X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 18 lutego 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Może któraś potrzebuje Orgametril ? Mam 3 opakowania A zupełnie go nie toleruje.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 25 lutego 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej .. mam pytanko. Czy mialyscie jakieś objawy endometriozy ? Czulyscie coś ? Ja mam za niedługo laparohisteroskopie i wtedy dopiero sie dowiem. Na usg nic nie widać ale staramy się z mężem o dzidziusia od ponad 4 lat i nic. I lekarka mówi że może w tym tkwi problem. Wszystko badania do tej pory ok.

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 25 lutego 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bolesne, długie, obfite miesiączki, poza tym problemy z jelitami w czasie okresu - biegunki i bolesne wypróżnianie.

    MoniaSz, Magda.lena lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 25 lutego 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Bolesne, długie, obfite miesiączki, poza tym problemy z jelitami w czasie okresu - biegunki i bolesne wypróżnianie.
    Mam dokładnie to samo i myślę że moje przypuszczenia co do endo się potwierdzą.. no nic pozostało czekać na laparo i zobsczymy

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Mam dokładnie to samo i myślę że moje przypuszczenia co do endo się potwierdzą.. no nic pozostało czekać na laparo i zobsczymy
    U mnie podobnie, biegunka zwłaszcza w 1 dniu, mega ból przez pierwsze dwa dni,okres krótki,ale plamienia przed okresem potrafią utrzymywać się okn5dni ... Okres regularnie,cykle długie 31 dni

    MoniaSz lubi tę wiadomość

  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 26 lutego 2020, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    U mnie podobnie, biegunka zwłaszcza w 1 dniu, mega ból przez pierwsze dwa dni,okres krótki,ale plamienia przed okresem potrafią utrzymywać się okn5dni ... Okres regularnie,cykle długie 31 dni
    Wszystko się zgadza.... pewnie przypuszczenia się potwierdzą.. dzieki 😉

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 lutego 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    plamienia przed okresem potrafią utrzymywać się okn5dni ... Okres regularnie,cykle długie 31 dni

    O, to też. Długie plamienia po @.

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 26 lutego 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    O, to też. Długie plamienia po @.
    Ja mam niekiedy plamienia tydzień przed miesiączka i trwaja aż do okresu. 2 pierwsze dni muszę brać bardzo mocne tab na ból bo inaczej chyba bym zemdlala. W momencie dostania okresu biegunka, ból przy wyproznianiu... I powiem wam że nawet niekiedy podczas współżycia też czuję ból 🙄

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 lutego 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, niestety ale to więcej niż prawdopodobne, że masz endomendę. Bardzo bym się zdziwiła, gdyby okazało się, że jednak nie. Ja już jestem po laparoskopii, więc mam pewną diagnozę, ale mój gin nie widział niczego niepokojącego w opisywanych objawach - "taka Pani uroda". Taaa...

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 26 lutego 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Monia, niestety ale to więcej niż prawdopodobne, że masz endomendę. Bardzo bym się zdziwiła, gdyby okazało się, że jednak nie. Ja już jestem po laparoskopii, więc mam pewną diagnozę, ale mój gin nie widział niczego niepokojącego w opisywanych objawach - "taka Pani uroda". Taaa...
    Po tych objawach które mam mnie samej nasunęło się że to może być endo i tylko o tym wspomniałam mojej lekarce i stwierdziła że faktycznie coś w tym jest i z tego ta laparo. Może wkoncu poznam przyczynę tych nie powodzen.. chyba wolałabym wiedzieć co mi jest i co leczyć niż szukać ciągle przyczyn...

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • Stefffcia88 Ekspertka
    Postów: 132 299

    Wysłany: 26 lutego 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze bolesny jest pierwszy dzień @, obfity w skrzepy ;/ bardzo bolesne owulacje, bolesny ❤️ podczas owulacji - okazało się ze zrosty które były w otrzewnej unieruchamialy narządy. Biegunka podczas pierwszego dc.
    Na usg nic nie było widoczne.
    A do tego problemy z zajściem w ciąże...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 22:43

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    Endometrioza II st
    05.2020 I Procedura ICSI, krotki protokół
    29.06 - transfer ❄️
    7dpt beta 103; 9dpt beta 249; 11dpt beta 612, beta 21 dpt 26403✊🍀
    22 dpt pęcherzyk 16mm zarodek 2,2 mm, jest tętno ❤️🤰🏼
    Zostań z nami 😘
    ❄️❄️
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 27 lutego 2020, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stefffcia88 wrote:
    U mnie zawsze bolesny jest pierwszy dzień @, obfity w skrzepy ;/ bardzo bolesne owulacje, bolesny ❤️ podczas owulacji - okazało się ze zrosty które były w otrzewnej unieruchamialy narządy. Biegunka podczas pierwszego dc.
    Na usg nic nie było widoczne.
    A do tego problemy z zajściem w ciąże...
    👍👍 tak to właśnie wygląda..

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 28 lutego 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po laparo udało Wam się zajść w ciążę ??? Przy endomendzie...

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 1 marca 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparoskopię diagnostyczną, coś tam doktor, która mi ją przeprowadzała powypalała, ale generalnie nie ruszała zrostów, ponieważ żeby wszystko dokładnie pousuwać, to byłby skomplikowany i duży zabieg, obarczony ryzykiem (jakby np. doszło do uszkodzenia jelita). Takich operacji w szpitalu, w którym miałam laparo nie przeprowadzają.

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 10 marca 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna1989 wrote:
    A co z IVF? Mysleliscie?

    Jesli myslisz, ze to moze byc blokada w glowie, to polecam wybranie sie do psychologa i przerobienie tematu "nieplodnosc". Na ostatnich warsztatach na ktorych bylam, uczono nas, ze do walki z nieplodnoscia sa 3 sposoby: leczenie, adopcja, bezdzietnosc. Jakkolwiek by ot nie zabrzmialo strasznie na poczatku, faktycznie innych wyjsc nie ma. Mamy 3 mozliwosci i tyle. Generalnie nieplodnosc to potworne obciazenie psychiczne - warto o siebie zadbac od tej strony.


    Cześć Dziewczyny! To mój pierwszy wpis w tym wątku. Kochane, którym się udało mimo endometriozy, proszę Was napiszcie co tak naprawdę było kluczowe u Was, co doprowadziło do ciąży ? Staramy się już 4 lata, chyba jednak nie jesteśmy gotowi na in vitro... Poszukuję wskazówek...

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 10 marca 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Cześć Dziewczyny! To mój pierwszy wpis w tym wątku. Kochane, którym się udało mimo endometriozy, proszę Was napiszcie co tak naprawdę było kluczowe u Was, co doprowadziło do ciąży ? Staramy się już 4 lata, chyba jednak nie jesteśmy gotowi na in vitro... Poszukuję wskazówek...
    Też chętnie się dowiem 😊 ... jeśli mogę spytać- jak u Ciebie wykryli endometrioze i czy to jest Twoja przyczyna nie powodzen w staraniach ?

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • Iwi23 Koleżanka
    Postów: 34 53

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Cześć Dziewczyny! To mój pierwszy wpis w tym wątku. Kochane, którym się udało mimo endometriozy, proszę Was napiszcie co tak naprawdę było kluczowe u Was, co doprowadziło do ciąży ? Staramy się już 4 lata, chyba jednak nie jesteśmy gotowi na in vitro... Poszukuję wskazówek...
    Hej 😊 ja mam endometrioze i jestem już mamą. Z perspektywy czasu radzę się zastanowić nad in vitro. Endometrioza szybko się rozprzestrzenia, niszczy komórki. Ja miałem laparoskopia w 2013, później 5 lat na tabletkach antykoncepcyjnych. Staraliśmy się 6 miesięcy naturalne. Nic z tego nie wyszło. Endometrioza tak się rozsiala że tylko in vitro i to 1% szansy na sukces. Na szczęście udało się 2 in vitro. Nie czekaj, idź do dobrej kliniki i skonsultuj to z lekarzem bo może być za późno. Trzymam kciuki ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 16:11

    MoniaSz, Mad lena lubią tę wiadomość

  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 10 marca 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, właściwie to u mnie dopiero ostatnio lekarz jasno określił, że mam endometriozę i co ona tak naprawdę robi... Dotychczas pojawiały się u mnie torbiele, to tylko lekarze na nich się skupiali aby je usunąć i tak w kółko.

    Nigdy wcześniej żaden ginekolog nie wspomniał, że endometrioza działa dużo szerzej i nawet jak byłam na hsg w szpitalu i na skierowaniu miałam w diagnozie "endometrioza" to lekarz który mnie przyjmował, to powiedział że jego zdaniem nic na endomendę nie wskazuje i wykreśla to ze skierowania...

    Oczywiście, obserwując siebie i czytając o tym więcej, wiedziałam że sprawa jest poważniejsza i objawy wskazują ewidentnie na endometriozę. No i na usg też już było widać, że to postępuje i tworzą się zrosty. Tylko czasem lekarze mają tendencję do tłumaczenia wszystkiego "taka pani uroda"...

    Warto jednak pamiętać, że endometrioza nie przekreśla całkowicie możliwości zajścia w ciążę i są kobiety, które z tą chorobą rodzą szczęśliwie dzieci :) Więc nie jest stwierdzone że to właśnie przyczyna niepowodzeń (bo np. 4 lata temu na pewno zmiany endometrialne były mniejsze bądź dopiero się pojawiały a w ciąże też nie zachodziłam...)

    Mamy jeszcze do zrobienia test HBA u męża. Aby wykluczyć przyczyny z jego strony. Bo tak, to ogólne badanie nasienia było w normie.

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • MoniaSz Ekspertka
    Postów: 132 61

    Wysłany: 10 marca 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Monia, właściwie to u mnie dopiero ostatnio lekarz jasno określił, że mam endometriozę i co ona tak naprawdę robi... Dotychczas pojawiały się u mnie torbiele, to tylko lekarze na nich się skupiali aby je usunąć i tak w kółko.

    Nigdy wcześniej żaden ginekolog nie wspomniał, że endometrioza działa dużo szerzej i nawet jak byłam na hsg w szpitalu i na skierowaniu miałam w diagnozie "endometrioza" to lekarz który mnie przyjmował, to powiedział że jego zdaniem nic na endomendę nie wskazuje i wykreśla to ze skierowania...

    Oczywiście, obserwując siebie i czytając o tym więcej, wiedziałam że sprawa jest poważniejsza i objawy wskazują ewidentnie na endometriozę. No i na usg też już było widać, że to postępuje i tworzą się zrosty. Tylko czasem lekarze mają tendencję do tłumaczenia wszystkiego "taka pani uroda"...

    Warto jednak pamiętać, że endometrioza nie przekreśla całkowicie możliwości zajścia w ciążę i są kobiety, które z tą chorobą rodzą szczęśliwie dzieci :) Więc nie jest stwierdzone że to właśnie przyczyna niepowodzeń (bo np. 4 lata temu na pewno zmiany endometrialne były mniejsze bądź dopiero się pojawiały a w ciąże też nie zachodziłam...)

    Mamy jeszcze do zrobienia test HBA u męża. Aby wykluczyć przyczyny z jego strony. Bo tak, to ogólne badanie nasienia było w normie.
    U nas wszystkie wyniki dobre. Ale objawy które mam przy miesiaczce ewidentnie wskazują na endometrioze. Laparohisteroskopia tylko ma to potwierdzić. Na usg i hsg nic nie było widać niepokojącego więc tylko to badanie może to dokładnie potwierdzić... chciałabym już wiedzieć chociaż jaka jest przyczyna mojej niepłodności, bo wszystkie badania które do tej pory wykonaliśmy są dobre a efektu brak nawet po IUI którą mieliśmy w styczniu... tylko jak endometrioza może wpływać negatywnie na starania skoro hsg wyszło dobrze, na usg nic nie widać nieprawidłowego, owulacja bez problemu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 17:09

    33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 10 marca 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwi23 wrote:
    Hej 😊 ja mam endometrioze i jestem już mamą. Z perspektywy czasu radzę się zastanowić nad in vitro. Endometrioza szybko się rozprzestrzenia, niszczy komórki. Ja miałem laparoskopia w 2013, później 5 lat na tabletkach antykoncepcyjnych. Staraliśmy się 6 miesięcy naturalne. Nic z tego nie wyszło. Endometrioza tak się rozsiala że tylko in vitro i to 1% szansy na sukces. Na szczęście udało się 2 in vitro. Nie czekaj, idź do dobrej kliniki i skonsultuj to z lekarzem bo może być za późno. Trzymam kciuki ☺


    Iwi gratuluję! Szanse rzeczywiście niewielkie, a się udało <3
    W jakiej klinice się leczyłaś?

    Monia, to u nas podobna sytuacja. Lekarze twierdzą, że nie wiedzą czemu nie mogę zajść w ciążę. Wyniki dobre, ładne owulacje, jajowody drożne. No i przez długi czas torbiele się nie pojawiały, więc nie było przeciwwskazań...
    Monia, a u męża HBA i SCD robiliście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 17:45

    MoniaSz lubi tę wiadomość

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ