X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG - kwalifikacja do badania uwarunkowana od wyników nasienia (Gdańsk)
Odpowiedz

HSG - kwalifikacja do badania uwarunkowana od wyników nasienia (Gdańsk)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 145 63

    Wysłany: 25 listopada 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    przedstawię Wam poniżej informacje dotyczące poszukiwań szpitala, w którym można zrobić badanie HSG na terenie Trójmiasta i okolic. Być może komuś się to przyda.

    Otóż na terenie Trójmiasta badanie robią dwa szpitale- Wojewódzki oraz UCK.

    W Wojewódzkim aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu nie wystarczy skierowanie od lekarza, nie interesuje ich również wynik cytologii oraz inne badania dotyczące pacjentki, a najważniejsze są wyniki nasienia męża/partnera. To wyniki nasienia determinują, czy zabieg zostanie przeprowadzony. Wyniki muszą być dobre, jeśli są złe szpital nie wykona badania.

    To jest w mojej ocenie przejaw dyskryminacji i odmowa dostępu do opieki medycznej. Płacimy składki a leczyć musimy się prywatnie? Jakiś absurd - Odmówiono mi zrobienia badania z uwagi na złe wyniki męża.

    Jedyny szpital poza Trójmiastem, który robi badanie HSG to szpital w Kartuzach. Potrzebują tylko skierowania i badanie przeprowadzane jest w dzień przyjazdu jeśli wypada on do 10 dnia cyklu.

    Co do Szpitala Wojewódzkiego, to nie odpuszczę im i będę działać w tej sprawie.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to w Wejherowie też robią to badanie i nie proszą o badanie nasienia.

    atdccwa173tcycke.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 145 63

    Wysłany: 8 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, już nie robią.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ