X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN- VITRO - KWIECIEŃ 2019
Odpowiedz

IN- VITRO - KWIECIEŃ 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    A ja głupia jak nie miałam ju plamień to troszkę w domku popgarnialam na zakupy pojechałam no i masz babo placek... znowu „coś” się pojawiło.. mega delikatnie... ale chyba to sygnał organizmu, ze nie mam przeginać...

    Coś mi się wydaje, ze jak we wtorek na USG będzie ok.. to dr mnie do pracy za szybko nie puści 🙁
    A po co Ty do pracy chcesz isc? Za mało sie nastaralas, żeby byc w tym.miejscu w jakim jesteś?
    Ja, jesli tylko beta w poniedziałek beta będzie pozytywna to już nie chce w ogóle iść do pracy, tylko się boję, że to nie przejdzie. Mam mega stresująca prace, nie ma, że moge popracować na pół gwizdka, po pracy jestem wykończona zazwyczaj, lubię pracować, ale to jest duże obciążenie dla mojego organizmu i praktycznie ciągły stres nigdy niewiadomo co sie wydarzy. Nie wiecie jak to jest z l4 w takiej sytuacji? Tak na zapas pytam, bo niewiadomo jak z betą będzie, ale już się tym stresuje co ja powiem w razie co.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 19:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A po co Ty do pracy chcesz isc? Za mało sie nastaralas, żeby byc w tym.miejscu w jakim jesteś?
    Ja, jesli tylko beta w poniedziałek beta będzie pozytywna to już nie chce w ogóle iść do pracy, tylko się boję, że to nie przejdzie. Mam mega stresująca prace, nie ma, że moge popracować na pół gwizdka, po pracy jestem wykończona zazwyczaj, lubię pracować, ale to jest duże obciążenie dla mojego organizmu i praktycznie ciągły stres nigdy niewiadomo co sie wydarzy. Nie wiecie jak to jest z l4 w takiej sytuacji? Tak na zapas pytam, bo niewiadomo jak z betą będzie, ale już się tym stresuje co ja powiem w razie co.

    U nas dają zwolenienia od razu jeśli tylko chcesz :)

  • rebe Autorytet
    Postów: 1971 965

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kahanka, trzymaj się!!
    Jeśli chodzi o proga to pewnie do klinika to obyczaj.

    Na forach z lekarzami, lekarza mówia, ze niski proge jest jak już(!) to objawem ewentualnych problemów, a nie przyczyna, ale często po prostu nie wychodzi w krwi. I ze nie ma dowodów, ze niski progesteron = poronienie. Np jak w mojej klinice narzekałam na niski prog, to lekarz mi mówił, ze badania krwi przy globulkach nie sa miarodajne i min14 jest ok. I np. ze duphaston nie jest wykrywalny we krwi.

    Niby wiem co o tym myśleć, bo no ja przy ostatnim transferze miałam prog 14, podczas gdy dziewczyny z ovu miały przy tych samych dawkach po 80, ale wole im wierzyć.

    Następnym razem sama sobie zwiększę dawkę (3x3) i lekarz tez mi obiecał proga w zastrzykach, może będzie lepiej...

    Edit, swoją droga w Hiszpanii moja klinika jest jedyna w regionie, która robi weryfikacje proga w 7dpt, jedyna (!). Reszta dopiero w 14 dpt. A przecież przychodza tam kobiety również z problemami i zachodzą w ciąże....dla własnego zdrowia psychicznego wiec wole im wierzyć.

    EDIT 2, sorry pisałam jak potłuczona wiec musiałam poprawić literówki. W tym długim poście chciałam powiedzieć , ze może coś w tym jest zeby się nie martwić niskim progesteronem az tak bardzo ...trzymaj się kahanko jeszcze raz, wszystkie trzymamy mocno kciuki

    elfi wrote:
    Kurde, ale jestem zła z powodu tego co przeżywa Kahanka. Dlaczego wszystkie kliniki nie każą sprawdzać proga w 3dpt??? Być może gdyby się wcześniej okazało, że jest niski, to by teraz nic się nie działo i dziewczyna cieszyła się z rosnącej bety. Wrrr...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 19:39

    kahanka lubi tę wiadomość

    mhsvl6d8myv1scse.png
    starania od 2014, PGD NGS: ❄️❄️❄️ Crio 02.19 i 04.19 nieudane, crio 06.19: 14 dpt beta 1613, 16 dpt beta 3391, 19 dpt 7172, 7t4d mamy ❤️
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    U nas dają zwolenienia od razu jeśli tylko chcesz :)


    To.juz 12 tydzien? Ale ten czas leci. :) jak sie czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 19:35

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    U nas dają zwolenienia od razu jeśli tylko chcesz :)
    No co Ty gadasz ? Naprawdę? Myslalam, że trzeba miec jakies dodatkowe wskazania. Ojeny to mnie uspokoilas, bo juz mi sie snila robota. To teraz "tylko"'czekać na przyrost.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    U nas dają zwolenienia od razu jeśli tylko chcesz :)
    A Ty chodzisz?

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    U nas dają zwolenienia od razu jeśli tylko chcesz :)
    Jak mi się utrzyma do poniedziałku, to też biorę zwolnienie lub pracę zdalną. Ja nie mam ciężkiej pracy, tylko atmosferę stresującą, więc mogę pracować w domu na kanapie w razie czego.

    Berbeć, Alicjaa92 lubią tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jednak dzisiaj sie nie dowiecie bo zrobilam prywatnie (w klinice bedzie w pon.) i dopiero o mojej 18tej wyniki. Ale jakby co to juz weszlam na strone idostalam sekundowego zawali widzac jakies 0 -2,5 a to byla z boku norma dla mezczyzn ;)))))


    Dzisiaj tez "zaszalalam" za bardzo i mi sie slabo zrobilo w supermarkecie w kolejce. wiec leze w domu i tylko mysle co ja na obiad zjem bo maz w pracy a mi sie nie chce gotowac..

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    Chyba jednak dzisiaj sie nie dowiecie bo zrobilam prywatnie (w klinice bedzie w pon.) i dopiero o mojej 18tej wyniki. Ale jakby co to juz weszlam na strone idostalam sekundowego zawali widzac jakies 0 -2,5 a to byla z boku norma dla mezczyzn ;)))))


    Dzisiaj tez "zaszalalam" za bardzo i mi sie slabo zrobilo w supermarkecie w kolejce. wiec leze w domu i tylko mysle co ja na obiad zjem bo maz w pracy a mi sie nie chce gotowac..
    Kurdę dziewczyny, musimy się oszczędzać. Nie po to tyle przeszłyśmy, żeby to zepsuć przez własną nadgorliwość. Ja też dziś nie mogłam wytrzymać widząc jak mój mąż sprząta po łebkach, więc poszłam do sypialni spać.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A Ty chodzisz?

    Mi się panie na recepcji same zapytały czy chce po pierwszym usg serduszkowym :)
    Ja nie wzięłam zwolenienia bo prowadze firmę z mężem wiec mi za bardzo niepotrzebne, chodzę od czasu do czasu ale raczej odpoczywam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 19:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    To.juz 12 tydzien? Ale ten czas leci. :) jak sie czujesz?
    Czuje się bardzo dobrze poza kilkoma zasłabnięciami :)
    Dużo odpoczywam bo jak długo jestem w ruchu to boli kręgosłup, dziwne bo myślałam ze jak już to zacznie bolec
    później, przy większej masie 🙈
    W poniedziałek usg genetyczne wiec lekki stresik jest ale inny lekarz mierzył przeziernosc tydzień temu i była ok wiec mnie to uspokoiło :)

    Berbeć, elfi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    Mi się panie na recepcji same zapytały czy chce po pierwszym usg serduszkowym :)
    Ja nie wzięłam zwolenienia bo prowadze firmę z mężem wiec mi za bardzo niepotrzebne, chodzę od czasu do czasu ale raczej odpoczywam :)
    No ale ja nie mówię od usg tylko od juz w zasadzie.od pierwszej pozytywnej bety

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    No ale ja nie mówię od usg tylko od juz w zasadzie.od pierwszej pozytywnej bety
    Jak napiszesz do dr K i powiesz ze masz stresująca prace to na pewno się zgodzi, z tego co śledziłam wątek Medartu to widziałam ze dziewczyny dostawały.

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak często zdarza się cb? Często prawda? :(

  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny a jak często zdarza się cb? Często prawda? :(
    Berbeć co ty znowu wymyślasz. A jak często się zdarza ze kogoś samochód potrąci? 😉

    Makt lubi tę wiadomość

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dziewczyny a jak często zdarza się cb? Często prawda? :(


    Zalezy kogo spytasz. Jak mnie to ci powiem ze tak, ale u wiekszosci to nie tak czest przypadlosc.

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Kahanka, trzymaj się!!
    Jeśli chodzi o proga to pewnie do klinika to obyczaj.

    Na forach z lekarzami, lekarza mówia, ze niski proge jest jak już(!) to objawem ewentualnych problemów, a nie przyczyna, ale często po prostu nie wychodzi w krwi. I ze nie ma dowodów, ze niski progesteron = poronienie. Np jak w mojej klinice narzekałam na niski prog, to lekarz mi mówił, ze badania krwi przy globulkach nie sa miarodajne i min14 jest ok. I np. ze duphaston nie jest wykrywalny we krwi.

    Niby wiem co o tym myśleć, bo no ja przy ostatnim transferze miałam prog 14, podczas gdy dziewczyny z ovu miały przy tych samych dawkach po 80, ale wole im wierzyć.

    Następnym razem sama sobie zwiększę dawkę (3x3) i lekarz tez mi obiecał proga w zastrzykach, może będzie lepiej...

    Edit, swoją droga w Hiszpanii moja klinika jest jedyna w regionie, która robi weryfikacje proga w 7dpt, jedyna (!). Reszta dopiero w 14 dpt. A przecież przychodza tam kobiety również z problemami i zachodzą w ciąże....dla własnego zdrowia psychicznego wiec wole im wierzyć.

    EDIT 2, sorry pisałam jak potłuczona wiec musiałam poprawić literówki. W tym długim poście chciałam powiedzieć , ze może coś w tym jest zeby się nie martwić niskim progesteronem az tak bardzo ...trzymaj się kahanko jeszcze raz, wszystkie trzymamy mocno kciuki
    No wiem rebe, tak samo jak jeden lekarz powie, że po nieudanej procedurze można robić od razu kolejną, a inny zarządzi 3 mce przerwy.
    W niektórych klinikach badają tylko betę i to w 14dpt.
    A jednak nawet przy naturalnych ciążach czasem suplementuje się progesteron, więc jednak jest to jakaś metoda postępowania. A przy IVF, szczególnie przy świeżych transferach, organizm ma takie jazdy z hormonami, że pewnie nawet nie wie, ile miałby sam wyprodukować tego proga skoro było np. kilkanaście jajeczek - totalnie nienaturalna sytuacja. Uważam, że mimo wszystko pacjentki IVF są „szczególnej troski” i jak się da pomóc w odniesieniu sukcesu, to trzeba robić wszystko. A jak zarodek jest nieprawidłowy genetycznie to i tak natura zrobi co do niej należy, nawet z wystarczającym progiem...

    aganieszkam, Makt lubią tę wiadomość

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • Różyczka_598 Przyjaciółka
    Postów: 64 157

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dziś przyjęłam ovitrell, w poniedziałek o 9 punkcja :)

    bz10, insulinka, Rybitwa, KIM127, Makt, elfi, iriiska, Domika333, CYTRYNKA_2016, aganieszkam, Monika85, Iva_82, Poczekalnia lubią tę wiadomość

    starania od ponad 3,5 roku, hiperinsulinemia, hiperprolaktynemia, za dużo pęcherzyków, mutacja MTHFR, PAI - homo, endometrioza; nasienie i fagmentacja - super
    1 ciąża biochemiczna - naturalna
    3 IUI - :(
    1 IVF - długi - 7 komórek - 5 zarodków
    transfer 11.04 - 8dpt: beta 12,58; 12dpt: beta 145,3; 14dpt: beta 321; 18dpt: beta 1694
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Mao i jak tam? Odpoczywasz? Ja leżę cały dzień.

    Dzisiaj do przyjaciół jechaliśmy, także sobie siedziałam na kanapie cały wieczorek 😁 i naszczescie plamienia ustały, ale były bardzo delikatne...
    a jak kochana u Ciebie??

    Rybitwa lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Dzisiaj do przyjaciół jechaliśmy, także sobie siedziałam na kanapie cały wieczorek 😁 i naszczescie plamienia ustały, ale były bardzo delikatne...
    a jak kochana u Ciebie??
    Zazdroszczę Ci, że już masz wizytę. Który to będzie dzień po transferze?

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ