X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrioza a starania
Odpowiedz

Endometrioza a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2147900911939052&id=1367453236650494

    Udostepniajcie

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 6 lutego 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verson wrote:
    Ewka moja historia zaczela się od guza na jajniku, konsultacji medycznych a dodatkowo ciąży. Guz był coraz wiekszy i bylo ryzyko otwierania mnie podczas ciazy ale niestety w 3mc okazało się ze ciąża martwa. Mialam ,,skrobanie"nie wiem jak teraz się fachowo na to mówi. Po 3 mc od tragedii zrobili operacje tego felernego jajnika i okazalo sie ze mam endo. Pół roku Zoladex i lekarz dawał 3 lata ochrony po tej terapii i operacji. Po 3 latach kiedy odwazylam i otworzylam się psychicznie na dziecko nic.. W tym czasie wyjechalismy do Holandii i po tych w sumie 4 latach bez zabezpieczeń nadal nic.. poszlismy do lekarza i od 1,5roku 2× IUI 3×IVF w tym jeden na cyklu naturalnym.. Tutaj zrobili mi tylko badanie krwi moje i męża, sprawdzili drożność jajowodow i to wszystko. Wiedzą że mam endo i nie robili mi tutaj żadnych badan ani zadnego leczenia w tym kierunku. Obecnie czekam za testem i zostala mi jeszcze jedna ostatnia szansa tzn. 3 ostatnia punkcja i kończą moją przygodę z IVF ale mogę na własne ryzyko z 2 zarodkami więc 40% szansy.. Jak mi nie pomogą tutaj to chcę spróbować w Polsce. Slyszal ktoś dobre opinie o ArtMed Poznan? Jestem z okolic Poznania i tam bym miala blizej niż Katowice czy Bialystok


    A robiłaś badania genetyczne ? Byłaś u immunologa? Tutaj jest taki wątek.
    Niestety z kliniką nie pomogę, jestem z całkiem innego regionu.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Verson Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 6 lutego 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to za badanie genetyczne? Jak to się nazywa? U immunologa nie bylam a w czym mi on może pomóc?

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 8 lutego 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verson wrote:
    A co to za badanie genetyczne? Jak to się nazywa? U immunologa nie bylam a w czym mi on może pomóc?

    Poczytaj wątek o immunologii i tam pytaj dziewczyn. Badań jest mnóstwo i schorzeń również. Słabo się na tym znam. W Łodzi jest dobry immunolog - Paśnik.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ