X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    Dziewczyny czy przy stwierdzonej endometriozie bez torbieli ale ze zrostami, ktore zostaly usuniete w trakcie laparoskopii robionej ok 2 miesiace temu trzeba spieszyc sie ze staraniami?
    ja jestem przekonana, ze chce natomiast wiadomo dziecka sama sobie nie zrobię.
    Moj partner chcialby z tym poczekac i odlozyc starania o pol roku do roku.
    A ja sie boję, ze takie odwlekanie moze zrodzic wiecej problemow
    co myslicie?

    Zgadzam się z Szatynkowato, sprawa indywidualna, jak mąż nie czuje się teraz na siłach to go nie zmusisz. Różnie może być, endomenda to fałszywa menda, czasem odpuszcza, a czasem nie. Może podszkol trochę męża z tego do czego może prowadzić endomenda - nawroty, torbiele, itd. Oczywiście tak jak napisałam, suka jest fałszywa - jedne mimo endomendy zachodzą w ciążę bez większego problemu inne żałują, że tak późno zaczęły starania.
    Życzę powodzenia i ... wpadki :D

    szatynkowato lubi tę wiadomość

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z wpadka ciezko, on stosuje przerywany i tak wiem ze tam niby mozna zajsc ale nie z moim szczesciem:) i z moimi cyklami bezowulacyjnymi czesto
    niestety ja mam taka sytuacja ze najbezpieczniej dla mnie i pod wzgledem pracy czyli finans byloby zajsc teraz
    a przynajmniej juz teraz sie starac:)
    najwyzej po wizycie mojej u lekarza wiecej sie wyjasni i bedziemy rozmawiac

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    z wpadka ciezko, on stosuje przerywany i tak wiem ze tam niby mozna zajsc ale nie z moim szczesciem:) i z moimi cyklami bezowulacyjnymi czesto
    niestety ja mam taka sytuacja ze najbezpieczniej dla mnie i pod wzgledem pracy czyli finans byloby zajsc teraz
    a przynajmniej juz teraz sie starac:)
    najwyzej po wizycie mojej u lekarza wiecej sie wyjasni i bedziemy rozmawiac

    Trzymam kciuki za zdrowy kompromis :) A ze swojej perspektywy patrząc, to liczę, że przekonasz męża do swojej koncepcji :)

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje:)
    lekarz powuedzial mi ze mam endometrioza II stopnia i ze faktycznie najlepiej nie odkladac
    mam nadzieje ze po wywolanym duphastonem okresie wroc owulacja i bede mogla zaczac starania

    16uddqk30vgif7kq.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do Dziwczyn, ktore miewaly torbiele endometrialne.
    Czy miewalyscie bole jajnikow podczas okresu? Ja sie obawiam, ze to wlasnie objaw tworzacych sie torbieli...
    Wizyte mam dopiero za tydzien.
    I tak sie zastanawiam, czy mniejsza ilosc podczas okresu moze byc oznaka, ze wszytsko przedostaje sie do jamy brzusznej...

    Dziekuje

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga1185 u mnie jak pojawiły się torbiele to miałam bóle jajników zarówno podczas okresu jak i po okresie kilka dni. Okres walsnie nie był jakiś bardzo obfity ale długi no i miałam plamienia przed i po okresie.

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, ja miałam potworne bóle całego podbrzusza + plamienia.

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 12 grudnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny, ja plamien nigdy nie mialam. Zreszta tez zadnych objawow zwiazanych z endometrioza, tylko teraz te jajniki... No nic musze poczekac do poniedzialku.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • KATU Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.

    Mam podejrzenie endometriozy wewnętrznej (adenomioza) 4 transfery nieudane za mną. Zwracam się z zapytaniem do dziewczyn, które zmagają się z tym choróbskiem, czy stosowały jakieś leki i jaki była tego skutek. Tak jak wspomniałam mam podejrzenie na usg "coś tam " wychodzi. Chciałabym to zdiagnozować, jakie badanie powinnam zrobić aby mieć 100 % pewność że to mam. Planuje kolejne transfery, ale najpierw chcę się ewentualnie podleczyć aby nie stracić moich śnieżynek.
    Będę bardzo wdzięczna za wasze informację i sugestie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2018, 16:09

    Maszonek lubi tę wiadomość

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATU wrote:
    Witam dziewczyny.

    Mam podejrzenie endometriozy wewnętrznej (adenomioza) 4 transfery nieudane za mną. Zwracam się z zapytaniem do dziewczyn, które zmagają się z tym choróbskiem, czy stosowały jakieś leki i jaki była tego skutek. Tak jak wspomniałam mam podejrzenie na usg "coś tam " wychodzi. Chciałabym to zdiagnozować, jakie badanie powinnam zrobić aby mieć 100 % pewność że to mam. Planuje kolejne transfery, ale najpierw chcę się ewentualnie podleczyć aby nie stracić moich śnieżynek.
    Będę bardzo wdzięczna za wasze informację i sugestie
    Ja z mężem staramy się już ponad 3 lata, brak wyraźnej przyczyny. Zrobiliśmy mnóstwo badań, robiłam też HSG 1,5 roku temu i niby wszystko ok. Byłam już stymulowana Clo 3 razy.
    W końcu zmieniłam lekarza (kolejny raz) i na pierwszej wizycie wykryl u mnie na usg jakieś ogniska endometriozy. Skierował mnie na laparoskopię i powiedział, że jest to prawdopodobna przyczyna niepowodzeń i jednocześnie ostatnie badanie, które możemy zrobić. Mam zabieg 19 lutego. Na skierowaniu mam napisane "podejrzenie subklinicznej endometriozy". Generalnie chyba właśnie laparoskopia jest jedyną możliwością potwierdzenia endometriozy. A Ty miałaś robioną?

    Maszonek lubi tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 657 613

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2021, 13:02

  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 14 lutego, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar wybrać się na pierwsze badanie w celu diagnozy endometriozy. Powiedzcie czy to ma jakieś znaczenie czy badanie odbędzie się zaraz po okresie, czy zaraz przed?
    Kolejne pytanie, jak wygląda takie badanie? Podobne do usg ginekologicznego czy coś zupełnie innego? Jak bardzo jest to bolesne?
    Szczerze mówiąc obawiam się tego badania.
    I jakiego lekarza w Rzeszowie polecicie do badania? Zastanawiam się nad zapisaniem się do pani doktor https://ginekolog-rzeszow.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego, 10:44

  • Aster_81 Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 14 lutego, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetpis wrote:
    Mam zamiar wybrać się na pierwsze badanie w celu diagnozy endometriozy. Powiedzcie czy to ma jakieś znaczenie czy badanie odbędzie się zaraz po okresie, czy zaraz przed?
    Kolejne pytanie, jak wygląda takie badanie? Podobne do usg ginekologicznego czy coś zupełnie innego? Jak bardzo jest to bolesne?
    Szczerze mówiąc obawiam się tego badania.
    Na razie też jestem tylko zapisana na termin, nie bylam jeszcze. Pani w rejestracji nie mówiła nic o dniu cyklu, natomiast mam przyjść na czczo, i nic nie jeść od 14:00 poprzedniego dnia. Dlatego też się obawiam czy wytrzymam to fizycznie, zwłaszcza, że jest 100 km do przejechania 😐

  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 2985 5969

    Wysłany: 14 lutego, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetpis wrote:
    Mam zamiar wybrać się na pierwsze badanie w celu diagnozy endometriozy. Powiedzcie czy to ma jakieś znaczenie czy badanie odbędzie się zaraz po okresie, czy zaraz przed?
    Kolejne pytanie, jak wygląda takie badanie? Podobne do usg ginekologicznego czy coś zupełnie innego? Jak bardzo jest to bolesne?
    Szczerze mówiąc obawiam się tego badania.

    Hej, ja miałam to badanie. Byłam jakoś w środku cyklu i w niczym to nie przeszkadzało. Lekarz bada też ręcznie, ale poza tym jak normalne USG i bardzo dokładne i sprzęt jest kosmiczny - wszystko widać.
    Nie musiałam być na czczo, chociaż patrzą na jelita więc może rzeczywiście lepiej być aby lepiej było widać.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    16.04 III Prenatalne - 🙏

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ