Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 13 marca 2016, 09:49
Cytuj | (9) | Zgłoś
Witam Panie :) otwieram nowy wątek dotyczący problemów immunologicznych, a co za tym idzie - ich leczenia.

Czy są tu osoby z tymi problemami? Biorą leki, albo są w trakcie/po szczepieniach?

Podzielcie się swoimi cennymi doświadczeniami! :)

ewlinaaa85, shooa, sylvuś, Martoszka, Anna1975, Bella93, Meera, Lusia 1234, palyna lubią tę wiadomość

Kosmos :-*
ex2bvcqg40r3u5h2.png

opu
Autorytet
1085

Wysłany: 13 marca 2016, 09:51
Cytuj | (1) | Zgłoś
Hej, bardzo fajny watek :) Jestesmy dopiero przed wizyta u immunologa, narazie maz ma pciala p. plemnikowe. Zastanawia mnie czy lekarz jakies badania nam zleci i jakie

cicho sza lubi tę wiadomość

10.2017 - nowy start
06.2018 - Mamy kwalifikację - Czekamy na "TEN" telefon
N76wp2.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 13 marca 2016, 09:57
Cytuj | (1) | Zgłoś
To ja może zacznę od siebie:

przeciwciała przeciwplemnikowe
przeciwciała przeciwjanikowe
przeciwciała przeciwłożyskowe
przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
wysoki czynnik martwicy nowotworu
wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
limfocyty CD56 - za wysokie
wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
+ dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

mąż
przeciwciala przeciwplemnikowe

Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
lekarz: prof. Malinowski, Łódź

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 marca 2016, 09:56

Basia-Basia lubi tę wiadomość

ex2bvcqg40r3u5h2.png

opu
Autorytet
1085

Wysłany: 13 marca 2016, 10:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

10.2017 - nowy start
06.2018 - Mamy kwalifikację - Czekamy na "TEN" telefon
N76wp2.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 13 marca 2016, 10:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
opu napisała:
On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

Po nieudanych transferach in vitro - sami znaleźliśmy immunologa. Wybór padł na Łódź. Już tam zrobiliśmy wszystkie badania :) Jutro mamy kolejne sczepienia po przerwie - przypominające.

ex2bvcqg40r3u5h2.png

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 13 marca 2016, 10:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam :)

Cieszę się, że ten wątek jest. Słyszałam o tych szczepionkach, ale myślałam, że one dotyczą tylko w przypadku gdy kobieta ma przeciwciała i one atakują plemniki. Wtedy ma szczepionki z krwi męża, żeby jej przeciwciała nie traktowały plemników jako wroga.
U nas jest problem u męża przeciwciała przeciwplemnikowe i w wakacje mamy podchodzić do IMSI.
Cicho sza czy u Was jest problem ze strony męża tak? Ma te przeciwciała? Czy u Ciebie też wykryto? Ile razy podchodziliście do ivf czy mieliście IMSI?

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 marca 2016, 10:17

IMSI - szczęśliwy transfer 15.07.2016

tb73px9il7ny3lb9.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 13 marca 2016, 10:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewa, u nas jest problem i u niego u i mnie.
Mieliśmy też IMSI. Łącznie pięć transferów z dwóch procedur (ale to było przed tym zanim odkryliśmy te problemy)
Po pierwszej serii szczepień - ja byłam "chwilowo naprawiona" a mąż jeszcze nie (miał zacząć brać sterydy). Jednak od razu z zaskoczenia pojawiła się ciąża (naturalna). Po paru tygodniach (9) serduszko przestało bić. Lekarz podejrzewa, że gdyby mąż zdążył brać leki - byłaby szansa na donoszenie... Do pory szczepień nie udawało mi się zajść w ciążę.
Teraz próba numer 2. Szczepienia + idziemy na in vitro.
PS. strasznie dużo rzeczy w nawiasy dzisiaj daję :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 marca 2016, 11:20

ex2bvcqg40r3u5h2.png

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 13 marca 2016, 15:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
Słyszałam o leczeniu sterydami, ale to jest bardzo szkodliwe. Lekarz nam to odradzał, bo mało pomagają a przynoszą dużo skutków ubocznych czyli szkodzą. Ja właśnie jeszcze nie badałam się pod kątem przeciwciał i niezwiem czy mam. Czy to jest baranie z krwi czy wymaz z pochwy?

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 marca 2016, 16:48

tb73px9il7ny3lb9.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 13 marca 2016, 15:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
Zdecydowanie są to badania z krwi.
:)

ex2bvcqg40r3u5h2.png

Anatolka
Autorytet
6896

Wysłany: 13 marca 2016, 16:04
Cytuj | (1) | Zgłoś
cicho sza napisała:
Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
Zdecydowanie są to badania z krwi.

Co nie znaczy, że szkodzi :-) &&

cicho sza lubi tę wiadomość

1usa3e5e6fqireg4.png

3ca106616b.png

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 13 marca 2016, 16:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie stwierdzę, że każdemu szkodzi, ale skoro nam to odradzał, to mąż nie będzie brał:)
Jak te badanie na przeciwciała się nazywają? Mają jakiś skrót?
Źle mi się pisze z komórki, więc przepraszam za błędy. Laptop mi padł a mąż na swoim pracuje teraz :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 13 marca 2016, 16:53

tb73px9il7ny3lb9.png

lipa
Autorytet
2385

Wysłany: 15 marca 2016, 00:29
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cisza??

starania od 2011 roku - endometrioza, PCOS, hashimoto
2xIUI, 3xIVF, 5 transferów
dxomkrhm9veb5x10.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 15 marca 2016, 07:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
Lipa <3
Niestety.

ex2bvcqg40r3u5h2.png

[konto usunięte]

Wysłany: 16 marca 2016, 12:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
cicho sza napisała:
To ja może zacznę od siebie:

przeciwciała przeciwplemnikowe
przeciwciała przeciwjanikowe
przeciwciała przeciwłożyskowe
przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
wysoki czynnik martwicy nowotworu
wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
limfocyty CD56 - za wysokie
wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
+ dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

mąż
przeciwciala przeciwplemnikowe

Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
lekarz: prof. Malinowski, Łódź
Dużo tego :/
Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 16 marca 2016, 13:55
Cytuj | (1) | Zgłoś
ewlinaaa85 napisała:
Dużo tego :/
Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

hej! to zależy od lekarza do którego pójdziesz, od badań które Ci zleci, a przede wszystkim od cennika który obowiązuje w danym laboratorium/klinice :) ciężko odpowiedzieć na te pytanie... ale jestem przekonana, że gdybyś chciała naprawdę dużo zbadać to musisz wydać na to dość duże pieniądze ( u nas niestety to było dobrych parę tysięcy).

ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

ex2bvcqg40r3u5h2.png

triss
Autorytet
2309

Wysłany: 16 marca 2016, 15:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
hej

ja jestem po dwóch seriach szczepień w Łodzi.

Teraz przed crio bede miała trzecie plus seria intralipidu . U nas problem w wysokimi NK i zabuzonym stosunkiem cytokin th1/th2. Poza tym zadnych przeciwciał nie wykryto.

Po dwóch seriach wyniki poprawiły się, mimo to transfer zakonczył się ciązą biochemiczną.

Cisza przykro mi ze Was to spotkało :-( ile serii masz jeszcze zaleconych przed rozpoczeciem stymulacji?

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 16 marca 2016, 15:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Triss, dziękuję <3

Nam wystarczyła jedna seria szczepień (też w Łodzi) i MLR podskoczył do właściwego poziomu. Od razu zaszłam w naturalną ciąże, ale znasz nasz scenariusz.

Teraz przed kolejną procedurąlekarz kazał nam raz się doszczepić i przepisał stertę leków które mamy brać około 5 tygodni. Idealnie się składa bo za jakieś 5 tygodni wypadałby nam ewentualny transfer. Też mam intralipid przepisany, ale raz w dzień transferu.

Ściskam Cię mocno

ex2bvcqg40r3u5h2.png

ewa81
Autorytet
7933

Wysłany: 16 marca 2016, 20:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cicho sza ile tych szczepień jest?

tb73px9il7ny3lb9.png

cicho sza
Ekspertka
320

Wysłany: 16 marca 2016, 21:37
Cytuj | (1) | Zgłoś
Ewa, to zależy..
Ja miałam serię (trzy szczepienia), triss pisała, że jest po dwóch seriach (więc pewnie sześć szczepień).
Po serii robi się test MLR i jak jest OK to koniec szczepień (tylko doszczepianie), a jak nie jest OK to się powtarza serię najczęściej, chyba, że jest prawie OK to czasami wystarczy jedno dodatkowe.

ewa81 lubi tę wiadomość

ex2bvcqg40r3u5h2.png

ma_pi
Autorytet
505

Wysłany: 17 marca 2016, 14:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć. Ja zainteresowałam się immunologią po czterech nieudanych transferach całkiem ładnych zarodków (in vitro z czynnika męskiego). Nigdy moja beta nie podskoczyła nawet na chwilkę.
Mój mąż nie zgadza się na szczepienia z jego krwi, nawet gdyby taka potrzeba wyszła w badaniach, więc odpuściłam sobie badania na zgodność. Przeciwciała, o których pisze cicho sza mam ujemne.
Skopany mam delikatnie immunofenotyp. Komórki NK na poziomie 15%, a pod ciążę najlepiej mieć ok 8-10%. Inne parametry też zawyżone, ale nie umiem tego opisać, ponieważ nie znam się na tych literkach ;) Obecnie mam przed sobą minimum dwa kriotransfery (4 mrożaki), więc mam zalecony intralipid (20% chyba) w następującym schemacie:
- pierwsza kroplówka około 3 tyg. przed krio;
- druga kroplówka jak najbliżej krio, najlepiej w ten sam dzień, może być do 2-3 dni przed;
- następne kroplówki uzależnione od wyniku bety. Jeśli będzie pozytywna, to mam się zgłaszać na kroplówki co 4 tygodnie, aż do 30-go tygodnia ciąży.
Lekarka bardzo podkreślała, żeby przychodzić na ten intralipid jak będzie ciąża. Zna przypadki, że dziewczyny nie przychodziły na nie po pozytywnej becie i ciąże kończyły się koło 7-9tc.
Poza tym mam brać 2x1 colostrum, 3x1 omega-3 1000mg, witaminy.

Wiadomość wyedytowana przez autora 17 marca 2016, 14:15

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)