Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • Sywi Autorytet
    Postów: 758 1808

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane powiedzcie mi ile czasu czeka się na wynik PTA w Brussie w Gamecie?

    w5wqe6ydj7x6qp9b.png

    89cd46b71c.png

    05.07.2021 Nasza naukochańsza Lilianka jest już z Nami💖
    Mamy jeszcze 2 mrozaczki❄❄
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1232 2901

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Bezsilna, jak po wizycie?

    Asia2000, ja niestety nie pomogę odnośnie Twojego pytania. Wracasz do nas? 🙂

    Darla, nie załapałam się na zdjęcie Twojej ślicznej chineczki 😭 super, że u Wasz wszystko dobrze się układa 🥰 jak Malutka się dogaduje ze zwierzyncem?


    Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w najbliższą sobotę transfer tylko muszę przetrwac do tego czasu. Bardzo się stresuje, że coś może pójść nie tak.. W sensie ze mnie zamkna na jakiejś kearantannie czy coś 😔
    Także trzymaj kciuki aby nic nie stanęło na drodze

    Anovi, Lenonki, Magnolia90 lubią tę wiadomość

  • Fragola_95 Autorytet
    Postów: 729 1749

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezsilna ja już trzymam kciuki! ✊✊✊

    bezsilna lubi tę wiadomość

    Starania od stycznia 2018
    👩‍🦰27 lat
    👱29 lat
    Od września 2019 GAMETA GDYNIA
    1.02.2020 - IUI 😔
    29.02.2020 - IUI cb ☹️
    Maj 2020 - operacja ŻPN
    09.11.2020 - IUI 😔
    Grudzień 2020 - start IVF 🍀🍀🍀
    Marzec 2021 - FET ☹️☹️☹️
    Kwiecień 2021 - FET beta 7dpt - 74;10dpt - 266; 18dpt - 3139
    10 tc poronienie :(
    Styczeń 2022 - FET puste jajo 😔
    Maj 2022 zmiana lekarza i kliniki na medi-medic
    Lipiec 2022 - IUI ❤️
    Kwiecień 2023 - urodzenie synka ❤️
  • Limoncia Autorytet
    Postów: 1280 3451

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiaaa wrote:
    Hejka!

    U mnie dziewczyny niestety lipa po IUI. Miałam jutro testować a 🐒 już jest że mną🤷‍♀️ Muszę jutro spróbować jakoś przełożyć wizytę, bo miałam być 14-15dc A wizyta teraz wypada na 16 dc. Ciekawe czy się uda.

    Piękne są te Wasze dzieciaczki i sesję zdjęciowe ❤ na część się załapałam😊
    Marysia, przykroooo mi. Co planujesz dalej?

    27.05 FET-> Mamy naszego Maluszka ❤️

    rfxggzu338ln1wxj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 20:30

  • Kaś_ Koleżanka
    Postów: 40 39

    Wysłany: 15 listopada 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki myśle że zagląda 😬🤭

    Lenonki, tupciu, Jaksa lubią tę wiadomość

  • Patka70 Autorytet
    Postów: 2683 5158

    Wysłany: 15 listopada 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas miało być na początku nowego roku in vitro ale jednak dr Ś stwierdził że jestem młoda i wyniki ok więc podejdziemy do 4 iui w styczniu a grudzień odpuszczamy jestem właśnie 2dni po 3iui narazie czekam do 27.11 na test jak bd negatyw to dopiero w styczniu kolejna trzymam za was kciuki✊✊✊😍🎊

    Luty 2021
    Mamy ❄️ ❄️❄️blastki 2021🙂
    22.03 Transfer blastki 4.1.1
    10.05 beta 41tys 10tc serce przestało bić 💔👼
    Zostały ❄️❄️ 4.1.1 , 3.2.2
    Mutacja Hetero MTHFR_677C
    PAI-1_4G
    Transfer 17.09 4.1.1 blastka 😰
    Zostala ostatnia 3.2.2
    Transfer 18.11 - blastka 3.2.2 +Embryoglue
    Ostatnia zostań z nami🙏❤️
    5dpt ⏸️
    5dpt beta 5.45, 8dpt 93.13 , 11dpt 425.76 🙏
    20dpt 8.12 wizyta 🙏
    Beta 20dpt 22137,00 ❤️
    Jest pęcherzyk ciążowy i zarodek❤️
    22.12 wizyta USG jest maleństwo i serduszko ❤️😍
    16.08.2022 nasz Cud Lenka ❤️ 3815gram❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 20:30

  • Anovi Autorytet
    Postów: 3067 3392

    Wysłany: 15 listopada 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bezsilna wrote:
    Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w najbliższą sobotę transfer tylko muszę przetrwac do tego czasu. Bardzo się stresuje, że coś może pójść nie tak.. W sensie ze mnie zamkna na jakiejś kearantannie czy coś 😔
    Także trzymaj kciuki aby nic nie stanęło na drodze
    Myamy w piątek, te same obawy, będzie dobrze! Uda nam się! :)

    bezsilna lubi tę wiadomość

    Starania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
    I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
    3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
    10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
    Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
    06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
    09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
    Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
    Bhcg 17dpt - 4150 🙏
    BCG 19dpt - 2171 💔
    09.12.2021 - FET nr 5. 😕
    12.01.2022 FET nr 6 HCG
    - 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
    16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
    02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200 :( 💔
    05.2023 zmiana kliniki
    06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
    ET - 😓
    Lipiec 23' - FET 😓
    Sierpień 23 FET 👶córka
  • Anovi Autorytet
    Postów: 3067 3392

    Wysłany: 15 listopada 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    libby7 wrote:
    Powiem Ci ze naprawdę.. Nie mają lekko...my też nie 🤦‍♀️ u nas wszystko problem zaczął się tydzień temu w niedzielę kiedy to cofała jej się treść żołądkowa... Do tego stopnia że po północy mama do mnie przyjechała na nocne czuwanie... Balam się ją karmić... Balam się odkładać.. Koszmar... W poniedziałek pediatra włączył Gastrotuss takze tez juz go mamy. Tego samego dnia zadzwoniłam umówić się do dr Marek - termin 11 grudnia 🤦‍♀️ale na drugi dzień Pani zadzwoniła że zwolniło się miejsce na czwartek. No i pojechalysmy.. Dietę kazał zrobić 100 % eliminacji takze nje jem wędlin nawet. Najśmieszniejsze ze nawet na opakowaniu przypraw jest napisane że mogą zawierać śladowe ilości mleka🤦‍♀️😱 kazał nam co czwartek się ważyć żeby wiedział ile ona przybiera tygodniowa. Zobaczymy za miesiąc jaka będzie diagnoza. Na przełomie tygodnia cofki miala 4-5 razy.. I jedno duże ulanie podczas snu... Więc myślę że to nie jest jakiś zaawansowany poziom refluksu...
    A sam dr M... Hmmm... Mógłby mówić trochę wolniej i mniej chaotycznie 🤦‍♀️

    Lenonki my tą kropkę biała mamy od miesiąca widoczna.. 🤦‍♀️ Ciekawe kiedy się przebije.. 😂
    Łoo matko, nie że się czepiam, ale nie stosuje się tak restrykcyjnych diet u matki...serio 🤷. Wykluczenie owszem,ale że składu, nie na poziomie "może zawierać" .

    Starania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
    I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
    3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
    10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
    Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
    06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
    09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
    Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
    Bhcg 17dpt - 4150 🙏
    BCG 19dpt - 2171 💔
    09.12.2021 - FET nr 5. 😕
    12.01.2022 FET nr 6 HCG
    - 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
    16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
    02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200 :( 💔
    05.2023 zmiana kliniki
    06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
    ET - 😓
    Lipiec 23' - FET 😓
    Sierpień 23 FET 👶córka
  • Patka70 Autorytet
    Postów: 2683 5158

    Wysłany: 15 listopada 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysiaaa wrote:
    Patka to Ś nie był jeszcze za in vitro ? Kurde to u mnie pewnie będzie podobnie.
    No powiedział że to droga na skróty i że cierpliwość popłaca i że warto próbować bo mamy duże szanse 😅🤷 więc z in vitro bd czekać do lutego chyba że stanie się cud 😁 cały czas pracuje nad swoją cierpliwoscia 🙄

    Luty 2021
    Mamy ❄️ ❄️❄️blastki 2021🙂
    22.03 Transfer blastki 4.1.1
    10.05 beta 41tys 10tc serce przestało bić 💔👼
    Zostały ❄️❄️ 4.1.1 , 3.2.2
    Mutacja Hetero MTHFR_677C
    PAI-1_4G
    Transfer 17.09 4.1.1 blastka 😰
    Zostala ostatnia 3.2.2
    Transfer 18.11 - blastka 3.2.2 +Embryoglue
    Ostatnia zostań z nami🙏❤️
    5dpt ⏸️
    5dpt beta 5.45, 8dpt 93.13 , 11dpt 425.76 🙏
    20dpt 8.12 wizyta 🙏
    Beta 20dpt 22137,00 ❤️
    Jest pęcherzyk ciążowy i zarodek❤️
    22.12 wizyta USG jest maleństwo i serduszko ❤️😍
    16.08.2022 nasz Cud Lenka ❤️ 3815gram❤️
  • Fragola_95 Autorytet
    Postów: 729 1749

    Wysłany: 15 listopada 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dr Cz już zalecał in vitro jeżeli teraz się nie uda.
    Szczerze mówiąc to ja bym podeszła do tego ale M chce jeszcze jedno IUI.

    Starania od stycznia 2018
    👩‍🦰27 lat
    👱29 lat
    Od września 2019 GAMETA GDYNIA
    1.02.2020 - IUI 😔
    29.02.2020 - IUI cb ☹️
    Maj 2020 - operacja ŻPN
    09.11.2020 - IUI 😔
    Grudzień 2020 - start IVF 🍀🍀🍀
    Marzec 2021 - FET ☹️☹️☹️
    Kwiecień 2021 - FET beta 7dpt - 74;10dpt - 266; 18dpt - 3139
    10 tc poronienie :(
    Styczeń 2022 - FET puste jajo 😔
    Maj 2022 zmiana lekarza i kliniki na medi-medic
    Lipiec 2022 - IUI ❤️
    Kwiecień 2023 - urodzenie synka ❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2649 3572

    Wysłany: 15 listopada 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenonki wrote:
    Ewuszek, jak Twoje nastawienie na styczeń? Dłuży się, martwisz się, czy raczej jesteś przepełniona spokojem, bo wiesz, że maluchy tam na Ciebie czekają? 🙂

    Obecnie nie myślę w ogóle o transferze znów pojawiły się u mnie dolegliwości żołądkowo-jelitowe więc walczę 😤 🙄 jeśli nic się nie zmieni wizja transferu w styczniu stoi pod znakiem zapytania ale tak jest mi lżej na duszy że mamy zarodki 😊

    Patka70 lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎
    2021 AZ Nasz pierwszy cud ❤️❤️❤️
    2024 AZ Nasz drugi cud ❤️❤️❤️
  • libby7 Autorytet
    Postów: 832 1284

    Wysłany: 15 listopada 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anovi wrote:
    Łoo matko, nie że się czepiam, ale nie stosuje się tak restrykcyjnych diet u matki...serio 🤷. Wykluczenie owszem,ale że składu, nie na poziomie "może zawierać" .
    Nie jest źle 😊 cały szereg rzeczy można. A przyprawy używam normalnie 😂 to tylko 14 dni. Teraz np jem kaszotto z boczniakami 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2020, 16:52

    Anovi lubi tę wiadomość

    🙍🏻‍♀️39l
    🙍🏻‍♂️41l

    Starania od 08.2016
    Hashimoto
    Drożność ok
    nasienie raz lepiej raz gorzej

    Gameta od 10.2018

    3 cykle stymulowane - Aromek + Ovitrelle

    1 IUI 4. 04. 2019 ;(
    2 IUI 29.06.2019 :(
    # 1IVF : 08.11.2019 start ; punkcja 28 kumulusow - > 13 dojrzałych ; mamy ⛄⛄⛄⛄ 😍😍

    FET 18.12.2019 4.1.1.
    Beta 9dpt : 82.8
    12dpt : 260.1
    15dpt : 654
    20dpt : 3772,3
    33dpt : ❤️
    👧🏻 28.08.2020 😍

    01.2025 —> wracamy po rodzeństwo

    FET 04.03.2025 4.1.1
    8 dpt beta hcg 59,61
    10 dpt beta hcg 122,80
    13 dpt beta hcg 468
    20 dpt beta hcg 4742
    27 dpt ❤️❤️❤️ CRL 0,72 cm😍😍
    05.2025 - prenatalne 6cm zdrowo wyglądającej córki 🩷
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2020, 20:29

  • Anovi Autorytet
    Postów: 3067 3392

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    libby7 wrote:
    Nie jest źle 😊 cały szereg rzeczy można. A przyprawy używam normalnie 😂 to tylko 14 dni. Teraz np jem kaszotto z boczniakami 😊
    Wieem , byłam na diecie bez mleka i jaja przez 4 miesiące :)

    Starania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
    I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
    3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
    10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
    Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
    06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
    09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
    Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
    Bhcg 17dpt - 4150 🙏
    BCG 19dpt - 2171 💔
    09.12.2021 - FET nr 5. 😕
    12.01.2022 FET nr 6 HCG
    - 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
    16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
    02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200 :( 💔
    05.2023 zmiana kliniki
    06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
    ET - 😓
    Lipiec 23' - FET 😓
    Sierpień 23 FET 👶córka
  • Anovi Autorytet
    Postów: 3067 3392

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie robiłam spagetti bz wieprzowiną :)

    Starania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
    I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
    3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
    10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
    Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
    06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
    09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
    Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
    Bhcg 17dpt - 4150 🙏
    BCG 19dpt - 2171 💔
    09.12.2021 - FET nr 5. 😕
    12.01.2022 FET nr 6 HCG
    - 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
    16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
    02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200 :( 💔
    05.2023 zmiana kliniki
    06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
    ET - 😓
    Lipiec 23' - FET 😓
    Sierpień 23 FET 👶córka
  • Anovi Autorytet
    Postów: 3067 3392

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Która z was brała neoparin do transferu...nie znoszę się kłuć, pierwszy transfer udał się na samym estrofemi, duphastonie i luteinę dowcipnej, drugi się nie udał na tym samym zestawie plus podjęzykowa. Teraz doktor na trzeci dołożył mi neoparin. Mam nadzieję, że jeśli się uda i ostatni zarodek zostanie z nami, to nie będę się tym kłuć do końca ciąży 🤷🤦. Przecież pierwsza ciążę miałam idealna praktycznie bez tego 🤷

    Starania od 09.20156cykli clo/letrozol 😕, 2 IUI 😕
    I ICSI : długi protokół start 30.09.18, XI 2018 punkcja
    3 ☃️ blastki - 1 z nami, ❄️❄️
    10.01.19 - FET - HCG 9dpt - 279mIu/ml; 11dpt - 779mIu/ml, 18dpt-11966,5; 25dpt - ❤️-synuś 🤰👶(09.2019)
    Od 10.2020 - 3x FET 😕😕😕
    06.2021 -II stymulacja- długi protokół, punkcja lipiec 2021, ❄️❄️❄️❄️
    09.2021 - FET - Bhcg 10dpt - 365,6 🙏
    Bhcg 12dpt - 924,1 🙏
    Bhcg 17dpt - 4150 🙏
    BCG 19dpt - 2171 💔
    09.12.2021 - FET nr 5. 😕
    12.01.2022 FET nr 6 HCG
    - 10dpt 454.8, 22 dpt - Bhcg 10840, mamy ❤️
    16 tydz. ciąży 💔 👼(megacystis u płodu)
    02.2023 - FET ostatniego ❄️ - 13dpt HCG 308, 15dpt 450, 17dpt 530 , 19dpt 680, 21dpt 200 :( 💔
    05.2023 zmiana kliniki
    06.2023 III ICSI ❄️❄️❄️❄️
    ET - 😓
    Lipiec 23' - FET 😓
    Sierpień 23 FET 👶córka
  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1232 2901

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka70 wrote:
    No powiedział że to droga na skróty i że cierpliwość popłaca i że warto próbować bo mamy duże szanse 😅🤷 więc z in vitro bd czekać do lutego chyba że stanie się cud 😁 cały czas pracuje nad swoją cierpliwoscia 🙄

    Ja żałuję, że tyle razy podchodzilam do III zobacz 5 prob i nic nie wyszło ☹️ a in vitro za pierwszym razem aczkolwiek na pusty pęcherzyk wpływu nie miałam.
    Trzymam kciuki aby w Waszym przypadku III wyszło ✊

  • bezsilna Autorytet
    Postów: 1232 2901

    Wysłany: 15 listopada 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anovi wrote:
    Która z was brała neoparin do transferu...nie znoszę się kłuć, pierwszy transfer udał się na samym estrofemi, duphastonie i luteinę dowcipnej, drugi się nie udał na tym samym zestawie plus podjęzykowa. Teraz doktor na trzeci dołożył mi neoparin. Mam nadzieję, że jeśli się uda i ostatni zarodek zostanie z nami, to nie będę się tym kłuć do końca ciąży 🤷🤦. Przecież pierwsza ciążę miałam idealna praktycznie bez tego 🤷

    Ja ostatnio też musiałam neoperin i teraz też mi zapisał od jutra zaczynam ale ja zamiast neoparinu poprosiłam o zmianę na clexane bo ten mnie nie uczula i ma zdecydowanie lepsze igły bardziej ostre jedzenie wchodzi jak w masełko ☺

‹‹ 2564 2565 2566 2567 2568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ