Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Angelinaaa Ekspertka

Wysłany: 1 lipca, 19:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    ja dostałam skierowanie na hsg jak już bede po to zdam relacje :)
    Czekam na relację i trzymam kciuki żeby było wszystko ok 😘

Niezapominajka 🍀 lubi tę wiadomość

22 lata
    09.2018 - początek starań
    27.09.2019 - ⏸️
    Poronienie w 5 tygodniu..
    05.10.2019 - zabieg łyżeczkowania 😞
    01.2020 - wznowienie starań ❤️
    ▪️ Acard
    ▪️ Femibion 0
    ▪️ Wit D3
    ▪️ Luteina 16-25dc
    ▪️ Siofor 500
    06.2020 - HSG
    Prawy jajowód niedrożny.
    Lewy jajowód znacznie zwężony, udało się delikatnie udrożnić.
    07.2020 - Start stymulacją Aromkiem 1x1

Prolaktyna 20,10 ng/ml✔️
    Estradiol - 37,7 pg✔️
    Wit D3 - 17,6 ng❌
    Testosteron - 25,6 ng✔️
    Fsh - 6,28✔️
    Lh - 9, 25✔️
    Tsh - 1,82 iu/ml✔️
    Ft3 - 3,95 pg/ml✔️
    Ft4 - 1,25 ng/ml✔️
    Insulina - 6,84 iu/ml ✔️
    Progesteron - 14,83 ✔️
    Chlamydia Igg, Igm ✔️
  • Klaudia🌸 Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 07:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Część dziewczyny!
    Dostałam w maju skierowanie na badanie drożności, ale dopiero od lipca wznawiają. Mam również możliwość zrobienia go prywatnie w klinice - koszt 700zl. W szpitalu za darmo, ale metodą bardziej inwazyjna. Warto dopłacać? Czy cykl, w którym będę miała wykonywaną drożność jest stracony? Czytałam bardzo różne opinie, nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Badanie oczywiście chce zrobić od razu po ustąpieniu krwawienia, mam nadzieję, że się w końcu uda. Zawsze to krok naprzód 🙂

Miałam hsg w szpitalu dwa dni temu. Gdybym wiedziała jak bardzo to boli poszłabym prywatnie. Odbywa jajowody niedrożne, położna mówiła, że jeśli będzie niedrożność będzie bolalo. Lekarz przepchał kontrastem. W tym cyklu nie możemy się starać. Prywatnie myślę, że robią sonohsg. Poczytaj sobie o różnicach. 😘 Wiem, że każdy ma inny próg bólu ale z mojego doswiadczenia- boli koszmarnie.

• Maaarta Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mam badanie HSG 22.07😊 czy przed przyjęciem do szpitala trzeba wykonać test na koronowirusa? Jak wyglądają teraz przyjęcia do szpitali?
    Pozdrawiam😘

basia_siaa lubi tę wiadomość

• Niezapominajka 🍀 Autorytet

Wysłany: 9 lipca, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia🌸 wrote:
    Miałam hsg w szpitalu dwa dni temu. Gdybym wiedziała jak bardzo to boli poszłabym prywatnie. Odbywa jajowody niedrożne, położna mówiła, że jeśli będzie niedrożność będzie bolalo. Lekarz przepchał kontrastem. W tym cyklu nie możemy się starać. Prywatnie myślę, że robią sonohsg. Poczytaj sobie o różnicach. 😘 Wiem, że każdy ma inny próg bólu ale z mojego doswiadczenia- boli koszmarnie.
    Dowiedziałam się, że w moim szpitalu również robią sono USG, a nie za pomocą rentgenu. Dowiem się jak z lekami, mam raczej wysoki próg bólu, ale nie wykluczam, że będzie bolało mocno tak jak wiele z Was pisze 😔 Dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że masz już to za sobą i udało się udrożnić jajowód! Oby przyszły cykl przyniósł ⏸️

Klaudia🌸 lubi tę wiadomość

👩🏼26 - PCOS, IO
    🧔🏼28 - Choroba Wrzodowa Żołądka, IO
    05/2019 - rozpoczęcie starań
    05/2020 - Gameta Gdynia
    07/2020 - HSG oba jajowody drożne
    bbcb7611980ff69930ecdc870c2792b2.png
  • anka Przyjaciółka

Wysłany: 9 lipca, 14:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Hej,
    Mam badanie HSG 22.07😊 czy przed przyjęciem do szpitala trzeba wykonać test na koronowirusa? Jak wyglądają teraz przyjęcia do szpitali?
    Pozdrawiam😘
    Mi mój lekarz powiedział że muszę wykonać ale jak będę dzeonic do szpitala to się dokładnie dowiem co i jak słyszałam że do hsg nie wymagają .

Maaarta lubi tę wiadomość

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Morfologia :01.2020- 0%, 06.2020- 7%
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
  • Klaudia🌸 Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Hej,
    Pozdrawiam😘
    Każdy na planowe przyjęcie musi mieć wykonany test. Dostałam skierowanie na covid jak się umawiałam na badanie. Przynajmniej u nas tak jest. Może zadzwoń i dopytaj żeby nie było kłopotu 😊

• Klaudia🌸 Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 17:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Dowiedziałam się, że w moim szpitalu również robią sono USG, a nie za pomocą rentgenu. Dowiem się jak z lekami, mam raczej wysoki próg bólu, ale nie wykluczam, że będzie bolało mocno tak jak wiele z Was pisze 😔 Dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że masz już to za sobą i udało się udrożnić jajowód! Oby przyszły cykl przyniósł ⏸️
    No to zmienia postać rzeczy, sono nie trzeba się bać. Dziękuję i też liczę na te dwie krechy ale jakoś się nie nastawiam bo to hsg było pierwszym badaniem, które zlecił mi lekarz. 🙈 Chociaż nadzieję obudził we mnie ten na oddziale, który po badaniu i moich wrzaskach i placzach stwierdził "Kochana w przyszłym cyklu zachodzimy w ciążę" 😍

Niezapominajka 🍀 lubi tę wiadomość

• Berciołek Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 19:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia🌸 wrote:
    No to zmienia postać rzeczy, sono nie trzeba się bać. Dziękuję i też liczę na te dwie krechy ale jakoś się nie nastawiam bo to hsg było pierwszym badaniem, które zlecił mi lekarz. 🙈 Chociaż nadzieję obudził we mnie ten na oddziale, który po badaniu i moich wrzaskach i placzach stwierdził "Kochana w przyszłym cyklu zachodzimy w ciążę" 😍

Jest duuuuuuża szansa. U mnie to też pierwsze badanie, które zlecił lekarz. 8 czerwca tego roku miałam HSG, oba jajowody drożne, ale być może były zrosty, bo po 1,5 roku starań zaszłam od razu po badaniu. We wtorek idę do lekarza potwierdzić ciążę, ale testy pozytywne, beta HCG też, okresu brak. Także trzymam kciuki za Ciebie :)

• Berciołek Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 19:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaarta wrote:
    Hej,
    Pozdrawiam😘

W szpitalu na Karowej w Warszawie mierzyli temperaturę, ciśnienie i zadawali kilka pytań, tyle.

Najlepiej zadzwoń do szpitala i podpytaj, wszędzie jest inaczej ;)

• Klaudia🌸 Debiutantka

Wysłany: 9 lipca, 19:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berciołek wrote:
    Jest duuuuuuża szansa. U mnie to też pierwsze badanie, które zlecił lekarz. 8 czerwca tego roku miałam HSG, oba jajowody drożne, ale być może były zrosty, bo po 1,5 roku starań zaszłam od razu po badaniu. We wtorek idę do lekarza potwierdzić ciążę, ale testy pozytywne, beta HCG też, okresu brak. Także trzymam kciuki za Ciebie :)
    Bardzo dziękuję za te słowa 😍 i już po cichu Ci gratuluję 😚

• Mum2b Autorytet

Wysłany: 9 lipca, 22:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy przed hsg zlecal Wam lekarz posiew z szyjki macicy albo chociaż czystość pochwy?

l22ngu1rfxnodepc.png
  • anka Przyjaciółka

Wysłany: 9 lipca, 22:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Dziewczyny a czy przed hsg zlecal Wam lekarz posiew z szyjki macicy albo chociaż czystość pochwy?
    Mi mój tylko mówił o crp ale nwm co mi z oddziału powiedzą

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
  • Gosia890 Autorytet

Wysłany: 10 lipca, 04:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny daje nadzieję !
    19 czerwca miałam Hsg. Lekarz mi trzy razy odklejal zlepienia i udroznil co trzeba kontrastem. Był to 7 DC. Dodatkowo zrobił badania krwi i zapisał bromergon bo prolaktyna wysoka ( 49 ng). Od dwóch dni mnie mdli, b ale myślałam że to bromergon zaczął działać i to są skutki uboczne.

https://zapodaj.net/b6d45deb1429f.jpg.html test z dziś rano.
    Na betę idę o 6 koleżanka mi jeszcze do 7 napiszę wynik bo tam pracuje.

kamisia, Maaarta, Klaudia🌸, Angelinaaa lubią tę wiadomość

• anka Przyjaciółka

Wysłany: 10 lipca, 06:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Dziewczyny daje nadzieję !
    19 czerwca miałam Hsg. Lekarz mi trzy razy odklejal zlepienia i udroznil co trzeba kontrastem. Był to 7 DC. Dodatkowo zrobił badania krwi i zapisał bromergon bo prolaktyna wysoka ( 49 ng). Od dwóch dni mnie mdli, b ale myślałam że to bromergon zaczął działać i to są skutki uboczne.

https://zapodaj.net/b6d45deb1429f.jpg.html test z dziś rano.
    Na betę idę o 6 koleżanka mi jeszcze do 7 napiszę wynik bo tam pracuje.
    Dajesz wielką nadzieję! Gratulacje 😍

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA

Wysłany: 10 lipca, 07:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berciolek, Gosia 😍 Co za wiadomości!
    Klaudia u mnie podobnie, oby słowa lekarza się sprawdziły. Trzeba być dobrej myśli 🙂 Trochę obawiam się badania, ale jeśli miałoby pomóc to nie jest mi straszne.

👩🏼26 - PCOS, IO
    05/2020 - Gameta Gdynia

Wysłany: 10 lipca, 07:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wymagane badania, posiewy, testy to wszystko zależy od szpitala/przychodni. Wszędzie są inne wymagania także musicie się dowiadywać bezpośrednio w miejscu, w którym będziecie miały wykonywane badanie.

Mum2b lubi tę wiadomość

👩🏼26 - PCOS, IO
    05/2020 - Gameta Gdynia
  • Gosia890 Autorytet

Wysłany: 10 lipca, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Dajesz wielką nadzieję! Gratulacje 😍
    Beta 25,93
    Próg. 21,01
    Także nawet jeżeli boli to hsg to jest nadzieja

Niezapominajka 🍀, Klaudia🌸, Mum2b, Mad lena lubią tę wiadomość

• anka Przyjaciółka

Wysłany: 10 lipca, 08:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Beta 25,93
    Próg. 21,01
    Także nawet jeżeli boli to hsg to jest nadzieja
    Wiem ,a u cb bolało?

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
  • Gosia890 Autorytet

Wysłany: 10 lipca, 09:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Wiem ,a u cb bolało?
    Tak i to mimo leków... Tydzień jeszcze mnie jajniki bolały

• anka Przyjaciółka

Wysłany: 10 lipca, 09:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia890 wrote:
    Tak i to mimo leków... Tydzień jeszcze mnie jajniki bolały
    O jaaa, a miałaś nie drożne?

Starania od 8.2018
    AMH 1,26
    Fragmentacja DNA 9%
    MTHFR HOMO
    PAI HETERO
    05.2020 UŁAŃSKA
‹‹ 183 184 185 186 187
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.