X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro bez ponadliczbowych zarodków
Odpowiedz

In vitro bez ponadliczbowych zarodków

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • mikia2019 Autorytet
  Postów: 252 194

  Wysłany: 6 września 2019, 06:11

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  In vitro to jak wygranie w totolotka. Przykre ale niestety prawdziwe. Po stymulacji miałam 17 pęcherzyków z czego 13 komórek MII. Wszystkie zapładnialiśmy ze względu na moj wiek. Uzyskaliśmy 5 blastek, które zostały. Świeży transfer nie wchodził w grę. 1 transfer jeden zarodek się nie rozmroził, drugi podany i czekamy. Jak usłyszałam że jeden się nie rozmroził to się popłakałam.
  Czyli jak sama widzisz zostały nam 3 zarodki. A jeszcze długa droga przed nami. Pomyśl na spokojnie. Myślę, że tyle ile dziewczyn jest na forum to tyle usłyszysz histori. Porozmawiaj z mężem i zapytaj co on czuje. To jest obciążenie psychiczne nie tylko dla Ciebie i dla niego. Mojemu ciężko było patrzeć jak musiałam się kuć, jak po punkcji wymiotowałam. Ile wizyt i leków muszę przyjmować. Dlatego my wiemy, że jak coś by źle poszło to do drugiej procedury już nie podejdziemy. Ale wierze, że będzie dobrze :) Musi być dobrze i nasz kropek z nami zostanie :)

  01.2015 ciąża naturalna [*]
  2016 i 2017 słabe nasienie (1% ruchliwych plemników), info o in vitro
  12.2018 zmiana kliniki, cudowna poprawa nasienia
  01.2019 HSG (obydwa jajowody drożne)
  02.2019 IUI :(
  03.2019 2 IUI :(
  04.2019 3 IUI :(
  05.2019 start długi protokół IVF, 5 zarodków 4AA
  08.2019 transfer zarodka (1 zarodek się nie rozmroził), zostały 3 zarodki
  27.08.2019 bHCG 87, mój mały cudzie trwaj :)
 • nadzieja1620 Koleżanka
  Postów: 36 17

  Wysłany: 6 września 2019, 06:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U nas 4 komórki 2 zarodki z tego jedna ciąża do mrożenia nic nie było , i zaczynamy teraz od nowa walkę :-)

  2015 IVF - 2 zarodki 8bb i 8bb - synek <3
  09.2019 ??? zaczynamy przygodę!
 • MonikA_89! Autorytet
  Postów: 7921 11235

  Wysłany: 9 września 2019, 20:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nath wrote:
  Dziękuje Wam za odpowiedzi. Jedna kwestia ktora jeszcze rozwazam to nieudany tranfer, ta świadomość że zarodek który miał być wszym dzieckiem nie dał rady. Czy nie czujecie sie tak jakbyście straciły dziecko?
  Do pierwszej procedury podchodziłam pełna optymizmu, więc jak z 5 zarodków zostały tylko dwa, to prosiłam o podanie obu, bo chciałam bliźniaki. Wierzyłam w sukces ten metody. Ostatecznie jeden z zarodków się nie rozwinął. Z początku był pęcherzyk, ale potem zniknął (może został wchłonięty). Drugi Maluch dawał radę do 12tc, dopiero na prenatalnych dowiedziałam, że się dziecko nie żyje. Patrząc wstecz to od samego początku traktowałam zarodki jak swoje dzieci. Utrata pierwszego zabolała, ale trzymał mnie przy życiu jeszcze ten drugi, o którego się modliłam, żeby z nami został. Niestety życie weryfikuje nasze plany i marzenia. Po śmierci synka postanowiliśmy jednak walczyć dalej. Druga procedura, nieudany transfer bliźniaków - znów zabolało, chociaż miałam jakieś dziwne przeczucie, że może się nie udać. Od początku tej procedury mieliśmy pod górkę. Transfer crio, pozytywna beta, po dwóch dniach weryfikacja i zamiast wzrostu o 100% miałam taki sam spadek. Przepłakałam cały weekend, bo czułam, że po raz kolejny straciłam dziecko. Jeśli chcesz podejść do IVF musisz mieć mocne nerwy i ogromne wsparcie męża/partnera. Wiele przepłakanych z bezsilności nocy wystawiły moje małżeństwo na próbę. Podnieśliśmy się silniejsi, ale od początku otwarcie rozmawialiśmy o tym czego oczekujemy. Mieliśmy z tyłu głowy myśl, że możemy mieć nadliczbowe zarodki, ale postanowiliśmy nie "gdybać", tylko podjąć decyzję, kiedy już urodzę dziecko/dzieci. Wiem na pewno, że nie pozwoliłabym na zniszczenie zarodków.
  Wracając do twojego pytania (bo trochę się rozpisałam), to tak, każdy nieudany transfer bolał, najmniej jednak ten, przy którym beta wcale nie drgnęła. Wydaje mi się, że kobieta może być wielokrotnie we wczesnej ciąży, a nawet o tym nie wie, bo @ przychodzi tylko kilka dni po czasie. Jeśli jednak beta ruszy, pojawia się nadzieja i wtedy robi się poważniej. Jeśli ktoś czeka kilka lat na macierzyństwo, to bardzo łatwo o przywiązanie się do zarodka, bo ma świadomość, że ten zlepek komórek już niedługo może dać niewyobrażalne szczęście.

  qdkk2n0amiu7a1g7.png
  _____________________
  Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
  Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
  Marzec '20 - AZ blastusia 😭
  Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
  😭
  Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
  Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
  Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
  Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
  Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
  Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
  Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
  Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
  Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 9 września 2019, 20:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U nas 13 komórek, 4 zarodki, 0 ciąż
  Ale są przypadki dziewczyn ktore zachodzą od razu i zostają im np 2- 3 zarodki

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ