X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Micha Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 30 października 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny czy w 13 dc endometrium 7 mm to nie za mało czy do dnia transferu 05.11 jeszcze urośnie? To jeszcze 7 dni co mam jeść żeby jeszcze urosło?

    Micha
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 października 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Micha wrote:
    Witam dziewczyny czy w 13 dc endometrium 7 mm to nie za mało czy do dnia transferu 05.11 jeszcze urośnie? To jeszcze 7 dni co mam jeść żeby jeszcze urosło?
    Po wlaczeniu prg endo juz nie rosnie.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dziś 15dc i miałam 8-8.5. W dniu 10dc miała tylko 6mm. Tez mam transfer 5.11. Kiedy zaczynasz progesteron? Masz 3 dniowy czy 5 zarodek?

  • Micha Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 30 października 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIK wrote:
    Ja mam dziś 15dc i miałam 8-8.5. W dniu 10dc miała tylko 6mm. Tez mam transfer 5.11. Kiedy zaczynasz progesteron? Masz 3 dniowy czy 5 zarodek?
    Progesteron od jutra czyli jak napisała Bella już nie urośnie progesteron mam nadzieję że przez te 3 dni przed włączeniem progesteronu coś jeszcze ruszy bp 7 mm to wg mnie mało
    Ja będę miała 5 dniową blastocytę

    Micha
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 30 października 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Moja Droga rozumiem Cię w takim razie jak nikt inny. No wiec brałam DHEA, ale przy badaniu miałam w normie chyba jakieś 150. Słynny dr L chciał aby było 200. Mi (podobnie jak Tobie) tez proponowali długi protokół z max liczba hormonów, ale ze byłam jeszcze w kilku klinikach na konsultacji to wybrałam opcje cykl naturalny. Skoro przy tak dużej stymulacji mam 1,2 zarodki to po co się truć (nie oszukujmy się stymulację nie są bez znaczenia dla organizmu) i może jednak spróbować naturalnie (pomijam jeszcze prozaiczna rzec to znaczy koszty leków). Tak wiec zastanów się co jest najlepsze dla Twojego organizmu. Poza tym na cyklu naturalnym w teorii możesz podchodzić co miesiąc, ponieważ nie obciąża to tak organizmu.

    Zrobiłam badanie DHEAS, bo od ponad 2 lat nie badałam, wyszło mi 403, czyli trochę dużo. Zrobiłam tez FSH ale nie wiem czy potrzebnie bo biorę tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się czy wyjdzie rzetelnie, wynik mam 2,4 czyli raczej nisko. Nie wiem czy złe czy złe te wyniki... A Wy jakie macie poziomy?
    Przy najbliższej wizycie spytam się lekarza, ale to dopiero za 3 tygodnie

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 października 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Micha wrote:
    Progesteron od jutra czyli jak napisała Bella już nie urośnie progesteron mam nadzieję że przez te 3 dni przed włączeniem progesteronu coś jeszcze ruszy bp 7 mm to wg mnie mało
    Ja będę miała 5 dniową blastocytę
    Mialam takie male endo przy ostatnim nieudanym crio. Mialo bodajze 7,5mm i lekarz wyznaczyl date transferu, poszlam 2dni pozniej na usg do innego lekarza i na jego sprzecie bylo naciagane 6mm.
    Moj narzeczony stwierdzil ze musze zaufac lekarzowi z kliniki i ze napewno jest ok.
    Do dzisiaj zaluje ze sie zgodzilam na tranfer przy takim endo...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 października 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Onia, ja się właśnie nad tym zastanawiałam, ale mój lekarz powiedział, że profertil to wyciąganie kasy, bo nie da się za bardzo tych parametrów poprawić, a jeśli już to to samo jest w odżywkach, które biorą kulturyści, tylko o wiele tańsze.

    no właśnie też tak myślę, że to wszystko pic na wodę.
    a jakie konkretnie te odżywki?

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 października 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtiK wrote:
    Zrobiłam badanie DHEAS, bo od ponad 2 lat nie badałam, wyszło mi 403, czyli trochę dużo. Zrobiłam tez FSH ale nie wiem czy potrzebnie bo biorę tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się czy wyjdzie rzetelnie, wynik mam 2,4 czyli raczej nisko. Nie wiem czy złe czy złe te wyniki... A Wy jakie macie poziomy?
    Przy najbliższej wizycie spytam się lekarza, ale to dopiero za 3 tygodnie

    A co to badanie DHEAS mówi? nie słyszłam o takim (....jeszcze...)

    c5c9c0e3f3.png
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 30 października 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtiK wrote:
    Zrobiłam badanie DHEAS, bo od ponad 2 lat nie badałam, wyszło mi 403, czyli trochę dużo. Zrobiłam tez FSH ale nie wiem czy potrzebnie bo biorę tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się czy wyjdzie rzetelnie, wynik mam 2,4 czyli raczej nisko. Nie wiem czy złe czy złe te wyniki... A Wy jakie macie poziomy?
    Przy najbliższej wizycie spytam się lekarza, ale to dopiero za 3 tygodnie
    Ja miałam teraz DHEA własnie około 200, FSH 9,4 mlU/ml. Oczywiście wynik uzależniony jest od fazy cyklu, ale było prawidłowo.

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • Micha Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 30 października 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mialam takie male endo przy ostatnim nieudanym crio. Mialo bodajze 7,5mm i lekarz wyznaczyl date transferu, poszlam 2dni pozniej na usg do innego lekarza i na jego sprzecie bylo naciagane 6mm.
    Moj narzeczony stwierdzil ze musze zaufac lekarzowi z kliniki i ze napewno jest ok.
    Do dzisiaj zaluje ze sie zgodzilam na tranfer przy takim endo...
    Dziękuję za odpowiedź mi zostały 2 blaski nie będę podchodzić od nowa do procedury mam już ponad 40 lat więc boję się o te endometrium ile powinno mieć prawidłowo ?

    Micha
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 października 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Micha wrote:
    Dziękuję za odpowiedź mi zostały 2 blaski nie będę podchodzić od nowa do procedury mam już ponad 40 lat więc boję się o te endometrium ile powinno mieć prawidłowo ?
    Niby minimum to wlasniw 7/7,5, w niektorych klinikach 8.

    Moim zdaniem powyzej 8,5 jest ok, idealnie 10-12.

    Edit: oczywiście udaje sie i z endo 5/6mm, ale ja osobiscie zalowalam, ze bylo takie male.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 17:41

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 30 października 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtiK wrote:
    Zrobiłam badanie DHEAS, bo od ponad 2 lat nie badałam, wyszło mi 403, czyli trochę dużo. Zrobiłam tez FSH ale nie wiem czy potrzebnie bo biorę tabletki antykoncepcyjne i zastanawiam się czy wyjdzie rzetelnie, wynik mam 2,4 czyli raczej nisko. Nie wiem czy złe czy złe te wyniki... A Wy jakie macie poziomy?
    Przy najbliższej wizycie spytam się lekarza, ale to dopiero za 3 tygodnie
    Kajtik a ile Ty masz lat??, ponieważ norma DHEA-S uzależniona jest od wieku. Paradoksalnie im więcej tym lepiej..., ponieważ poziom DHES-S z wiekiem spada a najlepszy się ma w przedziale 25-34 lata. Często starsze osoby się suplementuje, aby właśnie miały wyższy wynik. Stąd u mnie (pomimo, że w normie chciał aby był wyższy) - są wtedy lepsze komórki jajowe. I teraz cytuje "prawie jak u 25-latki".

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 30 października 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    A co to badanie DHEAS mówi? nie słyszłam o takim (....jeszcze...)
    W przypadku kobiet z obniżoną rezerwą jajnikowa i słabo negujących na stymulacje przyjmowanie DHEA może trovhr pomoc.
    DHEA stosuje się go z nadzieją na poprawę niskiej rezerwy jajnikowej w przypadkach podwyższonego FSH, obniżonego AMH, słabej odpowiedzi na poprzednie stymulacje, małej ilości pęcherzyków antralnych w jajnikach, zaawansowanego wieku pacjentki.
    Niestety nie ma z tym doświadczenia...

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 30 października 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    Kajtik a ile Ty masz lat??, ponieważ norma DHEA-S uzależniona jest od wieku. Paradoksalnie im więcej tym lepiej..., ponieważ poziom DHES-S z wiekiem spada a najlepszy się ma w przedziale 25-34 lata. Często starsze osoby się suplementuje, aby właśnie miały wyższy wynik. Stąd u mnie (pomimo, że w normie chciał aby był wyższy) - są wtedy lepsze komórki jajowe. I teraz cytuje "prawie jak u 25-latki".

    Mam 39 lat :-(

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 30 października 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KejtiK wrote:
    Mam 39 lat :-(
    To jak na swój wiek masz SUUUPER. Ja bym tego nie ruszała. Ja rocznikowo niestety to już 40 :-( ale co zrobić. Najlepsze, że jak zaczynałam całą przygodę to wszystko było fantastyczne... wyniki, endometrium, wielkość komórek itd. Nawet słyszałam hasła od lekarzy, że jakby mieli pokazywać studentom "idealne" np. endometrium to właśnie tak by wyglądało.... a ja głupia cieszyłam się, że wszystko jest super. Tyle, że im dłużej czasu upływało, a ja miałam coraz mniej nadziei (i pieniędzy) to radość zmieniała się w zwątpienie i ciągłe pytania dlaczego się nie udaje. I jak właśnie weszłam rocznikowo w 40-stkę to się okazało, że nic nie jest ważne i to wszystkie "fantastyczne" parametry nie mają znaczenia bo WIEK jest PROBLEMEM. Nawet nikt nie przeglądał badań/ opinii/ wielkości itd. Piszę Ci o tym, ponieważ zderzenie z magiczną 40-stką jest/było jak dla mnie MASAKRYCZNE !!!

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 30 października 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aś2018 wrote:
    To jak na swój wiek masz SUUUPER. Ja bym tego nie ruszała. Ja rocznikowo niestety to już 40 :-( ale co zrobić. Najlepsze, że jak zaczynałam całą przygodę to wszystko było fantastyczne... wyniki, endometrium, wielkość komórek itd. Nawet słyszałam hasła od lekarzy, że jakby mieli pokazywać studentom "idealne" np. endometrium to właśnie tak by wyglądało.... a ja głupia cieszyłam się, że wszystko jest super. Tyle, że im dłużej czasu upływało, a ja miałam coraz mniej nadziei (i pieniędzy) to radość zmieniała się w zwątpienie i ciągłe pytania dlaczego się nie udaje. I jak właśnie weszłam rocznikowo w 40-stkę to się okazało, że nic nie jest ważne i to wszystkie "fantastyczne" parametry nie mają znaczenia bo WIEK jest PROBLEMEM. Nawet nikt nie przeglądał badań/ opinii/ wielkości itd. Piszę Ci o tym, ponieważ zderzenie z magiczną 40-stką jest/było jak dla mnie MASAKRYCZNE !!!

    Mam dokładnie tak samo, już teraz jak mówię lekarzom ile mam lat, to od razu twierdza, ze to już ten WIEK i dlatego się nie udaje. Już słyszałam, że to przez to, że mam kiepskie komórki jajowe... stąd to moje podejście do DHEA, ale rzeczywiście poziom mam wysoki, wiec nie będę brać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 18:18

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Micha Ekspertka
    Postów: 174 88

    Wysłany: 30 października 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Niby minimum to wlasniw 7/7,5, w niektorych klinikach 8.

    Moim zdaniem powyzej 8,5 jest ok, idealnie 10-12.

    Edit: oczywiście udaje sie i z endo 5/6mm, ale ja osobiscie zalowalam, ze bylo takie male.
    Dzięki za odpowiedź Ja tak zastanawiam się czy na wielkość endometrium n miał fakt że we wcześniejszym cyklu miałam histeroskopia i trochę wyczyścilo mi macie może dla tego slabo uroslo teraz endometrium zawsze miałam ok 10 mm

    Micha
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 30 października 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Niby minimum to wlasniw 7/7,5, w niektorych klinikach 8.

    Moim zdaniem powyzej 8,5 jest ok, idealnie 10-12.

    Edit: oczywiście udaje sie i z endo 5/6mm, ale ja osobiscie zalowalam, ze bylo takie male.

    A jeśli jej wyższe od idealnych, to co to oznacza? Miałam 16,5 mm ...

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to mój pierwszy cykl po nie udanym ivf tzn już końcówka bojest dzis mamco 28 dc i troche sie martwie bo w czwartek bylam w nowej klinice na konsultacji czy mogą jesZcze nam jakos pomóc i dr mi powiedziala podczas usg że mam torbiel krwotoczna juz ponad 4 cm. Że powinna sie wchłonąć a jak nie to da mi leki ale ona jest już ogromna. Boję się że pęknie... :/ powinna mi już coś chyba dac nie? Pierwszy raz mam coś takiego i nie wiem czy to poważne czy nie. Zapomnialam spytać coś wiecej bo bylam mega pRzejeta naszą rozmową odn naszej niepłodności i musze powiedzieć że chyba nie dane nam będzie mieć kolejne dziecko. Ale Nie chce tu się zalic bo juz to opłakałam.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 30 października 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek@ wrote:
    Dziękuję kochane za wiarę <3
    miałam wczoraj taki kryzys psychiczny, po nocach spać nie mogę więc pomyślałam że nie będę się katowac i jak ma wyjsc to wyjdzie.
    Przepraszam że to napisze ale wolałabym zobaczyć zero i przełknąć porażkę niż słabe bety skazane na niepowodzenie. Nie krzyczcie na mnie, ale przechodziłam to wiele razy... niestety. Nie daj bóg ciaza pozamaciczna poraz 3. Do środy pozostaje mi czekanie :(
    Wiem co czujesz. Ja dwa razy mialam.jakies tam.bety. nadZieja i dupa. A zero to zero. Ale wierze że u cb to jest to :)

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
‹‹ 1169 1170 1171 1172 1173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ