X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

FemiFertil

Oceń ten wątek:
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skład zgłoszony do GIS

    suchy ekstrakt etanolowo-wodny z: jagód niepokalanka
    kwiatu koniczyny łąkowej
    liści maliny właściwej
    korzenia eleuterokoka
    liści zielonej herbaty
    l-arginina
    witamina A
    witamina E
    witamina B1
    witamina B2
    witamina B6
    witamina B12
    witamina C
    witamina D3
    niacyna
    kwas pantotenowy
    kwas foliowy
    cynk
    jod
    żelazo
    miedź
    selen

    A na opakowaniu ekstrakt z korzenia maki, który nie jest zgłoszony do GIS
    Suchy ekstrakt etanolowo-wodny z: jagód niepokalanka zgłoszony do GIZ a nie ma go na opakowaniu.
    Kwiatu koniczyny łąkowej na opakowaniu brak.
    Liścia zielonej herbaty na opakowaniu brak
    L-argininy na opakowaniu brak.
    Korzeń lukrecji na opakowaniu jest a nie zgłoszono go do GIS

    Zapytałam mailowo GIS co robi się w takich sytuacjach i czekam na odpowiedź.

    Lili, bea lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 9 października 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem ciekawa jaka będzie odpowiedź...
    Misia daj znać koniecznie jak już będzie coś wiadomo...
    Przyznam, że zmartwiło mnie to wszystko, bo liczyłam, że mnie w jakimś stopniu ff pomoże a tu taka afera...0doubledown.gif
    Chyba poszukam w APTECE innego suplementu o podobnym działaniu.
    Przypomniało mi się jak czytałam na jakimś forum poświęconym temu specyfikowi, że dwie dziewczyny w różnych odstępach czasu wysłały do tej firmy TAKIE SAMO pytanie dotyczące łączenia ff z jakimś innym lekiem bodajże bromergonem albo czymś podobnym ale nie pamiętam dokładnie o jaki lek chodziło i obie dostały odpowiedź, ale nie taką samą. Jednej napisali, że może brać ff+tamten lek a drugiej, że nie można tego łączyć. Wtedy mi coś pikło,że coś tu nie tak...
    Mam ich gdzieś za te przekręty 05icon_ass.gif

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie w porządku, że robią takie rzeczy kosztem staraczek. Jestem zresztą przekonana, że to jedna osoba. Będę informowała o przebiegu zdarzeń:)
    Nie wyklucza to jednak możliwego zbawiennego działania preparatu. Tego przecież nie wiem. Jeszcze zaświeciło mi się światełko w kwestii żeń-szenia, który nie jest specjalnie polecany staraczkom. Eh.

    vanessa lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 października 2013, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Na bank przy jakiejkolwiek hormonoterapii nie wolno zapodawać sobie takich preparatów. Tzn....bez uzgodnienia z lekarzem. Zioła mają spory wpływ na organizm. Lepsze będą jednak zioła ojca Sroki:)

    vanessa, aga.just lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 10 października 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie !!! zioła o. Sroki czemu ja wcześniej nie wzięłam ich pod uwagę tylko uparłam się na ten ff a przecież o nich słyszałam.
    Dzięki MisiaMisia, że mi to podsunęłaś 0vishenka_33.gif
    Chociaż będę miała pewność, że to co łykam jest sprawdzone a nie niewiadomego pochodzenia.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 października 2013, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam od Fertilusa zgłoszenie do GIS. W sumie tylko list przewodni. Pani właścicielka dołączyła też certyfikat zgodności a właściwie sprawozdanie badań z Laboratorium Higieny Żywności i Żywienia zlecone przez GROKAM GBL z Mielca.
    Na pytanie o różnice w składzie otrzymałam wyczerpującą odpowiedź.

    Skład Femifertilu został zmieniony (i ta zmiana jest zgłoszona do GIS), ponieważ Urząd Rejestracji Leków i Produktów Leczniczych zastrzegł, że ekstrakt niepokalanka i 2 inne składniki w starym składzie funkcjonują w Polsce jako leki i nie mogą być zarejestrowane jako suplementy diety. Z ekstraktem niepokalanka daliśmy za wygraną, z co do reszty składu prowadzimy dyskusję z URPL, bo inne podmioty rejestrują składniki, jak l-arginina jako suplementy diety i nie ma z tym problemu. Niestety, system faworyzuje międzynarodowe koncerny farmaceutyczne kosztem małych polskich firm.


    Tak więc wydaje się, że po moich wielodniowych dochodzeniach nie mogę się już do niczego przyczepić:)

    Lili, vanessa lubią tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 października 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze to:

    "W przypadku stosowania leków hormonalnych stosowanie Femifertilu należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Zwykle lekarze odradzają łączenie terapii hormonalnych z suplementami diety, szczególnie, gdy w ich skład wchodzą zioła.

    Jeśli nie przyjmuje Pani leków, Femifertil można stosować przez 6 miesięcy, po czym zalecamy zrobienie miesięcznej przerwy"

    Lili lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Veri Autorytet
    Postów: 470 443

    Wysłany: 14 października 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,

    Ja zjadłam 3 opakowania i mi w niczym nie pomógł - niestety. Tyle, że się dopiero później okazało, że mam problemy z tarczycą, więc raczej nie było szans żeby dobrze zadziałał. Myślę, że to raczej preparat na "drobne" problemy z cyklem.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfwkxw9axa.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 października 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 14 października 2013, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka niesamowita jesteś, walczyłaś do końca :) Uparciuch :*
    Ja traktowałam FF jako wsparcie organizmu, dowitaminizowanie się, zaopatrzenie go w składniki, które są mu potrzebne na etapie, na którym się znajduje. Absolutnie nie zakładałam, że załatwi moje problemy z płodnością. Póki co przerwałam, bo biorę clo, ale myślę, ze jeśli będzie jeszcze potrzeba, a ja zakończę stymulację to sobie jeszcze zapodam.
    Póki co FF poprawił jakość i ilość śluzu płodnego (nie miałam z tym problemów,ale po nim było go jeszcze więcej). Poza tym (choć nie wiem, czy to od tego) bardzo poprawił mi się stan paznokci i cery, taka promienna się zrobiła. Wiem, ze nie o cerę tu chodzi, ale mogę zakładać, ze organizm dostał solidną dawkę potrzebnych składników.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 października 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja FF planowałam kupić właśnie z myślą o śluzie, bo mam bardzo gęsty...
    ale dopiero jak będę po hsg i zrobimy badanie nasienia, bo jeżeli jajowody są niedrożne lub coś nie tak z żołnierzykami to szkoda kasy na FF...
    Na razie szukam info na temat tego suplementu a MisiaMisia wygrzebała najwłaściwsze informacje 0wink.gifdzięki Ci za to 16icon_kiss.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2013, 22:02

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 października 2013, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że mogłam pomóc. Ja jakoś jednak nie wiem jeszcze czy wrócę do FF. Na polepszenie śluzu wolę chyba B6 czy siemię lniane. Poza tym przymierzam się do ziółek o. Sroki. I o :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 15 października 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mg+B6 kiedyś już brałam, ale i tak śluz nie był taki jakbym chciała. Po wiesiołku mi temperatura strasznie skakała. Wit. A+E i Omega 3 kiedyś mi pomogły na śluz, ale nie pamiętam czy był taki jak powinien...
    Przez dwa lata daliśmy sobie spokój ze staraniami, bo psychicznie było ze mną kiepsko... Postanowiliśmy znowu spróbować, ale boję się jak znów psychika mi zareaguje na niepowodzenia. Staram się nie nastawiać, ale to nie takie proste...
    Jeszce raz spróbuję poprawić jakość śluzu wiesiołkiem, siemieniem lnianym itp. Jak nie będę zadowolona to pomyślę o FF.
    Może ktoś mnie wyśmieje albo pomyśli, że to głupie, ale wyczytałam że któryś składnik FF poprawia libido... a po załamaniu nerwowym bardzo mi spadło :( i chciałabym sobie jakoś pomóc...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 15 października 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno coś tam poprawia ale ja nie zauważyłam u siebie:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ananaseq100 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 października 2013, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie staraczki i mam pytanie czy bralyscie moze taki suplement diety jak Oligobs Procrea F? o Femifertil slyszalam i sa o tym rozne opinie ale o oligobs nie ma ani jednej opinii tylko sa opisy tego preparatu. Bede wdzieczna za kazda odpowiedz:)

    :)
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 października 2013, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam tego suplementu. Skład wydaje się bezpieczny. Mam wrażenie, że bez szału. To raczej suplement przygotowujący do ciąży. Tzn zapewniający mikro i makroelementy. Nie sądzę jednak, żeby pomagał w zachodzeniu w ciążę. To zapewne trafiony zestaw witamin itp.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ananaseq100 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 października 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tu przesylam tylko czesc artykulu o tym suplemencie , powiem tak ja kupilam i od tego cyklu biore zobaczymy co bedzie za jakis czas...:)"Okres starań o ciążę to także temat dotyczący kobiet mających problemy z owulacją. Często przyczyny pozostają nierozpoznane, a problem po pewnym czasie rozwiązuje się samoistnie. Istnieją jednak konkretne, potwierdzone diagnostycznie, przyczyny medyczne takie, jak np. zespół policystycznych jajników (PCOS). W ostatnich latach podjęto poszukiwania możliwości wsparcia dla tego problemu. Ciekawe wyniki przyniosły badania opublikowane m.in. w czasopiśmie Gynecological Endocrynology poświęcone znaczeniu inozytolu dla kobiet przygotowujących się do ciąży, w szczególności tych z nieprawidłową owulacją. Stwierdzono, że uzupełnianie niedoborów inozytolu, zwłaszcza w połączeniu z kwasem foliowym znacznie poprawia zdolności prokreacyjne tych kobiet nie powodując jednocześnie skutków ubocznych. Jako obiecujące ocenia się użycie tej formuły w celu przywrócenia spontanicznej owulacji.

    OLIGOBS® Procrea to zestaw składników przygotowany w oparciu o najnowsze badania naukowe. Polecany jest dla kobiet przygotowujących się do ciąży w celu wsparcia procesu przygotowania organizmu przed planowaną prokreacją. Zawiera unikalne rozwiązanie połączenia inozytolu i kwasu foliowego w otoczeniu niezbędnych w tym okresie witamin i minerałów. Z tego względu polecane szczególnie przy problemach z owulacją."
    Tu link do tego artykulu w caloci http://www.oligobs.pl/produkt-pma.html

    :)
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 17 października 2013, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co piszesz o inozytolu. Temat trzeba zatem zbadać.

    Jeżeli kobitka ma problem z owulacją, to może próbować takiego rozwiązania. Ja osobiście uważam, że problemy z owulacją to często bardzo złożone sytuacje zależne od organizmu. Mogą mieć źródło na różnych polach.
    Zatem, jeżeli masz problem z owulacją to najlepiej działać z pomocą lekarza specjalizującego się w tego typu zaburzeniach, niepłodności itp.
    Tak czy owak ten środek raczej nie zaszkodzi.

    Pamiętajmy, że każda ze staraczek, która czeka na ciążę sporo czasu ma inny problem.
    Bez diagnozy ciężko określić co jest nie halo.
    Przy niepłodności idiopatycznej po długim diagnozowaniu łapiemy się różnych metod:) Bylebyśmy robili to z głową. :)

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 26 października 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez byla zdziwiona cena FF, bez przekonania, ale kupilam.
    W I cyklu stosowania, zaznaczylam na wykresie ze tylko proba z FF zaszlam :--))
    oczywiscie po + tescie wspomagacze duph i luteina i odstawilam FF.
    musze przyznac bez reklamy ze wraz z castagnusem wyrownal mi wykresik i cykl plus pomogl na cere.


    f2w39n73wo2wm5l1.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2013, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia-jestem pełna podziwu za upór i cierpliwość w badaniu tematu. Myślę, że wielu dziewczynom pomogłaś zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków. Zazwyczaj takie firmy żerują na naszej desperacji, podobnie jest z preparatami odchudzającymi.
    A swoją drogą czytałam kiedyś że L-arginina nie jest zbyt zdrowa i lepiej jej nie zażywać bo na dłuższą metę może się przyczyniać do poważnych schorzeń nerek a nawet przyczyniać się do zawału serca ponieważ usztywnia ścianki naczyń krwionośnych. Osoby biorące leki z potasem kategorycznie nie powinny zażywać L-argininy. Podobnie cukrzycy.
    Ilości L-argininy występujące w pożywieniu w zupełności nam wystarczą, a jej dodatkowe zażywanie może przynieść więcej szkody niż pożytku, więc uważajcie dziewczyny.

    vanessa, MisiaMisia lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ