X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gameta Gdynia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elinkagd wrote:
    Nie przyjmuje leków. Teraz we wtorek idę do lekarza to pogadam o tym.
    Więc w zależności jakie masz bakterie i ile ich masz, dostaniesz antybiotyk albo globulki. Po kilku dniach ponowny posiew i wtedy jeśli będzie czysto - hsg. Bez leczenia nie pozbędziesz się ich i lekarz nie dopuści się do badania drożności. Ja we wtorek mam wizytę z posiewem i to już koniec cyklu. Jeśli będzie ok, to jeszcze w lipcu podejdę do badania, a w sierpniu inseminacja :)

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 lipca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kotek87 wrote:
    Hej jestem po wizycie :)
    Endo 8 mm (podobno dobre)
    Pęcherzyk dominujący na lewym jajniku 25 mm
    Na prawym 14 mm ale raczej z tego nic nie bedzie.
    Dostałam dzis zastrzyk ovritelle. Mamy dzialac dzis jutro i w pn :)

    Powodzenia zatem Kotek! :)
    Endo b.dobre :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2017, 17:59

    kotek87 lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 10 lipca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Więc w zależności jakie masz bakterie i ile ich masz, dostaniesz antybiotyk albo globulki. Po kilku dniach ponowny posiew i wtedy jeśli będzie czysto - hsg. Bez leczenia nie pozbędziesz się ich i lekarz nie dopuści się do badania drożności. Ja we wtorek mam wizytę z posiewem i to już koniec cyklu. Jeśli będzie ok, to jeszcze w lipcu podejdę do badania, a w sierpniu inseminacja :)
    Kurcze szkoda ze nie wiedziałam bo bym sobie zrobiła wcześniej posiew i z tym wynikiem poszła do lekarza bo tak to mam tylko wynik cytologii ale mam nadzieje ze to wystarczy do wskazania odpowiedniego leczenia.

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 10 lipca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w piatek robiłam progesteron, dr Wójcik kazal napisac z wynikami do siebie i...do dznia dzisiejszego mi nie dal znac;(( ręce i juz opadają do tej Gamety naprawdę...to moja ostatnia wizyta tam. 1000 zl za inseminacje łatwo wziąć nie? a co dalej....??

    zakłądam ze jak mam 77 nmol progesteron/l i znalazłam przeliczniek w necie ze 1 ng/l odpowiada 3.18 nmol/l to wynik jest 24 ng a Wójciek mówil ze luteine mam sobie wykupic ( recepte wypisał) jak będzieponiżej 10 ng.l/

    Wkurzam się juz naprawdę, test za tydzien no i sobie czekam teraz bo co i pozostało ale...podejście mnie rozwala;((

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładny progesteron! Ja w ciąży miałam... 6 ng. Wtedy po końskich dawkach duphastonu i luteiny podskoczył do 24.

    Wiesz co, może lekarz nie zobaczył sms-a? Do mnie Dr. Skweres albo odpisywał, albo oddzwaniał. A jak miałam naprawdę problem czy nie rozumiałam smsa ( ;) ) to dzwoniłam sama. Recepty zostawiał na recepcji, nie musiałam chodzić specjalnie na wizytę. W Invicta, niestety, nie uświadczyłam tego.

    Dzisiaj zrobiłam kolejne badania. Jestem lżejsza o... 500 zł!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elinkagd wrote:
    Kurcze szkoda ze nie wiedziałam bo bym sobie zrobiła wcześniej posiew i z tym wynikiem poszła do lekarza bo tak to mam tylko wynik cytologii ale mam nadzieje ze to wystarczy do wskazania odpowiedniego leczenia.
    W moim wyniku napisane było co to za bakteria, czy jest jej dużo, jakimi lekami można ją zwalczyć. Jeśli u Ciebie jest napisane chociaż co to za dziadostwo, to lekarz dobierze odpowiednie leczenie. Nie wiem tylko czy cytologia i powiew to to samo.

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Ładny progesteron! Ja w ciąży miałam... 6 ng. Wtedy po końskich dawkach duphastonu i luteiny podskoczył do 24.

    Wiesz co, może lekarz nie zobaczył sms-a? Do mnie Dr. Skweres albo odpisywał, albo oddzwaniał. A jak miałam naprawdę problem czy nie rozumiałam smsa ( ;) ) to dzwoniłam sama. Recepty zostawiał na recepcji, nie musiałam chodzić specjalnie na wizytę. W Invicta, niestety, nie uświadczyłam tego.

    Dzisiaj zrobiłam kolejne badania. Jestem lżejsza o... 500 zł!
    No mi Śliwiński który mnie prowadzi tez odpisywał i oddzwaniał. Teraz Wójcik był na zastępstwo i powiedział..prosze do mnie napisać poprowadzę ten cykl do końca. i dupa;)
    eh...no ale jak mniemam 24 to dobry wynik i nie muszę brac tej luteiny tak/;)?
    recepte mam no ale nie bede brac bez sensu jak nie muszę bo jeszcze sobie zaszkodze

    kotek87 lubi tę wiadomość

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka wrote:
    No mi Śliwiński który mnie prowadzi tez odpisywał i oddzwaniał. Teraz Wójcik był na zastępstwo i powiedział..prosze do mnie napisać poprowadzę ten cykl do końca. i dupa;)
    eh...no ale jak mniemam 24 to dobry wynik i nie muszę brac tej luteiny tak/;)?
    recepte mam no ale nie bede brac bez sensu jak nie muszę bo jeszcze sobie zaszkodze
    Myślę że jeżeli jest ok to nie bierz :)
    może faktycznie wyślij mu jeszcze raz sms-a :)

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 jak się czujesz? Jutro wizyta prawda?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie powinnaś brać. Za tydzień, po pozytywnym teście zrób ponownie badanie. Jeśli będzie niski - to szybko idź po luteinę. Teraz, gdy jeszcze nie wiesz czy na pewno jesteś w ciąży, a progesteron jest ładny, to chyba nie ma co kombinować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2017, 12:20

    Hałasianka lubi tę wiadomość

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 10 lipca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka, mi Cz.tez powiedzial ze jak jest ponizej 10 to wtedy reaguje, uwazam ze masz dobry prg :)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • elinkagd Autorytet
    Postów: 1912 1536

    Wysłany: 10 lipca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    W moim wyniku napisane było co to za bakteria, czy jest jej dużo, jakimi lekami można ją zwalczyć. Jeśli u Ciebie jest napisane chociaż co to za dziadostwo, to lekarz dobierze odpowiednie leczenie. Nie wiem tylko czy cytologia i powiew to to samo.
    Ja ma tak napisane
    Szczegółowy opis:
    Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy):
    - niespecyficzna infekcja bakteryjna
    Uwagi: Stopień nasilenia zmian zapalnych mały.

    Więc już sama nie wiem czy lekarz coś z tego wywnioskuje

    d53de7841f.png

    7f0b268dce.png

    III. 2016r - początek starań
    VI.2017r. - Gameta Gdynia
    Jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna
    08.01.2018 - cb :(
    09-12.2018 3podejscia IUI :(
    04.2019 - start IVF długi protokół - nieudany
    17.07.2019 - start IVF krótki protokół
    29.07.2019 - PUNKCJA, mamy 4❄️ blastki
    VII. 2019 - VI. 2020 4 transfery - 1 cb
    V-VII. 2021 - 2 podejście do IVF - 6 mrozaczkow (3x4.1.1, 1x4.1.2, 1x3.1.1, 1x3.2.2)
    14.02.2022 -5 FET-10dpt-262,5 U/I, 12 dpt-603 U/I, 16 dpt-3162,9 U/I, 22 dpt-24847,9 U/I, 26dpt-55594,4 U/I
    22.03.2022 jest ❤️ CRL 1,63cm
    11.04.2922 CRL 4,2cm
    23.06.2022 USG połówkowe - wszystko ok - chłopiec 452gr.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może lekarz będzie chciał pobrać posiew aby sprawdzić jakie to dokladnie bakterie? Chociaż ja na ostatniej wizycie miałam pobieraną próbkę do cytologii,mimo że mam te bakterie. Lekarz nie kazał czekać az się wyleczą... Więc może to jednak coś innego. Jutro się dowiesz. Daj znać :)

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 10 lipca 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Hałasianka, mi Cz.tez powiedzial ze jak jest ponizej 10 to wtedy reaguje, uwazam ze masz dobry prg :)
    ok to mnie uspokoiłyście;) dzięki
    wolałam się upewnić

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje czuje się ok, cycki dalej troche bolą ale nic poza tym. No i strach... już dwa razy ryczałam,że może być coś nie tak.
    No i piszecie o progesteronie, a ja mam 9,4 :/ czyli mega nisko, w pt wieczorem miałam dopiero wynik i to mnie jeszcze podłamało. Ś jak z nim rozmawiałam po wynikach bety powiedzial,żeby już mu nie pisać jak będzie progesteron tylko przyjść z wynikiem na wizyte, to już jutro, ale ja się tak boje :( mam w domu duphaston, może już zacząć brać? eh, nie no chyba do jutra wytrzymam.

    czara, a Ty przy pozamacicznej miałaś taki niski prog? Bo właśnie gdzieś przeczytałam,że niski może świadczyć o pozamacicznej :( i jakie mialaś poziomy bety? Przepraszam,że pytam, ale ja się tak strasznie boje...

    kotek87 lubi tę wiadomość

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hałasianka, ja też myślę,że nie ma sobie co mieszać w cyklu luteiną, masz bardzo dobry wynik, po pozytywnym teście powtórzysz i mimo wszystko ja bym pisała już do Ś, widać bardziej słowny :) po moim smsie wieczorem zadzwonił ze wskazówkami.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • Hałasianka Autorytet
    Postów: 2868 1773

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    dziękuje czuje się ok, cycki dalej troche bolą ale nic poza tym. No i strach... już dwa razy ryczałam,że może być coś nie tak.
    No i piszecie o progesteronie, a ja mam 9,4 :/ czyli mega nisko, w pt wieczorem miałam dopiero wynik i to mnie jeszcze podłamało. Ś jak z nim rozmawiałam po wynikach bety powiedzial,żeby już mu nie pisać jak będzie progesteron tylko przyjść z wynikiem na wizyte, to już jutro, ale ja się tak boje :( mam w domu duphaston, może już zacząć brać? eh, nie no chyba do jutra wytrzymam.

    czara, a Ty przy pozamacicznej miałaś taki niski prog? Bo właśnie gdzieś przeczytałam,że niski może świadczyć o pozamacicznej :( i jakie mialaś poziomy bety? Przepraszam,że pytam, ale ja się tak strasznie boje...
    Spokojnie wiem że łątwo powiedzieć ale stres nic nie da a wręcz ma odwrotny skutek. Jutro będziesz u Ś więc będzie dobrze!!! musi byc i nie ma innej opcji. jak będzie za niski to dostaniesz luteine czy dupka i się pięknie utrzyma!!!

    LAURA 3i49qps6eloijitj.png
  • kotek87 Autorytet
    Postów: 771 431

    Wysłany: 10 lipca 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia87 wrote:
    dziękuje czuje się ok, cycki dalej troche bolą ale nic poza tym. No i strach... już dwa razy ryczałam,że może być coś nie tak.
    No i piszecie o progesteronie, a ja mam 9,4 :/ czyli mega nisko, w pt wieczorem miałam dopiero wynik i to mnie jeszcze podłamało. Ś jak z nim rozmawiałam po wynikach bety powiedzial,żeby już mu nie pisać jak będzie progesteron tylko przyjść z wynikiem na wizyte, to już jutro, ale ja się tak boje :( mam w domu duphaston, może już zacząć brać? eh, nie no chyba do jutra wytrzymam.

    czara, a Ty przy pozamacicznej miałaś taki niski prog? Bo właśnie gdzieś przeczytałam,że niski może świadczyć o pozamacicznej :( i jakie mialaś poziomy bety? Przepraszam,że pytam, ale ja się tak strasznie boje...
    a jaka jest norma? jamiałam ok 64 ale n/mol jakoś tak wysoki a i tak poroniłam
    Więc nic się nie martw dr Ś na pewno znajdzie rozwiązanie :)
    a na którą godz masz wizytę? Jakie wskazówki Ci mówił?

    lprkgu9rfbd20u5x.png
  • Asia87 Autorytet
    Postów: 1911 1260

    Wysłany: 10 lipca 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem... staram się być spokojna, tak długo czekałam na tą ciąże, myślałam,że radość przytłoczy obawy, ale po przejściach to jest silniejsze... Czułam,że będzie dobrze, a teraz jakoś się łamie... Sama jak czytałam takie obawy dziewczyn to byłam na nie zła, zazdrościłam,że już im się udało i tylko się martwią zamiast cieszyć. A teraz sama robie to samo, ale to przychodzi tak nagle :(
    Mam nadzieje,że jutro po wizycie wszystko będzie ok i się uspokoje, że dr natchnie mnie optymizmem.

    Nie mam na wyniku norm dla ciąży, jest tylko dla fazy lutealnej do 4,5ng. Ale wiem,że w ciąży właśnie dziewczyny mają wyższe wartości i powinno być ok 20. No nic, czekam do jutra. Wizyta na 19. A wskazówki takie,że mam zwiększyć euthyrox, bo tsh wyszło mi 2,72.

    Synuś, największe szczęście :*
    Córcie ur. 28.02.18r.
    04.2016 [*] 10tc 09,11.2016 cb

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu, tak, to była prawdopodobnie ciąża pozamaciczna. Prawdopodobnie, bo coś było w jajowodzie i bardzo długo spadająca beta na to wskazywała.
    Beta hcg rosła bardzo powoli. W 19 dniu po owulacji wynosiła... 49. Z tego co czytałam to za mało jak na ten dzień. Potem przyrastała, po prawie tygodniu powtórzyłam i był spadek. W międzyczasie miałam OGROMNY ból z krzyżu. Ale taki, że nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć. Na maksa bolała mnie głowa - ciśnienie było tak wysokie, że mi ją rozsadzało. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam i jakoś nie wierzyłam, że to zdrowy objaw ciąży...

    Ja jutro też idę na wizytę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2017, 15:44

‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ