X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gameta Rzgów, Łódź ivf
Odpowiedz

Gameta Rzgów, Łódź ivf

Oceń ten wątek:
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestesmy teraz u Banach, wczesniej u M.R. Doplacamy 700 zl.
    Z tego co ja moge podpowiedziec to za brak zaplodnien przy ICSI czyli brak tych calych przedjadrzy i brak podziału do 3 doby odpowiedzialne sa komorki jajowe a za rozwoj zarodkow po 3 dobie plemnik. Nam poprzednio wszystkie obumarly w 3 dobie wiec to nas nakierowalo na urologa.
    Co do komorek jajowych to plecam suplementowac wit 3, wapn i koenzym q10 w postaci ubichinolu. To podloze do aktywacji komorek zawiera jony wapnia wiec wapn spokojnie mozna brac, a ze wchlania sie przy odpowiedniej ilosci wit d to trzeba ja tez suplementowac. A o ubichinolu czytalam na innym watku o ivf

    freya, Agniesia30 lubią tę wiadomość

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • freya Ekspertka
    Postów: 224 158

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh czyli u nas IMSI nic nie da... Dzięki za podpowiedź, wit D biorę, wapń kupię. Koenzym Q10 brałam przez 3 miesiące, ale ten zwykły, dopiero później doczytałam o ubichinolu. Zastanawiam się, czy teraz jeśli będę go suplementować niecały miesiąc, czy to coś da...

    nmbem08.png
    Aniołek (24.07.2013r.) 7 tc
    02/03.2015r.- I ICSI- Brak zarodków
    05.2015 r.- II ICSI- P8B :(
    12.02.2016r. III ICSI-ET 3-dniowego zarodka- CB :(
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freya wrote:
    Hmmm u nas dobre nasienie, ale fragmentacja DNA na poziomie 16%. Zastanawiam się co jest przyczyną tego, że tak słabo zapładniają nam się komórki i nie ma zarodków... Jaka jest dopłata za IMSI? U którego lekarza jesteście?
    Wiesz co nie wiem czy Ci to pomoże, nawet nie wiem czy mi pomoże, ale ja biorę w celu poprawy ilości i jakości komórek jajowych DHEA (to głównie) oraz koenzym Q10 (to dodatkowo). Wierzę, że mi to pomoże, aczkolwiek wiara i zbyt duzy optymizm juz nieraz mnie zawiodły... Może zapytaj lekarza o to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2016, 22:15

    Agniesia
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielinka_97 wrote:
    Jestesmy teraz u Banach, wczesniej u M.R. Doplacamy 700 zl.
    Z tego co ja moge podpowiedziec to za brak zaplodnien przy ICSI czyli brak tych calych przedjadrzy i brak podziału do 3 doby odpowiedzialne sa komorki jajowe a za rozwoj zarodkow po 3 dobie plemnik. Nam poprzednio wszystkie obumarly w 3 dobie wiec to nas nakierowalo na urologa.
    Co do komorek jajowych to plecam suplementowac wit 3, wapn i koenzym q10 w postaci ubichinolu. To podloze do aktywacji komorek zawiera jony wapnia wiec wapn spokojnie mozna brac, a ze wchlania sie przy odpowiedniej ilosci wit d to trzeba ja tez suplementowac. A o ubichinolu czytalam na innym watku o ivf
    U mnie wszystkie (2) zarodki przestały sie rozwijac w 3 dobie przy I procedurze. Męża posłalam do urloga jakieś 2 lata temu i bylo niby wszystko ok. Może poślę go jeszcze raz, aczkolwiek ostatnio było ciężko go zmusić :).Póki co zaaplikowałam mu witaminki, może pomogą.

    Agniesia
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co to ja uzgadniałam te moje wszystkie suplementy z lekarzem.

    Agniesia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freya wrote:
    Witajcie :)

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny po transferach, aby wkrótce odebrały wysokie bety i za dziewczyny rozpoczynające procedury, alby wysiedziały dużo jaj :)

    Mam pytanie. AMH i badanie nasienia robiliśmy rok temu do kwalifikacji. Czy lekarz każe nam powtórzyć badanie?

    Zielinka jakie u Was było wskazanie do IMSI?

    Jeśli chodzi o AMH, w przypadku proceduru na swoich komórkach zostaniesz poproszona o powtórzenie wyniku. Ja, podczas kwalifikacji do 2 procedury inv z kd byłam zwolniona z jego wykonania. A mój maź z uwagi na wysokie parametry nasienia także nie musiał badania powtarzać. Oddawał tylko do samego inv w dniu pick up'u dawczyni

  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 04:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a badalas DHEA-S ze lykasz DHEA? Ja nie badalam dlatego nie zaczelam tego lykac.

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badałam. Jak zaczynałam łykać DHEA, to nie wiedziałam że mozna to badać. Ale z tego co czytałam na forum (pisał o tym ten dr, który jest tu ekspertem), to wywnioskowałam sobie, że jak zbadam i będzie wysokie, to możliwe, że DHEA mi nie pomoże. Ale ja sobie to tak wytłumaczyłam, że nie ma 100% że nie pomoże, więc łykam mając nadzieje, że będzie ok. Po 1,5 miesiąca stosowania mialam bardzo ładny długi cykl (zwykle mam krótkie) oraz "ładną" ilość pęcherzyków - nie wiem czy to był przypadek czy zadziałało juz to DHEA?Mam nadzieję, że za ok. 10-12 dni zacznę stymulacje do kolejnej procedury i wtedy wszystko będzie jasne. Mój gin, któremu ufam i uwialbiam polecił mi to stosować, powiedział, że trzeba zadbać o to, żeby wspomóc te pęcherzyki jesscze przed cyklem, w którym uderzymy w nie lekami do stymulacji (dokładnie tak nie powiedział, ale mniej więcej o to chodzilo). Zaznaczył, że nie wiadomo czy mi to pomoże, ale warto spróbować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 11:58

    Agniesia
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liczę tez na to, że może pójdziemy teraz krotkim protokołem i zmienimy troche leki i że to pomoże. ale zobzczymy, to juz nie moja decyzja, tylko lekarza.

    Agniesia
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielinka_97 Ty tez masz niższe AMH i endometriozę?

    Agniesia
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a zdarzylo sie Wam, ze mimo wysokiego amh (pcos)nie mialyscie komorek jajowych?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niskie amh takze niestety nie pomogę. Ale z tego co czytałam w internecie, to za niskie niedobrze, ale i za wysokie tez niedobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 12:02

    Agniesia
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie tez tak wyczytalam.Ja mam za wysokie dlatego zapytalam,bo chcielibysmy podejsc do in vitro, ale jesli okaza sie ze nie mam komorek jajowych to bez sensu ta cala procedura

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielinka_97 wrote:
    Ancoma, czyli mialas juz wczesniej blastke tylko nie mrozaka? Dobrze kojarze?
    tak , przy drugiej procedurze miałam transfer jednej blastki , w pierwszej ivf miałam tylko jedna komorek dojrzałą -> jeden zarodek wiec nie bylo z czego wybierac i na co czekac był podany w 2 dobie .
    W kolejnym podejsciu miałam 3 komorki -> 3 zarodki wiec postanowili poczekac do 5 doby i mniałam podana blastke reszta niestety przestała sie rozwijac .

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny a zdarzylo sie Wam, ze mimo wysokiego amh (pcos)nie mialyscie komorek jajowych?
    ja nie mam pco ale mam amh w normie czylo ok 2,6 i niestety kolejne procedury to 1->3-> 5 dojrzałych komorek nadajacych sie do zapłodnienia , w naszym przypadku jak narazie rozpozanie to niepłodnośc idiopatyczna

  • ancoma Autorytet
    Postów: 792 185

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec nawet amh w normie nie do konca o wszytskim przesadza

  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    No wlasnie tez tak wyczytalam.Ja mam za wysokie dlatego zapytalam,bo chcielibysmy podejsc do in vitro, ale jesli okaza sie ze nie mam komorek jajowych to bez sensu ta cala procedura
    Najlepiej znajdź dobrego lekarza, który Cię dobrze poprowadzi, może on coś wymyśli. A skąd wiesz, że nie masz lub czemu podejrzewasz, że możesz nie mieć komórek jajowych?

    Agniesia
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesia30 wrote:
    Najlepiej znajdź dobrego lekarza, który Cię dobrze poprowadzi, może on coś wymyśli. A skąd wiesz, że nie masz lub czemu podejrzewasz, że możesz nie mieć komórek jajowych?
    Po 7 stymulacjach ( 5 clo i 2 aromkiem) nie doszlo do zaplodnienia,dlatego zaczelam szukac informacji w internecie i wyczytalam ze pecherzyk nie musi zawierac komorki jajowej, zrobilam amh i moj wynik to 16.11 a norma do 15 takze podywzszone. Na razie bylam kilka razy w Gamecie i przy kolejnej wizycie pokaze lekarzowi wynik amh, zobaczymy co powie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 12:56

    Mycha666 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Agniesia30 Autorytet
    Postów: 657 122

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 6 cykli stymulowanych clo (przy 2 cyklach miałam robioną inseminację) oraz 2 cykle stymulowane lekami takimi jak przy in vitro (przy jednym cyklu miałam inseminację), i nie zaszłam w ciążę, a jakies tak komórki jajowe mam jak sie okazalo przy in vitro.

    Agniesia
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniesia30 wrote:
    Ja miałam 6 cykli stymulowanych clo (przy 2 cyklach miałam robioną inseminację) oraz 2 cykle stymulowane lekami takimi jak przy in vitro (przy jednym cyklu miałam inseminację), i nie zaszłam w ciążę, a jakies tak komórki jajowe mam jak sie okazalo przy in vitro.
    Moze nie bedzie zle. Agniesia 30 a Ty na jakim etapie stymulacji obecnie jestes?

    2nn3dqk38okw5rud.png
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ