X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • AA_walcze Znajoma

Wysłany: 15 listopada 2022, 13:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które zaszły w ciąże- jakie miałyście pierwsze objawy?

Ja mam dwie torbiele czekoladowe na lewym jajniku po około 12/14 mm. Jest to jedyny jajnik, który „działa”.
    Jajowody mam drożne. Nie robiłam dużej diagnostyki endometriozy. Lekarz powiedział, że albo staramy się o dziecko albo wdrażamy hormony. Ja od ponad 2 lat staram się o dziecko. Nigdy w ciąży nie byłam.
    Laparoskopia w moim przypadku może drastycznie obniżyć szanse zajścia w ciąże.

Ten cykl mam nieźle pomieszany.. w 13dc pęcherzyki za małe więc wjechała stymulacja aromkiem przez kolejne 8dni.
    Wizytę kontrolną miałam w 24dc i okazało się że byłam świeżo po pęknięciu pęcherzyków. Dużo płynu i krwi, więc to był świeży temat. Obyło się bez zastrzyku.

Teraz biorę 1x3 duphaston i 1x2 estrofem. Mam testować dopiero 25.11 czyli cykl będę miała wydłużony do 41 dni…
    Brzuch boli mnie od dwóch dni jak na @…czy któraś z was była w podobnej sytuacji?

• Różowomi Nowa

Wysłany: 23 listopada 2022, 23:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AA, ja miałam ból sutków od 10dpo, to mnie skłoniło do testu.

• Różowomi Nowa

Wysłany: 23 listopada 2022, 23:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam badanie, że NAC stosowane w dużych dawkach trzy razy w tygodniu powoduje obkurczenie torbieli endometrialnych itp., wpływa na obniżenie bólu. A jednocześnie mówia, by stosować NAC od 3 do 8dc w czasie starań. Czy któraś z Was pomoże czego i kogo słuchać? 😉
    8cs o drugie dziecko, że względu na masakryczne bóle (w tym omdlenia) wisi nade mną laparoskopia i przerwanie starań.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2022, 20:01

• MajciaC Autorytet

Wysłany: 7 stycznia, 09:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Szukam jakiś informacji od dziewczyn, które przy endometriozie biorą lub brały Endovelle.
    1. Jak samopoczucie po lekach?
    2. Kiedy było widać poprawę wyników?
    3. Czy faktycznie w czasie planowanej miesiączki pojawiają się tylko plamienia?
    4. Jak z nastrojem?
    5. Czy po jakimś czasie musiałyście znowu wrócić do leków?
    6. Mam leki zapisane na pół roku, endometrioza jest nieuleczalna, ją się tylko zalecza, stąd moje pytanie czy leczenie zaperzestaje się tylko na jakiś czas? Np żeby zajść w ciążę?
    Byłabym wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo nurtuje mnie ten temat, tym bardziej, że nie spodziewałam się takiej diagnozy po wielu latach stałej kontroli poradni leczenia niepłodności..

ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Mainlylife Koleżanka

Wysłany: 22 stycznia, 10:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleci ktoś jakiegoś lekarza z Katowic?

ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

• Magsty Znajoma

Wysłany: 30 stycznia, 16:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Poleci ktoś jakiegoś lekarza z Katowic?

Wszystkie chwalą dr Kurczyńskiego - jeśli chodzi o zabiegi. Na fb można też czytać o dr Wójtowiczu. Z kolei w kontekście niepłodności sama jestem ciekawa. Aktualnie zaczynam chodzić do dr Gajewskiej - Kucharek. Pierwsze dwie wizyty polegały na rozszerzeniu diagnostyki i na pierwszej stymulacji. Zrobiła na mnie dobre wrażenie ☺️
    Choć tyle się już staram, że sama wątpię w to, że się kiedyś uda...

Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia, 18:10

10.2018 - poród przez CC (z powodu komplikacji)

1.2022 - rozpoczęcie starań o drugie dziecko, nisza Niche w USG
    8.2022 - AMH 1,69, hormony ok
    9.2022 - Niche się powiększa, skierowanie na laparohisteroskopię
    11.2022 - kubeczek + luteina
    11.2022 - laparohisteroskopia: zrosty, endometrium polipowate, endometrioza 🙁
    1.2023 - wyniki męża ok, zmiana lekarza i rozpoczęcie stymulacji
  • Mainlylife Koleżanka

Wysłany: 30 stycznia, 20:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz jestem u dr Janowca i zobaczymy😊

• Magsty Znajoma

Wysłany: 31 stycznia, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o nim słyszałam. Daj znać po jakimś czasie jak wrażenia

10.2018 - poród przez CC (z powodu komplikacji)

1.2022 - rozpoczęcie starań o drugie dziecko, nisza Niche w USG
    8.2022 - AMH 1,69, hormony ok
    9.2022 - Niche się powiększa, skierowanie na laparohisteroskopię
    11.2022 - kubeczek + luteina
    11.2022 - laparohisteroskopia: zrosty, endometrium polipowate, endometrioza 🙁
    1.2023 - wyniki męża ok, zmiana lekarza i rozpoczęcie stymulacji
‹‹ 184 185 186 187 188
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ