X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hormon Wzrostu przy in vitro
Odpowiedz

Hormon Wzrostu przy in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Czy któraś z Was miała stosowany hormon wzrostu przy ivf? Trafiłam na publikacje mówiące, że hormon wzrostu może pozytywnie działać na jakość komórek jajowych. Czy coś Wam wiadomo na ten temat?

    http://artnewsletter.pl/artykuly/5/1.php

    "GH prawdopodobnie za pośrednictwem czynnika różnicowania wzrostu-9 oraz białka morfogenetyczne kości-15 zwiększa ilość napraw uszkodzonego DNA w komórkach oocytów, co zostało zaobserwowane po raz pierwszy w hepatocytach wątroby [8]. Ta właściwość hormonu wzrostu wydaje się być znamienna dla zmian zachodzących w oocytach związanych z wiekiem pacjentek, głównie z nondysjunkcją par chromosomowych w kolejnych podziałach mejotycznych. Dla poparcia tej hipotezy badania Mendoza i wsp. [9] wykazały dodatnią korelację pomiędzy poziomem GH w płynie pęcherzykowym, a liczbą uzyskiwanych prawidłowych morfologicznie zarodków. Wykazano, iż oocyty uzyskane z pęcherzyków z prawidłowym stężeniem GH w płynie pęcherzykowym mają wyższy potencjał rozrodczy w porównaniu z pęcherzykami o niskim stężeniu hormonu".

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalam, niestety nie mialam.
    Wiem ze w Białymstoku klinika podawala chyba Artemida i to z dobrym skutkiem.
    Nie wiem jak jest teraz, bo Dziewczyny urodziły dzieci i juz tu nie zaglądają:-D

    Bea77 lubi tę wiadomość

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Slyszalam, niestety nie mialam.
    Wiem ze w Białymstoku klinika podawala chyba Artemida i to z dobrym skutkiem.
    Nie wiem jak jest teraz, bo Dziewczyny urodziły dzieci i juz tu nie zaglądają:-D
    Dzięki Sylvuś, popytam swojego lekarza w styczniu i jeśli uda mi się coś ustalić to odezwę się tutaj.

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to sie podaje w czasie stymulacji czy punkcji ale nie w przypadku crio?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Ale to sie podaje w czasie stymulacji czy punkcji ale nie w przypadku crio?
    W czasie stymulacji, na prawidłowy wzrost komórek jajowych.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ