X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Monika_ML Koleżanka
    Postów: 67 7

    Wysłany: 12 września 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Jest to dr Kluszczyk. Słyszałaś coś o nim? Ostatecznie jednak zdecydowałam się zrobić te badanią. Oby leczenie przez niego zaproponowane przyniosło efekt.
    Nie slyszalam, ale ja dopiero zaczynam “przygode” z szersza diagnostyka. Po drugim poronieniu mialam zlecone tylko mthfr, pai, vleiden, protrombina, tsh, prolaktyna. Zadnej bardziej szczegolowej diagnostyki. Obnizylam tsh z 3.7 do 1.4, wyszla biperploaktynemia czynnosciowa- dostalam dostinex. 2.09 wyszedl pozytywny test i od razu weszly heparyny, duphaston, acard no i oczywiscie metylowany kwas foliowy. 4.09 hcg wzroslo, 5.09 plamienia. Co mi powiedzial lekarz? Ze trzeba trzymac kciuki bo nie wyglada to dobrze. 7.09 zrobilam hcg- spadlo, 8.09 usg i nic nie widac, a wczoraj juz krwawienie. Jestem zalamana, szukam co mam dalej robic. Zapisalam sie do novum na 3.11 dopiero. Ale czytam tutaj ze oni sa niechetni do immunologii wiec probuje to ogarnac w miedzyczasie ale totalnie nie wiem od czego i jak zaczac...

  • Monika_ML Koleżanka
    Postów: 67 7

    Wysłany: 12 września 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Jest to dr Kluszczyk. Słyszałaś coś o nim? Ostatecznie jednak zdecydowałam się zrobić te badanią. Oby leczenie przez niego zaproponowane przyniosło efekt.
    A jakie badania Ci zlecil? Uwazasz, ze ogarnia temat?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_ML wrote:
    Nie slyszalam, ale ja dopiero zaczynam “przygode” z szersza diagnostyka. Po drugim poronieniu mialam zlecone tylko mthfr, pai, vleiden, protrombina, tsh, prolaktyna. Zadnej bardziej szczegolowej diagnostyki. Obnizylam tsh z 3.7 do 1.4, wyszla biperploaktynemia czynnosciowa- dostalam dostinex. 2.09 wyszedl pozytywny test i od razu weszly heparyny, duphaston, acard no i oczywiscie metylowany kwas foliowy. 4.09 hcg wzroslo, 5.09 plamienia. Co mi powiedzial lekarz? Ze trzeba trzymac kciuki bo nie wyglada to dobrze. 7.09 zrobilam hcg- spadlo, 8.09 usg i nic nie widac, a wczoraj juz krwawienie. Jestem zalamana, szukam co mam dalej robic. Zapisalam sie do novum na 3.11 dopiero. Ale czytam tutaj ze oni sa niechetni do immunologii wiec probuje to ogarnac w miedzyczasie ale totalnie nie wiem od czego i jak zaczac...

    Przykro mi :( wiem co czujesz - sama mam za sobą 2 poronienia. A teraz nie mogę zajść w ciążę. A skąd jesteś? Ten lekarz to ginekolog i immunolog 2 w 1 :)
    Są o nim i pozytywne i negatywne opinie - jak o każdym. W sumie ja też leczę się w Invimedzie 1,5 roku i efektu brak.
    Zlecił mi hlac, powtórkę CBA i IMK, pakiet trombofilii- to są te mutacje o których piszesz, antykoagulant tocznia, igg i igm antykardiolipinowe i betaprotinowe. Też mam hiperprolaktynemię czynnościową. A badałaś insulinę? Mi na dzień dobry lekarka z immunologii zleciła: Kiry, Asa, CBA, IMK. Paśnik zlecił nieszczęsne Allo Mlr (sławny brak hamowania zarodka) i Cross match.
    Wydaje mi się że novum nastawione jest na in vitro. Jeśli mieszkasz niedaleko ten lekarz zajmuje się poronieniami i niepłodnością. Ma krótkie terminy. Koszt wizyty 250 zł.

  • Monika_ML Koleżanka
    Postów: 67 7

    Wysłany: 12 września 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Przykro mi :( wiem co czujesz - sama mam za sobą 2 poronienia. A teraz nie mogę zajść w ciążę. A skąd jesteś? Ten lekarz to ginekolog i immunolog 2 w 1 :)
    Są o nim i pozytywne i negatywne opinie - jak o każdym. W sumie ja też leczę się w Invimedzie 1,5 roku i efektu brak.
    Zlecił mi hlac, powtórkę CBA i IMK, pakiet trombofilii- to są te mutacje o których piszesz, antykoagulant tocznia, igg i igm antykardiolipinowe i betaprotinowe. Też mam hiperprolaktynemię czynnościową. A badałaś insulinę? Mi na dzień dobry lekarka z immunologii zleciła: Kiry, Asa, CBA, IMK. Paśnik zlecił nieszczęsne Allo Mlr (sławny brak hamowania zarodka) i Cross match.
    Wydaje mi się że novum nastawione jest na in vitro. Jeśli mieszkasz niedaleko ten lekarz zajmuje się poronieniami i niepłodnością. Ma krótkie terminy. Koszt wizyty 250 zł.
    Jestem z Warszawy. Ktory lekarz ma krotkie terminy?

  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 12 września 2020, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja jestem po dwoch poronieniach I jednym pustym jaju. Mam tez synka, to byla moja piersza ciaza, bezproblemowa, bez lekow itp.
    Lecze sie w Tarnowie. Wszystkie badania oprocz mutacji mthfr mialam dobre. Dopoki nie zrobilam genetyki. Kir zle - AA no I zero tych odpowiedzialnych za implantacje... hamowanie 0%. Moj lekarz od razu dal skierowaniw do immunologa do Krakowa. Z koleii immunolog bezwzglednie zlecil szczepienia. Jak poprawie hamowanie szczepieniami mam wrocic do mojego gina, wtedy wejdzie Accofil na te nieszczesne kiry.

    W poniedzialek pierwsze szczepienie, dziewczyny trzymajcie kciuki :)

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • Monika_ML Koleżanka
    Postów: 67 7

    Wysłany: 13 września 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewska wrote:
    Monika ja jestem po dwoch poronieniach I jednym pustym jaju. Mam tez synka, to byla moja piersza ciaza, bezproblemowa, bez lekow itp.
    Lecze sie w Tarnowie. Wszystkie badania oprocz mutacji mthfr mialam dobre. Dopoki nie zrobilam genetyki. Kir zle - AA no I zero tych odpowiedzialnych za implantacje... hamowanie 0%. Moj lekarz od razu dal skierowaniw do immunologa do Krakowa. Z koleii immunolog bezwzglednie zlecil szczepienia. Jak poprawie hamowanie szczepieniami mam wrocic do mojego gina, wtedy wejdzie Accofil na te nieszczesne kiry.

    W poniedzialek pierwsze szczepienie, dziewczyny trzymajcie kciuki :)
    Zazdroszcze. Ja mam 32 lata i tylko dwa koty 😔trzymam kciuki za szczepienia!

  • Kejti1233 Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 13 września 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po jakim czasie od poronienia? można przystąpić do szczepień?
    I czy te badania wykonuje się w konkretnych dniach cyklu?
    przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
    antykoagulant tocznia
    p/ciała p/ beta-2 glikoproteinie IgG i IgM
    p/ciała p/ fosfatydyloserynie IgG i IgM
    p/ciała p/ protrombinie IgG i IgM
    stężenie homocysteiny
    stężenie wolnego białka S

    aktywność białka C

    aktywność antytrombiny III
    stężenie fibrynogenu



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2020, 22:55

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 14 września 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Pytanie z innej beczki. Czy ktoś stosował immunopresje mając guza tarczycy? mam guza tarczycy (podobno niegroźny). Ogólnie to podobno i z 20% kobiet jakieś guzki ma tylko o tym nie wie, bo to niegroźne. No ale ja leczę hashimoto wiec mam usg co pol roku. Mój endokrynolog już jakiś czas temu stwierdził, ze na usg nie ma cech groźnych, jedynie to ze jest duży ale od kad jest wykryty (rok) to w ogóle nie rośnie. Stwierdziła, ze nie da się biopsji zrobić bo jest za duży ( to mnie trochę teraz dziwi- bo koleżanka z takim guzem miała biopsje 🤷‍♀️). Mi powiedziała, ze warto wyciąć operacyjnie, bo nie wiadomo co życie przyniesie, no ale to po ciąży i porodzie a narazie zostawiamy. Ufałam temu lekarzowi, współpracuje z gabinetem leczenia niepłodności. Ale teraz się idą skonsultować z innym, czy nie warto tej biopsji zrobić. Zaczęło mnie to niepokoić. Boje się, ze leki immunopresyjne mogą jakoś złe wpłynąć na tego guza. Od wczoraj się jakoś na to nakręciłam.
    Czy ktoś ma/ miał podobna sytuacje???

  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5362

    Wysłany: 14 września 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti1233 wrote:
    Dziewczyny po jakim czasie od poronienia? można przystąpić do szczepień?
    I czy te badania wykonuje się w konkretnych dniach cyklu?
    przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM
    antykoagulant tocznia
    p/ciała p/ beta-2 glikoproteinie IgG i IgM
    p/ciała p/ fosfatydyloserynie IgG i IgM
    p/ciała p/ protrombinie IgG i IgM
    stężenie homocysteiny
    stężenie wolnego białka S

    aktywność białka C

    aktywność antytrombiny III
    stężenie fibrynogenu
    Najlepiej jest odczekać 12 tyg aby zrobić te badania mnie tyle immunolog kazał czekać bo stracie ciąży

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 14 września 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czesc. Pytanie z innej beczki. Czy ktoś stosował immunopresje mając guza tarczycy? mam guza tarczycy (podobno niegroźny). Ogólnie to podobno i z 20% kobiet jakieś guzki ma tylko o tym nie wie, bo to niegroźne. No ale ja leczę hashimoto wiec mam usg co pol roku. Mój endokrynolog już jakiś czas temu stwierdził, ze na usg nie ma cech groźnych, jedynie to ze jest duży ale od kad jest wykryty (rok) to w ogóle nie rośnie. Stwierdziła, ze nie da się biopsji zrobić bo jest za duży ( to mnie trochę teraz dziwi- bo koleżanka z takim guzem miała biopsje 🤷‍♀️). Mi powiedziała, ze warto wyciąć operacyjnie, bo nie wiadomo co życie przyniesie, no ale to po ciąży i porodzie a narazie zostawiamy. Ufałam temu lekarzowi, współpracuje z gabinetem leczenia niepłodności. Ale teraz się idą skonsultować z innym, czy nie warto tej biopsji zrobić. Zaczęło mnie to niepokoić. Boje się, ze leki immunopresyjne mogą jakoś złe wpłynąć na tego guza. Od wczoraj się jakoś na to nakręciłam.
    Czy ktoś ma/ miał podobna sytuacje???

    Koniczynka, ja mam wprwdzie guzka w piersi ale to tez guz.
    Lekarz od nieplidnosci wie ze go mam, dodatkowo mam dysplazje szyjki I zadna z tych rzeczy nie byla przeciwwskazaniem do szczepien.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • Kejti1233 Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 14 września 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatyneczka wrote:
    Najlepiej jest odczekać 12 tyg aby zrobić te badania mnie tyle immunolog kazał czekać bo stracie ciąży


    Dziękuję za odpowiedź. A jak nazywa się ten imunolog jeśli mogę spytać? A wiesz może jak ze szczepieniami bo nie mój lekarz nie odpisuje :(

  • LILKA Autorytet
    Postów: 1630 1569

    Wysłany: 14 września 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatyneczka wrote:
    Najlepiej jest odczekać 12 tyg aby zrobić te badania mnie tyle immunolog kazał czekać bo stracie ciąży
    A czy inne dziewczyny tez macie takie doświadczenia z tym okresem? Jest mnóstwo sprzecznych informacji, jedni każą czekać 12 tyg inni mówią ze te przeciwciała trzeba zrobić do 6 tyg po poronieniu bo wtedy może się udać je wyłapać bo mogą pojawiać się tylko w ciąży....
    Rany już nie wiem, jestem jeszcze przed 6 tyg po poronieniu i nie chce przegapić możliwości tych badań a znów nie chce zrobić ich za szybko i później powtarzać

    🍀
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 14 września 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatyneczka wrote:
    Zapytam dzięki 🙂
    Szatyneczko, a jednak jest tak jak mówiłam? Ja bym na Twoim miejscu skontaktowała się z Twoim lekarzem i poprosiła o wcześniejszy termin jak jesteś ich pacjentką

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny chciałabym do Was dołączyć. W kwestii badań immunologicznych jestem zielona. Staramy się już z mężem 2,5roku, nigdy nie byłam w ciąży ( bardzo często robiłam testy czy betę i nigdy nie było pozytywu więc przypuszczam że u mnie nie dochodzi wogole do zapłodnienia lub do zagnieżdżenia) . Leczę się na niedoczynność tarczycy, atpo i tg w normie. Insulina i glukoza w normie. Pozostałe badania w stopce. Jesteśmy po dwóch inseminacjach i chyba już mi szkoda kasy na dalsze zabiegi. Chcielibyśmy zacząć badania immunologiczne. Tylko kompletnie nie wiem od czego zaczac. Na pewno nie damy rady zrobić wszystkiego od razu bo po prostu jest to za duży koszt. Bardzo liczę na Waszą pomoc. Co zrobić w pierwszej kolejności jeżeli nigdy nie byłam w ciąży?

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 14 września 2020, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewska wrote:
    Koniczynka, ja mam wprwdzie guzka w piersi ale to tez guz.
    Lekarz od nieplidnosci wie ze go mam, dodatkowo mam dysplazje szyjki I zadna z tych rzeczy nie byla przeciwwskazaniem do szczepien.
    Dziękuje za uspokojenie. Chyba się za bardzo negatywnie zaczęłam nakręcać. Ale tez już mi się zdarzyło „przejechać” na zaufaniu do lekarzy. Komuś trzeba jednak zaufać

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 14 września 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marczelinka2112 wrote:
    Część dziewczyny chciałabym do Was dołączyć. W kwestii badań immunologicznych jestem zielona. Staramy się już z mężem 2,5roku, nigdy nie byłam w ciąży ( bardzo często robiłam testy czy betę i nigdy nie było pozytywu więc przypuszczam że u mnie nie dochodzi wogole do zapłodnienia lub do zagnieżdżenia) . Leczę się na niedoczynność tarczycy, atpo i tg w normie. Insulina i glukoza w normie. Pozostałe badania w stopce. Jesteśmy po dwóch inseminacjach i chyba już mi szkoda kasy na dalsze zabiegi. Chcielibyśmy zacząć badania immunologiczne. Tylko kompletnie nie wiem od czego zaczac. Na pewno nie damy rady zrobić wszystkiego od razu bo po prostu jest to za duży koszt. Bardzo liczę na Waszą pomoc. Co zrobić w pierwszej kolejności jeżeli nigdy nie byłam w ciąży?
    Podstawa to ANA=przeciwciała przeciw jądrowe; ASA= przeciwciala przeciw plemnikowe z krwi; potem Immunofenotyp w 2 fazie cyklu w tym aktywność komórek nk; test CBA; genotypowanie KIR
    Te wszystkie badani to koszt ok. 1700 zł. Ale kluczowe to zapisz się z wynikami do dobrego immunologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2020, 23:25

  • tynka. Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 września 2020, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja również postanowiłam do Was dołączyć. Staramy się już ponad 4 lata, w ciąży nigdy nie byłam. W listopadzie mam wizytę u doc P. Chcę zrobić parę badań już przed wizytą. Czytam, że ważne jest badanie kir .. tylko gdzie w Polsce można je wykonać? jestem z woj. zachodniopomorskiego, czy jest szansa zrobić to badanie np w Szczecinie ? może też być Poznań, mam względnie blisko.. proszę o pomoc.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 15 września 2020, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tynka. wrote:
    Cześć dziewczyny, ja również postanowiłam do Was dołączyć. Staramy się już ponad 4 lata, w ciąży nigdy nie byłam. W listopadzie mam wizytę u doc P. Chcę zrobić parę badań już przed wizytą. Czytam, że ważne jest badanie kir .. tylko gdzie w Polsce można je wykonać? jestem z woj. zachodniopomorskiego, czy jest szansa zrobić to badanie np w Szczecinie ? może też być Poznań, mam względnie blisko.. proszę o pomoc.
    Badanie kir zrobisz wysyłkowo z madgen. Przyślą Ci kurierem zestaw do pobrania krwi z palca. Próbka jest stabilna do wysyłki. Wynik po 14 dniach online.

    tynka. lubi tę wiadomość

  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5362

    Wysłany: 15 września 2020, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti1233 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. A jak nazywa się ten imunolog jeśli mogę spytać? A wiesz może jak ze szczepieniami bo nie mój lekarz nie odpisuje :(
    Dr. Sydor.
    A jakie masz wskazania do szczepień? Że szczepieniami to nie wiem bo ja i tak najpierw musislam zrobić badania a potem dopiero była decyzja na szczepienia

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5362

    Wysłany: 15 września 2020, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILKA wrote:
    A czy inne dziewczyny tez macie takie doświadczenia z tym okresem? Jest mnóstwo sprzecznych informacji, jedni każą czekać 12 tyg inni mówią ze te przeciwciała trzeba zrobić do 6 tyg po poronieniu bo wtedy może się udać je wyłapać bo mogą pojawiać się tylko w ciąży....
    Rany już nie wiem, jestem jeszcze przed 6 tyg po poronieniu i nie chce przegapić możliwości tych badań a znów nie chce zrobić ich za szybko i później powtarzać
    Według mojego lekarza lepiej 12 tyg z tego względu żeby badania były wiarygodne i zrobione wtedy kiedy organizm już zapomni że był w ciąży bo jeśli zrobi się za szybko to może różnie wyjść i wtedy mogą być zakłamane. Ja np. Za szybko po stracie bo po półtorej miesiąca zrobiłam antykoagulant tocznia i wyszło to podwyższone i okazało się że to dlatego że organizm nie wrócił do siebie jeszcze co prawda ja miałam zabieg łyżeczkowania po zatrzymaniu serduszka u dziecka nie do końca wiem czy po poronieniu samoistnym też tak jest ale wiem że bezpieczniej jest odczekać trochę dłużej

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
‹‹ 1421 1422 1423 1424 1425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ