X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Saramka Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny jestem tu nowa. Po krotce opiszę moja sytuację. Po ponad roku starań udalo mi się zajść w ciążę, była to ciąża pozamaciczna, po ok. Kolejnych dwóch latach staran ciąża i poronienie w 6 tyg., zaraz w następnym cyklu znowu ciąża i znowu poronienie w 6 tygodniu. Doktor Przybycień zlecił badania : HLA C pary, Kir(nieprawidłowe) Allo - Mlr( wyszedł poziom 0), test cytotoksyczny, Ana3, mutacją protrombiny20210, czynnik v leiden, d dimery, kariotyp. Po wynikach skierował mnie do doktora Sachy i przepowiedział że pewnie konieczne będą szczepienia. Na 4 maja mam pierwsza wizytę. Mam pytanie do Was czy na wizytę nie powinnam zrobić jeszcze badań NK? Z tego co rozmawiałam z koleżankami to one przeważnie robily te badania do szczepień ale ja się nie orientuje a chciałabym już mieć komplet badań na wizytę. Jakie Wy miałyście doświadczenie w tym temacie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2020, 14:41

    Listopad 2017 - usunięcie polipa laparoskopia
    Maj 2018 - ciąża pozamaciczna, usunięty prawy jajowód
    5 miesięcy cykle stymulowane nic, przerwa w staraniach na 5 miesięcy
    Maj 2019 usunięty wyrostek
    Październik 2019 kolejna laparoskopia
    Grudzień 2019 - poronienie w6 tygodniu
    Luty 2020 - poronienie w 6 tygodniu
    Allo mlr 0
    Kir AA hamujący
  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 16:50

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!
    niestety w styczniu 2020 znowu się nie udało.
    zaczęłam szukać przyczyn w immunologii.
    mam wyniki bada cytokin, ana1 oraz ana3. czekam na Kir oraz subpopulacje limfocytów.
    Czy możecie mi cokolwiek powiedzieć o tych wynikach?
    z góry dziękuję za pomoc.

    Cytokiny TH1/TH2
    Interleukina 2 (IL-2) <270 fg/ml <274 - 1027
    Interleukina 4 (IL-4) 1265 fg/ml <274 – 1200- ponad normę!
    Interleukina 6 (IL-6) 1027 fg/ml <274 - 9530
    Interleukina 10 (IL-10) 929 fg/ml <274 - 1420
    Interferon gamma (IFN-gamma) <270 fg/ml <274 - 6224
    Czynnik martwicy nowotworu <270 fg/ml <274 - 1920
    (TNF-alfa)
    ANA1
    [O21] P-ciała p/jadrowe i p/cytoplazmatyczne – test przesiewowy z podaniem miana i typu swiecenia (IIF)
    dodatni (wartosc referencyjna miano < 1: 100)
    Metoda immunofluorescencji posredniej (IIF) STWIERDZONO obecnosc przeciwciał
    przeciwjadrowych w mianie 1:320 dajacych na komórkach HEp-2 obraz swiecenia
    ziarnisty.
    ANA Profil 3
    Metoda Immunoblotu NIE STWIERDZONO obecnosci przeciwciał przeciw:
    RNP/Sm ujemny
    Sm ujemny
    SS-A natywne (60 kDa) ujemny
    Ro-52 (52 kDa) ujemny
    SS-B ujemny
    Scl-70 ujemny
    PM-Scl 100 ujemny
    Jo-1 ujemny
    Centromer B ujemny
    PCNA ujemny
    dsDNA ujemny
    Nukleosomy ujemny
    Histony ujemny
    Rybosomalne białko P ujemny
    AMA-M2 ujemny
    DFS70 ujemny

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka25 wrote:
    Ja miałam tylko małe guzki. A allo mlr wzrosło do 58%. Pewnie są różne historie.

    Saramka, zrób koniecznie NK.
    :( Dobrze widzę, że po szczepieniach też się nie udało? Czy miałaś dodatkowe leki, kroplówkę? Jaki plan

  • Poziomka25 Autorytet
    Postów: 1329 559

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 16:51

    3xPICSI
    5xcrio :(
    2xcb :(
    2x6tydz [*]
    Immunosupresja, szczepienia...

    Udało się.
    10.2021 urodziłam swój wyczekany pierwszy Skarb ❤️

    Ciaza naturalna.
    09.2023 urodziłam swój drugi Skarb ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramka wrote:
    Hej, dziewczyny jestem tu nowa. Po krotce opiszę moja sytuację. Po ponad roku starań udalo mi się zajść w ciążę, była to ciąża pozamaciczna, po ok. Kolejnych dwóch latach staran ciąża i poronienie w 6 tyg., zaraz w następnym cyklu znowu ciąża i znowu poronienie w 6 tygodniu. Doktor Przybycień zlecił badania : HLA C pary, Kir(nieprawidłowe) Allo - Mlr( wyszedł poziom 0), test cytotoksyczny, Ana3, mutacją protrombiny20210, czynnik v leiden, d dimery, kariotyp. Po wynikach skierował mnie do doktora Sachy i przepowiedział że pewnie konieczne będą szczepienia. Na 4 maja mam pierwsza wizytę. Mam pytanie do Was czy na wizytę nie powinnam zrobić jeszcze badań NK? Z tego co rozmawiałam z koleżankami to one przeważnie robily te badania do szczepień ale ja się nie orientuje a chciałabym już mieć komplet badań na wizytę. Jakie Wy miałyście doświadczenie w tym temacie?


    Saramka ja jestem po szczepieniach u Sachy , na komórki Nk nie zwrócił uwagi powiedział , że znaczenie mają komórki Nk maciczne. Nie znam jeszcze wyników miały być w czwartek y ale jeszcze nie dotarły .Myslę że jutro powinny już być bo minie 3 tygodnie pozatym chodzimy do tego samego lekarza:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramka wrote:
    Hej, dziewczyny jestem tu nowa. Po krotce opiszę moja sytuację. Po ponad roku starań udalo mi się zajść w ciążę, była to ciąża pozamaciczna, po ok. Kolejnych dwóch latach staran ciąża i poronienie w 6 tyg., zaraz w następnym cyklu znowu ciąża i znowu poronienie w 6 tygodniu. Doktor Przybycień zlecił badania : HLA C pary, Kir(nieprawidłowe) Allo - Mlr( wyszedł poziom 0), test cytotoksyczny, Ana3, mutacją protrombiny20210, czynnik v leiden, d dimery, kariotyp. Po wynikach skierował mnie do doktora Sachy i przepowiedział że pewnie konieczne będą szczepienia. Na 4 maja mam pierwsza wizytę. Mam pytanie do Was czy na wizytę nie powinnam zrobić jeszcze badań NK? Z tego co rozmawiałam z koleżankami to one przeważnie robily te badania do szczepień ale ja się nie orientuje a chciałabym już mieć komplet badań na wizytę. Jakie Wy miałyście doświadczenie w tym temacie?

    Saramka zrób sobie Nk ,przynajmniej sama dla siebie będziesz wiedzieć czy masz w normie .

    Stanka36 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj miałam transfer swieżej blastki .Doktor mi zaproponował byłam w szoku bo myslałam ,że nie można sama nie wiem czy dobrze zrobiłam bo nawet nie wiem czy szczepienia mi pomogły. Czy jak zrobię w piątek bete to będzie już coś widać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie świezej tylko rozmrożonej:) Jak to z tych emocji juz nie myślę :)

  • Saramka Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, a powiedzcie czy ma znaczenie kiedy robić badania NK, tzn w jakim momencie cyklu?
    Smutna, a te badania NK maciczne zlecił Ci Sacha? I czy je trzeba zrobić przed szczepieniem?

    Listopad 2017 - usunięcie polipa laparoskopia
    Maj 2018 - ciąża pozamaciczna, usunięty prawy jajowód
    5 miesięcy cykle stymulowane nic, przerwa w staraniach na 5 miesięcy
    Maj 2019 usunięty wyrostek
    Październik 2019 kolejna laparoskopia
    Grudzień 2019 - poronienie w6 tygodniu
    Luty 2020 - poronienie w 6 tygodniu
    Allo mlr 0
    Kir AA hamujący
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramka wrote:
    Dzięki dziewczyny, a powiedzcie czy ma znaczenie kiedy robić badania NK, tzn w jakim momencie cyklu?
    Smutna, a te badania NK maciczne zlecił Ci Sacha? I czy je trzeba zrobić przed szczepieniem?
    Ja macicznych wogóle nie robiłam , komórki nk z krwi najlepiej zrobić w 2 fazie cyklu, trzeba być całkowicie zdrowym .Ja robiłam je w Prokocimiu we czwartki je wykonują ale teraz jest pandemia wiec nie pobierają krwi do badań .Zapytaj w gyncentrum w Krakowie tam powinnaś zrobić .

  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Czy pomozecie mi zinterpretiwac wyniki cross match wizyta dopiero za 3 tyg:(

    Moj wynik z krwia meza: 13,4%

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dostałam własnie wynik allo mlr po 3 szczepieniach z 0 wzrósł na 58%:)

    AgnieszkaH, amica, Saramka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smutna wrote:
    Hej dziewczyny dostałam własnie wynik allo mlr po 3 szczepieniach z 0 wzrósł na 58%:)
    Cudnie. Jaki teraz masz plan?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Cudnie. Jaki teraz masz plan?

    Czekam na wynik bety , bo jestem 2 dzień po transferze . Ale mam złe przeczucie zrobiłam dzsiaj bete i wyszła 3 ,moze za wczesnie jeszcze , musze poczekac do poniedzialku jeszcze.

  • believer Autorytet
    Postów: 696 331

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutna, to zdecydowanie za wcześnie na betę, 1-2 dni po transferze blastki dopiero się implantują. więc jak masz wynik 3 to wcale nie jest źle wg mnie a wręcz może świadczyć o tym że jest dobrze, że beta hcg zaczyna się wytwarzać choć chyba w większości laboratoriów wynik poniżej 5 nie uznaję się za ciążę. zrób w 6-7 dniu po transferze, może już coś wyjdzie wtedy ale 2 dzień to naprawdę za wcześnie

    starania od 04.2018 r.
    Ja: rocznik '87,AMH 0,02-> IVF z KD
    MTHFR hetero, PAI-1 homo, kariotyp Bx (bez 2DS5,3DS1), histeroskopia ok,
    On: rocznik '88, fragmentacja 27,1 % (norma <25%)

    10 transferów nieudanych
    11 transfer - udany na chwilę - 7 tc -poronienie zatrzymane 💔
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile się szczeka na wynik Allo MRL? Czy koniecznie trzeba odczekać 3tyg. po ostatnim szczepieniu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    believer wrote:
    Smutna, to zdecydowanie za wcześnie na betę, 1-2 dni po transferze blastki dopiero się implantują. więc jak masz wynik 3 to wcale nie jest źle wg mnie a wręcz może świadczyć o tym że jest dobrze, że beta hcg zaczyna się wytwarzać choć chyba w większości laboratoriów wynik poniżej 5 nie uznaję się za ciążę. zrób w 6-7 dniu po transferze, może już coś wyjdzie wtedy ale 2 dzień to naprawdę za wcześnie

    Dzięki wielkie , wiem ale nie mogłam sie powstrzymać , chciałam też sprawdzić progesteron wyszedl mi 55 , więc chyba jest ok . Pozostaje mieć nadzieje

    mt30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ile się szczeka na wynik Allo MRL? Czy koniecznie trzeba odczekać 3tyg. po ostatnim szczepieniu?


    Na allo czeka się 14 dni roboczych , aczkolwiek ja dostałam po równych 3 tygodniach ,pewnie ze wzgledu na koronawirusa mogą pojawić się opóźnienia , po szczepieniach trzeba odczekac minimum 3 tygodnie (doktorek mówił ze najlepiej 4 ,5 a nawet6) ja zrobiłam dokładnie co do dnia po 3 tygodniach i wynik wzrósł

    mt30 lubi tę wiadomość

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smutna wrote:
    Na allo czeka się 14 dni roboczych , aczkolwiek ja dostałam po równych 3 tygodniach ,pewnie ze wzgledu na koronawirusa mogą pojawić się opóźnienia , po szczepieniach trzeba odczekac minimum 3 tygodnie (doktorek mówił ze najlepiej 4 ,5 a nawet6) ja zrobiłam dokładnie co do dnia po 3 tygodniach i wynik wzrósł
    srednio to się zgra z moim cyklem :( Ty podchodziłaś do transferu bez tego wyniku?

‹‹ 1367 1368 1369 1370 1371 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ