X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrioza I stopnia a IUI
Odpowiedz

Endometrioza I stopnia a IUI

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maju Ekspertka
    Postów: 155 59

    Wysłany: 22 marca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :) Jest to mój pierwszy post na forum jeśli był już taki temat to z góry przepraszam was za powtórzenie ale jest tego tak dużo ,że nie jestem w stanie tego wszystkiego prześledzić ...
    Do rzeczy ... Mam 24lata . Rok temu zdiagnozowali u mnie endometrioze I stopnia(najgorszemu wrogowi nie życzę bólu który co 25 dni mnie dopada i uniemożliwia normalnie żyć)
    po laparoskopi (usunięcie torbiela czekoladowego z lewego jajnika ) . Po zabiegu przyjmowałam antykoncepcyjne przez trzy miesiace(chociaż lekarz wiedział ,że staramy się o dziecko) zamiast od razu działać...ehh.
    Od odstawienia minęło pół roku i nadal nie ujrzałam na teście wymarzonych dwóch kresek . Zgłosiłam się do Pani doktor którą poleciła mi znajoma ( też miała problem z zajsciem w ciąże hashimoto) . Konkretna babeczka od razu powiedziała co będziemy pokoleji robić i jak to wszystko bedzie wyglądało .
    Pierwsze co miałam robione SonoHsg(drożne) .Moje AMH to 0,9 :(
    Teraz przyjmuje lek Lametta (przygotowywuje się do IUI) ,jeśli się nie uda to na czerwiec jestem umówiona juz z Panią doktor na Laparoskopie usunięcia ognisk endometrialnych . Moję pytanie brzmi ... czy to ma sens ? To całe IUI ? Czy jest tu może jakaś kobietka która miała podobną ,bądź jest w podobnej sytuacji ? Z moim narzeczonym zawsze mogę o wszystkim rozmawiać i zawsze mnie wspiera ale to nie to samo co wsparcie kobietek które też walczą o serduszko ...

    Starania od 2016 r.,laparoskopia 15.05.17 Endometrioza I stopnia ,AMH= 0,9 ,
    Hormony ok ,Jajowody drożne (w lewym wolniejszy przepływ) , Nasienie ok,
    27.04.18 1 IUI :( lametta+ovitrel
    29.05.18 2 IUI :( lametta+pregnyl
    22.06.18 3 IUI :( lametta+pregnyl
    Przerwa ->wakacje->zmiana lekarza
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 22 marca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam stwierdzoną endo I st. Dobrze że usuneli Ci torbiel, ale dlatego twoje amh pewnie spadło (szkoda że przed laparo nie zbadałaś amh).
    Dzieki usunięciu torbieli masz większe szanse na zajście w ciąże.
    Ja po laparo mialam usunięte pojedyncze ogniska endo ale mam dwie torbiele i nie wiem czy to one powodują moje problemy czy cos innego :(
    Ogolnie to rok temu miałam laparo, pozniej 3xIUI i raz IVF i niestety ciąży nie ma.
    Dopiero teraz po ivf okazuje się że może to być wina moich jajeczek, zarodki nie rozwijaja się dobrze.
    Jesteśmy zdignozowani od góry do dołu i narazie tylko endomenda jest zdiagnozowan jako cos co niby może podowoać niepłodnosć, chociaz większość kobiet z enomendą nawet IV stopnia bez problemu zachodzą naturalnie, dlatego my szukamy przyczyny dalej.
    Więc ogolnie endo moze powodować że komórki i zarodek są "zatruwane" bo endo działa toksycznie na zarodki i komórki, a może tez oznaczać że u nas jest inna przyczyna... sama nie wiem.
    U ciebie jezeli to tylko enomenda to IUI jak najbardziej może zadziałać. Jak się nie uda to walczcie jak najszybciej o IVF lub zrób pakiet wszystkich badań, może gdzie indziej leży przyczyna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 20:44

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 marca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy dobrych wynikach meza, IUI ma bardzo podobne szanse na powodzenie jak naturalne starania, szkoda $$

    Kabi lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 22 marca 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Bella93.

    Po fakcie też to już wiem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 21:20

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 22 marca 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam endometrioze I st. 2 razy miałam usunięte torbiele z jajników przez co amh spadło do 0,2 do tego prawy niedrożny jajowód. Miałam 2 nie udane IUI i raz in vitro w tym miałam tylko 2 komórki ale puste. Po dwóch miesiącach zaszłam naturalnie w ciążę. Teraz spodziewam się drugiego dziecka i też naturalnie zaszłam w ciążę.

    migotka_83 lubi tę wiadomość

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Maju Ekspertka
    Postów: 155 59

    Wysłany: 23 marca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje wam za odpowiedzi:)
    Sama nie wiem co robić , jestem ogólnie swiezakiem w tym wszystkim dopiero się wdrażam w temat. Jedna próbę na pewno podejme IUI . Jade jutro na I ogólnopolski kongres o endometriozie i jeśli uda mi się skonsultować z ktoryms lekarzem to się poradze choć pewnie większość moich pytań wyleci mi z głowy , ale o najważniejsze na pewno zapytam ... Ciąża. A wy dziewczyny gdzie się leczycie ?

    Starania od 2016 r.,laparoskopia 15.05.17 Endometrioza I stopnia ,AMH= 0,9 ,
    Hormony ok ,Jajowody drożne (w lewym wolniejszy przepływ) , Nasienie ok,
    27.04.18 1 IUI :( lametta+ovitrel
    29.05.18 2 IUI :( lametta+pregnyl
    22.06.18 3 IUI :( lametta+pregnyl
    Przerwa ->wakacje->zmiana lekarza
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 23 marca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maju wrote:
    Jade jutro na I ogólnopolski kongres o endometriozie i jeśli uda mi się skonsultować z ktoryms lekarzem to się poradze choć pewnie większość moich pytań wyleci mi z głowy , ale o najważniejsze na pewno zapytam ... Ciąża.

    Daj znać, czego się dowiesz ciekawego ;)


    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • Maju Ekspertka
    Postów: 155 59

    Wysłany: 23 marca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_83 wrote:
    Daj znać, czego się dowiesz ciekawego ;)
    Ok napisze napewno :)
    Tylko mam nadzieje ,ze dowiem się czegoś czego jeszcze tu nie przeczytałysmy :D

    Starania od 2016 r.,laparoskopia 15.05.17 Endometrioza I stopnia ,AMH= 0,9 ,
    Hormony ok ,Jajowody drożne (w lewym wolniejszy przepływ) , Nasienie ok,
    27.04.18 1 IUI :( lametta+ovitrel
    29.05.18 2 IUI :( lametta+pregnyl
    22.06.18 3 IUI :( lametta+pregnyl
    Przerwa ->wakacje->zmiana lekarza
  • Maju Ekspertka
    Postów: 155 59

    Wysłany: 25 marca 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do I ogolnopolskiego kongresu o endometiozie,moja wiedza na temat endometriozy nie jest obszerniejsza , natomiast uswiadolimi mnie , że z ta choroba musimy nauczyć się zyc/uzerac/męczyć. Ogólnie mój nastrój jest mega do bani . Po wszystkim mam mega dola .Ryczalam cala drogę do domu ...oprócz zabiegów niema żadnego ratunku . Od mojego poprzedniego lekarza ginekologa uslyszalam ,ze ciąża może spowodować uśpienie endomwtriozy na lata ... G**no prawda(przykład dziewczyny która się wypowiedziała : przed ciąża 1 stopień od razu po urodzeniu i odstawieniu dziecka od piersi 4 stopień ). Mnie niestety nie udało się mieć konsultacji z zadnym z lekarzu którzy uczestniczyli w kongresie natomiast bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie Dr. Jan Olek który pracuje w klinice Miracolo . W sposób jaki mówił o chorobie i zabiegach ... Lekarz naprawdę z powolania. Gdybym miała pieniądze na to żeby pozwolić sobie na prywatny zabieg u niego nie zastanawiala bym się wcale. Ogólnie chwalili również dietę dla kobiet z endometrioza i była nawet dziewczyna która się wypowiedziała ,ze jej to pomoglo ... Jeśli jest ktoś wstanie odstawić mieso i nabiał (z nie jedzeniem miesa dala bym rade ale bez jogurtów i mleka ... W życiu ) to warto spróbować.

    migotka_83 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016 r.,laparoskopia 15.05.17 Endometrioza I stopnia ,AMH= 0,9 ,
    Hormony ok ,Jajowody drożne (w lewym wolniejszy przepływ) , Nasienie ok,
    27.04.18 1 IUI :( lametta+ovitrel
    29.05.18 2 IUI :( lametta+pregnyl
    22.06.18 3 IUI :( lametta+pregnyl
    Przerwa ->wakacje->zmiana lekarza
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ