X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • kalima Przyjaciółka
    Postów: 107 90

    Wysłany: 10 maja 2022, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Pozostało mi 5 ampułek Decapeptylu, cały czas trzymane w lodówce. Chętnie się ich pozbędę. Może któraś z Was używa.

    38l: endometrioza IV st., IO, niedoczynność tarczycy, AMH 1.77, torbiele endometrialne, problemy z grubością endometrium

    2020- 3 cykle stymulowane - lametta, pregnyl, duphaston - beta<5

    26.08.21 - start IVF
    08.09.21 - punkcja - 6 pęcherzyków, 5 pobranych komórek, 4 zapłodnione
    ❄️❄️❄️ cl.7.1, cl.8.1, cl.9.1 - wszystkie z 2 doby

    10.09.21 - ET cl.4.1 (endometrium 5,6)
    11 dpt - beta 76.9 mIU/ml, 13 dpt - beta 126 mIU/ml, 17 dpt - beta 524,5 mIU/ml, 19 dpt - beta 747,6 mIU/ml, 25 dpt - beta 1619 mIU/ml - puste jajo, 31 dpt - beta 4095 mIU/ml - poronienie zatrzymane, 55 dpt - indukcja poronienia

    2022 - próby podejścia do crio (słabe endo, niepękające pęcherzyki, torbiel endometrialna)

    03.12.22 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 9 (lametta, accofil, protulex, lutinus, luteina)
    11 dpt - beta 2,3

    15.03.23 criotransfer na cyklu naturalnym, endometrium 7 (lametta, prolutex, neoparin, acard, encorton, estrofen, lutinus, luteina)
  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 16 lipca 2022, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Niedawno dołączyłam tutaj. Szukalam miejsca gdzie bede mogła podzielic sie moimi przezyciami z kims kto mnie zrozumie. Obecnie mam 31 lat. 2 lata temu przeprowadzilam sie do chlopaka. Plan na zycie jak z bajki... Nowa praca, nowe zycie.. Wszystko mialobyc super. Pierwszy rok mieszkania razem slodko. W polowie tego czasu dopadly mnie dolegliwosci takie jak mdlosci, goraczka, bol z lewej strony strasznie szczypiacy. Myslalam ze to cos z jelitami. Pojawily sie problemy z oddawaniem moczu. Mysle cos sie dzieje. Poszlam na usg jamy brzusznej. Zoladek spoko, przelyk spoko... Ale po lewej stronie zmiana 10 cm po prawej 5 cm na jajnikach plus wodonercze z lewej strony 4 stopnia. Plakalam balam sie co to. Na drugi dzien bylam u ginekologa. Ten patrzy patrzy i nagle mowi nowotwor zlosliwy. Zycie mi sie posypalo. Najczarniejsze mysli. W pracy zwierzylam sie znajomej. Kazala udac mi sie do innego ginekologa do innego miasta. Posluchalam jej. Wizyta miesiac pozniej na cito. Kolejny patrzy patrzy i mowi jaki nowotwor co to za brednie to jest endometrioza... Powazna choroba ale mozna ja uspokoic. Cyk skierowanie do szpitala. W czerwcu dowiedzialam sie na usg co mi jest a w pazdzierniku juz bylam w szpitalu. Stos badan rezonans, tk, usg, konsultacje z urologiem, bylam ogladana przez zespol ginekologow... Po czym decyzja. Zakladamy cewniki albo nefrostomie... Mysle niech robia co trzeba. Uf tylko cewniki. Po tym pierwsza laparoskopia. Jeszcze przed laparoskopia moje zmiany urosly do 15 i 10 cm. Na jajnikach. Bydlaki. Po laparoskopii powiedzieli tak: endometeioza gleboko naciekajaca 4 stopnia. Szok. Pytaja sie czy nic mnie nigdy nie bolao? Ginekolodzy nie widzieli? Powiedzialam ze zawsze slyszalam taka Pani natura. Cewniki zostaly ze mna na kilka miesiecy. Dostalam zastrzyk na zatrzymanie miesiaczki. I umowili mnie na kolejna operacje na marzec. W miedzyczasie. Badania nerek czy pracuja, wymiany cewnikow, w jednym miesiącu cewnik mi wypadl strach o zycie silna temperatura na sygnale do szpitala. Nadszedl marzec. Lekarze szykuja mnie mowiac ze to bedzie powazna sprawa. 3 godziny spania. Budze sie nic nie czuje bolu ni nic. Leze i wydaje mi sie ze jestem ksiedzem... Mysle co jest. Mowie pielegniarce a ona z litoscia mowi tak: dostala Pani bardzo silny lek prosze lezec i odpoczywac. Wrocilam na sale. Podniesc sie nie moge lewa noga boli ruszyc nie moge. Przyszla pielegniarka salowa i lekarz podnosza mnie ida ze mna zrobic siusiu... Placz bol nie do opisania. Pytam sie co sie dzieje. Odpowiedz. Zrosty endometeiozy wyczyszczone, lewy jajnik podczepiony do powlok brzusznych, lewa nerka ujeta w 1/4 moczowod kawalek wyciety. Wszystkie narzady uratowane. Wrocilam do domu. Miesiac w lozku. Po tym nastal czas wymiany lub usuniecia cewnikow. Uf usuniete. Nerka do obserwacji. Miesiac pozniej usg nerek z 4 stopnia wodonercza 2 stopien jest super pracuje😉. Wizyta kontrolna u ginekologa. Ginekolog patrzy i mowi. Bardzo powazna byla Pani operacja. To co Pani przeszła to bylo wielkie. Ciesze sie ze Pani dobrze sie czuje. Oglada patrzy. 2 cm na lewym jajniku i 2 cm na prawym. Torbiele endometrialne... Wraca ta malpa endometrioza. Dostalam leki. I informacje o kolejnym zabiegu w pazdzierniku... Takie zycie z endometrioza. Powiedzial, ze wreszcie nadejdzie ten dzien kiedy powiem do Pani: do dziela tworzyc dziecko i to bedzie jeden i ostatni moment, ale ja Pani powiem kiedy. Bo musimy wyrobic sie do 40 roku zycia bo wtedy juz trzeba bedzie przy tym stadium usunac macice.

  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 16 lipca 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata777 o matko co Ty już przeszłaś z tą chorobą. Ze swojej strony mogę polecić grupę na facebooku może już znasz "Endometrioza - jak z nią żyć?". Dużo cennych informacji i wiele historii kobiet, są tez takie ciężkie przypadki jak Twój. Dlaczego masz mieć kolejny zabieg w październiku? Może warto najpierw udać się do specjalisty stricte od endo bo z tego co pisałaś to chyba nie byłaś, Warszawa albo Wrocław

    Agata777 lubi tę wiadomość

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 16 lipca 2022, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam tylko Warszawę Medicover i Wroclaw Medicius. Reszta to trochę amatorka. Długo się czeka na wizytę ale warto. Możesz być z siebie dumna, bardzo ciężka i trudna operacja ale dałaś radę :-)

    Evelyanne, Agata777 lubią tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 lipca 2022, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pod okiem specjalistów od endometeiozy i od nerek. Czuje, że opieke mam super. Tak sa oni z Warszawy😊 kolejna operacja bedzie na zasadzie drożności jajowodow a pozniej tworzenie dziudziusia😊😊

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 17 lipca 2022, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a od czego najlepiej zacząć diagnozować endometriozę?

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 17 lipca 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata777 wrote:
    Jestem pod okiem specjalistów od endometeiozy i od nerek. Czuje, że opieke mam super. Tak sa oni z Warszawy😊 kolejna operacja bedzie na zasadzie drożności jajowodow a pozniej tworzenie dziudziusia😊😊
    To bardzo dobrze, że jesteś pod opieką specjalistów szczególnie jak u Ciebie choroba tak agresywnie atakuje. A miałaś wcześniej sprawdzaną drożność i będą udrażniać jajowody czy to pierwszy raz?

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 17 lipca 2022, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Dziewczyny, a od czego najlepiej zacząć diagnozować endometriozę?
    Gdybym miała kiedyś tę wiedzę co mam teraz to pojechałabym najpierw na wizytę do któregoś specjalisty od endometriozy na USG. Oni naprawdę są w stanie zobaczyć na tym USG zdecydowanie więcej niż 'zwykły' ginekolog. Sprawdzają zmiany nie tylko na jajnikach ale też na więzadłach, jelitach czy nerkach. Polecane są dwie kliniki jak wyżej Medicover Warszawa lub Medicus Wrocław. Wszędzie niestety trzeba trochę czekać na wizytę.
    A masz jakieś objawy pasujące do endo czy torbiele na jajnikach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2022, 17:28

    Sesyjka lubi tę wiadomość

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 lipca 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak podczas ostatniej operacji sprawdzali drożność i doszli do wniosku, ze jaj wszystko sie zagoi to dalwj beda dzialac.

  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 17 lipca 2022, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez najpiew sprawdzilabym sie na usg, poszlabym do specjalisty zajmujacego sie endometrioza. U mnie szczegolnych oznak nie bylo. Jedynie jak zaczely mi torbiele rosnac jak szalone to mialam zaparcia, problem z oddawaniem moczu, temp wysoka przy miesiaczce, dziwne szczypanie po lewej stronie. Oczywiscie miesiączki solidne i bolesne, ale od poprzednich lekarzy slyszalam ze to taka moja natura. Dopiero specjalista powiedzial, ze to jest endometrioza. Sesyjka czy ja dobrze przeczytalam ze masz amh 2.6? Oj wysoko ja mam 0.27😳

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2866 2258

    Wysłany: 17 lipca 2022, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelyanne wrote:
    A masz jakieś objawy pasujące do endo czy torbiele na jajnikach?
    W okresie liceum i na studiach miałam mega ciężkie, bolesne miesiączki, połączone z dreszczami i mocnymi skurczami. Kilka lat temu to ustało, teraz ból brzucha jest delikatny. Czasami mam tylko zaparcia, no i tak sama nie wiem czy szukać w tym kierunku.
    Miałam robiona histeroskopię, może coś by zauważyli? Aczkolwiek to nfz..

    Agata , zależy w jakich masz jednostkach. Moje amh jest w normie, nie jest absolutnie wysokie.

    Z tego co widzę w moim Lublinie jest mało specjalistów od endomendy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2022, 19:44

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 18 lipca 2022, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka
    histeroskopia ocenia macicę od środka czyli mogli np potwierdzić, że występuje adenomioza. Ona może być razem z endo przy czym wcale nie musi. Z objawami też jest różnie, są bardzo ciężkie, średnie lub nawet nie ma ich wcale (bardzo podstępna ta choroba), najbardziej rozpoznawalnym i jak to określają wierzchołkiem góry są torbiele na jajnikach. Pytałam bo jakby były typowe objawy to radziłbym Ci pójść odrazu do specjalisty i niestety wiem, że jest ich mało w Polsce, sama jechałam 300km do takiego. Wiem też jak może być frustrujące nie znanie przyczyny niepowodzeń ale niestety na endometrioze nie da się wziąć tabletki ani zastrzyku i równocześnie starać się o dziecko.
    Jeśli wykluczenie choroby (oby nie potwierdzenie) da ci pewien komfort psychiczny, że szukasz i działasz to się umów na wizytę. Ale ja będę wierzyć, że nie będziesz musiała nawet na nią iść bo życie miło Cię zaskoczy :-)

    Sesyjka lubi tę wiadomość

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 18 lipca 2022, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam to co napisała Evelyanne. Bardzo podstępna choroba. U mnie endometrioza otrzewnowa IV stopień, głębokociekającą 3cm guz na odbytnicy, do tego w pakiecie adenomioza. Nie miałam ŻADNYCH objawów. Nigdy w życiu nie wzięłam tabletki przeciwbolowej na okres, nie miałam zaparć ani bólu przy współżyciu. Dr. Rubisz powiedział, że takich pacjentek może być nawet 20% ale to i tak jest bardzo niedoszacowana liczba bo one poprostu nie zgłaszają się do lekarzy. Jak nie wiadomo gdzie jest problem z niepłodnością i któreś z rzędu IVF się nie udaje to porządną diagnostyka Endo powinna być obowiązkowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2022, 13:37

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 lipca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    W okresie liceum i na studiach miałam mega ciężkie, bolesne miesiączki, połączone z dreszczami i mocnymi skurczami. Kilka lat temu to ustało, teraz ból brzucha jest delikatny. Czasami mam tylko zaparcia, no i tak sama nie wiem czy szukać w tym kierunku.
    Miałam robiona histeroskopię, może coś by zauważyli? Aczkolwiek to nfz..

    Agata , zależy w jakich masz jednostkach. Moje amh jest w normie, nie jest absolutnie wysokie.

    Z tego co widzę w moim Lublinie jest mało specjalistów od endomendy..


    Mozliwe, ze cos mogliby zauwazyc. Czasami na NFZ leczwnie kest nijakie. Wszystko jest zalezne od lekarza. Moj lekarz przyjmuje prywatnie, ale operuje w szpitalu na NFZ. Moze trzeba kilka km dalej ja znalazlam mojego wybawce 150 km od domu

  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 19 lipca 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Stosuje Diemono i mam lekkie plamienia i krwawienia. Czy ktoras z was stosuje? Czy ustepuje to plamienie?

  • Agata777 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 19 lipca 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Przy endo i nawet na hormonach czy spirali hormonalnej tez miewałam plamienia i krwawienia. Podobno takie rzeczy są typowe dla endo ale najlepiej dopytaj swojego gina czy coś tam się nie dzieje :)

    Dziewczyny komu spadło AMH po laparoskopii tak drastycznie? Mnie nikt przed operacja nie uprzedził ze może być tak złe…
    Moje amh po 2 laparo 0.27 koszmar. Mam teraz brac diemono i plamie i plamie...

  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) chciałabym dołączyć do grupy :) troszke o mnie.. 2,5 roku staramy się o dziecko, raz poroniłam dwa lata temu od tego czasu nic. Od zawsze mam bardzo bolesne i obfite @. Każdy lekarz mowil zawsze a może to być endometrioza ale zajdzie Pani w ciążę i powinno być lepiej 🤦‍♀️🤦‍♀️

    No ale się nie da .. wykryli u mnie 2 mc temu torbiel endometrialna, narazie pomału się powiększa, ale jest mniejsza niż 4 cm wiec do obserwacji. Robiłam marker nowotworowy ca125 wyszedł 31 - granica 35, więc w normie ale podwyższony. W między czasie wyszło teraz że mam polipa więc czekam na histeroskopie, potem zamierzałam zrobic drożność.

    Wiem że komórki jajowe też mogą być osłabione przez endometrioze.. nie wiem czy uderzyć do specjalisty od endometriozy I działać w tym kierunku czy jednak próbować jeszcze u zwykłego lekarza, widziałam wyżej że polecacie 2 kliniki we Wrocławiu i Warszawie.
    Dziewczyny jaka jest droga postępowania przy endometriozie czy to jedynie laparoskopia ? Wciąż mało o tej chorobie wiem :( i czy są jakieś suplementy które pomagają w poprawie jakości komórek ?

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • Ananasowa Autorytet
    Postów: 626 307

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Czy są tu dziewczyny które mając Endometrioze 4 stopień plus adenomioze zdecydowały się na in vitro z adopcja zarodka ?
    Dajcie znać 🥰

    Ona :
    30 lat
    Endometrioza i adenomioza
    Brak lewego jajowodu
    Prawy jajnik nie pracuje
    FSH 30 😱
    On :
    30 lat
    Azospermia
    Żylaki powrózka nasiennego
    Decyzja o AZ!

    25.10.2022r. AZ - invimed Katowice
    Beta : 2,30 💔😭
    29.11.2022r. biopsja endometrium z wycinkiem CD 138 - drobne fragmenty cewek gruczołowych i ropne nacieki zapalne. Materiał nie pozwala na oznaczenie markerów.
    15.12.2022r histeroskopia operacyjna - polipowate fragmenty endometrium w fazie poliferacji.
    Leczenie :
    unidox 10 dni
    Tarivid 14 dni
    Provag / dicoflor 6
    30.12.2022r. 1 zastrzyk diphlerine
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometrioze 4 stopnia otrzewnowa, adenomioze, i do tego endometrioze głębokociekającą odbytnice. Jestem po dwóch nieudanych procedurach na własnych zarodkach. W następnej lekarz proponował adopcje zarodka ale zdecydowałam się na operacje endometriozy i po 7 miesiącach zaszłam naturalnie. Moje amh po operacji się nie zmniejszyło, nadal mam miedzy 3 a 4. Nie miałam endometriozy na jajnikach.

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Evelyanne Ekspertka
    Postów: 208 248

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILA_33 wrote:
    Wiem że komórki jajowe też mogą być osłabione przez endometrioze.. nie wiem czy uderzyć do specjalisty od endometriozy I działać w tym kierunku czy jednak próbować jeszcze u zwykłego lekarza, widziałam wyżej że polecacie 2 kliniki we Wrocławiu i Warszawie.
    Dziewczyny jaka jest droga postępowania przy endometriozie czy to jedynie laparoskopia ? Wciąż mało o tej chorobie wiem :( i czy są jakieś suplementy które pomagają w poprawie jakości komórek ?
    Uważam, że warto wybrać się do specjalisty na USG, sprawdzi czy poza torbielą na jajniku masz inne zmiany np. na więzadłach. Laparoskopie przy głębszych zmianach trzeba przemyśleć ale zbadać AMH przed i przede wszystkim nie wykonywać jej w pierwszym lepszym szpitalu na NFZ. Co do suplementów na pierwszej stronie wątku miesięcznego IVF jest ich dużo wypisanych

    LILA_33 lubi tę wiadomość

    ❌endometrioza 3/4 st. DIE | adenomioza | niedoczynność tarczycy | hiperinsulinemia | MTHFR i PAI hetero |
    czerwiec 2021r laparoskopowe usunięcie torbieli z obu jajników
    On
    ❌ obniżona ruchliwość

    10-12.2022r IVF-ICSI Artvimed
    ➡10 kumulusów > 6 dojrzałych > 4 zapłodnione > ❄️❄️❄️❄️
    ➡transfer ❄️ 5.1.1 +embryoglue (c. sztuczny)
    beta 8dpt: 213 < 10dpt: 555 < 14dpt: 2201
    ➡ 25dpt mamy ❤
    ➡ syn 08.09.2023r. ❤

    starania od 2020 r.
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ