Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
-
WIADOMOŚĆ
-
Czy ktoś szczepił się u dr Sachy? Jakie macie doświadczenia?👦On 29l.
- podstawowe wyniki nasienia, HBA, DFI ✅
- posiew e.coli -> czysto (02.2025) ✅
👩 Ona 31l.
- bolesne stosunki ❌
- AMH 0,85 (12.2023) -> 0,61 (01.2025) -> 0,55 (10.2025)❌
- niski estradiol -> ( estrofem od 03.2025)✅
- insulinooporność + hipoglikemia
- posiew -> czysto (04.2025) ✅
- leukocyty w cytologii ❌
Tsh 0,9 (03.2025) -> 2,7 (10.2025)
Insulina 16 ❌
Homocysteina 5 (01.2025) -> 9 (10.2025) ❌
03. 2024 Naprotechnologia + Model Creightona
05.2024 - 07.2024
3 nieudane stymulacje lamettą ❌
01. 2025 nowy Naprotechnolog
05.2025 drożność + lipiodol (oba jajowody drożne)
03.2025-09.2025
stymulacje tamoxifenem (brak ciąży ❌)
17.10.2025 biopsja endometrium: stan zapalny endometrium, cd138 ujemne, cd56 (+++)
12.2025 badania immunologiczne
💊Suplementy:
D3 (vigantoletten)
Selen
Jodid (do 06.2025)
NAC
UP Fertil Woman +
Omega3
💊Leki:
Cyclogest (od 01.2025)
Tamoxifen (od 03.2025)
Estrofem (od 03.2025) -
Cześć dziewczyny, w temacie immunologi jestem nowa, jestem po 3 poronieniach biochemicznych, na samym początku ciąży. Staramy się 8 MSC, na ten moment stwierdzone
Mutacja mthfr
Pai1 hetero
Hashimoto
Niedoczynność tarczycy
W ostatniej ciąży wdrożony acard + heparyna, niestety znów się nie udało, na ten moment przyszły na wyniki p/c przeciwplemnikowych
U mnie 1:34, u męża 1:100,
Na resztę wyników czekam. Czy moglibyście coś powiedziedziec, jak interpretować ten wynik?
3 ciążę biochemiczne
Mthfr
Pai1
Niedoczynność tarczycy
Hashimoto -
#poronienia
Cześć, proszę o rady, nie wiem już, co mogę zrobić.
W zeszłym roku ciąża naturalna stracona w 10 tygodniu (zaszłam od razu), łyżeczkowanie. Niedługo potem ciąża naturalna, biochemiczna. Wdrożono diagnostykę: histeroskopia (usunięty polip, pojedyncze zmiany adenomiozy, pewnie po łyżeczkowaniu ,przeleczone zapalenie endometrium, ale bez ponownego sprawdzenia), amh 1,3, lekka endometrioza (zero objawów), mam też subkliniczna niedoczynność tarczycy. Wykluczono zakrzepicę itp. Kazano starać się dalej, przestałam zachodzić w ciążę. Paśnik nie widział wtedy wskazań do wdrożenia leczenia (cross 0, Allo 30). Decyzja o in vitro. Uzyskaliśmy dwa zarodki 5AA, zdrowe po PGTA. Teraz beta w 9 dniu po 105, ale dwa dni po tylko 123. Kazano powtórzyć za dwa dni. Nie wiem już, gdzie szukać pomocy. Do tej pory żadnych problemów ginekologicznych, 3 lata temu usunięcie małego polipa. Doktor Strus przed in vitro, nic nie zalecił, robić transfer. Kariotypy prawidłowe, cykl był teraz sztuczny, bo cienkie endometrium, być może przez łyżeczkowani lub hormony. Od zeszłego roku mam słabsze okresy, mało objawów cyklu.
Proszę o porady, nie wiem już, gdzie szukać pomocy. -
Cześć dziewczyny, podrzucam fajny wpis od prof. Szuster Ciesielskiej. Ona chyba nie jest stricte od niepłodności, ale wrzuciła fajne podsumowanie nt. mechanizmów ochrony zarodka/płodu w ciąży.
https://www.facebook.com/share/p/1CrzXJQi4w/Starania od 01.2020
07.21 cp
02.22 I ET-biochem,
04.22 II FET-8tc 💔
03.23 III FET 6tc 💔
Eurofertil
05.24 IV FET 10dpt 110, 12dpt 330, 14dpt 1100
01.2025 ❤️ na świecie -



