X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) my szczęśliwi posiadacze dwóch córeczek dzięki Gyncentrum Katowice !! Polecam Dr. Alicje Gajewska Kucharek i Dr. Dariusza Mercika. jeśli macie jakieś pytania śmiało piszcie możne pomogę swoim doświadczeniem 3letnim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2020, 09:48

    Wika35 lubi tę wiadomość

  • Siskaa Autorytet
    Postów: 4643 5122

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    hej :) my szczęśliwi posiadacze dwóch córeczek dzięki Gyncentrum Katowice !! Polecam Dr. Alicje Gajewska Kucharek i Dr. Dariusza Mercika. jeśli macie jakieś pytania śmiało piszcie możne pomogę swoim doświadczeniem 3letnim.
    My jesteśmy akurat w Krakowie ale też pod okiem doktor Alicji :)

    Starania od 09.2019

    02.2023 CP (ciąża jajowodowa, prawy jajowód zachowany)

    Drugie podejście do stymulacji IVF

    24.03 - punkcja 14 komórek 🍀
    29.03 - transfer 2 blastek 4AA🍀🍀
    06.04 8 dpt beta 112,60 mIU/ml 🍀
    🍀
    10 dpt beta 227,80 mIU/ml 🍀🍀
    11 dpt beta 353🍀🍀
    13 dpt beta 659,6 mlU/ml 🍀🍀
    14 dpt beta 1220 mlU/ml 🍀🍀
    Jest pęcherzyk w macicy ❤️
    15 dpt pęcherzyk ma 3,5 mm ❤️
    17 dpt pęcherzyk ma 5,7 mm❤️
    Beta 3101 mlU/ml
    21 dpt pęcherzyk 9 mm 🍀🍀
    28 dpt maleństwo ma 5,2 mm i mamy ❤️
    13+0 badania prenatalne, wszystko ok 😍
    21+1 badania połówkowe, mamy 415 g 😍
    29+1 usg III trymestru, jest 1321g 😍
    34+3 mamy 2300g ❤️
    36+6 mamy 2606g ❤️
    38+0 mamy 3 kg ❤️
    38+6 06.12.2021🍼3050kg i 51 cm ❤️

    Mamy ❄️❄️❄️❄️

    "Pamiętaj, najwięcej strachu kryje się w głowie. "
    E.L.

    202112061756.png
  • Wika35 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    hej :) my szczęśliwi posiadacze dwóch córeczek dzięki Gyncentrum Katowice !! Polecam Dr. Alicje Gajewska Kucharek i Dr. Dariusza Mercika. jeśli macie jakieś pytania śmiało piszcie możne pomogę swoim doświadczeniem 3letnim.

    Hej Aga, na ktory program sie zdecydowalas w Gyncentrum ?

  • AgaBK Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika35 wrote:
    Hej Aga, na ktory program sie zdecydowalas w Gyncentrum ?
    Mieliśmy program 2+1. miałam 2 punkcje i 6 transferów ten ostatni się udał :) przeszliśmy immunologa, przed ostatnim transferem miałam zabieg scrathing endometrium. od immunologa brałam zastrzyki accofil do 12tc okropnie się czułam po tych zastrzykach cały czas z miską:( i tak sami nie wiemy co pomogło ale są z nami najcenniejsze istotki :) choruję na endometriozę III stopnia ( zero objawów) miałam laparoskopie w październiku 2017r. ale po pierwszym cyklu się już pokazała. Mąż nie miał rewelacyjnego nasienia ale tak naprawdę w laboratorium umieją wybrać te najbardziej ruchliwe:) Dr Alicja mnie prowadziła a Dr Mercik robił mi 3 transfery z czego ostatni udany.

    Wika35 lubi tę wiadomość

  • Wika35 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaBK wrote:
    Mieliśmy program 2+1. miałam 2 punkcje i 6 transferów ten ostatni się udał :) przeszliśmy immunologa, przed ostatnim transferem miałam zabieg scrathing endometrium. od immunologa brałam zastrzyki accofil do 12tc okropnie się czułam po tych zastrzykach cały czas z miską:( i tak sami nie wiemy co pomogło ale są z nami najcenniejsze istotki :) choruję na endometriozę III stopnia ( zero objawów) miałam laparoskopie w październiku 2017r. ale po pierwszym cyklu się już pokazała. Mąż nie miał rewelacyjnego nasienia ale tak naprawdę w laboratorium umieją wybrać te najbardziej ruchliwe:) Dr Alicja mnie prowadziła a Dr Mercik robił mi 3 transfery z czego ostatni udany.

    Dzieki Aga. U nas zadna komorka sie nie zaplodnila przy pierwszym IVF...Jestem ciekawa co powie dr Mercik na 1 wizycie... Gratulacje za udany transfer. Pozdrawiam 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Mogłybyście napisać coś więcej o dr. Gretce i dr Gajewskiej Kucharek ? Jesteśmy teraz u dr. Mercika, ale chyba potrzebuję zmiany i nie wiem na kogo się zdecydowac

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Cześć

    Mogłybyście napisać coś więcej o dr. Gretce i dr Gajewskiej Kucharek ? Jesteśmy teraz u dr. Mercika, ale chyba potrzebuję zmiany i nie wiem na kogo się zdecydowac
    Jezeli już to dr grettka. On jest jedyną osobą od trudnych przypadków w Gyncentrum . Dr Gajewska jest mało wyedukowana, nie radzi sobie wg mnie z trudniejszymi sprawami.

    Szs
  • Wika35 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Cześć

    Mogłybyście napisać coś więcej o dr. Gretce i dr Gajewskiej Kucharek ? Jesteśmy teraz u dr. Mercika, ale chyba potrzebuję zmiany i nie wiem na kogo się zdecydowac

    Hej Cara, dlaczego chcesz zmienić ?
    Ja mam pierwsza wizytę za kilka dni u dr Mercika...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie przeszłam do Gyn z Provity. Tam bylam przyzwyczajona do tego, że lekarz ze mną rozmawial, na kazde pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedz, w gabinecie siedziałam tyle ile potrzeba było. Przeniosłam sie do gyn a tam ? wizyty dwuminutowe, dr się wiecznie śpieszy, czuję normalnie stres w przebieralni że przebieram się zbyt wolno a potem ubieram się z jezykiem na brodzie zeby zdazyc zanim mnie wyprosi ... zdazyc zapytac... no dobra przymykałam oko na to bo dr jest polecany. Zrobilismy in vitro. Jestem bardzo zadowolona z efektów - dobrze ustawił mi leki, ale niestety nie udało się. W styczniu 2019 chcielismy podejsc do crio, pojechalismy. i tu poprostu coś we mnie pękło. W gabinecie bylismy minutę, nie zdazylam zapytac jaki mamy plan bo dr wstal i nas wypychal z gabinetu !!!! Ok rozumiem ze trzeba zrobic badania, ale zeby w tak oscentacyjny sposob doslownie wypchnąc pacjenta z gabinetu to stwierdzilam ze mam dość. Czułam taki potężny niesmak, że aż nie mam ochoty do doktora iść. AAAA i do provity jechalam z nadzieja oczekujac co dr wymyslila ciekawego a tu ? Jezdzilam w wielkim stresie na ta wizyte.

    Wika35 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dr Gretka mialam do czynienia raz. Wg dr M mial mi wyznaczyc dzien punkcji, ale dr przedluzyl mi leczenie. Więc tak naprawdę nie wiem komu zawdzięczam te zarodki - czy jakby dr M wczesniej wyznaczyl i wykonal puncje czy jajka bylyby niedojrzale ? Dr Gretka postanowil pociągnąc jeszcze leczenie ( po ocenie usg oczywiscie i zmierzeniu pecherzyko) i byc moze jemy zawdzieczam 30 pobranych komorek i 6 zarodkow dobrej klasy. Tego juz nie wiem :) nie bede dochodzic, ale dr Gretka nie wyganial mnie z gabinetu,odpowiedzial na pytania ( nie mialam ich duzo no bo o co pytac na finiszu jak juz wsyztsko wiadomo) mialam poczucie ze jest rzeczowy i ma duza wiedze.

    Ale pytam was dziewczyny jakie macie doswiadczenia bo ta sytuacja miala miejsce dawno temu ( do crio w tym 2019 tez nie podeszlam bo zdarzyl się cudzik :) nie, nie zaszłam w ciążę. Adoptowałam i mam wspaniałe dziecko , w gyn chce dokonczyc procedure i zyc już w swiętym spokoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 17:46

    Wika35 lubi tę wiadomość

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Generalnie przeszłam do Gyn z Provity. Tam bylam przyzwyczajona do tego, że lekarz ze mną rozmawial, na kazde pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedz, w gabinecie siedziałam tyle ile potrzeba było. Przeniosłam sie do gyn a tam ? wizyty dwuminutowe, dr się wiecznie śpieszy, czuję normalnie stres w przebieralni że przebieram się zbyt wolno a potem ubieram się z jezykiem na brodzie zeby zdazyc zanim mnie wyprosi ... zdazyc zapytac... no dobra przymykałam oko na to bo dr jest polecany. Zrobilismy in vitro. Jestem bardzo zadowolona z efektów - dobrze ustawił mi leki, ale niestety nie udało się. W styczniu 2019 chcielismy podejsc do crio, pojechalismy. i tu poprostu coś we mnie pękło. W gabinecie bylismy minutę, nie zdazylam zapytac jaki mamy plan bo dr wstal i nas wypychal z gabinetu !!!! Ok rozumiem ze trzeba zrobic badania, ale zeby w tak oscentacyjny sposob doslownie wypchnąc pacjenta z gabinetu to stwierdzilam ze mam dość. Czułam taki potężny niesmak, że aż nie mam ochoty do doktora iść. AAAA i do provity jechalam z nadzieja oczekujac co dr wymyslila ciekawego a tu ? Jezdzilam w wielkim stresie na ta wizyte.
    A co Ci w Provicie nie pasowało?

    Szs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Labo, lekarze są cudowni, ale jak labo jest słabe to nic nie pomoże.
    Szpital też jest świetny i personel ( miałam laparo )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 18:40

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Labo, lekarze są cudowni, ale jak labo jest słabe to nic nie pomoże.
    Szpital też jest świetny i personel ( miałam laparo )
    No nie wiem skąd takie przypuszczenia ja przeniosłam się w drugą stronę z Gyn do Provi i tam się udało dopiero. Z obserwacji moich wynika że Gyn na potęgę mrozi w 3 dobie i stąd wydaje się że tyle zarodków i super labo, a potem podchodzisz przez rok do 4 transferów zarodków które nie dotrwały by do blastki, płacisz masę kasy, wydaje się super na początku bo masz pełno zamrożonych ale to złudne. Provi mrozi głównie blastki.

    Szs
  • Wika35 Koleżanka
    Postów: 42 15

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    Generalnie przeszłam do Gyn z Provity. Tam bylam przyzwyczajona do tego, że lekarz ze mną rozmawial, na kazde pytanie dostałam wyczerpującą odpowiedz, w gabinecie siedziałam tyle ile potrzeba było. Przeniosłam sie do gyn a tam ? wizyty dwuminutowe, dr się wiecznie śpieszy, czuję normalnie stres w przebieralni że przebieram się zbyt wolno a potem ubieram się z jezykiem na brodzie zeby zdazyc zanim mnie wyprosi ... zdazyc zapytac... no dobra przymykałam oko na to bo dr jest polecany. Zrobilismy in vitro. Jestem bardzo zadowolona z efektów - dobrze ustawił mi leki, ale niestety nie udało się. W styczniu 2019 chcielismy podejsc do crio, pojechalismy. i tu poprostu coś we mnie pękło. W gabinecie bylismy minutę, nie zdazylam zapytac jaki mamy plan bo dr wstal i nas wypychal z gabinetu !!!! Ok rozumiem ze trzeba zrobic badania, ale zeby w tak oscentacyjny sposob doslownie wypchnąc pacjenta z gabinetu to stwierdzilam ze mam dość. Czułam taki potężny niesmak, że aż nie mam ochoty do doktora iść. AAAA i do provity jechalam z nadzieja oczekujac co dr wymyslila ciekawego a tu ? Jezdzilam w wielkim stresie na ta wizyte.

    Cara, miałam dokładnie taka sama sytuacje w MEDart w Poznaniu... wiec wiem dokładnie co czulas... Myślałam ze zmienię klinikę na Gyncectrum, ze będzie lepiej ... teraz już sama nie wiem co robić... czytam tez opinie o Novum i o dr L, ale tez są bardzo różne opinie o nim... Wiem ze nie mogę siedzieć z zalozonymi rekami, bo czas leci... i muszę sie sama przekonać...

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była na którymś wątku dziewczyna.. W novum pełno komórek zero zarodków, w bocianie to samo a w provi w końcu 1 zadodek.

    Szs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro wrote:
    No nie wiem skąd takie przypuszczenia ja przeniosłam się w drugą stronę z Gyn do Provi i tam się udało dopiero. Z obserwacji moich wynika że Gyn na potęgę mrozi w 3 dobie i stąd wydaje się że tyle zarodków i super labo, a potem podchodzisz przez rok do 4 transferów zarodków które nie dotrwały by do blastki, płacisz masę kasy, wydaje się super na początku bo masz pełno zamrożonych ale to złudne. Provi mrozi głównie blastki.


    I tak i nie. Mnie pytali się w której dobie chcę mrozić. WIęc możesz się nie zgodzić albo nie. Ja uważam że lepiej zarodek ma w macicy niż w probówce, to raz a dwa chciałam mieć tyle zarodków. Nie wiem ile dotrwałoby do blastki, ale w provi w ogóle zarodki się przestały rozwijac - nie dotrwały nawet do 3 doby, a ten jeden który dotrwał był marnej jakości, a w gyn również 3 doba dotrwały wszystkie zapłodnione w najwyższej klasie, więc sądzę że to o czymś świadczy.

    Poza tym to co się działo przed transferem pozostawia wiele do życzenia. Poprostu zawiodłam się na nich.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 19:32

  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cara wrote:
    I tak i nie. Mnie pytali się w której dobie chcę mrozić. WIęc możesz się nie zgodzić albo nie. Ja uważam że lepiej zarodek ma w macicy niż w probówce, to raz a dwa chciałam mieć tyle zarodków. Nie wiem ile dotrwałoby do blastki, ale w provi w ogóle zarodki się przestały rozwijac - nie dotrwały nawet do 3 doby, a ten jeden który dotrwał był marnej jakości, a w gyn również 3 doba dotrwały wszystkie zapłodnione w najwyższej klasie, więc sądzę że to o czymś świadczy.

    Poza tym to co się działo przed transferem pozostawia wiele do życzenia. Poprostu zawiodłam się na nich.
    Mnie znowu Gyn ciąży nie dało mimo większej il zarodków.. Ale to wszystko było tam dziwne.. A Provita tak więc pewnie zarodki lepsze miałam w provi ie. Myślę że to dany moment, cykl inny protokół inne leki czasem daje inny efekt. Na wątku novum też świeża sytuacja dziewczyna w provi brak blastek do mrożenia, ciąża biochem z 3dobu, poszła do novum i jeszcze gorzej.
    A co się dzialo przed transferem?
    Najważniejsze to ufać w mcu w którym się leczysz, bo nie masz możliwośxi weryfikacji poza ciążą tego co się dzieje w labo. To że jeden biolog ocenia zarodek jako średni a inny jako dobry to standard, ale kto wie co tak naprawdę się dzieje w labie.. Nikt z nas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2020, 20:00

    Szs
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szapiro, wybacz ale każdy ma swoją własną opinię.
    Ja w gyncentrum miałam tylko iui i ogólnie też nie polecam. Ale temat ilości zarodków w Provicie kilkukrotnie się przewijal już i wiele osób ma wątpliwości co do ilości uzyskanych blastocyst. Stanęło na tym że w angeliusie są same beznadziejne przypadki. Ok niech tak będzie. Niemniej jednak każdy może wydać opinie wg własnych doświadczeń i tyle.
    Każdy będzie chwalił miejsce/ lekarza, któremu zawdzięcza sukces.
    Ja teraz widzę jakie rozbieżności są jeśli chodzi o immunologów. Wilczynskiego, Malinowskiego.... Skrajne opinie. W zależności komu z jakimi zaleceniami się udało, a prawda jest taka że być może akurat z danymi zaleceniami był akurat zdrowy zarodek. ;)

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Szapiro, wybacz ale każdy ma swoją własną opinię.
    Ja w gyncentrum miałam tylko iui i ogólnie też nie polecam. Ale temat ilości zarodków w Provicie kilkukrotnie się przewijal już i wiele osób ma wątpliwości co do ilości uzyskanych blastocyst. Stanęło na tym że w angeliusie są same beznadziejne przypadki. Ok niech tak będzie. Niemniej jednak każdy może wydać opinie wg własnych doświadczeń i tyle.
    Każdy będzie chwalił miejsce/ lekarza, któremu zawdzięcza sukces.
    Ja teraz widzę jakie rozbieżności są jeśli chodzi o immunologów. Wilczynskiego, Malinowskiego.... Skrajne opinie. W zależności komu z jakimi zaleceniami się udało, a prawda jest taka że być może akurat z danymi zaleceniami był akurat zdrowy zarodek. ;)
    No właśnie dlatego ja pisze o sobie ale dołączam doświadczenia i przemyślenia z 10 letniej walki

    Poziomka25 lubi tę wiadomość

    Szs
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 28 czerwca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi na tą chwilę nie pomogli, choć uważam że klinika jest najlepsza ( co do laboratorium też mam trochę wątpliwości). Ale dr Paliga to prawdziwy Anioł, pielęgniarki, położne, rejestracja w ostatnim czasie również powróciła do swoich standardów obsługi. Bez porównania do gyncentrum. Dokładnie takie same odczucia przy wizycie jak dziewczyny powyżej piszą. Ubieranie się w pośpiechu itd . Okropności.

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ