X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 8 lutego 2023, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tyle rzeczy, które wpływają na starania ze zaczynam się gubić 🙈 Inni zachodzą od tak, a inni mają takie problemy jedno wyjdzie przełęczy się i znowu coś nowego.

    Magsty lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 8 lutego 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Jest tyle rzeczy, które wpływają na starania ze zaczynam się gubić 🙈 Inni zachodzą od tak, a inni mają takie problemy jedno wyjdzie przełęczy się i znowu coś nowego.
    Dokładnie. Niepłodność to dolegliwość która dotyka różnych układów. Nie tylko rozrodczego a endokrynnego, immunologii, genetyki, No i tez troche psychiki.
    U mnie jedyna przeszkoda to było wlasnie brak pękania pęcherzyków. I w pierwszym podejściu mamy sukces. Jednak cały czas byłam sceptyczna czytając historie innych dziewczyn, ile lat zmagają się z tym problemem. Miałam obawy ze jeszcze pewnie jest coś o czym jeszcze nie wiemy, a będzie uniemożliwiać zajście w ciążę, ehhh

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 93 54

    Wysłany: 9 lutego 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Jest tyle rzeczy, które wpływają na starania ze zaczynam się gubić 🙈 Inni zachodzą od tak, a inni mają takie problemy jedno wyjdzie przełęczy się i znowu coś nowego.

    Niestety i ja się gubię.

    Do mnie doszło jak duży jest problem. Myślałam, że laparoskopia załatwi sprawę i po niej będę cudownie ozdrowiona. Pozniej pocieszałam się, że mam 1 stopien endo, więc luz...a ostatnio mi lekarz powiedział, że czasami panie z 4 zachodzą naturalnie, a czasami te z 1 w ogóle.

    Przestałam się nakręcać na ciążę. W tym roku spróbuję. Jeśli się nie uda to odpuszczę...

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 11 lutego 2023, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam endometrioze 4 stopnia. W grudniu miałam wykonywaną 2 laparoskopię (o pierwszej lepiej nie będę pisać trafiłam na konowała).Miałam pełno zrostów jajniki zrosniete ze sobą i ściana macicy , macica zrosnieta z jelitem grubym ogólny galimatias. Po uwolnieniu zrostów jajowody okazały się drożne. Aaa miałam jeszcze polipa szyjki macicy.

    I ważna rzecz wczesniej miałam cykle bezowulacyjne. Lekarz powiedział, ze jajniki z torbielami to jajniki chore. Po zabiegu pierwszy raz zobaczyłam ciałko żółte na usg:)
    Wiem, że zabieg nie gwarantuje zajscia w ciążę (staramy się od 2 lat) ale staram się wyeliminować przeszkody i zwiększyć na to szanse.

    Mam tez przewlekły stan zapalny endometrium jestemy z mężem w trakcie leczenia. Starania możemy zacząć od marca i zobaczymy. Co będzie to będzie i po prostu będziemy się cieszyc seksem:)

    Niski progesteron (ok 8ng/ml 7dpo) mam wspierany Cyclogestem. Ze względu na wiek daje sobie 2 lata na ciążę chociaż AMH 4,15 ale badane w tamtym roku przed zabiegiem. Wierzę, że lekarz wyłuszczał torbiele tak by oszczędzić jak najbardziej jajnik.
    Na wyższą prolaktynę biorę niepokalanka lekarz zlecił badanie na początku cyklu mam nadzieje, że będzie niższa.

    Chciałam się podzielić moją historią w skrócie bo sama lubię czasami przeczytać kto jaką drogę przeszedł i jaka jest przed nim:)

    Szczerze życzę aby te dwie kreski były dla większości starających sie po prostu kwestią czasu.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 12 lutego 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Też mam endometriozie, torbiel enodmetrialna, około 3 cm na lewym jajniku. Laparoskopii nigdy nie miałam. Jedyne objawy jakie mam to bol brzucha i miednicy w 1-2 dc. Czasami są to lekkie bóle, czasami mocniejsze, ale tragedii nie ma, krawienia nie są jakieś obfite, powiedzialabym, że normalne, a od 3 dnia nawet skąpe. Zastanawiam się czy tak może wyglądać życie z endometrioza cały czas czy raczej jest pewne, że rozwinie się ona bardziej i będzie gorzej. Jak to wygląda/wyglądało u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2023, 09:42

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 12 lutego 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja torbiel miała właśnie 3 cm (czasami operują jak osiąga 4cm) i od razu dostalam skierowanie na zabieg. Lekarz, który robił wstepny wywiad powiedział, że z racji iz staramy się o dziecko nie powinno się jej ruszać żeby nie zmniejszac rezerwy jajnikowej- nie zgodziłam się. Na szczescie to nie ten lekarz wykonywał zabieg tylko ten, do którego chodzę prywatnie.

    Jestem bogatsza o to doświadczenie i jestem za tym żeby taką torbiel wyłuszczyć(to jest poprawne określenie, przekłucie nic nie daje) teraz moje jajniki pracują prawidłowo. Druga sprawa jeśli dojdzie do pęknięcia takiej torbieli może dojść do zapalenia otrzewnej.

    Ja jednego roku miałam ok 7 -8 bardzo bolesnych miesiaczek. W kolejnym już tylko 1 a byłam jeszcze przed zabiegiem. Nie wiem od czego to zalezy. Może od diety wtedy zaczełam wprowadzać przeciwzapalną i taką stosuje cały czas. Ja dostalam w zaleceniach ze szpitala np. aby nie jesc czerwonego mięsa, kakao. W internecie jest dużo informacji jakie produkty wykluczyć, jaką suplementację wdrożyc chociaz ja zdecydowałam się na wizytęu dietetyka.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 16 lutego 2023, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,jakie badania i gdzie zrobić pod kątem diagnozowania endometriozy. Szczecin, Trójmiasto,zachodniopomorskie chyba ze jest ktoś wybitny w innym mieście to i tam pojade.
    7 transferow dobrej jakości zarodków i nic. Już nie wiem co robić.
    Podejrzewam ze tam może być przyczyna , oczywiscie czepili sie immunologia i Accofil a to tez nic nie dało. Lekarz w klinice... próbować do skutku i tyle w temacie. Zero dalszego szukania.
    Miesiączki bolesne,obfite,skrzepy,bóle szyjki, skurcze, bole plecow zero reakcji w tym kierunku.
    Ręce mi już opadają. Pomocy

  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1326 1565

    Wysłany: 17 lutego 2023, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Witajcie,jakie badania i gdzie zrobić pod kątem diagnozowania endometriozy. Szczecin, Trójmiasto,zachodniopomorskie chyba ze jest ktoś wybitny w innym mieście to i tam pojade.
    7 transferow dobrej jakości zarodków i nic. Już nie wiem co robić.
    Podejrzewam ze tam może być przyczyna , oczywiscie czepili sie immunologia i Accofil a to tez nic nie dało. Lekarz w klinice... próbować do skutku i tyle w temacie. Zero dalszego szukania.
    Miesiączki bolesne,obfite,skrzepy,bóle szyjki, skurcze, bole plecow zero reakcji w tym kierunku.
    Ręce mi już opadają. Pomocy

    Ja chodzę do dr Janowca przyjmuje Krakow i Nowy Sącz on zajmuje się endometrioza i niepłodnością przy endometriozie

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 17 lutego 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Witajcie,jakie badania i gdzie zrobić pod kątem diagnozowania endometriozy. Szczecin, Trójmiasto,zachodniopomorskie chyba ze jest ktoś wybitny w innym mieście to i tam pojade.
    7 transferow dobrej jakości zarodków i nic. Już nie wiem co robić.
    Podejrzewam ze tam może być przyczyna , oczywiscie czepili sie immunologia i Accofil a to tez nic nie dało. Lekarz w klinice... próbować do skutku i tyle w temacie. Zero dalszego szukania.
    Miesiączki bolesne,obfite,skrzepy,bóle szyjki, skurcze, bole plecow zero reakcji w tym kierunku.
    Ręce mi już opadają. Pomocy
    Hej polecam Medicover warszawa albo medicus Wrocław. Do kogo tam nie pójdziesz to będziesz super zbadana, pokierowana, diagnozowana i oczywiście leczona. Zaletą tych miejsc jest to, że jak będzie potrzebna operacja to oni je wykonują i cię nie odeślą tylko się tego podejmą bo mają takie zaplecze. Przy 7 transferach dobrych zarodków absolutnie powinnaś się zbadać pod kątem endometriozy. Ja nie miałam żadnych objawów a mam endo IV stopnia i adenomioze także to nie zawsze boli. Każdy transfer i niepowodzenie to olbrzymie obciążenie psychiczne o finansach już nawet nie wspomnę. Mocno trzymam kciuki za diagnostykę i sukces :⁠-⁠)

    Evelyanne lubi tę wiadomość

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 533 1308

    Wysłany: 17 lutego 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Witajcie,jakie badania i gdzie zrobić pod kątem diagnozowania endometriozy. Szczecin, Trójmiasto,zachodniopomorskie chyba ze jest ktoś wybitny w innym mieście to i tam pojade.
    7 transferow dobrej jakości zarodków i nic. Już nie wiem co robić.
    Podejrzewam ze tam może być przyczyna , oczywiscie czepili sie immunologia i Accofil a to tez nic nie dało. Lekarz w klinice... próbować do skutku i tyle w temacie. Zero dalszego szukania.
    Miesiączki bolesne,obfite,skrzepy,bóle szyjki, skurcze, bole plecow zero reakcji w tym kierunku.
    Ręce mi już opadają. Pomocy

    Jeśli nie badałas to koniecznie zbadał czy przypadkiem nie masz stanu zapalnego endomtrium (CD138)

    Magsty lubi tę wiadomość

    preg.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- transfer odwołany, za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    07.11 - beta 7dpt-56, 9dpt-125, 13dpt-623, 15dpt-1402, 20dpt-4409, 21 dpt- pęcherzyk 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️CRL 6,8 mm
    8+0 - CRL 1,72 cm
    9+0 - CRL 2,52 cm - It's a boy🥰
    11+2 - CRL 4,69 cm
    13+3 - prenatalne CRL 8,04 cm
    15+5 - 14 cm,142g
    20+3 - II prenatale, 344g
    22+2 - 508 g
  • Aaaniaaa4 Przyjaciółka
    Postów: 120 42

    Wysłany: 8 marca 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystkie objawy endometriozy mam od wieku lat, dopiero w trakcie 1. stymulacji do In vitro pokazała się na jajnikach. Lekarz w Klinice powiedział mi wtedy, że jeżeli endomenda jest na jajnikach to jest też w innych miejscach. U mnie się to potwierdziło - ogniska na jelitach, jajowodach, pęcherzu moczowym, wiązadłach krzyżowo-macicznych, adenomioza, wszystko w wielkich zlepach i zrostach. Nad wieloma objawami przeszłam do porządku dziennego, dopiero po operacji zrozumiałam, że np. robienie siku nie musi wiązać się z bólem :).
    Operacja we wrześniu a na razie pierwszy transfer po nieudany :(.

    Początek starań - 2017.
    Cykle naturalne i stymulowane - brak owulacji, LUF, endometrioza IV st.
    Od 2020 Gameta Kielce/Łódź.
    02.2021 - histeroskopia diagnostyczna -> CD138 (+) -> leczenie.
    03.2021 - biopsja endometrium - czysto !
    04.2021 - start pierwszej procedury 😱
    21.04.21 - punkcja, transfer odroczony ⛄️⛄️⛄️
    1xcb 2x beta <1,2
    Wiosna 2022 r - druga procedura - 4 blastocysty
    Lipiec 2022 r. - transfer na cyklu naturalnym - beta < 1,2
    Wrzesień 2022 r. - operacja endometriozy głębokonaciekającej
    Jesień 2022 r. - leczenie hormonalne, immunologia, wizyta u doc. P - bez zaleceń, kontrolna biopsja endometrium - czysto
    01.03.2023 - transfer ⛄️ - beta <1,2
  • Bambi92 Autorytet
    Postów: 696 1227

    Wysłany: 12 marca 2023, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Ja szukam lekarza w Poznaniu lub ewentualnie we Wrocławiu. Z mojego researchu wynika, że w Poznaniu dobry byłby Tomasz Dmochowski. Czy ktoś z Was mógłby mi kogoś polecić?

    Na poczatek chciałabym żeby ktoś mnie w ogóle zdiagnozował. Mam bardzo bolesne miesiączki i problemy z zajściem w ciąże. Dotychczasowi lekarze zbywali pytania o endometrioze, a ja wykluczyłam już wszelkie przyczyny hormonalne.

    Prośba o podpowiedź, wierzę w siłę tego forum 🔥😇

    Ona: 31 lat, On: 32 lat, Starania od 1.2022

    💃
    ✅ 11.2023 Histeroskopia i usunięcie polipa, stan zapalny endometrium
    ❌ Endometrioza, zajęty lewy jajnik, zrosty na jelicie cienkim i w jamie otrzewnowej

    🕺
    ❌ morfo 2%, za mała ruchliwość, leukocyty, żylaki I/II st.
  • Kzz Autorytet
    Postów: 674 243

    Wysłany: 12 marca 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ! :)
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę co o tym sądzicie.
    Mam endometriozę 1 stopnia, pcos, usunietą przegrode w macicy. Prawy jajowód niedrożny. Starania juz 4 lata zaraz minie, rok stymulacji CLO, menopur z powodzeniem, prog bardzo dobrze a ciąży brak.... pytałam swojego doktora o stan zapalny ednometrium, odpowiedział mi że u kobiet z endometriozą markery zapalne są podwyższone, mimo ze tego zapalenia endometrium nie ma i nie ma sensu tego badać. Macie jakieś doświadczenia w tym kierunku?

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 93 54

    Wysłany: 12 marca 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to moja gin mówi inaczej. Przy endo często jest stan zapalny i lepiej zrobić biopsję - w razie wyniku pozytywnego leczenie jest konieczne, może długo trwać.

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Lilkam Autorytet
    Postów: 268 557

    Wysłany: 22 marca 2023, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też choruje na endometriozę- III stopnia. Zdiagnozowana 3 lata temu przy laparoskopii. Miesiączki nie są bolesne ani obfite, ale w drugiej połowie cyklu mam brązowe plamienia aż do miesiączki. Macie może też taki objaw przy endometriozie?

    Starania od 2018
    I in-vitro 2020- (poronienie 7tc) brak ❄️
    II in-vitro 2020 (poronienie 7tc) 2❄️
    2021 transfer ❄️ beta 0
    2021 transfer ❄️ beta 0
    III in-vitro 2022 brak zarodków
    IV in vitro 2022 brak zarodków
    V in- vitro 2022 1 zarodek, beta 0
    2023 decyzja o AZ
    20.02.2023 I transfer w Reprofit, beta 0,99😭
    15.05.2023 II transfer w Reprofit
    7dpt beta 44,51 prog 11,60
    9dpt beta 104,43 prog 39,00
    11dpt beta 295,40 prog 41,10
    14dpt beta 1460 prog 25,00
  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 1389 1828

    Wysłany: 22 marca 2023, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bambi92 wrote:
    Cześć :) Ja szukam lekarza w Poznaniu lub ewentualnie we Wrocławiu. Z mojego researchu wynika, że w Poznaniu dobry byłby Tomasz Dmochowski. Czy ktoś z Was mógłby mi kogoś polecić?

    Na poczatek chciałabym żeby ktoś mnie w ogóle zdiagnozował. Mam bardzo bolesne miesiączki i problemy z zajściem w ciąże. Dotychczasowi lekarze zbywali pytania o endometrioze, a ja wykluczyłam już wszelkie przyczyny hormonalne.

    Prośba o podpowiedź, wierzę w siłę tego forum 🔥😇

    Może Dr Rzymski z Poznania, ja swoją przygodę z diagnostyka zaczynałam u niego i on mi wtedy bardzo pomógł i położył na zabieg na Polnej w Poznaniu. Wizyty miałam prywatnie a zabieg na NFZ

    Ja miałam straszne zrosty endometrialne, dużo struktur leżało jak chciało, dużo było ze sobą zrośniętych. Dopiero ten Doktor zasugerował, ze mogę mieć taki problem. Podczas zabiegu podobno udało się udrożnić zrosty, ale widocznie jajowody nie podjęły swojej funkcji, bo dwie kreski zobaczyłam dopiero po IVF.

    Nie miałam problemów hormonalnych, owulacje super, pecherzyki same pękały, jajowody niby drożne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2023, 08:17

    age.png

    👧 29l. - Turbo zrosty okoloprzydatkowe, endometrioza Ist
    👦 28l. - 🐟 zdrów jak ryba

    Invimed Wrocław 🏩
    17.02.2023 punkcja do IVF, 27 oocytow🥚, dojrzałych 18, zapłodnionych 12, 6 zarodków zamrożonych + 6 zdegenerowanych

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3
  • Justyna 89 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 marca 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dzięki za wszystkie wartościowe rady. Cieszę się że wielu z Wam sie udało.
    My staramy się od 2 lat. Ja mam zdiagnozowana endometrioza od 7 lat. Pierwsza laparoskopia w 2016- duze torbiele na obu jajnikach- slabo zrobiona bo na NFZ i z ostrego dyzuru. Potem leczenie vissane i blokowanie cyklu bo nie planowałam macierzyństwa (byłam wtedy sama).
    Gdy zaczęliśmy się starać, byłam stymulowana letrozolem, rosną duze pęcherzyki ale ciąży brak. Okazało się ze niedrożność jajowodów w badaniu sono. W kwietniu 2022 miałam 2 laparoskopię, prywatna w Białymstoku, stiwrdzono endomende
    3 stopnia!!!! Dobrze zrobiona, długa operacja, usunął ogniska endometriozy w 98%. Udroznij jajowy, uwolnił jajniki z otrzewnej, wyciął polipa i miesniaka, uwolnił zrost przy odbytnicy. Długo i porządnie, ale ciąży wciąż brak. Obecnie stymuluje się menopurem i dobrze go toleruje ( mamy świetne libido) więc przynajmniej można się pocieszyć seksem 😉 dieta bez glutenu bardzo pomogła w lagodzeniu dolegliwosci bolowych. Na diecie przeciwzapalnej wystarczy mi tylko ibuprofen i nospa w 1-2 dniach @. To jakis cud. Kiedys byly takie meczarnie ze nie dalam rady wstac z lozka. Obawiam się że jajowody znowu są niedrożne....ale sama nie wiem, póki co jestem w dołku psychicznym, próbuję sobie jakiś to ulozyc w głowie dlaczego taka choroba i dlaczego tak dużo mi zabiera.... zycze Wam powodzenia dziewczyny 🥰🥰🥰❤️❤️❤️

  • JustynaKB Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 marca 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, podejrzewam u siebie endometrioze i szukam lekarza do którego pójść w pierwszej kolejności (Kraków i okolice) czy ktoś słyszał o dr Lechu Rogulskim z Czestochowy?
    Rozważam też podróż do Wrocławia albo Warszawy, alen chciałabym wiedzieć do kogo się zapisać i żeby terminy nie były bardzo odległe.

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 93 54

    Wysłany: 27 marca 2023, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z okolic Krakowa jest dr Janowiec - nie byłam, ale na innych forach dużo o nim dziewczyny piszą. Powołali go nawet jako specjalistę do sejmowej komisji dot. endo 😉

    U mnie drugi miesiąc stymulacji. Całkiem dobrze ją znoszę. Zapisałam się też do psychologa, bo zaliczyłam załamanie po informacji o ciąży siostry...

    Macie też tak, że chcecie tej ciąży, ale mimo wszystkich działań w jej kierunku nie wierzycie, że do niej dojdzie?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Natt.yo. Autorytet
    Postów: 256 420

    Wysłany: 7 maja 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) może któraś z Was poleca jakiegoś dobrego lekarza zajmującego się leczeniem endometriozy na Podkarpaciu?

    👩- 24lat 🧑- 27lat
    - endometrioza 3 stopnia wykryta w 2020 roku
    - 20.08.2022 💒
    - starania od września 2022

    - 4 sierpnia test ciążowy pozytywny! Udało się! ❤️
    - 16 sierpnia pierwsza wizyta 0,45cm kropka
    - 30 sierpnia usłyszeliśmy serduszko, 2 cm naszego człowieczka ❤️

    - Mikołaj 💙 3 kwietnia 2024r, 57cm i 3240g 💙

    age.png
‹‹ 186 187 188 189 190
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ