X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • AA_walcze Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 15 listopada 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które zaszły w ciąże- jakie miałyście pierwsze objawy?

    Ja mam dwie torbiele czekoladowe na lewym jajniku po około 12/14 mm. Jest to jedyny jajnik, który „działa”.
    Jajowody mam drożne. Nie robiłam dużej diagnostyki endometriozy. Lekarz powiedział, że albo staramy się o dziecko albo wdrażamy hormony. Ja od ponad 2 lat staram się o dziecko. Nigdy w ciąży nie byłam.
    Laparoskopia w moim przypadku może drastycznie obniżyć szanse zajścia w ciąże.


    Ten cykl mam nieźle pomieszany.. w 13dc pęcherzyki za małe więc wjechała stymulacja aromkiem przez kolejne 8dni.
    Wizytę kontrolną miałam w 24dc i okazało się że byłam świeżo po pęknięciu pęcherzyków. Dużo płynu i krwi, więc to był świeży temat. Obyło się bez zastrzyku.

    Teraz biorę 1x3 duphaston i 1x2 estrofem. Mam testować dopiero 25.11 czyli cykl będę miała wydłużony do 41 dni…
    Brzuch boli mnie od dwóch dni jak na @…czy któraś z was była w podobnej sytuacji?

  • Różowomi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 listopada 2022, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AA, ja miałam ból sutków od 10dpo, to mnie skłoniło do testu.

  • Różowomi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 listopada 2022, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam badanie, że NAC stosowane w dużych dawkach trzy razy w tygodniu powoduje obkurczenie torbieli endometrialnych itp., wpływa na obniżenie bólu. A jednocześnie mówia, by stosować NAC od 3 do 8dc w czasie starań. Czy któraś z Was pomoże czego i kogo słuchać? 😉
    8cs o drugie dziecko, że względu na masakryczne bóle (w tym omdlenia) wisi nade mną laparoskopia i przerwanie starań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2022, 20:01

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 7 stycznia 2023, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Szukam jakiś informacji od dziewczyn, które przy endometriozie biorą lub brały Endovelle.
    1. Jak samopoczucie po lekach?
    2. Kiedy było widać poprawę wyników?
    3. Czy faktycznie w czasie planowanej miesiączki pojawiają się tylko plamienia?
    4. Jak z nastrojem?
    5. Czy po jakimś czasie musiałyście znowu wrócić do leków?
    6. Mam leki zapisane na pół roku, endometrioza jest nieuleczalna, ją się tylko zalecza, stąd moje pytanie czy leczenie zaperzestaje się tylko na jakiś czas? Np żeby zajść w ciążę?
    Byłabym wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo nurtuje mnie ten temat, tym bardziej, że nie spodziewałam się takiej diagnozy po wielu latach stałej kontroli poradni leczenia niepłodności..

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 22 stycznia 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleci ktoś jakiegoś lekarza z Katowic?

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 92 54

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Poleci ktoś jakiegoś lekarza z Katowic?


    Wszystkie chwalą dr Kurczyńskiego - jeśli chodzi o zabiegi. Na fb można też czytać o dr Wójtowiczu. Z kolei w kontekście niepłodności sama jestem ciekawa. Aktualnie zaczynam chodzić do dr Gajewskiej - Kucharek. Pierwsze dwie wizyty polegały na rozszerzeniu diagnostyki i na pierwszej stymulacji. Zrobiła na mnie dobre wrażenie ☺️
    Choć tyle się już staram, że sama wątpię w to, że się kiedyś uda...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 18:10

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz jestem u dr Janowca i zobaczymy😊

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 92 54

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o nim słyszałam. Daj znać po jakimś czasie jak wrażenia

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 lutego 2023, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, proszę o poradę.
    Obecny lekarz nie widział drugiego jajnika więc musiałam ponownie zrobić USG. Zasugerowano mi laparoskopie na Karowej w celu usunięcia torbieli endometrialnej.
    Czy z waszych doświadczeń endometrioza przyczynia się do częstszych problemów z zagnieżdżeniem, poronień, komplikacji?
    Podchodzę na komórce dawczyni. Nie miałam wcześniej żadnych zabiegów typu drożność jajowodów, histeroskopii.
    Ile czasu po zabiegu można podchodzić do transferu?
    Czechy dały zielone światło na podejście w nowym cyklu ale mam wątpliwości.
    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój doktor od endo mówił, ze wgl pierwsze co to trzeba sprawdzić drożność i biopsja endometrium, a później zobaczymy czy invitro. Tez mam torbiel na jajniku i zrosty na jajowodach. Jeden jajowod ok, drugi był delikatny problem z przejściem pianki ale wszystko przeszło wiec jajowody drożne. Czekam jeszcze na wyniki biopsji.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 7 lutego 2023, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Cześć dziewczyny, proszę o poradę.
    Obecny lekarz nie widział drugiego jajnika więc musiałam ponownie zrobić USG. Zasugerowano mi laparoskopie na Karowej w celu usunięcia torbieli endometrialnej.
    Czy z waszych doświadczeń endometrioza przyczynia się do częstszych problemów z zagnieżdżeniem, poronień, komplikacji?
    Podchodzę na komórce dawczyni. Nie miałam wcześniej żadnych zabiegów typu drożność jajowodów, histeroskopii.
    Ile czasu po zabiegu można podchodzić do transferu?
    Czechy dały zielone światło na podejście w nowym cyklu ale mam wątpliwości.
    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
    Cześć, pozwól ze odpowiem. Ja mam endometriozę jajników. Ze względu na zrosty przez kilka cykli nie dało się
    Wywołać owulacji-pecherzyki
    Siedziały i tworzyły się torbiele. Zapytałam trzech lekarzy czy powinnam zrobić drożność. Wszyscy powiedzieli ze nie ma konieczności bo przyczyna niepłodności jest znana. A w in vitro to nic nie przeszkadza i po co mam się narażać na zbędne koszty. Co do histeroskopii- miałam usuwanego kiedys polipa trzonu macicy. Teraz niby tez jakiś polip się przewijał i przed in vitro chcieli go usunac. No i się okazało ze nie było trzeba bo zniknął. Jesli chodzi o histeroskopie diagnostyczną to mozesz podpytać lekarza czy w Twoim wypadku takie coś byłoby uzasadnione, czy są podejrzenia ze endometrium jest w stanie nierównowagi lub jest ukryty stan zapalny. Ja takiego badania rowniez nie miałam, ale kazdy przypadek jest inny.

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Cześć, pozwól ze odpowiem. Ja mam endometriozę jajników. Ze względu na zrosty przez kilka cykli nie dało się
    Wywołać owulacji-pecherzyki
    Siedziały i tworzyły się torbiele. Zapytałam trzech lekarzy czy powinnam zrobić drożność. Wszyscy powiedzieli ze nie ma konieczności bo przyczyna niepłodności jest znana. A w in vitro to nic nie przeszkadza i po co mam się narażać na zbędne koszty. Co do histeroskopii- miałam usuwanego kiedys polipa trzonu macicy. Teraz niby tez jakiś polip się przewijał i przed in vitro chcieli go usunac. No i się okazało ze nie było trzeba bo zniknął. Jesli chodzi o histeroskopie diagnostyczną to mozesz podpytać lekarza czy w Twoim wypadku takie coś byłoby uzasadnione, czy są podejrzenia ze endometrium jest w stanie nierównowagi lub jest ukryty stan zapalny. Ja takiego badania rowniez nie miałam, ale kazdy przypadek jest inny.

    Jest bardzo mało specjalistów, którzy zajmują się niepłodnością przy endometriozie. Jak koleżanka wyżej również mam torbiel na jednym jajniku. Mimo zrostów na jednym z jajowodów owulacje się pojawiały. Wiem, ze jeden jajowod był drożny a drugi delikatnie przytkany. Jednak każdy przypadek jest inny. Jednym wystarczy drożność innym wyleczenie stanu zapalnego jeśli taki jest, a inny invitro. Powiedziano mi również, ze lepiej sprawdzić drożność jeśli po drożności nic to mozna zrobić laparoskopię chociaż jest ryzyko, że AMH spadnie lub wtedy dopiero inv.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 7 lutego 2023, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Cześć, pozwól ze odpowiem. Ja mam endometriozę jajników. Ze względu na zrosty przez kilka cykli nie dało się
    Wywołać owulacji-pecherzyki
    Siedziały i tworzyły się torbiele. Zapytałam trzech lekarzy czy powinnam zrobić drożność. Wszyscy powiedzieli ze nie ma konieczności bo przyczyna niepłodności jest znana. A w in vitro to nic nie przeszkadza i po co mam się narażać na zbędne koszty. Co do histeroskopii- miałam usuwanego kiedys polipa trzonu macicy. Teraz niby tez jakiś polip się przewijał i przed in vitro chcieli go usunac. No i się okazało ze nie było trzeba bo zniknął. Jesli chodzi o histeroskopie diagnostyczną to mozesz podpytać lekarza czy w Twoim wypadku takie coś byłoby uzasadnione, czy są podejrzenia ze endometrium jest w stanie nierównowagi lub jest ukryty stan zapalny. Ja takiego badania rowniez nie miałam, ale kazdy przypadek jest inny.

    Ale rzeczywiście masz rację :) jeśli przyczyna jest znana i nie ma owulacji i korzysta się z komórek dawczyni to może i nie ma sensu narażać się na koszty.

    Annulllka lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 92 54

    Wysłany: 8 lutego 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dr powiedziała, że (ale ja już jestem po laparohisteroskopii) trzeba będzie zrobić biopsję endometrium jeśli w 3 cyklach stymulowanych nie zajde w ciążę.

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 8 lutego 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    U mnie dr powiedziała, że (ale ja już jestem po laparohisteroskopii) trzeba będzie zrobić biopsję endometrium jeśli w 3 cyklach stymulowanych nie zajde w ciążę.
    Kurczę trochę szkoda kasy, bo jak rzeczywiście jest zapalenie endometrium.
    Chodzę właśnie do dr Janowca

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 8 lutego 2023, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi.
    Przyczyn poza wiekiem może być wiele. Ale teraz przy wyczerpanej rezerwie jajnikowej, liczy się czas bo menopauza się kłania. U nas ciężko z motywacją. Dwa zarodki czekają na nas w Czechach chyba od wiosny 😆 Wreszcie się zmotywowaliśmy i akurat teraz się obudzili, pomimo wielu usg u różnych lekarza w ciągu roku, że może powinnam zrobić laparoskopie.
    U lekarza prowadzącego byłam tylko dwa razy. I za każdym razem miała problem z lokalizacją drugiego jajnika. Nie wiem czy w ogóle mam do niej wracać, jeśli nie może zrobić dobrego usg które będzie wystarczające dla Czech. Dopiero wizyta u poleconej specjalistki dr Świetlik która prowadzi zabiegi w szpitalu na Karowej w Wwie, pozwoliła uzyskać wystarczające usg.
    Miesiączka powinna być lada dzień, więc muszę podjąć szybko decyzje czy zaczynam brać estrofem do transferu czy iść pod nóź. Nie byłam nigdy w szpitalu, a wizja czekania kolejnych 2 miesięcy na transfer odbiera mi siły na dalszą walkę. Ukochany mówi żebyśmy podchodzili do transferu.
    Ile czasu po laparoskopii dostałyście zielone światło na kolejne podejście?
    Pytanie: czy endometrioza przyczynia się w wiekszym stopniu do problemów z zagnieżdżeniem zarodka, poronień? Czy ciąża z endometrioza jest traktowana jako wysokiego ryzyka?
    Odpowiedzi na tak ale w jakim procencie? ...

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 92 54

    Wysłany: 8 lutego 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze względu na długie cykle mogłam starać się o ciążę jeszcze w tym samym cyklu. Tylko ja w porównaniu do innych dziewczyn na oddziale całkiem dobrze zniosłam laparoskopię. Myślę, że jeżeli nie będzie komplikacji to już w kolejnym cyklu dostaniesz zielone światło.

    Czego lekarze oczekują od laparoskopii? Usunięcia ognisk endometriozy, polipów itp.? Czy chcą poszerzyć diagnostykę?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 92 54

    Wysłany: 8 lutego 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Kurczę trochę szkoda kasy, bo jak rzeczywiście jest zapalenie endometrium.
    Chodzę właśnie do dr Janowca

    W sensie szkoda kasy na stymulację?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 8 lutego 2023, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Jest bardzo mało specjalistów, którzy zajmują się niepłodnością przy endometriozie. Jak koleżanka wyżej również mam torbiel na jednym jajniku. Mimo zrostów na jednym z jajowodów owulacje się pojawiały. Wiem, ze jeden jajowod był drożny a drugi delikatnie przytkany. Jednak każdy przypadek jest inny. Jednym wystarczy drożność innym wyleczenie stanu zapalnego jeśli taki jest, a inny invitro. Powiedziano mi również, ze lepiej sprawdzić drożność jeśli po drożności nic to mozna zrobić laparoskopię chociaż jest ryzyko, że AMH spadnie lub wtedy dopiero inv.
    Akurat jeden z tych specjalistów niepłodności był specjalistą od endometriozy i to wlasnie dzięki niemu wreszcie po 14 latach podano właściwą diagnozę.

    Tak jak mówisz- kazdy przypadek jest inny. Ja po punkcji drżałam czy komórki będą dobrej jakości skoro siedzi w jajnikach endo. Ale okazało się na szczęście ze wszystko ok.
    Co do jajowodów to owszem mogą być drożne ale przy zrostach tez istotne jest czy rzęski dalej pełnia swoją funkcję czyli pchają jajeczko w kierunku macicy. A czasem mimo drożnych jajowodów to rzęski niedomagają. I wtedy jest ryzyko pozamacicznej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2023, 18:56

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 8 lutego 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    U mnie dr powiedziała, że (ale ja już jestem po laparohisteroskopii) trzeba będzie zrobić biopsję endometrium jeśli w 3 cyklach stymulowanych nie zajde w ciążę.
    Biopsja tak naprawdę pokaże co się dzieje w macicy. I w razie co będzie można wysłać wycinki na immuno by zweryfikować czy nie ma za dużo komórek NK. One tez przeszkadzają w implantacji.

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
‹‹ 186 187 188 189 190
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ