X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 13 października 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Dziewczyny pytanie? Ile pp operacji macie zwolnienia?

    Ja wzięłam max czyli 30 dni.

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Kacha5000 Autorytet
    Postów: 377 389

    Wysłany: 14 października 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Ja wzięłam max czyli 30 dni.
    Kurde a ja sadzilam ze po 3 dniach pozabiegu wrice do pracy 😜

    f2w3s65g3uk59g3s.png

    11.2016 - niedoczynność tarczycy
    02.2017 - podwyższona prolaktyna
    03.2017- 3 cykle z letrozolem
    Dluga przerwa ze staraniem...
    01.2019 - 2x inseminacja
    04.2019 - start in vitro dlugi protokół
    05.2019 - punkcja pobrano 17 komórek, szóstego dnia powstala blastka o notach 333.
    Crio 😔
    Zmiana kliniki Novum Warszawa
    Listopad start procedury
    4.12.2019 transfer dwudniowca 😄
    30.12.2019 ❤
    3x❄ dwudniowcow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Kurde a ja sadzilam ze po 3 dniach pozabiegu wrice do pracy 😜

    Zalezy co Ci robili. Byly dziewczyny co sie czuły po 3 dniach dobrze. Jak masz duzo roboty w srodku, tak jak ja miałam, to pierwszy tydzien nie do zycia, 2 powolny powrót do normalnych czynnosci.. 3 zbieranie sił. Ogólnie ja byłabym w stanie isc do pracy po 3 tygodniach dopiero, ale mialam 4 tygodnie zwolnienia. Dodam, ze ja jestem dosyc silnym organizmem, szybko sie regeneruje..Ale moja operacja trwała chyba 6 godzin.


    Ale znam dziewczyny co miały bardzo mały zakres operacji, szybko wracały do siebie i po tygodniu mogły juz isc do pracy.

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 14 października 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Kurde a ja sadzilam ze po 3 dniach pozabiegu wrice do pracy 😜

    Miałam tyle zwolnienia co nie znaczy, że tyle potrzebowałam na dojście do siebie :P

    Ja już w drugim tygodniu normalnie funkcjonowałam ;) Pracuję w domu więc zajęłam się pracą, ale tego ZUS już nie musi wiedzieć ;)

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 15 października 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Zalezy co Ci robili. Byly dziewczyny co sie czuły po 3 dniach dobrze. Jak masz duzo roboty w srodku, tak jak ja miałam, to pierwszy tydzien nie do zycia, 2 powolny powrót do normalnych czynnosci.. 3 zbieranie sił. Ogólnie ja byłabym w stanie isc do pracy po 3 tygodniach dopiero, ale mialam 4 tygodnie zwolnienia. Dodam, ze ja jestem dosyc silnym organizmem, szybko sie regeneruje..Ale moja operacja trwała chyba 6 godzin.


    Ale znam dziewczyny co miały bardzo mały zakres operacji, szybko wracały do siebie i po tygodniu mogły juz isc do pracy.

    ja nic nie czułam, i mogłabym wrócic do pracy po tygodniu, ALE jestem przekonana, że w srodku był rozgardiasz i trzy tygodnie były potrzebne na regenerację. z wierzchu widać trzy malutkie drzurki, ale w srodku potrafią zrobić niezły bajzel. nie spiesz się.... dzwigać nie wolno, pozycje trzeba zmieniać; lepiej, aby nie porobiły sie zrosty na nowo.

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • Kacha5000 Autorytet
    Postów: 377 389

    Wysłany: 15 października 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Ja mam najprawdopodobniej do usuniecia zrosty w jamie otrzewnej, w macicy brak zrostow. Generalnie zagadka jest skad mam te zrosty w otrzewnej. Postaram sie poodpoczywac wezme prace zdalna w domu moze :)

    f2w3s65g3uk59g3s.png

    11.2016 - niedoczynność tarczycy
    02.2017 - podwyższona prolaktyna
    03.2017- 3 cykle z letrozolem
    Dluga przerwa ze staraniem...
    01.2019 - 2x inseminacja
    04.2019 - start in vitro dlugi protokół
    05.2019 - punkcja pobrano 17 komórek, szóstego dnia powstala blastka o notach 333.
    Crio 😔
    Zmiana kliniki Novum Warszawa
    Listopad start procedury
    4.12.2019 transfer dwudniowca 😄
    30.12.2019 ❤
    3x❄ dwudniowcow
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kacha5000 wrote:
    Dzieki dziewczyny. Ja mam najprawdopodobniej do usuniecia zrosty w jamie otrzewnej, w macicy brak zrostow. Generalnie zagadka jest skad mam te zrosty w otrzewnej. Postaram sie poodpoczywac wezme prace zdalna w domu moze :)

    Endometrioza powoduje wlaśnie zrosty poza macicą. Ogólnie jeśli masz tylko zrosty, a nie masz torbieli i zmian głęboko naciekających , musisz mieć tą świadomość, że same zrosty odrosną Ci po każdej operacji mimo stosowania wszystkich możliwych środków antyzrostowych. Nawet jeśli nie endo to zrobi, to będą to i tak zrosty pooperacyjne. Jedyny sens żeby usuwać zrosty to ratowanie zatoki duglasa, która ma znaczny wpływ na naturalne poczęcie. No i sens samej operacji diagnostycznej.. żeby sprawdzili czy faktycznie masz tylko zrosty czy jeszcze inne ogniska..
    Zrosty w środku macicy to zupełnie inna sprawa. Np po przebytych chorobach, infekcjach, albo źle wykonanym łyżeczkowaniu..

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam do Was prośbę, czy możecie mi napisać jakie macie objawy endo? Mój problem polega na tym, że 2 lata temu miała usuwaną torbiel z jajnika laparoskopowo. od tego czasu zawsze przed okresem mam kilka dni plamień. Lekarze mówią, że to nie może mieć z tym związku...no ale jednak wcześniej tak nie miałam. Teraz czesto się zdarza, że np. w 18, 21 ,24 dc mam krwawienie po stosunku, które ustaje po 1 dniu., a potem 4 dni przed okresem zaczynają sie plamienia i przychodzi miesączka zazwyczaj w 28 dc. Jestem tym załamana bo nikt nie wie od czego. Usg nic nie wykazuje, cytologia ok, bakteriologia ok. Jestem po drugiej IUI i sie zastanawiam czy jest sens robić kolejną, jeżeli to plamienie jest. I tak dziś sie zastanawiałąm czy to może wskazywać na endometriozę? Zaden lekarz nigdy tego nie sugerował.

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam,że progesteron zawsze był w normie. Ale teraz i tak biore duphaston po IUI, a jednak wczoraj w 18 dc znowu to krwawienie...

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 22 października 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nimsi wrote:
    Dodam,że progesteron zawsze był w normie. Ale teraz i tak biore duphaston po IUI, a jednak wczoraj w 18 dc znowu to krwawienie...

    trudno jest mi uwierzyć, aby było to spowodowane endometriozą.

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi82 wrote:
    trudno jest mi uwierzyć, aby było to spowodowane endometriozą.
    Tak myślisz? Wiesz ja się totalnie nie orientuje w temacie endometriozy dlatego do Was napisałam. Mam nadzieję, że masz rację😉

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 22 października 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedostępny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 10:56

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2019, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judi

    U mnie torbiel to był wierzchołek góry lodowej.
    Okazało się, że wszystko jest zrośnięte ze sobą a na jelicie jest zmiana..

    Powinnaś zgłosić się do specjalistów od endometriozy:
    Miracollo Warszawa, Medicus Clinic Wrocław, Medicover Warszawa, Endoart Wrocław..

    Miracollo ma taka technike laparoskopii diagnistycznej, w środowisku wodnym, przezpochwową.

    U mnie nikt nie widzial endo, dopok nie pojawiła sie torbiel. A potem specjalista od endo znalazł cały syf..

    Nie wiem kto Cie diagnozował, ale wiem jaki jest poziom. Nawet w laparoskopii nie kazdy lekarz zauwazy zmiany.
    Wazne zebys wiedziala jak najwiecej, co masz w srodku..

    Wtedy bedziesz wiedziala jakie masz szanse na naturalna ciaze.
    Jezeli podchodzisz do in vitro moze miec to mniejsze znaczenie, zalezy od lokalizacji zmian, ale warto popracowac dieta nad zmniejszeniem stanow zapalnych.

    Nimisi
    Ja mialam krawienia miedzymiesiaczkowe i okazalo sie to zwiazane z endometrioza.Po stosunku, na poczatku cyklu, na srodku, na koncu.. Bez zadnej reguły w cyklu, za kazdym razem inaczej.
    To moze byc endo ale moze byc milion innych rzeczy.

    Powinnas w pierwszej kolejnosci sprawdzic czy nie ma zadnych polipow, miesniakow itp.

  • nimsi Autorytet
    Postów: 852 629

    Wysłany: 22 października 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Judi

    U mnie torbiel to był wierzchołek góry lodowej.
    Okazało się, że wszystko jest zrośnięte ze sobą a na jelicie jest zmiana..

    Powinnaś zgłosić się do specjalistów od endometriozy:
    Miracollo Warszawa, Medicus Clinic Wrocław, Medicover Warszawa, Endoart Wrocław..

    Miracollo ma taka technike laparoskopii diagnistycznej, w środowisku wodnym, przezpochwową.

    U mnie nikt nie widzial endo, dopok nie pojawiła sie torbiel. A potem specjalista od endo znalazł cały syf..

    Nie wiem kto Cie diagnozował, ale wiem jaki jest poziom. Nawet w laparoskopii nie kazdy lekarz zauwazy zmiany.
    Wazne zebys wiedziala jak najwiecej, co masz w srodku..

    Wtedy bedziesz wiedziala jakie masz szanse na naturalna ciaze.
    Jezeli podchodzisz do in vitro moze miec to mniejsze znaczenie, zalezy od lokalizacji zmian, ale warto popracowac dieta nad zmniejszeniem stanow zapalnych.

    Nimisi
    Ja mialam krawienia miedzymiesiaczkowe i okazalo sie to zwiazane z endometrioza.Po stosunku, na poczatku cyklu, na srodku, na koncu.. Bez zadnej reguły w cyklu, za kazdym razem inaczej.
    To moze byc endo ale moze byc milion innych rzeczy.

    Powinnas w pierwszej kolejnosci sprawdzic czy nie ma zadnych polipow, miesniakow itp.
    A powiedz mi czy takie polipy albo mięśniaki widać na USG czy trzeba robić jakieś hiateroskopie albo inne badania diagnostyczne?

    c55fqqmzo2b8vflb.png
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 22 października 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedostępny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 10:56

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 22 października 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Judit :) Ja byłam na takim usg u dr Songina i moim zdaniem on jest w stanie na prawde sporo zobaczyć. Oczywiście na tyle ile się da na usg, ale mi odkrył dużo więcej niż tylko torbiel endo na jajniku. Sama wizyta trwała chyba ze 45 min, doktor baaardzo dokładnie wszystko sprawdza, więc polecałabym Ci taką wizytę na początek. Albo dr Joanna Jacko. Spójrz w tych ośrodkach co napisała Ci wyżej Magda_n, może do któregoś Ci będzie bliżej? Co do rezonansu to się nie wypowiem, bo się nie znam na tym kompletnie.

    Judit lubi tę wiadomość

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 22 października 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiore wysłałam Ci zaproszenie, chciałabym do Ciebie napisać :)

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Fiore Autorytet
    Postów: 870 1742

    Wysłany: 22 października 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyjęłam i napisałam już do Ciebie :)

    Starania od 04.2018.
    Hiperinsulinemia, Endometrioza. Lekka adenomioza.
    AMH 4,4.
    03.2019- Poronienie samoistne 7tc. [*]
    07.2019- HyCosy- oba drożne.
    02.2020 1 ICSI krótki- punkcja. Transfer odroczony- ryzyko hiperstymulacji. Mamy ❄️❄️❄️❄️
    03.2020- 1 transfer 5.3.1 🙏🏻🙏🏻 7dpt- II ; 24dpt- <3
    f2wl2n0a4zf2jm0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie napisze tutaj, dla wszystkich, jeśli potrzebujecie coś - jestem dostępna też na prv.

    Wizyta u takich lekarzy to jest taki efekt ze wychodzisz i mówisz - nikt wczesniej mnie tak nie badał.

    W pierwszej kolejnosci wywiad, i nikt Ci nie mowi ze to normalne, ze Cie boli. Więc mówisz o wszystkim, i m więcej powiesz, tym więcej będzie wiedział lekarz. Nawet najdziwniejsze bóle, które wydają CI się nie związane z endometriozą.
    Mnie np. bolała prawa noga.. :>

    Potem może być badanie palpacyjne. Przez pochwe i odbyt.. Niezbyt przyjemne tylko w głowie, lekarz jest bardzo delikatny. Jeśli jesteś wrażliwa na badania, to naprawdę stara się, żeby sprawić Ci jak najmniejszy ból.
    Ma tylko takie pacjentki i wie że CIę boli.

    Potem usg. Wiem, że dr Jacko w Warszawie robi USG z wlewkami - nie wiem dokładnie na czym polega.
    Ja miałam badanie usg na którym lekarz poza tym, że sprawdza to co każdy ,lekarz, ocenia grubość ścian macicy - to diagnostyka adenomiozy. Potem sprawdza ruchomość jajników - czy są w zrostach z macicą.. Sprawdza też ruchomość samej macicy - np. względem jelit..
    Siedzisz i myślisz, czemu kurwa nikt Ci wcześniej tego nie sprawdził :>

    Z terminami jest tragedia. Wiem, że czeka się miesiącami. Mi się udało z dnia na dzień bo zwolnił się termin. Generalnie w pracy miałam powiedziane, że czekam na wizyty u lekarzy i jeżeli zwolni się termin, to biorę wolne z dnia na dzień, bez względu na zobowiązania, i chce zeby szef wiedział, że nie olewam pracy, tylko to jest bardzo ważna sprawa..
    Na fb Miracollo wrzuca wolne terminy, albo dodatkowe dni konmsultacji. Ogólnie gdziekolwiek zadzwonisz możesz poprosić, żeby zapisali Cie jako osobe oczekującą, jak zwolni się termin.. Mi się udało z dnia na dzień, przez portal znany lekarz w Ginamedica do Rubisza.

    Co do rezonansu. Są dwie rekomendowane pod kątem endometriozy miejsca.
    Po pierwsze operator musi umieć ocenić obraz z badania pod tym kątem. Lekarze uznają tylko dr Oleksiuka ze szpitala brudnowskiego w Warszawie, albo taka babka z Skanmex Wrocław.
    Z czego Oleksiuk to nr 1, Terminy tragiczne i musisz mieć skierowanie z nfz.. "Rezonans miednicy mniejszej z kontrastem, na cito". Musi wypisać specjalista. Mało który chce.
    Skanmex - koszt ok 900 zł, prywatnie, terminów nie znam.
    Na rezonansie widać zmiany DIE, torbiele, nie widać zrostów.

    Polecam jeszcze grupę na fb Endometrioza Antidotum,jeśli szukacie pomocy.

    Co do diety, temat rzeka, Przeciwzapalna,
    1) zero cukru
    2) zero przetworzonych produktow, zadnych gotowych dan
    3) jakość jakość i jeszcze raz jakość produktów. zwłaszcza w mięsie, jajek i nabiale, gdzie jest najwięcej toksyn.
    To podstawa. Cała reszta, nabiał, czerwone mieso - sprawa drugorzedna.

    Judit lubi tę wiadomość

  • AniaK Ekspertka
    Postów: 158 55

    Wysłany: 23 października 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Ogólnie napisze tutaj, dla wszystkich, jeśli potrzebujecie coś - jestem dostępna też na prv.

    Wizyta u takich lekarzy to jest taki efekt ze wychodzisz i mówisz - nikt wczesniej mnie tak nie badał.

    W pierwszej kolejnosci wywiad, i nikt Ci nie mowi ze to normalne, ze Cie boli. Więc mówisz o wszystkim, i m więcej powiesz, tym więcej będzie wiedział lekarz. Nawet najdziwniejsze bóle, które wydają CI się nie związane z endometriozą.
    Mnie np. bolała prawa noga.. :>

    Potem może być badanie palpacyjne. Przez pochwe i odbyt.. Niezbyt przyjemne tylko w głowie, lekarz jest bardzo delikatny. Jeśli jesteś wrażliwa na badania, to naprawdę stara się, żeby sprawić Ci jak najmniejszy ból.
    Ma tylko takie pacjentki i wie że CIę boli.

    Potem usg. Wiem, że dr Jacko w Warszawie robi USG z wlewkami - nie wiem dokładnie na czym polega.
    Ja miałam badanie usg na którym lekarz poza tym, że sprawdza to co każdy ,lekarz, ocenia grubość ścian macicy - to diagnostyka adenomiozy. Potem sprawdza ruchomość jajników - czy są w zrostach z macicą.. Sprawdza też ruchomość samej macicy - np. względem jelit..
    Siedzisz i myślisz, czemu kurwa nikt Ci wcześniej tego nie sprawdził :>

    Z terminami jest tragedia. Wiem, że czeka się miesiącami. Mi się udało z dnia na dzień bo zwolnił się termin. Generalnie w pracy miałam powiedziane, że czekam na wizyty u lekarzy i jeżeli zwolni się termin, to biorę wolne z dnia na dzień, bez względu na zobowiązania, i chce zeby szef wiedział, że nie olewam pracy, tylko to jest bardzo ważna sprawa..
    Na fb Miracollo wrzuca wolne terminy, albo dodatkowe dni konmsultacji. Ogólnie gdziekolwiek zadzwonisz możesz poprosić, żeby zapisali Cie jako osobe oczekującą, jak zwolni się termin.. Mi się udało z dnia na dzień, przez portal znany lekarz w Ginamedica do Rubisza.

    Co do rezonansu. Są dwie rekomendowane pod kątem endometriozy miejsca.
    Po pierwsze operator musi umieć ocenić obraz z badania pod tym kątem. Lekarze uznają tylko dr Oleksiuka ze szpitala brudnowskiego w Warszawie, albo taka babka z Skanmex Wrocław.
    Z czego Oleksiuk to nr 1, Terminy tragiczne i musisz mieć skierowanie z nfz.. "Rezonans miednicy mniejszej z kontrastem, na cito". Musi wypisać specjalista. Mało który chce.
    Skanmex - koszt ok 900 zł, prywatnie, terminów nie znam.
    Na rezonansie widać zmiany DIE, torbiele, nie widać zrostów.

    Polecam jeszcze grupę na fb Endometrioza Antidotum,jeśli szukacie pomocy.

    Co do diety, temat rzeka, Przeciwzapalna,
    1) zero cukru
    2) zero przetworzonych produktow, zadnych gotowych dan
    3) jakość jakość i jeszcze raz jakość produktów. zwłaszcza w mięsie, jajek i nabiale, gdzie jest najwięcej toksyn.
    To podstawa. Cała reszta, nabiał, czerwone mieso - sprawa drugorzedna.

    Podpisuje sie pod wszystkim ! Moja pierwsza wizyta u dobrego specjalisty trwala godzine. Duzo pytan, bardzo dlugie USG i badania palpacyjne. Od laparoskopii minelo pare lat, jak narazie endo nie wrocila. Niestety stracilam troche jajnika co puzniej mialo wplyw na moje AMH., ale bez laparoskopii mogloby byc duzo gorzej. Polecam M. Karmowskiego we Wroclawiu. Jest niestety drogi i dlugo czeka sie na wizyte (zrobil sie ostatnio bardzo medialny... ) ale w tej samej klinice przyjmuje chyba juz dwoch specjalistow trenowanych przez niego do ktorych latiwej sie dostac.

    AMH: 0.1
    Endometrioza IV stopnia / Laparoskopia / Torbiele Enfometrilane
    Invimed Wroclaw
    02/2019: Przygotowania do IVF z KD
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ