X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Euthyrox, a rosnące tsh
Odpowiedz

Euthyrox, a rosnące tsh

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 14 lipca 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    ka_tarzyna jodu nie biorę. Nie kazała mi. Z suplementów to tylko kwas foliowy i jakiś preparat bez recepty na potwornie wypadające włosy (których i tak mam tyle co kot napłakał)

    Aha, ja jod biorę, ale jest on w suplemencie dla kobiet planujących ciążę.
    Na początku endo pytała się o jod, ale jak jej powiedziałam, że biorę suplement, który też ma jod, to zrezygnowała z recepty.

    Mam nadzieję, że unormuje Ci się wynik! :-)

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dodatkowo przepisany Jodid 100 po 1,5 tabelki dziennie :)

    idę w piątek na badania, mam nadzieję, że tsh będzie ok 2

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby wszystko Wam się unormowało. :) Pójdę za miesiąc na badania tsh ponownie. Zobaczymy co wówczas.
    A tak zmieniając temat to odkąd biorę te tabletki to mnie jajniki bolą. Taki nagły kłujący ból, który szybko ustaje. Mówiłam o tym gin, ale nic w tym temacie mi nie poradziła...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 21:11

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Aha, ja jod biorę, ale jest on w suplemencie dla kobiet planujących ciążę.
    Na początku endo pytała się o jod, ale jak jej powiedziałam, że biorę suplement, który też ma jod, to zrezygnowała z recepty.

    Mam nadzieję, że unormuje Ci się wynik! :-)

    ka_tarzyna a jaki suplement bierzesz? Możesz podać nazwę? Może i ja się zaopatrzę :)

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Witam. Od miesiąca biorę Euthyrox 25, jedną tabletkę rano na czczo. Wczoraj zrobiłam sobie badania krwi i niestety załamałam się. Przed braniem Euthyroxu miałam tsh na poziomie 3.420, obecnie mam 3.490. Czy dawka jest za mała, czy organizm potrzebuje czasu, żeby "załapać" ten lek?

    Kochana mialam to samo. Bez Euthyroxu TSH 2,8 po prawie 3ech miesiącach brania Euthyroxu 25 TSH 3,5...! Po prostu to za mała dawka dla Ciebie. Ja potem miałam dawkę 50, kolejne badanie TSH za 3 tygodnie tym razem, dalej za niska dawka. Potem miałam Euthyrox 75, dalej za mała dawka, bo TSH nie zeszło do ok. 1,0. Potem Euthyrox 90 THS było za niskie bo ok. 0,6 no i stanęło na dawce 62,5. Nic się nie martw trzeba zwiększyć dawkę do co najmniej 50 na początek i zbadać za ok. miesiąc THS.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Właśnie wiem, że od najmniejszej dawki, ale mam pretensje o to że dopiero na październik mnie zapisała, zamiast po miesiącu mnie zapisać, żeby sprawdzić czy dawka mi odpowiada. Myślisz, że mogę sama sobie zwiększyć dawkę w razie gdyby nie udało mi się z nią skontaktować? Nic się nie stanie?

    Zmień sobie sama, tylko, czy leku Ci wystarczy do wizyty u endo. Powiesz jej, ze skoczyło CI THs i zwiększyłaś, albo, że ginekolog CI kazał zwiększyć. Ja raz tak zrobiłam. Zwiększyłam dawkę a endo powiedziałam, że ginekolog mi kazał, bo THS powinno być ok. 1,0 wg obecnych wytycznych polskiego towarzystwa ginekologicznego z resztą nie tylko u kobiet, bo takie same są wytyczne dla mężczyzn mających problemy z nasieniem. Nie wiem, czy o tym wiecie dziewczyny.

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 14 lipca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Po miesiącu wyniki będą jeszcze nie miarodajne - za wcześnie, organizm jeszcze nie zaczął reagować.
    Ja kiedyś też tak miałam, że mi TSH wzrosło po zwiększeniu dawki Euthyroxu i wszyscy lekarze mówili, że badanie po miesiącu to za wcześnie.
    Po dwóch miesiącach TSH spadło i to zdecydowanie.
    Najlepiej pomiary wykonywać po około 6-8 tygodniach od zmiany dawki.

    Wiem, że każdy by chciał jak najszybciej i jak najwcześniej widzieć efekty, ale wizyta i badania co dwa - trzy miesiące to dobra częstotliwość.

    Niekoniecznie. Mnie ginekolo kazała robić badanie co 3 tygodnie i sprawdziły się jej przewidywania, z dawki 25 musiałam przejsc na 75, potem na 62,5 i to w krótkim czasie rozpracowałyśmy. Tak jak pisałam, badania średnio co 3-4 tygodnie po zmianie dawki.

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 14 lipca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki godaweri Obecnie zwiększyłam sobie nieznacznie na 37.5. Jak się skończy lek, to lekarz rodzinny może mi wypisać znowu, bo ma pozwolenie od endo. Ale ja spróbuję jakoś skontaktować się z endo zanim zwiększę dawkę. Jeśli na recepcji ośrodka mi nie udostępnią jakiegoś kontaktu do niej to będę koczować pod placówką :)

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 14 lipca 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwią mnie tylko te powtarzające się bóle jajników. Nie wiem czy to hormony, czy metformina czy co... Czasem jak zarwie to aż się z bólu zwijam. Zaczęły się od czasu domniemanej owulacji (domniemana, bo do tej pory miałam @ co 2-3 miesiące. W czerwcu brałam lutkę na wywołanie @ a gin dała mi nadzieję, że może się teraz po lekach unormują cykle) i tak już prawie 2 tygodnie.

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 15 lipca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    ka_tarzyna a jaki suplement bierzesz? Możesz podać nazwę? Może i ja się zaopatrzę :)

    Biorę Femibion Natal 1.
    Wcześniej brałam Centrum materna, ale miałam po tym jakieś dziwne nudności...

    _analiza lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 15 lipca 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina, poczytaj może tutaj:

    http://www.endokrynologia.net/tarczyca/hormony-tarczycy-tsh-ft4-ft3

    "Wadą badania (przyp. TSH) jest dość duża „bezwładność” – wolno zmienia się jego poziom. Dlatego powtarzanie badań w krótkich odstępach czasu, zwłaszcza tuż po zmianie leczenia, jest bez sensu – wynik będzie dotyczył nie aktualnego stanu, ale tego sprzed miesiąca."

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 16 lipca 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna dzięki. Właśnie odbyłam rozmowę z koleżanką, która ma takie problemy jak ja, z tym że miała tsh ponad 6. Ona dostała letrox, a zlecenie badania tsh po 4 tygodnia zażywania, więc już nie wiem. Poczekam jeszcze miesiąc i zobaczymy.

  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 16 lipca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja napiszę dwa słowa od siebie -
    po pierwsze - fakt, nie każdemu służy euthyrox, ale np mnie nie służył letrox. Miałam po nim biegunki. Niekoniecznie więc w tym rzecz.
    Druga sprawa - musisz dać więcej czasu na wiarygodny wynik.
    Trzecia sprawa - z dawkami też jest różnie. Ja np zanim poszłam do endo brałam sama na własną rękę 25 euthroxu bo mąż też się leczy. Potem zwiększyła mi na 50 - TSH 2,4 , teraz byłam na 75. Jak mi się skończyło opakowanie to zrobiłam TSH i wyszło 2,6 więc lipa. Ale pomyślałam, że może było lepiej jak była mniejsza dawka i zaczęłam sama na własną rękę brać po połówce 125tki. Teraz robili mi w szpitalu TSH przed laparo i wyszło 1,75! Więc narazie wygląda na to, że mam idealną dawkę. Ale jeszcze trochę pobiorę i zrobię znowu i potem pójdę do endo.

    I ostatnia sprawa - popieram wątek z jodem - moja endo też pytała. Ja też biorę femibion - i jest super, ma jod i kwas pantotenowy - który dobrze wpływa na włosy! Rośnie dużo nowych :)

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 16 lipca 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _analiza a na pco bierzesz jakieś leki?

  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 17 lipca 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    _analiza a na pco bierzesz jakieś leki?
    nie, bo na 4 lekarzy, do których chodziłam tylko wg jednego mam to pco. Owuluję normalnie więc raczej nie ma sensu na razie czegoś łykać:)

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 19 lipca 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _analiza szczęściara z Ciebie... Ja mam okres co 3 miesiące...

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 26 lipca 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zmieniłam lekarza i poprosiłam o wymianę eutyroxy na letrox i zwiększenie dawki. Dziś pierwszy dzień brania letroxu...

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ