X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 listopada 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nacięcie otoczki kosztuje 500zl, a klej 350zl, transfer 1000 zł. Ja tyle płaciłam za moje crio.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 25 listopada 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83HOPE wrote:
    opu wrote:
    estrofem widze kazda ma inaczej ... ja mam 2x1 ( zastanawiam sie czy nie zwiekszyc sobie dawki ...
    Pytanie techniczne łykacie naraz te estrofemy ? Ja biore wszystko rano bo potem sie boje ze mi z glowy wyleci wziac popoludniowy.

    Opu wydaje mi się, ze nie można brać wszystkich na raz, bo to sa jak by nie patrzeć hormony i duże znaczenie ma ich dawkowanie 2 lub 3 razy dziennie - sana tez nie zwiekszaj sobie dawki, bo nizesz tylko sobie zaszkodzic. Powinnaś zazywac dokładnie tak jak zalecił lekarz.

    JOAFER super, ze masz jeszcze mrozaczka.

    A to się teraz bety posypia :) super Dzieczwyny - kciuki zaciśnięte za Was wszystkie

    Hope ma racje, jak mamy 3x1, to powinnismy leki brac +/- co 8h. A ja 2x1 to co 12h. Wydaje mi sie, ze jest to dość istotne.


    Peonia88
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 25 listopada 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... my raczej jesteśmy zdecydowani na 99% na podpisanie umowy z Progenis. Do środy obowiązują nas następujące kwoty:
    Opłata wstępna tzn to jest przyjazd kuriera do szpitala i transport do krakowa 570zł i to jest płatne tydzień od podpisania umowy, 1090zł to opłata podstawowa tzn labolatorium które nam preparuje krew do zamrożenia( tą kwote można podzielić na trzy raty bez procentów) płatne 6 tyg po porodzie-i to jest jedyny taki większy koszt.
    Opłata roczna za przechowywanie to 530zł płatna dopiero jak dziecko ukończy rok( nie płaci się z góry za 5, 10, 18 lat)
    Także wg mnie to tylko na początku to jest jakiś koszt a te 530zł to przeliczając na 12 m-cy w roku to nam wychodzi 42zł na miesiąc.
    Także nie ma co przeliczać takie pieniądze na zdrowie dzieci.
    Niektórzy miesięcznie wydają więcej na fajki albo i na OC rocznie na samochód.
    Cennik jest dla mnie korzystny bo ta kobita co była u nas wczoraj prowadziła zajęcia w szkole rodzenia bo dla kobiet z zewnątrz cennik jest inny ( z internetu) . Myśmy długo nad tym myśleli i czytali o tym a jeszcze nas przekonała do tego znajoma, która pół roku temu urodziła i też się zdecydowała na Progenis. Mam ten plus,że moja ciąża jest jednojajowa i wystarczy pobrać z jednej pępowiny bo chłopcy mają ten sam kod genetyczny. Inaczej jest przy dwujajowych. Oglądałyście wczoraj fakty na tvn-o trzy letnim kajetanie, który miał właśnie przeszczep komórek macierzystych i powoli dochodzi do zdrowia. Także jest to "polisana życie" dla moich dzieci a jeśli ja bym potrzebowała czy mąż czy siostra moja to też mogą z tej krwi skorzystać o ile będzie zgodność tkankowa. Progenis transportuje takie komórki dla mnie bezpłatnie z ich banku na całym świecie!!! Także my jesteśmy na TAK.

    lilou lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja napisze cos na temat tych komorek. Mysmy sie zdecydowali tak jak Aneta bo jest to zabezpiecznie dla naszej myszki jak i dla nas samych. Wydalam na to kupe kasy ale nie zaluje. Tym bardziej ze mojemu najmlodszemu bratu wykryli jakies swinstwo ktore jak narazie nie rosnie nie zagrqza wiec sie go nie rusza a ma dopiero 22 lata. Mysmy zdecydowali sie na polski bank komorek macierzystych z siedziba chyba w warszawie. Maja oni swoich lekarzy w razie w. Mamy wykupiony pakiet blekitny czyli krew pepowinowa + sznur pepowinowy. Dlaczego tak bo krew pepowinowa ma zgodnosc 100% z dzieckiem i duże prawdopodobienstwo zgodnosci z rodzicami im dalsze pokrewienstwo tym mniejsze prawdopodobienstwo ze tkanki spasuja. Wieksze prawdopodobieństwo dają komorki ze sznura pepowinowego i te mozna namnazac. Ale to juz lepiej gadac z kims kto sie na tym bardziej zna. Co do kosztow to tak oplata wstepna 880 zl. Opłata podstawowa 1790. I mysmy oplacili bankowanie na 18 lat z gory 6960 zl a roczny kosztoeal 690 wiec bardziej nam sie oplacalo na 18 odrazu. Mysmy korzystali z promocji bociany nadlatuja.

    lilou lubi tę wiadomość

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 25 listopada 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam już dwojeczke przy sobie :-) trzymajcie kciuki za pierwszą wspólną noc :-) w poniedziałek jak wyniki małego będą ok wychodzimy do domku :-)

    linkaa28, zizia_a, mandy11, lilou, opu, dredzik84, dorciak1805, Sil, Allessa, WIKI 82, Krakowianka, Klee, Sunshine_111 lubią tę wiadomość

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 25 listopada 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Dziewczyny mam już dwojeczke przy sobie :-) trzymajcie kciuki za pierwszą wspólną noc :-) w poniedziałek jak wyniki małego będą ok wychodzimy do domku :-)
    Wesolku bardzo się cieszę daj znać jak po wspólnej nocce ☺trzymam kciuki

    Karolcia885
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku-super.Mnie powoli dopada nerówka i przrażenie. Ja się boję tego wszystkiego-może nie tak cesarki ale ogólnie te pierwsze dni w domu.Mąż będzie jakiś czas w domu ale boję się co będzie jak pójdzie do pracy i zostane sama i coś się "wydarzy" że nie będę wiedzieć co robić. A dodatkowo to, że nie mam co liczyć na pomoc z rodziny. Mamy nie mam, tata mój jest już wiekowy, siostra za granicą mieszka a rodzina męża ma to gdzieś... Wczoraj trochę miałam doła ale cały czas powtarzam sobie, że muszę być silna i myśleć pozytywnie.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 25 listopada 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, nie tylko Ty jestes sama z takimi myślami. Ja od czterech dni ryczę, bo boje sie porodu, boje sie o dzieci, boje sie czy dam sobie radę, czy podołam, czy udźwignę to wszystko sama, bo to że mąż bedzie, to wiadomo że z wiekszoscią rzeczy i spraw sama zostanę.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 25 listopada 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie zdziwcie się te ktore mają przepisane clexane zmianą ceny. Dzis maz byl w aptece kupic mi clexane i okazalo sie ze zamiast zaplacic cos kolo 10 zl za dwa opakowania zaplacil 70zl. Nie wiem jak z reszta heparyn jest.

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak od 1 listopada ceny niestety wzroslo to sam9 z fragminem:(( ja tez tak ostatnio zaplacilam:((

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku super :) Bardzo się cieszę :)

    Ja juz po wizycie. Dr. zwiekszyl mi dawke estrofemu do 3x1. To bede brala jak mowicie - 3 razy dziennie :)
    Moje endo -cienkie jak mowil dr. 6mm. Cienkie ale bardzo ładne ...cokolwiek to oznacza...
    Mam nadzieje, że jeszcze urośnie .... We wtorek kolejna wizyta. Transfer wstepnie w piatek.


    ****


    Czy warto brac tą kroplówkę na skurcze ? Jak sadzicie ? Bo zastanawiam sie nad tym. Klej i naciecie chce mimo wszystko, ale nad kroplowka sie zastanawiam - w koncu to 800 zł...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2016, 14:49

  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mi się wydaje, że w domu da się radę bardziej niż w szpitalu.

    Myslalyscie nad zakupem monitorów oddechu? Tutaj wszyscy lekarze zalecają stosowanie go do 1 r.z. przy wczesniakach

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba kazda z nas sie boi tego czy sobie damy rade. Nie martwcie sie jak bedziecie plakac z bezsilności bo dziecko nie chce isc spac i jest nie do zniesienia. Poplaczemy a za chwile idziemy z usmiechem na ustak bo w koncu tyle walczylysmy o te male szkraby. Ja sie porodu nie balam a mialam rodzic sn tyljo balam sie ze przyjde do domu i nie ogarne tego. Moja mama daleko tesciowej bym nawet o pomoc nie poprosila. A maz obiecywal ze cale 2 tyg opieki spędzi z nami a w koncu na 14 dni byl 3 wiec zostalam sama z tym wszystkim. Jedynie z czym na poczatku sobie nie radzilam z ugotowaniem 2 obiadow bo ja jadlam jedno a on cos innego wiec zywil sie sam. Ale teraz juz nie ma problemu. Wszystko da się ogarnac tylko potrzeba nam troche czasu. Do gory glowa i noe mazac mi się kochana. Teraz kozystajcie z chwil dla siebie. Bo ja po pol roku mialam wczoraj 1 popoludnie dla siebie i pojechalam na basen.

    Sil, lilou lubią tę wiadomość

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Dziewczyny, nie zdziwcie się te ktore mają przepisane clexane zmianą ceny. Dzis maz byl w aptece kupic mi clexane i okazalo sie ze zamiast zaplacic cos kolo 10 zl za dwa opakowania zaplacil 70zl. Nie wiem jak z reszta heparyn jest.
    Fragmin też podrożał z 7 zł za 10 szt na 31 chyba...

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Dziewczyny a mi się wydaje, że w domu da się radę bardziej niż w szpitalu.

    Myslalyscie nad zakupem monitorów oddechu? Tutaj wszyscy lekarze zalecają stosowanie go do 1 r.z. przy wczesniakach
    My chcielibyśmy kupić taki monitor pieluszkowy, wówczas można go zabrać na spacer czy jak się jedzie do kogoś w odwiedziny.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Wesołku super :) Bardzo się cieszę :)

    Ja juz po wizycie. Dr. zwiekszyl mi dawke estrofemu do 3x1. To bede brala jak mowicie - 3 razy dziennie :)
    Moje endo -cienkie jak mowil dr. 6mm. Cienkie ale bardzo ładne ...cokolwiek to oznacza...
    Mam nadzieje, że jeszcze urośnie .... We wtorek kolejna wizyta. Transfer wstepnie w piatek.


    ****


    Czy warto brac tą kroplówkę na skurcze ? Jak sadzicie ? Bo zastanawiam sie nad tym. Klej i naciecie chce mimo wszystko, ale nad kroplowka sie zastanawiam - w koncu to 800 zł...

    Nie martw się endo na pewno ładnie urośnie, tym bardziej że dr zwiększył Ci estrofem. Który masz dziś dc?

    A czy warto brać kroplówkę to się okaże za kilka dni, to prawda kupe kasy to kosztuje :( ale jak się ma świadomość że to ostatnia szansa na bycie mamą to wzięłam żeby potem nie żałować..

    Mnie juz wszystko boli od tego leżenia haha a to dopiero pierwsza doba :P

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linko, dzis 8dc.

    Co do kroplowki to znaczy ze dr mi ja zaproponuje ? czemu sie okaze za kilka dni ?

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 25 listopada 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    Linko, dzis 8dc.

    Co do kroplowki to znaczy ze dr mi ja zaproponuje ? czemu sie okaze za kilka dni ?
    Mialam na myśli że zrobię test i się okaże czy jestem w ciąży i czy warto było ją brać :)
    mi dr jej nie proponował, sama o nią zapytałam i nie miał nic przeciwko

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha rozumiem :P

    Linko, mialas jakies immunologiczne leczenie ? Czy nie zglebialas sie w tą tematykę?

  • linkaa28 Autorytet
    Postów: 727 408

    Wysłany: 25 listopada 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam robione bardzo duzo badan immuno i wyszla mi mutacja Mthfr i biore na to 5 mg kwasu foliowego.

    24.11 criotransfer 2 blastocyst
    9dpt 91.70, 11dpt 196.10, 14dpt 990,50
    24.07.2017 Iga i Oliwia (37+1)
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ