Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Gameta Rzgów, Łódź ivf
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 2 listopada, 14:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w trakcie badań do ivf zaczęłam od USG piersi i na obu cyckach zmiany. Największą ma coś około 1 cm×1cm. Jakby było mało to jakiś guz na tarczycy. Zapisalam sue na biopsje. Co dalej? Lekarze zalecają usuwać przed procedura ?

endometrioza II - laparoskopia, histeroskopia
2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Martoszka
Autorytet
3001

Wysłany: 2 listopada, 16:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Musisz porozmawiać z lekarzem jak na to patrzy.

8599skjohl7s5cuw.png
26 lat, 4 lata starań, 2 iui, 1 ivf, 3 transfery, 2 Aniołki i bach NATURALNY CUD:*

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 2 listopada, 18:25
Cytuj | (1) | Zgłoś
Martoszka napisała:
Musisz porozmawiać z lekarzem jak na to patrzy.

Na wizycie pogadam ale myślałam, że może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Bella93 lubi tę wiadomość

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Bella93
Autorytet
4371

Wysłany: 2 listopada, 19:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Na wizycie pogadam ale myślałam, że może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Nie chcialam polubic.

Ja mam zmiany w piersiach, ale ponizej 1cm, pani dr ktora robi mi usg, je obserwuje i mowi ze sa niegrozne, wiec w Gamecie tylko przytakneli.

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 2 listopada, 20:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bella93 napisała:
Nie chcialam polubic.

Ja mam zmiany w piersiach, ale ponizej 1cm, pani dr ktora robi mi usg, je obserwuje i mowi ze sa niegrozne, wiec w Gamecie tylko przytakneli.

Robiłaś biopsje? U mnie dr stwierdziła, że można by bylo je obserwować gdyby nie hormony po których mogą rosnąć.
Guz na tarczycy może być przyczyną niepłodności ? Badania w normie A tu taka niespodzianka..

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Bella93
Autorytet
4371

Wysłany: 2 listopada, 20:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Robiłaś biopsje? U mnie dr stwierdziła, że można by bylo je obserwować gdyby nie hormony po których mogą rosnąć.
Guz na tarczycy może być przyczyną niepłodności ? Badania w normie A tu taka niespodzianka..
Nie robilam, ale jesli na kolejnym usg beda wieksze to dr juz zaleca biopsje.

Powiem szczerze, ze nie wiem. To chyba zalezy od tego jak wygladaja przy tym hormony.
Moja siostra jakies 2miesiace temu miala biopsje, guzka na tarczycy - jakas lagodna zmiana i wszystkie hormony i p/c sa ok.

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 2 listopada, 22:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bella93 napisała:
Nie robilam, ale jesli na kolejnym usg beda wieksze to dr juz zaleca biopsje.

Powiem szczerze, ze nie wiem. To chyba zalezy od tego jak wygladaja przy tym hormony.
Moja siostra jakies 2miesiace temu miala biopsje, guzka na tarczycy - jakas lagodna zmiana i wszystkie hormony i p/c sa ok.

Też nie wiem jak to jest, ale biopsje zrobię, podpytam lekarza, zobaczymy.

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Pola853
Autorytet
124

Wysłany: 3 listopada, 20:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Dziewczyny mam pytanie. Jestem w trakcie badań do ivf zaczęłam od USG piersi i na obu cyckach zmiany. Największą ma coś około 1 cm×1cm. Jakby było mało to jakiś guz na tarczycy. Zapisalam sue na biopsje. Co dalej? Lekarze zalecają usuwać przed procedura ?
Ja mam zmiany w obu piersiach , dla nich to nie był problem , miałam 3 stymulację i problemu nie robili. Sama kontrolowałam czy po stymulacji nie rosną .

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 08:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pola853 napisała:
Ja mam zmiany w obu piersiach , dla nich to nie był problem , miałam 3 stymulację i problemu nie robili. Sama kontrolowałam czy po stymulacji nie rosną .

Pola853 jakiej wielkości miałaś te zmiany ? Konsultowałam się już z gin i zaleca najpierw biopsje. W jakiej klinice ivf ? Urosły po stymulacji ?

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 09:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dobrze kojarzę, że Gameta? W takim razie nasi lekarze mają bardzo odmienne zdania i co to torbieli i innych zmian..

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Pola853
Autorytet
124

Wysłany: 5 listopada, 12:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Pola853 jakiej wielkości miałaś te zmiany ? Konsultowałam się już z gin i zaleca najpierw biopsje. W jakiej klinice ivf ? Urosły po stymulacji ?
Ja mam po około 5 zmian w każdej piersi od 1 cm do 3 cm. Lekarz robiący USG opisał to jako włókniaki. Po stymulacjach nie urosły ani się nie pomnożyły. Ja wtedy chodziłam do MR i PR i dla nich to nie miało większego znaczenia. Tylko żeby było w dokumentacji. Przypomnij do kogo chodzisz?IVF wszystkie w Gamecie

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pola853 napisała:
Ja mam po około 5 zmian w każdej piersi od 1 cm do 3 cm. Lekarz robiący USG opisał to jako włókniaki. Po stymulacjach nie urosły ani się nie pomnożyły. Ja wtedy chodziłam do MR i PR i dla nich to nie miało większego znaczenia. Tylko żeby było w dokumentacji. Przypomnij do kogo chodzisz?IVF wszystkie w Gamecie

Ja mam łącznie 3, ale lekarz robiący USG nie potrafił stwierdzić co to jest. Kiedyś już miałam usuwanego włókniaka. Dobrze, że hormony na nie, nie zadziałały ale to chyba zależy jaka zmiana. Chodzę do RB-S.
Niepokoi mnie też tarczyca, wcześniej nie wiedziałam, że coś się dzieje bo wyniki w normie nie było żadnych wskazań..

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Pola853
Autorytet
124

Wysłany: 5 listopada, 13:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Ja mam łącznie 3, ale lekarz robiący USG nie potrafił stwierdzić co to jest. Kiedyś już miałam usuwanego włókniaka. Dobrze, że hormony na nie, nie zadziałały ale to chyba zależy jaka zmiana. Chodzę do RB-S.
Niepokoi mnie też tarczyca, wcześniej nie wiedziałam, że coś się dzieje bo wyniki w normie nie było żadnych wskazań..
A koniecznie musisz mieć punkcję? Skoro miałaś już włókniaka to obstawiam że teraz to samo masz bo one lubią odrastać. Trochę Ci się wszystko przeciągnie w czasie. A jakby lekarz inny opisał Ci że to włókniaki to wtedy by Ci to uhonorowała?
Tarczyca nie martw się na zapas domyślałam się że martwisz się ale podchodź na spokojnie. A dlaczego miałaś USG tarczycy?

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 5 listopada, 13:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Pola853 napisała:
A koniecznie musisz mieć punkcję? Skoro miałaś już włókniaka to obstawiam że teraz to samo masz bo one lubią odrastać. Trochę Ci się wszystko przeciągnie w czasie. A jakby lekarz inny opisał Ci że to włókniaki to wtedy by Ci to uhonorowała?
Tarczyca nie martw się na zapas domyślałam się że martwisz się ale podchodź na spokojnie. A dlaczego miałaś USG tarczycy?

Jak powiedziałam babce od USG, że badanie do ivf to skierowała na biopsję i to samo powiedziała gin. Możliwe, że włókniak ale kazała potwierdzić więc chyba nie mam wyjścia.
Na pewno się przeciągnie, USG było pierwszym badaniem a reszty na razie nie robię, wg zaleceń gin- do czasu wyników biopsji.
Przy okazji USG piersi najechała tarczycę i stwierdziła guz i stan zapalny ale z tym już do endo. W rodzinie dużo osób choruje na tarczycę więc pewnie i mnie to czeka.

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

zabcia90
Znajoma
12

Wysłany: 7 listopada, 13:23
Cytuj | (4) | Zgłoś
Lubię_czekoladę napisała:
Żabcia, jak tam? Szykujesz się do punkcji?
Punkcja była 2 listopada, ale transfer niestety odroczony ze względu na za wysoki progesteron. Wszystkie 12 komórek nadawało się do zapłodnienia, więc 6 zamroziliśmy. Własnie miałam telefon z Gamety, że wszystkie 6 dotrwało do blastocysty!!! Tak się cieszę :)

Bella93, ultraviolet, Koliberek, Joannaaaa lubią tę wiadomość

Niedoczynność tarczycy, Hashimoto
12.2012 - laparotomia, usunięcie jajowodu prawego
26.05.2017 - HSG, jajowód niedrożny
07.2018 - badanie nasienia - bardzo słabe wyniki

Lubię_czekoladę
Autorytet
2457

Wysłany: 7 listopada, 14:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
zabcia90 napisała:
Punkcja była 2 listopada, ale transfer niestety odroczony ze względu na za wysoki progesteron. Wszystkie 12 komórek nadawało się do zapłodnienia, więc 6 zamroziliśmy. Własnie miałam telefon z Gamety, że wszystkie 6 dotrwało do blastocysty!!! Tak się cieszę :)
Ale wynik!!! Gratulacje!!! Ja osobiście jestem zwolennikiem transferów odroczonych :)

p19u9jcgrq7yp2lm.png
29 lat/ Starania od 2015 roku
Kariotypy prawidłowe/ Jajowody drożne/ Macica łukowata/ Złe parametry nasienia
6 cykli stymulowanych- Aromek :(
ICSI Maj 2017 :(
IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
FET 4BB 22.08 <3

zabcia90
Znajoma
12

Wysłany: 7 listopada, 15:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lubię_czekoladę napisała:
Ale wynik!!! Gratulacje!!! Ja osobiście jestem zwolennikiem transferów odroczonych :)
Dziękuję, dziękuję :)
Mam nadzieję, że ja też zostanę ich zwolennikiem :)

Koliberek
Autorytet
216

Wysłany: 7 listopada, 16:21
Cytuj | (9) | Zgłoś
Dziewczyny, Nasza Tośka od wczoraj na świecie;))).
Nie dociera do mnie to jeszcze. Chciałabym Wam wszystkim podziękować za wspieranie od początku drogi z Gametą,za wymianę poglądów, informacji,trzymane kciuki. Wierzę,że wszystkie z Nas czeka "cud"...dziś, za msc czy rok i pomimo chmur i burz wyjdzie słońce.

zabcia90, natty85, Martoszka, Joannaaaa, Bella93, Lubię_czekoladę, Mirandzia, Inna_79, sylvuś lubią tę wiadomość

9 lat starań, 2 poronienia, 3 et.
23.02.2018 - FET 4cc ❄
5.03.2018 - 11dpt beta 500,7
6.11.2018 - Witaj Maleńka❤

zabcia90
Znajoma
12

Wysłany: 7 listopada, 16:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Koliberek napisała:
Nie dociera do mnie to jeszcze. Chciałabym Wam wszystkim podziękować za wspieranie od początku drogi z Gametą,za wymianę poglądów, informacji,trzymane kciuki. Wierzę,że wszystkie z Nas czeka "cud"...dziś, za msc czy rok i pomimo chmur i burz wyjdzie słońce.
Gratuluję!!!

ultraviolet
Koleżanka
21

Wysłany: 7 listopada, 17:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Koliberek napisała:
Cudowności :) Gratulacje Koliberek!!! Wszystkiego dobrego dla Was <3

4 lata starań
02.2018 ICSI
06.2018 ICSI - podejście II
07.2018 punkcja mamy 2 mrożaczki
10.2018 histeroskopia
11.2018 criotransfer

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)