X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN-VITRO - CZERWIEC 2019
Odpowiedz

IN-VITRO - CZERWIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Dziewczyny byłam na wizycie i mamy ❤. Co prawda nie słyszałam ale widziałam . Nawet mój mąż zobaczył. Narazie nie dowierzam. Stres przed wizytą ogromny ,płakać mi się chciało. Beta to nic w porównaniu z USG przynajmniej dla mnie. Teraz szukam lekarza prowadzącego ale mam też możliwość prywatnie u lekarza z kliniki.
    Mam nadzieję, że to ❤ będzie biło bardzo mocno.
    Zulka cudownie! Gratulacje i trzymajcie się tam ciepło! ❤️🍀

    zulka lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • Alice83 Autorytet
    Postów: 254 113

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    a czy przy tyłozgięciu boli bardziej?bo jak mialam kilka badan ginekologicznych robionych to bolało :/
    Ja miałam bezbolesne i bez problemów transferu. Mam tyłozgięcie.

    7ncstox.png


    11.06.2019 - 2 FET - 4.1.1 - 8 dpt -85,7 ; 10 dpt- 230 ; 24 dpt ❤
    26.02.2020 córeczka 3,583 kg❤❤❤

    25.05.2019 [*] 4t1d cb
    21.02.2019 - 1 FET- 5.2.2 - 8 dpt -89,6 ; 11 dpt-239 ; 23 dpt- 13855 ; 28.03.2019 7t 1d [*]
    22.10.2018 - ET :(
    X 2018 - II in vitro ICSI ❄️ ; IX 2018 - I in vitro ICSI ;
    2016 - 2017 - 5 x IUI :( :( :( :( :(
    05.03.2014 - (*) 6t3d cp :(
    MTHFR - układ homozygotyczny ; PAI-1 - układ heterozygotyczny
  • zulka Autorytet
    Postów: 1578 1902

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piegusek wrote:
    Dziewczyny 12dpt beata 284😍😍😍
    Nie mogę uwierzyć 🙈🙈🙈
    Moja droga gratuluje i życzę pięknych przyrostów.

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Dziewczyny byłam na wizycie i mamy ❤. Co prawda nie słyszałam ale widziałam . Nawet mój mąż zobaczył. Narazie nie dowierzam. Stres przed wizytą ogromny ,płakać mi się chciało. Beta to nic w porównaniu z USG przynajmniej dla mnie. Teraz szukam lekarza prowadzącego ale mam też możliwość prywatnie u lekarza z kliniki.
    Mam nadzieję, że to ❤ będzie biło bardzo mocno.
    Zulka gratuluję. Bardzo bardzo się cieszę .

    zulka lubi tę wiadomość

  • Alice83 Autorytet
    Postów: 254 113

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Dziewczyny byłam na wizycie i mamy ❤. Co prawda nie słyszałam ale widziałam . Nawet mój mąż zobaczył. Narazie nie dowierzam. Stres przed wizytą ogromny ,płakać mi się chciało. Beta to nic w porównaniu z USG przynajmniej dla mnie. Teraz szukam lekarza prowadzącego ale mam też możliwość prywatnie u lekarza z kliniki.
    Mam nadzieję, że to ❤ będzie biło bardzo mocno.
    Gratuluję 😁 który to dpt? Dopytuje ponieważ nie wiem kiedy iść na usg.

    przepraszam, nie zauważyłam stopki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 12:31

    7ncstox.png


    11.06.2019 - 2 FET - 4.1.1 - 8 dpt -85,7 ; 10 dpt- 230 ; 24 dpt ❤
    26.02.2020 córeczka 3,583 kg❤❤❤

    25.05.2019 [*] 4t1d cb
    21.02.2019 - 1 FET- 5.2.2 - 8 dpt -89,6 ; 11 dpt-239 ; 23 dpt- 13855 ; 28.03.2019 7t 1d [*]
    22.10.2018 - ET :(
    X 2018 - II in vitro ICSI ❄️ ; IX 2018 - I in vitro ICSI ;
    2016 - 2017 - 5 x IUI :( :( :( :( :(
    05.03.2014 - (*) 6t3d cp :(
    MTHFR - układ homozygotyczny ; PAI-1 - układ heterozygotyczny
  • zulka Autorytet
    Postów: 1578 1902

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alice83 wrote:
    Gratuluję 😁 który to dpt? Dopytuje ponieważ nie wiem kiedy iść na usg.

    przepraszam, nie zauważyłam stopki.
    Alice ja już byłam w 18 dniu na USG i widziałam pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym i przynajmniej jeden stres mniej bo ciąża była tam gdzie powinna.

    Makt lubi tę wiadomość

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Poszliśmy do naszego lekarza I.P. Kazał zrobić te badania i udać się z wynikami do J.Wilczyń.. tez przyjmuje w Gamecie. Jejku już nie wiem co robić, chcemy zmienić klinikę, ale dobrze się czuje w tej Gamecie lubię naszego doktorka, widziałam że jemu tez było przykro że się nam nie udało. Pocieszał nas i naprawdę wierzy, że nam się uda.
    Ewa, a wiesz czy te badania wszystkie robi się w jakimś konkretnym dniu cyklu?

    Teraz przy drugiej procedurze znowu pogorszyły się mężowi wyniki, więc postanowiliśmy udać się jeszcze raz do jakiegoś urologa. Trafiliśmy na naprawdę fajna panią doktor która jest urologiem/andrologiem. Z 40 min u niej siedział,w porównaniu do poprzedniego lekarza to niebo, a ziemia tamten poświecił mu 5 min. Przebadała go bardzo dokładnie i się okazało, że ma zapalenie pęcherzyków nasiennych i prostaty. Trochę byliśmy w szoku bo on nie ma żadnych objawów. Oprócz tego wszystko jest super dobrze, tak samo jak badania genetyczne i hormony. Może to jest jakieś światełko w tunelu. Nie wierzę że z 1mln/ml wzrośnie do 15 mln ale chociaż do tych 5 mln/ml które miał przy pierwszym podejściu. Tak czy siak leczenie będzie trochę trwało, więc 4 msc przerwy będzie.

    A próbowałaś kiedyś u Paśnika? On być może zlecilby więcej badań. Pamiętam że cytokiny robilam koło 20 dc reszty nie wiem.
    Też mam.mieszane uczucia teraz co do gamety A już na pewno co do mojej dr i tak sobie myślę, że jeśli będę próbować kolejny raz zmienię lekarza. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o I.P. jesteś u niego od początku?
    Dużo rzeczy wychodzi później A to trochę niesprawiedliwe, że lekarze nie zalecają większości badań na początku bo wolałabym wiedzieć i to leczyć zanim.wydam gruba kase na ivf. Moja dr pwoiedziala, ze kolejne badania zleca dopiero po 3 nieudanym podejściu. Tak to można robić w nieskończoność. I jak widzę muszę działać na własną rękę.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Tylko po świeżym, po krio był już zupełnie normalny.

    Właśnie bardziej obfity mam po krio. Ale u mnie to też pewnie sztuczna menopauza przez 3 miesiące robi swoje.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja miałam zbyt pełny pęcherz i kazali mi trochę odsikac. Mnie transfer bolał, aż sciskalam rękę pielęgniarki.

    Płodny śluz to dobry znak.

    Krio też mnie bolał jeszcze przez kilka dni po a świeży wcale.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • kluseczka88 Autorytet
    Postów: 517 576

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a.a.90 wrote:
    a czy przy tyłozgięciu boli bardziej?bo jak mialam kilka badan ginekologicznych robionych to bolało :/

    Ja mam tylozgiecie, tez miałam na pustym pęcherzu, nic nie bolało :) wydaje mi się ze czasem badanie cytologiczne potrafi być bardziej nieprzyjemne :)

    preg.png

    age.png

    age.png

    AMH 0.76, LUF
    IVF 04.2019 ❄️❄️❄️ 3.1.1., 3.1.1, 5.1.2 3xPGT-A✅
    05.2019 transfer ❤️ 👱‍♂️
    02.2022 - wracamy po rodzeństwo 🍀
    7dpt - 89,68 mIU/ml
    8dpt - 158,57 mIU/ml
    13dpt - 2250,09 mIU/ml
    28dpt ❤️ 👱‍♀️
    10.2022 SN 40+5 ❤️
    03.2024 - wracamy po ostatniego mrozaka ❄️
    5dpt - 23,39
    8dpt - 81,90
    12dpt - 817
    16dpt - 3778
  • Ed Autorytet
    Postów: 399 286

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    To bardzo dobry znak :) Przy pierwszej stymulacji też miałam bardzo dużo. Przy drugiej trochę mniej, ale i tak znaczniej więcej niż normalnie.

    Dziewczyny wróciłam własnie od lekarza, po drugiej nieudanej procedurze. Zlecił mi badania immunologiczne, ale nie mówił nic czy mam je wykonać w jakimś konkretnym dniu cyklu, znacie się na tym ?bo ja kompletnie jestem zielona w tym temacie, mam do zrobienia: B2GPI, ANA, APA, APL, CBA, IMK, przeciwciała antykardiolipinowe klasy IgG i IgM. Zlecił mi te badania bo zarodek był klasy 4AA, a beta nawet nie drgnęła. U nas czynnik męski, ale może ze mną też coś nie tak ...
    Jak już mam wydać ponad tysiaka na badania, to może jest coś jeszcze ważnego co powinno się zbadać?


    Wszystkie odmiany tych badań ANA i przeciwciala robilam niezaleznie od dnia cyklu. Lekarz mi powiedział, ze obojętnie.
    Z przyzwyczajenia zrobilam rano i na czczo 😊

    MonkaB lubi tę wiadomość

    38 lat
    2 procedury
    Ciąża od grudnia
  • Alice83 Autorytet
    Postów: 254 113

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Alice ja już byłam w 18 dniu na USG i widziałam pęcherzyk z pęcherzykiem żółtkowym i przynajmniej jeden stres mniej bo ciąża była tam gdzie powinna.
    A ja miałam iść 20 dpt w najbliższy poniedziałek, ale odwołałam wizytę i pójdę dopiero 24 dpt, w piątek. Ale jestem nienormalna. Zafundowałam sobie tydzień stresu 😔

    7ncstox.png


    11.06.2019 - 2 FET - 4.1.1 - 8 dpt -85,7 ; 10 dpt- 230 ; 24 dpt ❤
    26.02.2020 córeczka 3,583 kg❤❤❤

    25.05.2019 [*] 4t1d cb
    21.02.2019 - 1 FET- 5.2.2 - 8 dpt -89,6 ; 11 dpt-239 ; 23 dpt- 13855 ; 28.03.2019 7t 1d [*]
    22.10.2018 - ET :(
    X 2018 - II in vitro ICSI ❄️ ; IX 2018 - I in vitro ICSI ;
    2016 - 2017 - 5 x IUI :( :( :( :( :(
    05.03.2014 - (*) 6t3d cp :(
    MTHFR - układ homozygotyczny ; PAI-1 - układ heterozygotyczny
  • Ed Autorytet
    Postów: 399 286

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB i Ewka1700
    Co z tą Gameta?
    Ja chce podejść do 2ivf , zmiana protokołu i leków, żadnych badań dodatkowych.
    Zaufalam lekarzowi no bo co zostaje...

    38 lat
    2 procedury
    Ciąża od grudnia
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    A próbowałaś kiedyś u Paśnika? On być może zlecilby więcej badań. Pamiętam że cytokiny robilam koło 20 dc reszty nie wiem.
    Też mam.mieszane uczucia teraz co do gamety A już na pewno co do mojej dr i tak sobie myślę, że jeśli będę próbować kolejny raz zmienię lekarza. Słyszałam dużo pozytywnych opinii o I.P. jesteś u niego od początku?
    Dużo rzeczy wychodzi później A to trochę niesprawiedliwe, że lekarze nie zalecają większości badań na początku bo wolałabym wiedzieć i to leczyć zanim.wydam gruba kase na ivf. Moja dr pwoiedziala, ze kolejne badania zleca dopiero po 3 nieudanym podejściu. Tak to można robić w nieskończoność. I jak widzę muszę działać na własną rękę.

    Tak, od początku. Trafiliśmy do niego przez przypadek bo jak mąż odebrał pierwsze wyniki to jemu akurat się zwolniło miejsce. Chodzimy do niego od września i nie kojarzy naszej sytuacji od razu, ale w sumie to chyba normalne ma dużo pacjentów i nie można nie wiadomo czego oczekiwać. Lubię do niego chodzić bo nie owija w bawełnę, zawsze jest miły, odpowiada na wszystkie pytania i poświęca nam sporo czasu na wizytach. Nigdy nie okazał jakiegoś zdenerwowania nawet jak dzwoniliśmy do niego o 22 w sobotę. Chciałabym żeby ktoś mi powiedział co ja mam zrobić.
    Z jednej strony zgadzam się z Tobą z tymi badaniami, ale z drugiej gdyby tak wszystko od razu kazali robić to to tez jest potężna kasa. To co mi teraz zlecił wyjdzie 1300 zł, a za początkowe badania które zlecił poszło z 3tys. Wiem, że przy ivf to i tak nic, ale chyba wychodzą z założenia że jak nie ma wskazań to po co przesadzać. Znając siebie gdyby od razu wszystko mi kazali zrobić, a przeczytałabym w necie że immunologie się robi w konkretnych przypadkach to bym pomyślałam, że mnie chcą naciągnąć na niepotrzebne badania. Nam się nie dogodzi chyba :P

    Edit: Co do Paśnika to nawet I.P dzisiaj o nim wspomniał, że z nim też współpracują. Prosił jednak żeby najpierw porozmawiała z J.W podobno bardzo dobry specjalista ginekolog od immunologii. Paśnik jest chyba pediatrą więc może nie do końca ma też dobry pogląd ginekologiczny. Sama nie wiem. Zrobię te badania zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 13:13

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja immunologie robiłam w Prokocimiu i zadzwoniłam wcześniej podpytać o cenę i Pani mi też udzieliła info kiedy badania robić. Ja musiałam być w 2 fazie cyklu, być zdrowa i bez antybiotyku. Mogłam zjeść lekkie śniadanie. Acha i dzień wcześniej bez wysiłków fizycznych.

    Na pierwszy rzut miałam
    Allo Mlr
    NK
    ANA3
    Test cytokinowy
    KIR

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zulka wrote:
    Dziewczyny byłam na wizycie i mamy ❤. Co prawda nie słyszałam ale widziałam . Nawet mój mąż zobaczył. Narazie nie dowierzam. Stres przed wizytą ogromny ,płakać mi się chciało. Beta to nic w porównaniu z USG przynajmniej dla mnie. Teraz szukam lekarza prowadzącego ale mam też możliwość prywatnie u lekarza z kliniki.
    Mam nadzieję, że to ❤ będzie biło bardzo mocno.
    piękny moment...zwlaszcza ze tak długo wyczekiwany przez Nas....gratulacje😗

    zulka, ELI ;) lubią tę wiadomość

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    Tak, od początku. Trafiliśmy do niego przez przypadek bo jak mąż odebrał pierwsze wyniki to jemu akurat się zwolniło miejsce. Chodzimy do niego od września i nie kojarzy naszej sytuacji od razu, ale w sumie to chyba normalne ma dużo pacjentów i nie można nie wiadomo czego oczekiwać. Lubię do niego chodzić bo nie owija w bawełnę, zawsze jest miły, odpowiada na wszystkie pytania i poświęca nam sporo czasu na wizytach. Nigdy nie okazał jakiegoś zdenerwowania nawet jak dzwoniliśmy do niego o 22 w sobotę. Chciałabym żeby ktoś mi powiedział co ja mam zrobić.
    Z jednej strony zgadzam się z Tobą z tymi badaniami, ale z drugiej gdyby tak wszystko od razu kazali robić to to tez jest potężna kasa. To co mi teraz zlecił wyjdzie 1300 zł, a za początkowe badania które zlecił poszło z 3tys. Wiem, że przy ivf to i tak nic, ale chyba wychodzą z założenia że jak nie ma wskazań to po co przesadzać. Znając siebie gdyby od razu wszystko mi kazali zrobić, a przeczytałabym w necie że immunologie się robi w konkretnych przypadkach to bym pomyślałam, że mnie chcą naciągnąć na niepotrzebne badania. Nam się nie dogodzi chyba :P

    Edit: Co do Paśnika to nawet I.P dzisiaj o nim wspomniał, że z nim też współpracują. Prosił jednak żeby najpierw porozmawiała z J.W podobno bardzo dobry specjalista ginekolog od immunologii. Paśnik jest chyba pediatrą więc może nie do końca ma też dobry pogląd ginekologiczny. Sama nie wiem. Zrobię te badania zobaczymy.
    Ja poprosiłam o te badania jeszcze przed ivf, jak masz KIRAA to jest marna szansa, że się uda bez acoffilu, zmarnowane transfery. Ale ja mam 2 choroby z autoagresji więc u mnie też wieksza szansa że na tej płaszczyźnie jest problem

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • kin Przyjaciółka
    Postów: 89 129

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przygotowuje się właśnie do transferu na cyklu sztucznym. Brałam estrofem 3x1 i w 10dc endo było 8,9mm potem coś się zadzialo i w 13 dc troche spadlo. Dziś 14dc i mam lekkie bóle podbrzusza i lekkie plamienia. Czy któraś z Was też tak miała? Chyba nic z tego nie wyjdzie. Wizyta mam w pon.

    1 ICSI - luty 2019 - jedna komorka, zero zarodkow, brak transferu
    2 ICSI - kwiecień 2019 - 12 komorek, 7 zarodkow (3doba), transfer odwołany
    08.07.2019 - crio :( ...
    02.10.2019 - histeroskopia OK Scratching endometrium
    18.10.2019 - crio
    8dpt beta 46,19 prog 32
    13dpt beta 816,78 prog 32
    17dpt beta 4801,27 prog 47,6
    21dpt usg jest pecherzyk
    34dpt jest ❤ 7tydz.
  • MonkaB Ekspertka
    Postów: 146 98

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja poprosiłam o te badania jeszcze przed ivf, jak masz KIRAA to jest marna szansa, że się uda bez acoffilu, zmarnowane transfery. Ale ja mam 2 choroby z autoagresji więc u mnie też wieksza szansa że na tej płaszczyźnie jest problem

    to może też to zrobię. To badanie tak się nazywa - KIR ? bo wpisałam w google i nie znajduje mi żadnego laboratorium, z taką ofertą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 13:27

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonkaB wrote:
    to może też to zrobię. To badanie tak się nazywa - KIRAA ? bo wpisałam w google i nie znajduje mi żadnego laboratorium, z taką ofertą.
    KIR. AA to wynik. To jest badanie na obecność receptorów por zebnych do implantacji zarodka. Jest tu na forum temat "badanie KIR na problem z implantacja"

    MonkaB lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ