X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To był pierwszy wątek :-) Jeśli zrobi mi je mój ginekolog to sono jeśli w szpitalu to klasyczne. Z tym że w szpitalu nic nie chcieli żadnych badań tylko skierowanie. Też nie miałam objawów infekcji ale w wymazie coś wyszło więc od dzisiaj 6 globulek i zobaczy się. Ty może powinnaś się skontaktować ze swoim lekarzem żeby nie narobić sobie problemu.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę jak sie sytuacja rozwinie... mam wizyte ale dopiero w połowie następnego cyklu taka kontrolna... jak masz wybór to bierz sono.. a za jedno i drugie nie musisz płacić?

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wole sono ale lekarz ma problem z osobą która miała w badaniu mu pomagać więc nie wiem czy się uda. Za oba muszę zapłacić nie wiem ile za sono ale za klasyczne w szpitalu ok 50 km odemnie 200 zł bo aparat kupiło jakieś stowarzyszenie.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis to jak i tak płacisz to naciskaj na sono, bo po co masz sie męczyć i cierpieć na zwykłym... mi moj lekarz robił w szpitalu w ramach NFZ, ale nie mówił nic o sono, wiec tez nie wymyślałam tylko sie dostosowałam do lekarza.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę naciskać ale zależy mi żeby zrobić w następnym cyklu. Mam nadzieję że on rozwiąże problem i mi zrobi osobiscie to badanie.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, najlepiej miec zaufanego lekarza ms takim badaniu, bedzie dobrze! Na szczęście to dosyć krótkie badanie, ja sie nawet zdziwiłam, ze to juz koniec.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie słyszałam że badanie krótko trwa. A lekarzowi ufam bo od pierwszej wspólnej wizyty ( naciskał na wizytę pary a nie tylko moją) postawił sprawę jasno i chyba odeśle nas do kliniki już nawet orientowałam się jak to wygląda. No chyba że stanie się cud.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy zwykłym hsg mnie bolało bardzo na poczatku to zakładanie wziernika, potem wprowadzanie kontrastu, a potem samo przepływanie przez jajowody zero bólu i był koniec,ale początek dramat.. ale to mi cały czas lekarz mówił co robi i jak ja to bede odczuwać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 14:34

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okaże się teraz czekam na @ ale nie wiem kiedy wredna będzie zawsze jak mi zależy na krótkim cyklu to trwa ponad 35 dni. Dzisiaj już 24dc skoku temp brak. Mam dzwonić w sprawie badania w pierwszy dzień @.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki zeby wredota albo przyszła o czasie albo w ogóle ;) ja czekałam aż 44 dni, bo taki miałam cykl przed hsg...

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatni okres 21 stycznia, HSG miałam 8dc do dziś nie mam okresu ;/ ostatnio najdłuższy cykl 36 dni a teraz...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A test robiłaś albo betę?

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 9 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    A test robiłaś albo betę?
    Testu nie robiłam, nie chce się kolejny raz rozczarować. Bety nigdy nie robiłam - nie wiem nawet na czym to polega , co wykazuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie beta hcg pokazuje poziom hormonu beta hcg we krwi czyli wskazuje, czy kobieta jest w ciąży. Generalnie na takiej samej zasadzie działają testy ciążowe, tylko że one wykrywają obecność tego hormonu w moczu i przez to są mniej czułe. Także może wybierz się na to badanie cena około 30 zł w laboratorium i wyniki masz po kilku godzinach, bo Ty się tu dołujesz, a może dawno w ciąży jesteś :) czego Ci życzę ;)

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Trzymam kciuki zeby wredota albo przyszła o czasie albo w ogóle ;) ja czekałam aż 44 dni, bo taki miałam cykl przed hsg...
    Właśnie boje się że cykl będzie trwał 40 dni albo wiecej

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jabkatarzyna wrote:
    Testu nie robiłam, nie chce się kolejny raz rozczarować. Bety nigdy nie robiłam - nie wiem nawet na czym to polega , co wykazuje
    Zgadzam się z Ag zrób test z moczu albo krwi przynajmniej będziesz wiedziała

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ty Nobis masz pcos? Ze takie giganty te cykle u Ciebie?

  • jabkatarzyna Koleżanka
    Postów: 100 6

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Badanie beta hcg pokazuje poziom hormonu beta hcg we krwi czyli wskazuje, czy kobieta jest w ciąży. Generalnie na takiej samej zasadzie działają testy ciążowe, tylko że one wykrywają obecność tego hormonu w moczu i przez to są mniej czułe. Także może wybierz się na to badanie cena około 30 zł w laboratorium i wyniki masz po kilku godzinach, bo Ty się tu dołujesz, a może dawno w ciąży jesteś :) czego Ci życzę ;)
    Poczekam jeszcze kilka dni i zrobię test :)
    Po badaniu drożności raczej nie wspolzylismy centralnie w dni płodne , tylko przed badaniem

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    A Ty Nobis masz pcos? Ze takie giganty te cykle u Ciebie?
    No właśnie obraz niby troche taki jest i to amh dużo ponad normę ale inne badania już są dobre i do owulacji niby dochodzi więc nie wiem jak to interpretować. W każdym razie po amh i pierwszym usg lekarz twierdził że owulacji nie ma ale po monitoringu wyszło że się mylił

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nigdy nie wiadomo ;) powodzenia!

‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ