X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 21 lutego 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialyście obaw przy tej całej nagonce na szczepionki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2018, 20:46

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 21 lutego 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Dziewczyny czy szczepicie swoje pociechy wq kalendarza szczepień?

    Tak :)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 22 lutego 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Nie mialyście obaw przy tej całej nagonce na szczepionki?
    Hej, moja Nela do tej pory przeszła wszystkie zalecane szczepienia, ale przyznam, że MMR (odra, świnka, różyczka) nieco się boję... Synek mojej Sąsiadki po tej szczepionce stracił przytomność i od tego dnia niestety do dzisiaj mierzy się z konsekwencjami neurologicznymi. Wiem, że ogromna większość dzieci nie ma problemów po tym szczepieniu, ale obawy rodziców nie są wcale takie bezpodstawne...

    Ty Kamisia już na ostatniej prostej :-D

    pippi lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 24 lutego 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy, chciałam cytować, nie polubić. Też się zastanawiam jak szczepić. Który pakiet wybieralyscie? Podstawowy, 5w1 czy 6w1? A pneumokoki i rotawirusy? Juz sama nie wiem:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka jest szczepiona 6w 1 i na rotawirusy. Od zeszlego roku pneumokoki sa obowiazkowym i nieplatnym szczepieniem. Teraz chyba tez mala bede tak szczepic z ddatkie na pneumokoki.

    pippi lubi tę wiadomość

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 25 lutego 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Mandy, chciałam cytować, nie polubić. Też się zastanawiam jak szczepić. Który pakiet wybieralyscie? Podstawowy, 5w1 czy 6w1? A pneumokoki i rotawirusy? Juz sama nie wiem:(
    Tak jak Baska szczepimy 6w1. Nela miała też pneumokoki ponieważ jest dokładnie tak jak pisze Baska. Na rota nie szczepiliśmy - odradził nam pediatra twierdząc, że one tak szybko mutują, że szczepionka niewiele wniesie. Czy ma rację, nie wiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2018, 16:15

    pippi lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to cos daje ale jak narazie odpukac Natki nic nie dopadlo takiego jak rotawirusy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my dzisiaj po wizycie. Mala rosnie jak smoczek wiec mala kruszynka nie bedzie. Termin cc ustalony. Zostalo troche ponad 4 tyg normalnie juz sie stresuje juz mezowi truje gdzie co jeat itp a on i tak 10 razy zapomni. Bedziemy mieli malego króliczka na swieta. Zobaczymy czy uda sie wujsc jeszcze na swieta do domu :-P

    Sunshine_111, Karolcia885, Rubineye, pippi lubią tę wiadomość

  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Widzę że więcej tu rozmów na temat szczęśliwych mam, z czego się bardzo cieszę i każdej z Pań gratuluję! Ale mimo to chciałabym się zapytać odnośnie Gyncentrym. Leczę się u doktor Piekarz. A AID miałam u dr mercika czy jakoś tak. Średnio byłam z niego zadowolona trochę gburowaty. Powiedzcie czy wam się udało AID? Albo słyszałyście o tym? Czy uważacie ta klinikę godna zaufania?

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • Sylwiaa992 Autorytet
    Postów: 813 346

    Wysłany: 26 lutego 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa5 wrote:
    Hej hej. Widzę że więcej tu rozmów na temat szczęśliwych mam, z czego się bardzo cieszę i każdej z Pań gratuluję! Ale mimo to chciałabym się zapytać odnośnie Gyncentrym. Leczę się u doktor Piekarz. A AID miałam u dr mercika czy jakoś tak. Średnio byłam z niego zadowolona trochę gburowaty. Powiedzcie czy wam się udało AID? Albo słyszałyście o tym? Czy uważacie ta klinikę godna zaufania?
    Ja też chodzilam do dr Piekarz :) na piereszej wizycie byliśmy w grudniu, a jak widać jestem juz w ciazy ;)
    Mieliśmy problem z nasieniem, mi zdiagnozowano hashimoto, ogólnie załamka. Styczeń był przełomowy, dostałam leki od endokrynolog, umormowalam tarczyce, zrobiliśmy wszystkie badania do IUI bo to mialo byc nasze ostatnie wyjście, w styczniu mialam sonohsg i jakims cudem zaszlam w ciążę :)
    W lutym zeszlego roku moj m mial morfo 1% i tylko ilość byla powyżej norm WHO, bral androvit i l-karnityne. W listopadzie morfo byla 4% i reszta parametrow powyzej normy, jednak wyszlo że ma przeciwciala przeciwplemnikowe 75 %. A jednak sie udalo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2018, 18:29

    25 cykl starań- nasz Aniołek czuwa nad nami z góry 9tc
    Będziemy starać się od nowa.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • Sil Autorytet
    Postów: 1166 464

    Wysłany: 27 lutego 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aurora jest szczepiona zgodnie z kalendarzem. Rotawirusy odpuściłam. Pneumokoki miała już obowiązkowe ale żałuję że nie zaszczepiłam płatną szczepionką bo jest na więcej odmian. Teraz będziemy szczepić na meningokoki bo mnie ta choroba przeraża. Aurora miała zapalenie oskrzeli i 8 dni zastrzyków w tyłek. Masakra. Na szczęście jest już zdrowa. Tylko ja dalej chora więc pewnie zaś ją zarażę.

    pippi, 83HOPE lubią tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 27 lutego 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za rady odnosnie szczepień. Temat kontrowersyjny, im wiecej czytam, tym bardziej się ich boję.

    Sil współczuję choróbska :( Nie wiem czy jeszcze karmisz, ale jeśli kończysz, to polecam chlorellę, ( w tabletkach jest ok., ta do picia ma specyficzny smak i nie każdemu pasuje)świetnie stawia na nogi, regeneruje organizm, wzmacnia, co po ciąży i karmieniu czy w chorobie się przyda. Kolagen i wit. C też są super. Zdrówka życzę!

  • Sil Autorytet
    Postów: 1166 464

    Wysłany: 27 lutego 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Dzieki za rady odnosnie szczepień. Temat kontrowersyjny, im wiecej czytam, tym bardziej się ich boję.

    Sil współczuję choróbska :( Nie wiem czy jeszcze karmisz, ale jeśli kończysz, to polecam chlorellę, ( w tabletkach jest ok., ta do picia ma specyficzny smak i nie każdemu pasuje)świetnie stawia na nogi, regeneruje organizm, wzmacnia, co po ciąży i karmieniu czy w chorobie się przyda. Kolagen i wit. C też są super. Zdrówka życzę!
    Jak się pochorowałyśmy to ja właśnie wygaszałam laktację. Dałam radę jeszcze kilka dni karmić ale było to już bardzo męczące. No i zakończyłam tę przygodę. Aurora dostaje raz dziennie jeszcze moje mleko, bo mam zapas jeszcze na kilka miesięcy. O chlorelli muszę poczytać :)

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 28 lutego 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pippi Tymek jest wcześniekiem i był szczepiony 5 w 1. W Tychach te szczepionki są zarezerwowane tylko dla wcześniaków. Są nie do zdobycia dla dzieci urodzonych w terminie. My szczepilismy na rotawirusy. Ze względu na to, że codziennie u nas są dzieci mojej siostry, które chodzą do szkoły i przedszkola.

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 28 lutego 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil, też bardzo chciałabym karmić pół roku,to byłoby super dla Małej, ale czy się uda? Widzę, ze czasem im bardziej kobieta chce, tym gorzej to wychodzi.

    Rubineye, muszę się zorientować jak to u nas wygląda z tymi szczepionkami, bo myśleliśmy właśnie o tej 5 w 1. Polozna w szkole r. stwierdzila, ze wlasciwie od 6w1 one roznia się tylko ceną no i 1 szczepionką.

  • Gosia321 Autorytet
    Postów: 2606 1906

    Wysłany: 28 lutego 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pilnie potrzebny gonal f jesli ktos posiada zbedne opakowanie prosze o kontakt 506904800

    Będziesz szczęśliwa- powiedziało życie ale najpierw nauczę Cie być silną ❤❤

    gann3e3kewa6j1el.png
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 1 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pippi wrote:
    Sil, też bardzo chciałabym karmić pół roku,to byłoby super dla Małej, ale czy się uda? Widzę, ze czasem im bardziej kobieta chce, tym gorzej to wychodzi.

    Rubineye, muszę się zorientować jak to u nas wygląda z tymi szczepionkami, bo myśleliśmy właśnie o tej 5 w 1. Polozna w szkole r. stwierdzila, ze wlasciwie od 6w1 one roznia się tylko ceną no i 1 szczepionką.

    Ja karmię rok, końca nie widać a miałam zamiar tylko pół roku :)

    Dokładnie, cena 5 w 1 jest korzystniejsza i trzeba zaszczepić na żółtaczkę. Wiem też, że dziewczyny brały recepty na szczepionki i szukały w tanich aptekach bo była różnica cenowa pomiędzy przychodnią a aptekami.

    Tymcio skończył już rok. To jest niesamowite. Niestety jest chory, łapie od siostrzeńców. Na dodatek mamy psa po operacji, bo jakiś debil strzelił do niego ze śrutu. Oszalec można :)


    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 1 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy ucaluj Nelę:) życzę Wam dużo zdrówka i pomyślności :)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 1 marca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Mandy ucaluj Nelę:) życzę Wam dużo zdrówka i pomyślności :)
    Dziękujemy bardzo :-**** Tymciowi również samych wspaniałości podczas zdobywania świata :-D

    Rubineye lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • pippi Autorytet
    Postów: 293 269

    Wysłany: 1 marca 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi, super! Też tak mówię, że pół roku, a jak będzie to się zobaczy. Żebym w ogóle dała radę. Jeśli nie uda się, to trudno, jakoś się z tym pogodzę.
    Uważajcie na siebie, bo grypa szaleje. Zdrówka dla Was i dzieciaczkow!

‹‹ 502 503 504 505 506 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ