Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrioza a starania
Odpowiedz

Endometrioza a starania

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Promyczek93 Debiutantka

Wysłany: 29 stycznia, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Kochane jestem nowa na forum. Staramy się z mężem o dzidziusia i wciąż wychodzą nowe problemy, ale pokolei. W lipcu dowiedzieliśmy się ze mam torbiele na lewym i prawym jajniku. Od razu kuracja hormonalna 3 opakowania i brakpoprawy. Następnie skierowanie na badania , na szczęście z krwi nie wyszło, ze to zmiany nowotworowe. Miesiączki regularne, dostaliśmy czas na zajście w ciążę i jeśli nie to do szpitala na laparoskopię. Przy kontrolnym badaniu i śledzeniu owulacji lekarz zauważył polip. Jestem po histeroskopii, polip 4mm i jeden jajowod udrożniony drugi zdrowy. Czekamy na owulacje i mamy 2 cykle na starania. Kobitki zmagała się któraś z podobna sytuacja, bardzo się boje laparoskopii, gdyż nie wiadomo czy po niej będę płodna. Mam dopiero 26lat i świeżo po ślubie, jestem załamana. Jak to jest z zajściem w ciąże z endometrioza?
    Dziękuje wszystkim za odpowiedz.

• Bea77_2 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam klinikę Miracolo i doktora Tomasza Songina. Oni robią laparoskopię przezpochwowo, w taki sposób, który oszczędza rezerwę jajnikową. Wygoogluj sobie Miracolo klinika oraz dr Tomasz Songin. Ja miałam laparoskopię robioną przez niego w zeszłym tygodniu i jestem bardzo zadowolona. Niestety laparoskopia diagnostyczna to koszt 6 tys zł. Laparoskopia operacyjna jest jeszcze droższa, między 12 a 24 tys.

Nefre_ ms lubi tę wiadomość

Wysłany: 29 stycznia, 22:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, sprawdzałam ceny niestety chyba będę zmuszona poszukać czegoś w ramach NFZ w szpitalu, prywatny zabieg to zbyt duży koszt, ciągle mam nadzieje, że może teraz się uda po histeroskopii.

• Rudzik1 Autorytet

Wysłany: 29 stycznia, 22:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie ma znaczenia, czy robi się operacje przezpochwowo, czy przezbrzusznie. Rezerwa jajnikowa jest nienaruszona, jeśli nie ma żadnych zabiegów na jajnikach. Natomiast prawdą jest, że w Miracolo operują torbiele na jajnikach taką techniką, że ten ubytek rezerwy jest mniejszy.
    Tutaj więcej na ten temat:
    https://miracolo.clinic/endometrioza/techniki-usuwania-torbieli-endometrialnych.html

Jeżeli torbiele są małe, to bym ich nie usuwała. Gdybyś jednak zdecydowała się na zabieg, to jesteś jeszcze bardzo młoda i masz duże szanse na zajście w ciąże.

atdcqps63qs1za3i.png
  • Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 30 stycznia, 10:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz torbiele na jajnikach to mogą Ci te jajniki naruszyć co zmniejsza rezerwę jajnikową.
    Ja robiłam laparo na NFZ i został mi skrawek jednego jajnika o czym oczywiście lekarz mnie nie poinformował, wyszło na USG u kogoś innego.
    Zależy czy masz duże dolegliwości bólowe...
    Na zmniejszenie czy wchłonięcie torbieli można stosować okłady z oleju rycynowego. Podobno pomaga.

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹

Wysłany: 30 stycznia, 11:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Jeśli masz torbiele na jajnikach to mogą Ci te jajniki naruszyć co zmniejsza rezerwę jajnikową.
    Ja robiłam laparo na NFZ i został mi skrawek jednego jajnika o czym oczywiście lekarz mnie nie poinformował, wyszło na USG u kogoś innego.
    Zależy czy masz duże dolegliwości bólowe...
    Na zmniejszenie czy wchłonięcie torbieli można stosować okłady z oleju rycynowego. Podobno pomaga.

Jak duże miałaś torbiele?

• nick nieaktualny

Wysłany: 30 stycznia, 11:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek

przejdź się na wizytę do dr, Songina, lub Rubisza , Karmowskiego we wrocławiu.

U mnie torbiel to był wierzchołek góry lodowej.
    Większośc dziewczyn niestety nie ma tylko torbieli, ale ma też zrosty macicy z jajnikami, w gorszym stadium nacieki na jelita, pęcherz, nerki, wątrobe. Większośc lekarzy tego nie widzi na USG, a ilość ognisk decyduje o niepowodzeniach w zachodzeniu w ciąże. Im więcej wiesz, że masz, tym więcej Ci wytną i większe szanse na ciąże po.

Badanie u Rubisza koszt 250 zł, Badanie u Songina - 300 zł.

Co do operacji:
    Możesz jeszcze próbować w Łodzi u prof Malinowskiego.
    jest jeszcze klinika w zabrzu operują na nfz.
    Ale niestety jest tak, że na nfz masz mniejsze szanse, bo nie wycinają, tylko wypalają zmiany, a często nie ruszają zmian na innych organach.

Tylko wpierw sprawdzialbym u specjalisty czy masz tylko torbiel, czy cos jeszcze.

Rudzik1 lubi tę wiadomość

• Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 30 stycznia, 15:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek93 wrote:
    Jak duże miałaś torbiele?

Na jajniku miałam jedną około 4x5 cm

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹

Wysłany: 1 lutego, 19:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Promyczek

przejdź się na wizytę do dr, Songina, lub Rubisza , Karmowskiego we wrocławiu.

U mnie torbiel to był wierzchołek góry lodowej.
    Większośc dziewczyn niestety nie ma tylko torbieli, ale ma też zrosty macicy z jajnikami, w gorszym stadium nacieki na jelita, pęcherz, nerki, wątrobe. Większośc lekarzy tego nie widzi na USG, a ilość ognisk decyduje o niepowodzeniach w zachodzeniu w ciąże. Im więcej wiesz, że masz, tym więcej Ci wytną i większe szanse na ciąże po.

Badanie u Rubisza koszt 250 zł, Badanie u Songina - 300 zł.

Co do operacji:
    Możesz jeszcze próbować w Łodzi u prof Malinowskiego.
    jest jeszcze klinika w zabrzu operują na nfz.
    Ale niestety jest tak, że na nfz masz mniejsze szanse, bo nie wycinają, tylko wypalają zmiany, a często nie ruszają zmian na innych organach.

Tylko wpierw sprawdzialbym u specjalisty czy masz tylko torbiel, czy cos jeszcze.

Tak tylko torbiele ale po dwóch stronach 4cm i druga 6cm.
    Dzisiaj byłam u swojego gina na monitoringu 10dc i 15mm pęcherzyk. Nie wiem czy teraz coś wyjdzie proponował inseminacje ale jak tak czytam to nie wiem czy zwiększa to szanse. Jestem troszkę podłamana tym wszystkim :(

• nick nieaktualny

Wysłany: 2 lutego, 08:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Promyczek

Uważam że powinnaś to sprawdzić u specjalisty. Jeśli masz diagnozę endo od zwykłego gina to oni widzą tylko torbiele.
    Jeszcze Ci powie że więcej się nie da zobaczyć i trzeba zrobić laparo...

U mnie 2 gin widziało tylko torbiel, drugi Zrost jajników z macica, a spec znalazł Zrost z jelitem i nacieki.. I adenomioza.

Wejdź sobie na forum fb endometrioza antidotum

Zrobisz jak uważasz.

• Verson Debiutantka

Wysłany: 3 lutego, 08:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn jestem po laparaskopii lewy jajnik częściowo usunięty( guz wiekkosci 8cm)z tego co wiem to wzrostów nie widać na USG. Ja o mojej endo dowiedziałam się po operacji ale to bylo 5lat temu więc może coś się zmieniło od tego czasu... Od 5lat zero ciąży od 2 lat przygoda z inseminacja co w przypadku dziewczyn z endo jest zbędna tak mi lekarz powiedzial a od roku przygoda z IVF narazie też bez powodzenia mam 32l z tego co mi wiadomo to operacja nie daje 100% szansy na ciążę bo endo szybko się rozprzestrzenia i niestety trzeba czekać na cud.

• nick nieaktualny

Wysłany: 3 lutego, 13:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verson

Nie pisz takich rzeczy.

Dobra operacja z nożem plazmowym i usunięcie wszystkich zmian to późniejszy powrót choroby.
    Dieta przeciwzapalna i niskoestrogenowa późniejszy powrót choroby.
    Sa dziewczyny kilka lat po operacji i endo nie wraca.
    To ciężka praca a nie cud.

• Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 4 lutego, 09:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verson wrote:
    Dziewczyn jestem po laparaskopii lewy jajnik częściowo usunięty( guz wiekkosci 8cm)z tego co wiem to wzrostów nie widać na USG. Ja o mojej endo dowiedziałam się po operacji ale to bylo 5lat temu więc może coś się zmieniło od tego czasu... Od 5lat zero ciąży od 2 lat przygoda z inseminacja co w przypadku dziewczyn z endo jest zbędna tak mi lekarz powiedzial a od roku przygoda z IVF narazie też bez powodzenia mam 32l z tego co mi wiadomo to operacja nie daje 100% szansy na ciążę bo endo szybko się rozprzestrzenia i niestety trzeba czekać na cud.

Verson ile razy podchodziłaś do ivf? U mnie operacja też nic nie dała - ciąży brak a endo szaleje...
    Próbowałaś się konsultować z innymi lekarzami np. immunologiem ?

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 lutego, 09:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podam Wam przykład.

U mnie oczywiścue endo stanowi główny problem, stąd operacja.
    Jeden lekarz mówił, że poroniłam przez endo..
    i ze w ciazę trudno zajsc.

Okazuje się, że mam pco, io, i mutacje genetyczne.

Endo nie zwalnia Was z reszty badan.
    Mozna miec pecha i miec prawdziwe combo.
    Co z tego, ze zaleczysz endo, jak inne rzeczy szaleją.

• Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 4 lutego, 10:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo innych chorób występuję w pakiecie z endometriozą ale nie zawsze wpływają na płodność. U mnie po wielu badaniach w tym immunologicznych, poza niską interleukiną wyszło, że główną przyczyną jest jednak endometrioza...

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹
  • nick nieaktualny

Wysłany: 4 lutego, 10:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka

słyszałaś o oleju cbd?

• Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 5 lutego, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zmniejsza bóle przy endo.

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 lutego, 10:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka

ja czytałam, że nie tylko zmniejsza, ale i powoduje, że się nie rozwija.. laski po operacji to stosują, oczywiście razem z dietą i choroba nie wraca.

• Ewka1700 Autorytet

Wysłany: 5 lutego, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, ale pewnie trzeba go włączyć na stałe a to dość drogi biznes. A Ty, Nefre używasz?
    Trzymam dietę, piję zioła, biorę suple, ćwiczę (kiedy się w miarę czuje) a i tak zmuszona byłam wstrzymać okres.. może to wynika z rozwoju choroby nie mam pojęcia.

endometrioza
    3 lata starań
    03.2019 - ICSI start
    Transfer maj☹
    Transfer ❄ czerwiec☹
  • nick nieaktualny

Wysłany: 5 lutego, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka

mi dieta bardzo pomaga, a dziewczyny maja super wyniki.

1 2

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)