X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Genetyczne badanie zarodkow
Odpowiedz

Genetyczne badanie zarodkow

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 6 lutego 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    Medart Poznań badanie ngs zarodka

    Dziekuje za odpowiedz. Czy musieliscie spelnic jakies specjalne wymogi zeby zrobic badanie zarodkow? Mi w Invimedzie odmowili tego badania bo ponoc nie ma wskazan a jak czytam opis metody i dla kogo jest polecana to 80% pasuje do naszego przypadku.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    Dziekuje za odpowiedz. Czy musieliscie spelnic jakies specjalne wymogi zeby zrobic badanie zarodkow? Mi w Invimedzie odmowili tego badania bo ponoc nie ma wskazan a jak czytam opis metody i dla kogo jest polecana to 80% pasuje do naszego przypadku.
    W Medarcie nie ma żadnych wymogów co do wykonania tego badania, wręcz jest zalecane bym powiedziała

  • glamourka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 maja 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich serdecznie. Trafiłam tutaj, ponieważ rozważamy z mężem invitro ze szczególnym wskazaniem badania genetycznego zarodków. Wiele na temat procesu invitro wiemy, jednak nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, a mianowicie: wykonujemy badanie genetyczne zarodków, badanie wykazuje wadę genetyczną - co dzieje się z zarodkiem?

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 11 maja 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glamourka wrote:
    Witam wszystkich serdecznie. Trafiłam tutaj, ponieważ rozważamy z mężem invitro ze szczególnym wskazaniem badania genetycznego zarodków. Wiele na temat procesu invitro wiemy, jednak nigdzie nie możemy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, a mianowicie: wykonujemy badanie genetyczne zarodków, badanie wykazuje wadę genetyczną - co dzieje się z zarodkiem?

    Prawdopodobnie podpisujecie zgode na ich zniszczenie albo przekazanie do celow medycznych. To ciezki temat ... W wieszkosci ciaza ze zlych genetycznie zarodkow ktore sie rozwina skonczy sie poronieniem. Badanie te wyknuje sie wlasnie w celu unikniecia cierpienia fizycznego i psychicznego dla kobiety.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Mila79 Autorytet
    Postów: 644 390

    Wysłany: 12 maja 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A w sprawie badan pgs, jak w ogole sie odnosicie, robicie? Nie robicie?

    Kto ma jakies doswiadczenie z nimi?

  • Asia2000 Autorytet
    Postów: 576 392

    Wysłany: 12 maja 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście żałuje , mam dziwne uczucie że podczas pobierania materiału coś tam uszkodzili. Dodatkowo ten sam wynik można uzyskać jak sie już jest w ciąży. No i w sumie jest takei coś jak "samonaprawienie" zarodka, mozaikowość. Uważam że jesli ktoś ma wskazania, nieprawidłowy kariotyp lub naprawde jest po kilku transferach i wszystko wskazuje na genetyke to warto , nawet trzeba to zrobić. To moje osobiste zdanie. Ja myślałam że biorąc "najlepszy" pakiet zwiekszam swoje szanse. BadaŁam po jednym zarodku co było dośc kosztowne. W moim przypadku sama procedura bylą dziwnie przeprowadzona bo na 10 zarodków dojrzałych był 1 lub dwa9ale to juz inny temat).

    bl9cdf9hblh1blya.png
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 12 maja 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest wskazanie do PGS bo mój M ma translokacje.czekamy teraz na wynik badania 4 zarodków.PO pierwszym IVF miałam 2 zarodki jeden nie nadający się do transferu a drugi mozaika.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 12 maja 2020, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jest wskazanie ze względu na nosicielstwo łamliwego chromosomu X. Będę robić pgs w invikcie w Gdańsku.

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • Alekzzandra Koleżanka
    Postów: 35 91

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark_a wrote:
    U nas też jest wskazanie ze względu na nosicielstwo łamliwego chromosomu X. Będę robić pgs w invikcie w Gdańsku.
    Czy miałaś robione badanie PDG na zamrożonych już zarodkach? Nie wiesz czy trzeba je odmrażać a potem znowu zamrażać?

    mila82 lubi tę wiadomość

    👧lat 28
    Endometrioza III st.
    3x laparoskopia
    👦lat 32 wyniki super 💪
    💉22.06 punkcja, 3 xblastocysty hiperstymulacja zamrożone blastyki❄️❄️❄️
    21.08 transfer
    8dpt beta 141
    12 dpt beta 539, prog 24
    17dpt beta 2545😁, prog 16 😔
    19tc (*) mój aniołek 💔💔💔
    Tylko jeden zdrowy ❄️ transfer 22.05
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alekzzandra wrote:
    Czy miałaś robione badanie PDG na zamrożonych już zarodkach? Nie wiesz czy trzeba je odmrażać a potem znowu zamrażać?
    z tego co się orientuję to zarodek musi być rozmrożony a potem po pobraniu znowu zamrożony.

    Alekzzandra lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam to badanie.
    Koszt za sześć zarodków 6000 zł i dopłata (nie zdecydowaliśmy się na więcej) 1000 zł za każdy kolejny dodatkowy.
    Na sześć zarodków 4 dało się przebadać i wyszły prawidłowe, 2 nie dało się przebadać (nie wiadomo czy zdrowe czy nie).

    Bazylia86 lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Alekzzandra Koleżanka
    Postów: 35 91

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A waszym zdaniem warto zrobić to badanie?
    Bo ja właśnie mam zamrożone zarodki i też nie wiem czy takie rozmrażanie i zamrażanie to ma sens czy one nie padną przez to.

    👧lat 28
    Endometrioza III st.
    3x laparoskopia
    👦lat 32 wyniki super 💪
    💉22.06 punkcja, 3 xblastocysty hiperstymulacja zamrożone blastyki❄️❄️❄️
    21.08 transfer
    8dpt beta 141
    12 dpt beta 539, prog 24
    17dpt beta 2545😁, prog 16 😔
    19tc (*) mój aniołek 💔💔💔
    Tylko jeden zdrowy ❄️ transfer 22.05
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alekzzandra wrote:
    A waszym zdaniem warto zrobić to badanie?
    Bo ja właśnie mam zamrożone zarodki i też nie wiem czy takie rozmrażanie i zamrażanie to ma sens czy one nie padną przez to.

    Jeśli jesteś stosunkowo młoda a jak widzę po stopce to tak i jeśli macie zbadane i prawidłowe kariotypy to moim zdaniem nie warto, ewentualnie mogłabyś skonsultować z genetykiem. Jeśli mialabys sporo po 35 roku życia i nieprawidłowy kariotyp albo jakies choroby ge etyczne w rozinie wtedy wskazanie byloby dużo większe. Zarodkom robi się punkcie i ten kawałek materiału wysyła się do badania dlatego zazwyczaj decyzje podejmuje się przed zaplodnieniem zeby zrobić to na świeżych zarodkach odhodowanych do 5 doby

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Nusieńka Ekspertka
    Postów: 181 53

    Wysłany: 3 lutego 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy ktoś z Was badał zarodki wcześniej zamrożone? Czy to się w ogóle praktykuje?

    EMILIA 02.09.2020❤
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4667 4347

    Wysłany: 3 lutego 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Podzielcie sie prosze dziewczyny doswiadczeniem, jesli robilyscie genetyczne badanie zarodkow. Chodzi mi o informacje nt. ile zarodkow uzyskalyscie, ile bylo prawidlowych/nieprawidlowych i czy nastapila pomyslna implantacja.


    7 zarodków
    6 do przebadania, ale przebadać udało się tylko 4
    Wszystkie 4 prawidłowe
    Pierwszy transfer - udana implantacja, ale niskie bety od początku i w 7 tygodniu puste jajo.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • meeliska Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 marca 2021, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusieńka wrote:
    Dziewczyny, a czy ktoś z Was badał zarodki wcześniej zamrożone? Czy to się w ogóle praktykuje?
    Nurtuje mnie to samo pytanie.
    Mamy trzy zamrożone zarodki. Pierwsze podejście nieudane niestety. Po badaniach genetycznych wyszła mi translokacja robertsonowska.

  • feniksy Znajoma
    Postów: 28 8

    Wysłany: 27 września 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy mogłabyś podzielić się dalszym losem Twoich starań ? Mam ten sam problem co Ty jeśli chodzi o łamliwy chromosom i zaczynam swoją przygodę...
    Ark_a wrote:
    U nas też jest wskazanie ze względu na nosicielstwo łamliwego chromosomu X. Będę robić pgs w invikcie w Gdańsku.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ