Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • MoniaSz Ekspertka

Wysłany: 10 marca, 17:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad lena wrote:
    Iwi gratuluję! Szanse rzeczywiście niewielkie, a się udało <3
    W jakiej klinice się leczyłaś?

Monia, to u nas podobna sytuacja. Lekarze twierdzą, że nie wiedzą czemu nie mogę zajść w ciążę. Wyniki dobre, ładne owulacje, jajowody drożne. No i przez długi czas torbiele się nie pojawiały, więc nie było przeciwwskazań...
    Monia, a u męża HBA i SCD robiliście?

Mąż miał badanie nasienia z morfologia już dwa razy robione i wszystko za każdym razem było bardzo dobre. HBA i SCD nie miał robionych, nawet nie wiedzialam o takich badaniach. Mąż ma 10 letniego syna z poprzedniego związku więc może dlatego szukają przyczyny bardziej u mnie niż u niego.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca, 17:59

33 lata
    Starania od 4 lat
    Amh 3,96
    Ja ok
    Mąż ok
    Niepłodność idiopatyczna ??
    1 IUI 25.01 😪 ( stymulacja aromek, ovitrelle )
    7.07 laparo + histero > endometrioza III stopnia 😔
  • Mad lena Koleżanka

Wysłany: 10 marca, 19:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, u Was inna sytuacja więc może lekarz nie uwzględnia czynnika męskiego. Przy czym warto zapytać.
    Mój lekarz powiedział że kierunek działań względem mnie przyjmie dopiero jak zbada męża.
    Morfologia jest ok, ale powiedział że to nie jest wystarczające.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca, 19:01

MoniaSz lubi tę wiadomość

2015 - usuwanie nadżerki
    2016 - początek starań
    2016 - 2018 - torbiele endometrialne "pojawiają się i znikają"
    2019 - 2 cykle Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - I cykl z clo
    AMH - 3,35
  • Iwi23 Znajoma

Wysłany: 11 marca, 16:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaSz wrote:
    Mad lena wrote:
    Iwi gratuluję! Szanse rzeczywiście niewielkie, a się udało <3
    W jakiej klinice się leczyłaś?

Monia, to u nas podobna sytuacja. Lekarze twierdzą, że nie wiedzą czemu nie mogę zajść w ciążę. Wyniki dobre, ładne owulacje, jajowody drożne. No i przez długi czas torbiele się nie pojawiały, więc nie było przeciwwskazań...
    Monia, a u męża HBA i SCD robiliście?

Mąż miał badanie nasienia z morfologia już dwa razy robione i wszystko za każdym razem było bardzo dobre. HBA i SCD nie miał robionych, nawet nie wiedzialam o takich badaniach. Mąż ma 10 letniego syna z poprzedniego związku więc może dlatego szukają przyczyny bardziej u mnie niż u niego.
    Bocian Białystok

• takasobieja Autorytet

Wysłany: 13 marca, 21:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... pomocy. Koleżanka z pracy ma enomendę i 43 lata. Nie pytajcie dlaczego nie zdecydowała się prędzej na ciązę... bo z gory odpowiadam, ze nie miala partnera z ktorym chciala miec dzieci, mimo ze zawsze je chciala miec. Teraz ma mieć chyba 3transfer... natomiast do rzeczy... ciągle plami. Nie bog wie ile, ale ma raz, dwa razy dziennie na papierze male brązowe niteczki utlenionej krwi. Dostala zastrzyk na wyciszenie endomendy, nie pomogl. Miala histero - byl polip. Zyla nadzieją, ze po wycieciu bedzie ok. Wycieli a ona teraz od @ dalej plami. Miala dzis kontrolne usg i lekarz znowu odroczyl transfer. Serce mi pęka, mam blizniaki... wiem co znaczy pragnienie bycia mamą. Tak bardzo bym chciala by zaszla w ciaże, juz nie wiem jak wspierac. Czy miala ktoras transfer mimo lekkich plamien i sie udal? Z uwagi na jej wiek... ma poczucie przemijającego czasu, a im wiecej go uplynie, tym mniejsze szanse. Dodam, ze miala juz laparo. Cos tam jej usunęli, jakies ogniska
    Proszę o slowa wsparcia

Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca, 21:34

Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • m_d_f Autorytet

Wysłany: 14 marca, 10:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to nie endometrioza akurat powoduje plamienia, może to coś innego? Miała biopsję endometrium? Cytologię ma w porządku? Jak hormony? Ja mam plamienia, ale przed i po @, w trakcie cyklu jest ok - mówię o normalnych cyklach bez żadnych leków. Ze względu na endometriozę miałam ultra długi protokół. Brałam Diphereline przez dwa miesiące (czyli u mnie to były trzy zastrzyki), ale są dziewczyny, które jeszcze dłużej biorą. Może Twoja koleżanka powinna też iść takim protokołem?

Starania o drugie dziecko

HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
‹‹ 175 176 177 178 179
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.