X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GAMETA Warszawa
Odpowiedz

GAMETA Warszawa

Oceń ten wątek:
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Mamy 1 cm człowieka ❤️❤️❤️
    Przepraszam, że dopiero teraz, ale.... GRATULACJE!!! Trzymam kciuki za mało dolegliwości ciążowych i dobre wyniki badań :-). SUPER wiadomość!

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny
    Wybaczcie, ze się wtrącę ale czy polecacie jakiegoś lekarza z tej kliniki, który poprowadzi mnie niekoniecznie w kierunku ivf??

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Dziewczyny
    Wybaczcie, ze się wtrącę ale czy polecacie jakiegoś lekarza z tej kliniki, który poprowadzi mnie niekoniecznie w kierunku ivf??

    Nie, do kliniki to jak już idziesz w kierunku ivf.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Nie, do kliniki to jak już idziesz w kierunku ivf.
    Ja leczyłam się w klinice starając o pierwsze dziecko a teraz na jesieni wróciłam po drugie. Jednakże lekarka nie ma na Nas pomysłu.
    Czyli mam rozumiec, ze nie ma żadnego lekarza, który leczy indywidualne przypadki ?

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • MONIKA Autorytet
    Postów: 507 460

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Ja leczyłam się w klinice starając o pierwsze dziecko a teraz na jesieni wróciłam po drugie. Jednakże lekarka nie ma na Nas pomysłu.
    Czyli mam rozumiec, ze nie ma żadnego lekarza, który leczy indywidualne przypadki ?
    Dziewczyny polecają doc Szymusik, ale chyba ciężko z terminami u niej.
    Ja lecze sie u dr Południewskiego, ale przeszliśmy przez cykl stymulowany, 3 IUI a jutro mamy punkcje 🤷‍♀️

    Imbirowa lubi tę wiadomość

    👱‍♀️29 lat
    Amh 1.12
    FSH 9.57
    Drożność OK
    👩‍🦲28
    Morfologia 1-2%
    Ilość i ruchliwość w normie
    Starania od stycznia 2021, W klinice od grudnia 2021
    3 x IUI (luty-kwiecień 2022)
    Maj 2022 - decyzja o IVF
    Maj/czerwiec 2022 początek stymulacji - bemfola, cetrotide
    15.06.2022 - transfer blastka 4.1.1 🍀💪💪
    Mamy jeszcze mrozaczki ❄️❄️
    1. Transfer - beta 0.
    2. Transfer - Ciąża biochemiczna
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Ja leczyłam się w klinice starając o pierwsze dziecko a teraz na jesieni wróciłam po drugie. Jednakże lekarka nie ma na Nas pomysłu.
    Czyli mam rozumiec, ze nie ma żadnego lekarza, który leczy indywidualne przypadki ?

    No to nie jest klinika nastawiona na naturalne poczęcia. Jest bardzo dobra w ivf, ale nie w głębokiej diagnostyce pod naturalne poczęcie

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    No to nie jest klinika nastawiona na naturalne poczęcia. Jest bardzo dobra w ivf, ale nie w głębokiej diagnostyce pod naturalne poczęcie
    Wybacz ale nic nie rozumiem. 5 lat temu szukając kliniki leczenia niepłodności nie interesowało mnie na co klinika jest nastawiona (btw ma to w opisie na stronce czy co?) tylko szukałam bardzo dobrego lekarza. Myślałam, ze każda klinika leczy ludzi z niepłodności nieważne jak. Bo tak jak mówię każdy przypadek jest indywidualny i nie wszędzie wyjściem jest ivf. Czego nie neguje. Po prostu to nie Nasza droga. Potrzebuje nowego spojrzenia na Nas i tyle.
    Dziękuje za info 🙈



    Monika
    Kochana dziękuje Ci bardzo ♥️

    MONIKA lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Wybacz ale nic nie rozumiem. 5 lat temu szukając kliniki leczenia niepłodności nie interesowało mnie na co klinika jest nastawiona (btw ma to w opisie na stronce czy co?) tylko szukałam bardzo dobrego lekarza. Myślałam, ze każda klinika leczy ludzi z niepłodności nieważne jak. Bo tak jak mówię każdy przypadek jest indywidualny i nie wszędzie wyjściem jest ivf. Czego nie neguje. Po prostu to nie Nasza droga. Potrzebuje nowego spojrzenia na Nas i tyle.
    Dziękuje za info 🙈



    Monika
    Kochana dziękuje Ci bardzo ♥️

    Dzielę się swoimi (i nie tylko swoimi) doświadczeniami z tej kliniki. I na tej podstawie uważam, że jeśli liczysz ma dogłębną diagnostykę nie nastawioną na invitro to idziesz gdzieś indziej. Nie wypowiadam się na temat innych klinik, bo ich nie znam. Takim typowym leczeniem z niepłodności zajmuje się naprotechnolog, kliniki co do zasady zajmują się sprawieniem, żebyś była w ciąży, co nie jest tym samym co leczenie niepłodności.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Dzielę się swoimi (i nie tylko swoimi) doświadczeniami z tej kliniki. I na tej podstawie uważam, że jeśli liczysz ma dogłębną diagnostykę nie nastawioną na invitro to idziesz gdzieś indziej. Nie wypowiadam się na temat innych klinik, bo ich nie znam. Takim typowym leczeniem z niepłodności zajmuje się naprotechnolog, kliniki co do zasady zajmują się sprawieniem, żebyś była w ciąży, co nie jest tym samym co leczenie niepłodności.
    To znaczy, ze klinika nie oferuje usług IUI? Drożności? Histeroskopii? Badań nasienia ? Nie prowadzi stymulowanego cyklu lekami takimi jak Menopur, Mensinorm itp aby niepłodnej pacjentce przywrócić owulacje ? Chyba po to jest pierwsza wizyta aby lekarz wydał swoją opinie i pokierował dana pare w odpowiednim kierunku. Właśnie po to leczę swoją niepłodność (czyt wywołuje owulacje silnymi lekami bo nic innego nie działa i robie np IUI) aby być w ciąży. I po to idę do kliniki a nie na naprotechnologie bo korzystam ze sztucznej metody wspomagania rozrodu.
    Siedzę w tym bagnie od 5 lat, mam dziesiątki znajomych leczących się w klinikach i pierwszy raz słyszę takie rzeczy. Klinika nie jest nastawiona na IVF, jest otwarta na wszystkich.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    To znaczy, ze klinika nie oferuje usług IUI? Drożności? Histeroskopii? Badań nasienia ? Nie prowadzi stymulowanego cyklu lekami takimi jak Menopur, Mensinorm itp aby niepłodnej pacjentce przywrócić owulacje ? Chyba po to jest pierwsza wizyta aby lekarz wydał swoją opinie i pokierował dana pare w odpowiednim kierunku. Właśnie po to leczę swoją niepłodność (czyt wywołuje owulacje silnymi lekami bo nic innego nie działa i robie np IUI) aby być w ciąży. I po to idę do kliniki a nie na naprotechnologie bo korzystam ze sztucznej metody wspomagania rozrodu.
    Siedzę w tym bagnie od 5 lat, mam dziesiątki znajomych leczących się w klinikach i pierwszy raz słyszę takie rzeczy. Klinika nie jest nastawiona na IVF, jest otwarta na wszystkich.

    Zapytałaś o opinię. Wyraziłam ją. Nie pasuje Tobie - ok, nie musisz z niej korzystać.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Zapytałaś o opinię. Wyraziłam ją. Nie pasuje Tobie - ok, nie musisz z niej korzystać.
    Właśnie nie wyraziłaś bo zapytałam o lekarza. Nie o klinikę. A na pewno nie chodziłaś do wszystkich lekarzy z kliniki, bo to raczej niemożliwe (jeśli tak to zwracam honor). Wiem, ze są lekarze którzy nastawieni są na IVF nawet i bez spojrzenia w papiery. Ale nie wszyscy, dlatego zapytałam aby nie marnować swojego czasu, lekarza oraz moich pieniędzy.
    Nieważne, Monika mi już odpowiedziała wiec dziękuje za pomoc 😊 bo jak widać przeszła przez stymulację, IUI w nastawionej klinice na IVF 😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2022, 14:29

    MONIKA lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Właśnie nie wyraziłaś bo zapytałam o lekarza. Nie o klinikę. A na pewno nie chodziłaś do wszystkich lekarzy z kliniki, bo to raczej niemożliwe (jeśli tak to zwracam honor). Wiem, ze są lekarze którzy nastawieni są na IVF nawet i bez spojrzenia w papiery. Ale nie wszyscy, dlatego zapytałam aby nie marnować swojego czasu, lekarza oraz moich pieniędzy.
    Nieważne, Monika mi już odpowiedziała wiec dziękuje za pomoc 😊 bo jak widać przeszła przez stymulację, IUI w nastawionej klinice na IVF 😳

    Te złośliwości są niepotrzebne. Klinika robi IUI, ale jeszcze raz podkreślę, że jeśli zależy Ci na głębokiej diagnostyce niepłodności to ja osobiście nie polecę tej kliniki ani żadnego lekarza, bazując na doświadczeniach swoich i kilku kolezanek, które finalnie i tak skończyły na invitro w tej klinice. Podkreślam, że jest to moje prywatne, osobiste zdanie i dotyczy głębokiej diagnostyki, a nie na przykład samego procesu invitro i opieki później. Nie wiem dlaczego traktujesz to jako atak czy coś. Po prostu gdyby przyszła do mnie przyjaciółka i powiedziała, że nie chce iść w stronę invitro i czy bym jej poleciła tę klinikę to bym powiedziała, że nie I to samo napisalam Tobie. Jeśli Cie to uraziło to przepraszam.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 9 czerwca 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Te złośliwości są niepotrzebne. Klinika robi IUI, ale jeszcze raz podkreślę, że jeśli zależy Ci na głębokiej diagnostyce niepłodności to ja osobiście nie polecę tej kliniki ani żadnego lekarza, bazując na doświadczeniach swoich i kilku kolezanek, które finalnie i tak skończyły na invitro w tej klinice. Podkreślam, że jest to moje prywatne, osobiste zdanie i dotyczy głębokiej diagnostyki, a nie na przykład samego procesu invitro i opieki później. Nie wiem dlaczego traktujesz to jako atak czy coś. Po prostu gdyby przyszła do mnie przyjaciółka i powiedziała, że nie chce iść w stronę invitro i czy bym jej poleciła tę klinikę to bym powiedziała, że nie I to samo napisalam Tobie. Jeśli Cie to uraziło to przepraszam.
    Absolutnie nie napisałam, ze mi zależy na głębokiej diagnostyce niepłodności. Potrzebuje tylko świeżego spojrzenia bardzo dobrego polecanego lekarza na Nasz przypadek, który nie jest typowy. Nie chcąc tracić czasu u lekarzy w klinice, którzy są stricte nastawieni na ivf bo wiemy doskonale, ze zawsze się tacy znajda. Jeśli ten lekarz powie Nam ivf to wszystko jasne. Ale ani Ty ani ja nie wiemy co powie, bo być może Jego doświadczenie wniesie coś nowego do Naszej sytuacji, której nie znasz.
    Nie chciałam być złośliwa , po prostu nie spodziewałam się dostać takiej odpowiedzi.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze to ja wszystko co się dało robiłam poza kliniką. Do kliniki poszłam jedynie po ivf i ew nakierowanie na dodatkowe badania przed procedura. Ale tak, wszyscy lekarze w tej klinice przeprowadzają pacjentki przez stymulowane, monitorowane cykle i iui. Szczerze to jeśli nic innego nie działa poza gonadotropinami, to ja najpierw zrobiłabym z tym porządek zanim szukałaby pomocy w klinice. Myśle ze ciężko będzie dostać się do doc Szymusik (a ona ma najfajniejsze, czasem nietypowe spojrzenie na różne rzeczy) na monitoringi i iui, raczej szukałabym innego lekarza. U dr Poludniewskiego nie byłam a innych lekarzy znam tylko z perspektywy ivf. A podejrzewam ze po 4 nieudanych iui to każdy zdrowo myślący lekarz będzie kierował w stronę ivf…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2022, 15:20

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Szczerze to ja wszystko co się dało robiłam poza kliniką. Do kliniki poszłam jedynie po ivf i ew nakierowanie na dodatkowe badania przed procedura. Ale tak, wszyscy lekarze w tej klinice przeprowadzają pacjentki przez stymulowane, monitorowane cykle i iui. Szczerze to jeśli nic innego nie działa poza gonadotropinami, to ja najpierw zrobiłabym z tym porządek zanim szukałaby pomocy w klinice. Myśle ze ciężko będzie dostać się do doc Szymusik (a ona ma najfajniejsze, czasem nietypowe spojrzenie na różne rzeczy) na monitoringi i iui, raczej szukałabym innego lekarza. U dr Poludniewskiego nie byłam a innych lekarzy znam tylko z perspektywy ivf. A podejrzewam ze po 4 nieudanych iui to każdy zdrowo myślący lekarz będzie kierował w stronę ivf…
    Co to znaczy zrobić porządek ? Rozwiń proszę.
    Każdy zdrowo myślący lekarz będzie kierował na ivf oczywiście, jeśli bedzie mial ku temu podstawy. I jeśli mi tak powie patrząc na badania oraz przeprowadzone IUI i słysząc co mówię to spoko. Właśnie tego potrzebuje.
    Dlatego szukałam kogoś aby spojrzał na świeżo na Nasz przypadek. Bo mam wrażenie, ze lekarka poszla schematem. Była pewna, ze się uda bo przecież mieliśmy ciąże biochemiczna, ciąże naturalna, która straciłam i dziecko z odnoszonej fizjologicznej ciąży bez żadnych problemów. A każda z Nas, która przeszła przez to wie jaki to jest stres i robisz wszystko aby się udało.
    Mając jeszcze 2 latka na pokładzie, nie masz już czasu aby zastanawiać się co poszło nie tak od razu. Dopiero po czasie dochodzi do Ciebie, ze może coś można bylo zrobić inaczej. Albo więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2022, 16:05

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Co to znaczy zrobić porządek ? Rozwiń proszę.
    Każdy zdrowo myślący lekarz będzie kierował na ivf oczywiście, jeśli bedzie mial ku temu podstawy. I jeśli mi tak powie patrząc na badania oraz przeprowadzone IUI i słysząc co mówię to spoko. Właśnie tego potrzebuje.
    Dlatego szukałam kogoś aby spojrzał na świeżo na Nasz przypadek. Bo mam wrażenie, ze lekarka poszla schematem. Była pewna, ze się uda bo przecież mieliśmy ciąże biochemiczna, ciąże naturalna, która straciłam i dziecko z odnoszonej fizjologicznej ciąży bez żadnych problemów. A każda z Nas, która przeszła przez to wie jaki to jest stres i robisz wszystko aby się udało.
    Mając jeszcze 2 latka na pokładzie, nie masz już czasu aby zastanawiać się co poszło nie tak od razu. Dopiero po czasie dochodzi do Ciebie, ze może coś można bylo zrobić inaczej. Albo więcej.
    Na przykład pcos bardzo często idzie w parze z insulinoopornoscia. I nierzadko (choć oczywiście nie zawsze) można chociaż trochę wyprowadzić owulacje na prosta metformina, inozytolem i dieta. Jeśli nie całkiem, to chociaż tak żeby organizm reagował na cło/letrozol a nie gonadotropiny. Ale do tego potrzebny jest jednak zaangażowany lekarz który zna się na pcos i dobry dietetyk…
    A jeśli chodzi o biochem i poronienie na późnym etapie to może warto by zrobić badania w kierunku trombofilii…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2022, 16:49

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Przepraszam, że dopiero teraz, ale.... GRATULACJE!!! Trzymam kciuki za mało dolegliwości ciążowych i dobre wyniki badań :-). SUPER wiadomość!
    Dziękuje! A w środę już prenatalne! 😱

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 10 czerwca 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Na przykład pcos bardzo często idzie w parze z insulinoopornoscia. I nierzadko (choć oczywiście nie zawsze) można chociaż trochę wyprowadzić owulacje na prosta metformina, inozytolem i dieta. Jeśli nie całkiem, to chociaż tak żeby organizm reagował na cło/letrozol a nie gonadotropiny. Ale do tego potrzebny jest jednak zaangażowany lekarz który zna się na pcos i dobry dietetyk…
    A jeśli chodzi o biochem i poronienie na późnym etapie to może warto by zrobić badania w kierunku trombofilii…
    Nie mam IO. Biorę metformine ze względu na pcos, inozytol i jestem wegetarianką. A niegdyś weganką. Cukry zawsze perfekcyjne, brak cukrzycy ciążowej. Dieta w moim domu jest bardzo ważna bo jestem po zaburzeniach odżywiania i leczę się całe życie. Mam zespół metaboliczny i rozwalone hormony na zawsze latami anoreksji. Nigdy nic nie wróciło do normy. NIGDY nie miałam owulacji.
    Na Clo nie reaguje wcale nadal. Byłam stymulowana pół roku. Na Aromek dobrze ale za mało. Mój estradiol jest 300 dopiero przy 28 mm pęcherzyku. Przy 20 mm ledwo 100.
    Byłam pod opieka dietetyka. W ciągu 8 miesięcy na diecie 1000 kcal schudłam 5 kg. Nie pomogło to w żaden sposób.
    Są zrobione, mam mutacje i obciążenie zakrzepica od strony matki i babci. Jestem zabezpieczona. Reszta badań od hematologa typu białko C, antykoagulant tocznia itp idealna.
    Dlatego mówiłam, ze mój przypadek nie jest typowy. Nie można wrzucać wszystkich do jednego kosza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2022, 16:59

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Klaudiaxxx Koleżanka
    Postów: 58 59

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jestemy po USG prenatalnym i Pappa. Wszystko ok🥰

    MONIKA, mmonika12, Różova, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2017
    4 inseminacje
    Nigdy beta nie drgnęła

    Słabe nasienie - oligospermia

    2x hsg
    Histeroskopia --->Jednorożność macicy

    Gameta
    04.2022 - blastka 4.1.1
    5 dpt - beta 14,7, prog. 161,80
    6 dpt - beta 31,2 ,
    10 dpt - beta 216, prog. 242,87
    12 dpt - beta 543
    19.05 (8w3d): CRL 1.82 cm i FHR 185❤
    9t0d krwawienie, krwiak + odklejanie kosmówki. 😐 leżymy plackiem.
    12+1 USG + Pappa - ok
    16+3 będzie Synek 💙
    20+1 połówkowe-> ok
    34+4 2200 g.❤
    38+1 3300 g. ❤
    12.2022 przyszedł na świat nasz Synuś❤

    Mamy 2 ❄❄
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 2084 2274

    Wysłany: 14 czerwca 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa
    Z nietypowymi przypadkami fajnie radzi sobie docent Szymusik, ale jest problem, żeby się do niej dostać.
    Ja tez poszłam do kliniki bez nastawienia na ivf, ale wyszło inaczej.
    Może dobrym pomysłam dla Ciebie będzie umówienie się do różnych lekarzy w różnych klinikach na taką wstępną wizytę, chociaż wiem, że to ogromne koszta...

    Imbirowa, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    4aGdp2.png

    starania od 12.2019
    3x IUI kwiecień-czerwiec 2021 nieudane
    Czynnik męski

    Lipiec start IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 + embryoglue 10 dpt beta <0,2 mIU/ml
    27.09.21 II transfer 4.2.3 + AH + encorton
    8dpt II; 9dpt beta 45,5; 11dpt beta 131; 15 dpt beta 799 prog 31
    21 dpt pęcherzyk ciążowy i 2,5 mm zarodek
    29 dpt 6 mm zarodek i <3 (6+3)
    9+3 2,8 cm człowieka :)
    12+3 5,9 cm, prenatalne ok i Nifty ok
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g
    30+2 1600 g
    33+2 2200 g
    36+2 3200 g :O
    39+0 3600 g
    18.06.2022 40+4 poród SN 3560 g ❤️
‹‹ 98 99 100 101 102 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ