X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Ja w te diety na endo, na hashi itd nie wierze ..bez przesady...nie dac sie zwariować.

    Gdyby te wszystkie diety pomagały, to byłoby proste - wyrzucam z diety to i to i jest git, a nie jest :( Pewnie ogólnie dobrze jest zwracać uwagę na to co się je, wyeliminować żywność przetworzoną, fast food, cukier. Mam jednak wątpliwości co do nabiału, np. mleko ok i tak pijemy najczęściej jakiś szit w postaci uht (chociaż kawki bez mleka sobie nie wyobrażam), ale już jogurty - to nie jest dla mnie takie oczywiste, te wszystkie bakterie, kt dostarczamy w ten sp do organizmu są b.ważne. Rozumiem jeśli ktoś naprawdę źle toleruje takie produkty, ale w pozostałych przypadkach to chyba nie do końca takie proste. Podobnie rzecz ma się z chlebem - niby razowy najlepszy, ale już osoby cierpiące na choroby przewodu pokarmowego mają zwykle zalecane pieczywo mieszane (czyli trochę tego trochę tego). I takich zgrzytów jest o wiele więcej. W długookresowym i szerszym spojrzeniu chyba jednak najbezpieczniej jest wybrać zróżnicowaną dietę i przede wszystkim obserwować swój organizm.

  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyelimiowałam w diecie czerwone mięso gluten, nabiał, słodycze. Na szczęście tylko miałam 3 miesiące dietę. Teraz już wszystko jem :)

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już jem wszystko :D

    Madzik_6 pozdrowka :*

    Anet_86 - piękny podpis. Taki "uprawniony cudotworca" też by mi się przydał :P

    Anet_86, Madzik_6 lubią tę wiadomość

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    Anet_86 - piękny podpis. Taki "uprawniony cudotworca" też by mi się przydał :P

    Jak znajdę, to wrzucę namiary :)

    migotka_83 lubi tę wiadomość

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie,może głupie,ale przeglądnęłam kilka stron i nie znalazłam takiego przypadku jak mój...czy któraś z Was miała zrosty oprócz jajowodu,na macicy?
    U mnie podczas cholernie bolesnego HSG,wyszło,że mam zrosty na lewym jajowodzie i zmniejszoną macicę z możliwymi zrostami.
    W piątek miałam HSC i gin powiedział mi,że tak jakby jedna trzecia mojej macicy jest bez zrostów,jest to ta mała cześć macicy skierowana w prawą stronę tam gdzie jest drożny prawy jajowód,a lewa część jest w zrostach.Na moje pytanie czy można coś z tym zrobić,odpowiedział,że nie ma pojęcia,musi to na spokojne przemyśleć gdzie by mnie skierowac,mam przyjść do niego za 6 tyg.
    W grudniu mam mieć laparo z chromotubacją i nie wiem czy gin,który będzie mi ją robił będzie w ogóle chciał/mógł spojrzeć na macicę i cokolwiek zrobić.

    nika77
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Ja obecnie jestem po operacji, więc powinny moje komórki mieć szansę lepszego rozwoju, ale trzy cykle minęły i nic... Można jakoś wspomóc te komórki?

    Zapytaj lekarza o DHEA na poprawę jakości komórek, dziś się dowiedziałam o tym.
    Ja cały czas przed laparo i te nic nierobienie w kierunku ciąży mnie wykańcza...

    Bea_, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Zapytaj lekarza o DHEA na poprawę jakości komórek, dziś się dowiedziałam o tym.
    Ja cały czas przed laparo i te nic nierobienie w kierunku ciąży mnie wykańcza...
    szatynkowato,a jakie robiłaś badanie,że wyszła ci endometrioza głęboko naciekająca?czy miałaś histeroskopię czy coś jeszcze innego?i gdzie masz tę endometriozę?jakie masz objawy?

    nika77
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    szatynkowato,a jakie robiłaś badanie,że wyszła ci endometrioza głęboko naciekająca?czy miałaś histeroskopię czy coś jeszcze innego?i gdzie masz tę endometriozę?jakie masz objawy?

    Jestem z opolskiego, mój ginekolog powiedział, że podejrzewa u mnie endometriozę i powiedział, że trzeba usunąć moją torbiel endometrialną. Dał mi skierowanie do szpitala, ale zastrzegł, że odradza mi pójście do szpitala u nas w opolskim, bo niestety, ale nie ma tutaj specjalistów...
    Dał mi namiar do prof. Malinowskiego z Łodzi.
    On na pierwszej wizycie po zwykłym badaniu, nawet bez USG powiedział, że mam wielkiego guza między pochwą a odbytem... Dał skierowanie do szpitala na rezonans i we własnym zakresie kazał zrobić kolonoskopię, bo w ICZMP w Łodzi tego nie robią. I na rezonansie wszystko wyszło... Mam torbiel, guza między pochwą a odbytnicą, naciek na odbytnicy i esicy ze zwężonym jelitem i guza też gdzies tam na jelicie. Wszystko się dosyć łączy w taki jeden zrost i ciągnie nawzajem (tak zrozumiałam).
    Ważne, żeby rezonans miał minimum 1,5 tesli, najlepiej 3, kontrast dopochwowo, doodbytowo i dożylnie oraz żeby osoba opisująca filmik z rezonansu miała pojęcie o endometriozie.
    Kolonoskopia wyszła ok.
    Wizytę mam w sobotę i zapytam co dalej, bo nie wiem jeszcze nic, jak będzie wyglądać operacja, ani leczenie...

    Objawy to ból przy okresie. W tym okresie obecnym wzięłam jedną tabletkę minesulinu. Nie jest to więc jakiś szczególny armagedon. Od trzech cykli krwawie z odbytu podczas @. W grudniu zaczęły mi się problemy jelitowe, ale po priobiotyku i zdrowej diecie przeszło.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Jestem z opolskiego, mój ginekolog powiedział, że podejrzewa u mnie endometriozę i powiedział, że trzeba usunąć moją torbiel endometrialną. Dał mi skierowanie do szpitala, ale zastrzegł, że odradza mi pójście do szpitala u nas w opolskim, bo niestety, ale nie ma tutaj specjalistów...
    Dał mi namiar do prof. Malinowskiego z Łodzi.
    On na pierwszej wizycie po zwykłym badaniu, nawet bez USG powiedział, że mam wielkiego guza między pochwą a odbytem... Dał skierowanie do szpitala na rezonans i we własnym zakresie kazał zrobić kolonoskopię, bo w ICZMP w Łodzi tego nie robią. I na rezonansie wszystko wyszło... Mam torbiel, guza między pochwą a odbytnicą, naciek na odbytnicy i esicy ze zwężonym jelitem i guza też gdzies tam na jelicie. Wszystko się dosyć łączy w taki jeden zrost i ciągnie nawzajem (tak zrozumiałam).
    Ważne, żeby rezonans miał minimum 1,5 tesli, najlepiej 3, kontrast dopochwowo, doodbytowo i dożylnie oraz żeby osoba opisująca filmik z rezonansu miała pojęcie o endometriozie.
    Kolonoskopia wyszła ok.
    Wizytę mam w sobotę i zapytam co dalej, bo nie wiem jeszcze nic, jak będzie wyglądać operacja, ani leczenie...

    Objawy to ból przy okresie. W tym okresie obecnym wzięłam jedną tabletkę minesulinu. Nie jest to więc jakiś szczególny armagedon. Od trzech cykli krwawie z odbytu podczas @. W grudniu zaczęły mi się problemy jelitowe, ale po priobiotyku i zdrowej diecie przeszło.
    A laparoskopię będziesz miała w Łodzi?długo na nią czekasz?lekarz powiedział Ci czy podczas laparo będzie mógł usunąć wszystkie zrosty tzn całą tę endometriozę?

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    monitoring potwierdził u mnie naturalną owulację, zdziwiło mnie to bo mam endometriozę i kolejną torbiel 20 mm. Wcześniej nie miałam monitoringu przy torbielach. Jak to jest u was - czy przy torbieli macie naturalne owulki?

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, czekam 2 miesiace, bo termuny wrzesień były, ale nie pasowały do cyklu. U lekarza jak pisałam z wynikami nie byłam jeszcze, będę w sobotę.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Dziewczyny,

    monitoring potwierdził u mnie naturalną owulację, zdziwiło mnie to bo mam endometriozę i kolejną torbiel 20 mm. Wcześniej nie miałam monitoringu przy torbielach. Jak to jest u was - czy przy torbieli macie naturalne owulki?
    Ja mam owulacje, a wyżej pisałam jakie mam rewelacje w brzuchu... nie wiadomo czy jajowody drozne... torbiel na jajniku mam 6x4cm

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Dziewczyny,

    monitoring potwierdził u mnie naturalną owulację, zdziwiło mnie to bo mam endometriozę i kolejną torbiel 20 mm. Wcześniej nie miałam monitoringu przy torbielach. Jak to jest u was - czy przy torbieli macie naturalne owulki?
    tak ja mam torbiel na lewym jajniku i w każdym cyklu owulacje potwierdzone monitoringiem,nawet były pęcherzyki właśnie z tego jajnika z torbielą.

    nika77
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Dziewczyny,

    monitoring potwierdził u mnie naturalną owulację, zdziwiło mnie to bo mam endometriozę i kolejną torbiel 20 mm. Wcześniej nie miałam monitoringu przy torbielach. Jak to jest u was - czy przy torbieli macie naturalne owulki?
    Ja mam co miesiąc piękne owulki, ale co z tego, jak z jajnika z torbiela edno, te komórki są marnej jakości :/

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam co miesiac owulacje i głównie z jajnika z endo...z ta jakością komórek to chyba faktycznie...mialam 9 pecherzykow na prawym jajniku (z endomenda) i 6 na lewym (zdrowym) i akurat 6 dojrzalych dobrych do zapłodnienia komórek i z tego 5 blastocyst....Mysle ze to wlasnie mogły byc te z lewego

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet_86 wrote:
    Dziewczyny,

    monitoring potwierdził u mnie naturalną owulację, zdziwiło mnie to bo mam endometriozę i kolejną torbiel 20 mm. Wcześniej nie miałam monitoringu przy torbielach. Jak to jest u was - czy przy torbieli macie naturalne owulki?
    Tak, owulacje co miesiąc, cykle regularne, hormony i inne badania w normie.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi, czyli nie ma się z czego cieszyć...

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 2 września 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... dostałam dziś skierowanie na badania immunologiczne.... czy jest sens zribienie przed laparo takich badań? A lekarz kaZał, żeby to było koniecznie przed...

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz wątpliwości?

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 2 września 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział, że koniecznie przed, bo po operacji wyniki mogą być inne... więc jaki sens robić przed?
    Po 2, staramy się 10m-cy, nie miałam sprawdzonych podstawowych hormonow, a tu z grubej rury badania immunologiczne za kilka tys. zł...
    Głównie mówił to, żę dlatego, żeby po dojsciu do siebie po operacji i wyvidzeniu endometriozy nie tracić czasu juz na takie badania, bo czeka się miesiąc na wyniki. Mężowi zlecil bardzo szczegółowe badania nasienia, powiedział, że u niego musi byc wszystko w porządku jak dostaniemy już zielone światło.

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ