X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gruczolak przysadki mózgowej a ciąża
Odpowiedz

Gruczolak przysadki mózgowej a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Algida Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wracam i widze ze troche sie tu pozmienialo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2017, 17:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak :) A jak u Was? Co nowego?

  • Algida Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze napisałam post i dodało sie tylko pierwsze zdanie wiec napisałam kolejny który w ogóle sie nie dodał... masakra jakaś. to próbuje jeszcze raz hehe ;) na początku gratuluję i życzę wszystkiego dobrego ;)
    a co u nas? niestety kiepsko... za Twoją radą zrobiliśmy badania nasienia wyniki fataln morfologia 2% do tego przeciwciała przeciwplemnikowe u M, a u mnie ten nieszczęsny gruczolak czyli obije mamy problem. Wskazania do iui no i totalna załamka, sił brakuje aż boje się myśleć co będzie dalej.

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 28 lutego 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się zajść w ciążę pomimo hiperprolaktynemii, po 1,5 roku przyjmowania Dostinexu 1/2 tab/tydz (akurat kiedy odstawiłam!). Nie wiem, czy przyczyną podwyższonej PRL był u mnie gruczolak, nie miałam robionego rezonansu, a teraz chyba już za późno. Zastanawiam się, czy jeżeli go mam, czy może on zaszkodzić mojej fasolce i czy grozi mi poronienie? Mam niski progesteron i dostałam Duphaston 1x2/dz. na podtrzymanie, ale wg ginki PRL niby nie muszę badać, bo wiadomo że teraz będzie wysoka. Dopiero za miesiąc mam wizytę u endo, ale chyba pójdę wcześniej, bo czytałam, że powinnam zażywaać Norprolac i nie wiem czy mogę brać jod. Do tego jeszcze mam krwiaka i bardzo się obawiam poronienia.

    Podobno gruczolak rośnie w czasie ciąży i że stanowi wskazanie do cesarki, bo tylna część przysadki odpowiada za skurcze macicy podczas porodu. Nie wiem też, czy w przypadku gruczolaka przysadki można karmić piersią?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ