X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Gonadotropiny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział mi, że od kolejnego cyklu działamy czyli będę przyjmować klomifen i gonadotropiny. I tu moje pytanie - brałyście kiedyś takie kombinacje? Ewentualnie same gonadotropiny (menopur, gonal f itd)? Pomogły? Udało się Wam zajść w ciążę? Cenowo ponoć to dość drogi temat?
    Dziękuję za wszelkie wypowiedzi w tym temacie :)

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • Judyta Znajoma
    Postów: 24 64

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam gonal f i menopur, ale jak dotad nie udalo mi sie zajsc w ciaze... bede nadal probowac z gonadotropinami.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest standardowa stymulacja do in vitro. Ale nie ma co porównywać akurat naturalnych starań na gonatropinach i ivf. Plusem jest to, że gonatropiny nie wyniszczają endometrium jak CLO.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn, ja nie przygotowuje się do in vitro. Tylko jestem ciężkim przypadkiem PCOS i dlatego taki zestaw ma mnie zaszczycić w przyjmowaniu.

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również jestem "ciężkim przypadkiem" PCOS, również biorę CLO i Gonal F. Póki co 3 cykle za mną, a ciąży brak... :(

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedz mi, jak z owulacja u Ciebie po clo+gonal? U mnie przy samym clo w największej dawce nic się nie działo niestety w tym temacie.

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po Gonalu była owulacja. Po CLO ni widu ni słychu, nic nie rosło. CLO odstawione z braku efektu i działania na endo. Po co łączyć CLO i Gonal? Sam gonal w odpowiedniej dawce powinien wystarczyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2014, 14:59

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem, mnie tak powiedział na ostatniej wizycie, może będzie sam menopur czy inny specyfik. Ty po gonalu zaszłaś w ciążę?

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez najpierw biorę CLO przez 5 dni, a potem w zależności od tempa wzrostu pęcherzyków dawkuje mi gin gonal.

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jakie efekty daje takie postępowanie?

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam już za sobą trzeci taki cykl. Rezultaty - owulacja jest w tym m-cu nawet 2 pęcherzyki były :)

    To pierwszy cykl po histerlaparoskopi i usunięciu polipa, więc ogólnie wcześniejszych nie mam co liczycć bo i tak były male szanse na zagnieźdzenie. A jak ze skutecznością? Dowiem się w niedziele ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po gonalu miałam owulację, ale dopiero po ustaleniu odpowiedniego dawkowania. Najpierw dawka była za niska, potem była hiperstymulacja. Przy trzecim podejściu się udało uzyskać pojedynczą owulację, która w połączeniu z IUI zaowocowała ciążą. Z drugą ciążą było podobnie. Zarówno ja, jak i lekarz, dąźyliśmy do wyhodowania jednego porządnego pęcherzyka niż 3 marnych. A jakie masz endo na tym clo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2014, 08:24

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz jestem niecałe 3 tygdonie po laparoskopii, więc jeszcze stymulacji po niej nie było. Wcześniej na clo nic nie rosło, endo było w granica 2 mm więc porażka. Teraz po laparoskopii, bez żadnych leków endo urosło do 7,6 mm samo z siebie, ale później już nic się nie działo, tzn najpewniej nic, bo dostałam leki na wywołanie miesiączki i jajniki po resekcji maja odpocząć, jak będę zaczynać brać 2 raz luteinę idę na wizytę i zaczynamy walkę.
    Liloe to co piszesz bardzo mnie cieszy i budzi nadzieje :)
    Betii skoro jesteś takim przypadkiem jak ja będę śledzić jak u Ciebie to wygląda :)

    betii lubi tę wiadomość

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiasdeczkaa a ja u Ciebie :) Oby jak najszybciej nam się udało :)

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak! Im szybciej tym lepiej, szczególnie, że 30 lat już pękło :P

    betii lubi tę wiadomość

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie też pękło w tym roku :)

  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowalam zastrzyki menopur i w 3 cim cyklu zaszlam, 2 piekne pecherzyki, niestety ciaza zakonczyla sie poronieniem.

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiniusia tak bardzo Ci współczuję...nie wyobrażam sobie takiej sytuacji...nie wiem nawet co napisać... :(

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • Gwiasdeczkaa Koleżanka
    Postów: 85 9

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti, zobacz to chyba taki cieżkoprzypadkowy rocznik jesteśmy :)

    9ltfu6bdbqd0wjy3.png

    Lepiej żałować w życiu czegoś co się zrobiło niż czegoś co można było zrobić...
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest mój pierwszy cykl z gonadotropinami Gonal: 5-15dc 37,5j. pęcherzyki nie drgnęły zerowa reakcja :(
    dlatego teraz 16-19dc mam przyjmować Menopur 75j. a od wczoraj czuję intensywną pracę jajnika więc coś tam chyba rośnie, ale o tym przekonam się na najbliższym monitoringu we wtorek :)

    jeśli w tym cyklu nie wyjdźie to czeka mnie badanie drożności jajowodów, ewentualnie laparoskopia i jakieś dziwne dodatkowe badania ale nie pamiętam nazwy. Jestem gotowa na wszystko aby tylko zafasolkować ;)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ