była tego skutek. Tak jak wspomniałam mam podejrzenie na usg "coś tam " wychodzi. Chciałabym to zdiagnozować, jakie badanie powinnam zrobić aby mieć 100 % pewność że to mam. Planuje kolejne transfery, ale najpierw chcę się ewentualnie podleczyć aby nie stracić moich śnieżynek.
    Będę bardzo wdzięczna za wasze informację i sugestie
    Ja z mężem staramy się już ponad 3 lata, brak wyraźnej przyczyny. Zrobiliśmy mnóstwo badań, robiłam też HSG 1,5 roku temu i niby wszystko ok. Byłam już stymulowana Clo 3 razy.
    W końcu zmieniłam lekarza (kolejny raz) i na pierwszej wizycie wykryl u mnie na usg jakieś ogniska endometriozy. Skierował mnie na laparoskopię i powiedział, że jest to prawdopodobna przyczyna niepowodzeń i jednocześnie ostatnie badanie, które możemy zrobić. Mam zabieg 19 lutego. Na skierowaniu mam napisane "podejrzenie subklinicznej endometriozy". Generalnie chyba właśnie laparoskopia jest jedyną możliwością potwierdzenia endometriozy. A Ty miałaś robioną?

04.2016 morfologia - 0%, 09.2016 - 12%, 03.2017 - 6%
    HSG 04.2016 - drożne
    05.2017 - Hiperprolaktynemia czynnościowa,
    MTHFR 1298A-C i PAI-1 4G - układy heterozygoryczne,
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Metyle, Acard
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego