X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Porażka:( jak można tak zdzierac kasę..
    W klinikach których się leczyłam, za darmo dzwoniłam lub wysyłam sms z wynikami (nie licząc pierwszej,gdzie musiałam przyjeżdżać o faktycznie robić wszystko na miejscu :P ).
    A gdyby tego nie wykupić, nie zinterpretuja wyniku bety w 10-14dpt?
    Przecież kliniki zastrzegaja sobie,że obowiązkiem jest wysłać wynik,bo potrzebują do dokumentacji i statystyk :)
    Nie zinterpretują jak nie wykupisz, trzeba by było płacić za każdym razem 180 zł za wizytę u lekarza. Tam nie ma nawet bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Jak coś się dzieje, to musisz dzwonić na infolinie (bo do placówki tez nie ma bezpośredniego telefonu) albo pisać maile, na które odpowiadają z niezłym opóźnieniem. Ja przy ostatnim transferze nie wykupiłam tej bzdurnej weryfikacji, nie podałam wyniku do kliniki i wszyscy maja to gdzieś. W ogóle tam crio z AH, embrioglue i ta pożal się Boże weryfikacja wychodziło coś około 3500 zł...

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    Nie zinterpretują jak nie wykupisz, trzeba by było płacić za każdym razem 180 zł za wizytę u lekarza. Tam nie ma nawet bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Jak coś się dzieje, to musisz dzwonić na infolinie (bo do placówki tez nie ma bezpośredniego telefonu) albo pisać maile, na które odpowiadają z niezłym opóźnieniem. Ja przy ostatnim transferze nie wykupiłam tej bzdurnej weryfikacji, nie podałam wyniku do kliniki i wszyscy maja to gdzieś. W ogóle tam crio z AH, embrioglue i ta pożal się Boże weryfikacja wychodziło coś około 3500 zł...
    No to słabo..:(
    A gdyby się działo coś po punkcji,to człowiek zostaje sam z problemem?
    Ja strasznie wymiotowałam bo drugiej punkcji.. napisałam do lekarza sms.
    Od razu zadzwonił..
    Wezwał mnie do kliniki. Dali mi kroplowki, ściągneli z domu lekarza, dokładnie przebadli.. i nie wzięli za to nawet złotówki, choć pytalismy ile się należy.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie do tych, które robiły badania immunologiczne - nie byłam jeszcze u dr Paśnika - bo na razie nie zapisują . Jestem na jakieś liście rezerwowej na styczęń. Chciałabym porobic badania wczesniej . Spisałam sobie co większość miała. Jestem po 4 transferach, jeden udany ale na krótko (miesiąć) Chce zrobić takie: Komórki NK, subpopulacje limfocytów i cytokin, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia, do tego białko S i ANA, Profil limfocytarny podstawowy (T, B, NK, T pom., T supr.), Test CBA (Th1/Th2), Test IMK, P/c plemnikowe (ASA)P/c jądrowe (ANA). Czy to jest ok? Czy za dużo, za mało? Będę wdzięczna za podpowiedzi.

    Marmis
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych, które robiły badania immunologiczne - nie byłam jeszcze u dr Paśnika - bo na razie nie zapisują . Jestem na jakieś liście rezerwowej na styczęń. Chciałabym porobic badania wczesniej . Spisałam sobie co większość miała. Jestem po 4 transferach, jeden udany ale na krótko (miesiąć) Chce zrobić takie: Komórki NK, subpopulacje limfocytów i cytokin, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia, do tego białko S i ANA, Profil limfocytarny podstawowy (T, B, NK, T pom., T supr.), Test CBA (Th1/Th2), Test IMK, P/c plemnikowe (ASA)P/c jądrowe (ANA). Czy to jest ok? Czy za dużo, za mało? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Zrób od razu jeszcze genotyp KIR i PAI-1

    Marmis lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych, które robiły badania immunologiczne - nie byłam jeszcze u dr Paśnika - bo na razie nie zapisują . Jestem na jakieś liście rezerwowej na styczęń. Chciałabym porobic badania wczesniej . Spisałam sobie co większość miała. Jestem po 4 transferach, jeden udany ale na krótko (miesiąć) Chce zrobić takie: Komórki NK, subpopulacje limfocytów i cytokin, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia, do tego białko S i ANA, Profil limfocytarny podstawowy (T, B, NK, T pom., T supr.), Test CBA (Th1/Th2), Test IMK, P/c plemnikowe (ASA)P/c jądrowe (ANA). Czy to jest ok? Czy za dużo, za mało? Będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Jak zrobisz supopulacje limficytow panel rozszerzony to on obejmuje już również komórki NK (przynajmniej w synevo tak jest) i subpopulacje limfocytow powinno się robić pomiędzy 18 a 22 dc

    Marmis lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 25 listopada 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    Jak zrobisz supopulacje limficytow panel rozszerzony to on obejmuje już również komórki NK (przynajmniej w synevo tak jest) i subpopulacje limfocytow powinno się robić pomiędzy 18 a 22 dc
    Dzięki :)

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 25 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    Jak zrobisz supopulacje limficytow panel rozszerzony to on obejmuje już również komórki NK (przynajmniej w synevo tak jest) i subpopulacje limfocytow powinno się robić pomiędzy 18 a 22 dc
    Dzięki:)

    Marmis
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    No to słabo..:(
    A gdyby się działo coś po punkcji,to człowiek zostaje sam z problemem?
    Ja strasznie wymiotowałam bo drugiej punkcji.. napisałam do lekarza sms.
    Od razu zadzwonił..
    Wezwał mnie do kliniki. Dali mi kroplowki, ściągneli z domu lekarza, dokładnie przebadli.. i nie wzięli za to nawet złotówki, choć pytalismy ile się należy.


    Niezapominajka a co to za klinika? Niestety w invicta zostałabys sama sobie.. Ja tak zostałam po hiperstymulacji i po poronieniu które miało być takie lajtowe no może jak większy okres..

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Niezapominajka a co to za klinika? Niestety w invicta zostałabys sama sobie.. Ja tak zostałam po hiperstymulacji i po poronieniu które miało być takie lajtowe no może jak większy okres..
    Tak było w Bocianie w Białymstoku.
    Mając wynik bety dzwoni się do lekarza i on mówi co dalej robić. Kontakt ogólnie ok i bezpłatny. Jak mialam problem z encortolonem, wystarczyło wysłać sms i lekarz oddzwonil. Dodam,że było to w niedzielę. Ogólnie polecam:)
    Nie płaci się też za wizyty podczas stymulacji, tylko za badania krwi.
    Problem tylko,że do Białegostoku z wielu miejsc w Polsce daleko.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pomóżcie, bo nie wiem o co chodzi a dr nie odpisuje.
    Jestem teraz na gonapeptypu i dzisiaj powinnam dołaczyć menopur.
    Środa to był ostatni dzień miesiączki, a w piątek zauważyłam plamienie , a od wczoraj krwawie. Teraz nie wiem co się skopało i czy faktycznie powinnam ten menopur brać....

    c5c9c0e3f3.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 25 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Cześć dziewczyny, pomóżcie, bo nie wiem o co chodzi a dr nie odpisuje.
    Jestem teraz na gonapeptypu i dzisiaj powinnam dołaczyć menopur.
    Środa to był ostatni dzień miesiączki, a w piątek zauważyłam plamienie , a od wczoraj krwawie. Teraz nie wiem co się skopało i czy faktycznie powinnam ten menopur brać....
    Ja dostałam lekkiego plamienia w 2-4 dniu stymulacji i lekarz mówił że zdarza się i mam się nie martwić

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 listopada 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Ja dostałam lekkiego plamienia w 2-4 dniu stymulacji i lekarz mówił że zdarza się i mam się nie martwić

    dzięki za odp. u mnie dzisiaj jakiś 16 dzień stymulacji...

    c5c9c0e3f3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 listopada 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Cześć dziewczyny, pomóżcie, bo nie wiem o co chodzi a dr nie odpisuje.
    Jestem teraz na gonapeptypu i dzisiaj powinnam dołaczyć menopur.
    Środa to był ostatni dzień miesiączki, a w piątek zauważyłam plamienie , a od wczoraj krwawie. Teraz nie wiem co się skopało i czy faktycznie powinnam ten menopur brać....

    Ja plamiłam na gonapeptylu aż do 6 dnia stymulacji menopurem i gonalem. Moja Dr mówiła, że to się zdarza. Wszystko wynika z niskiego poziomu hormonów na początku stymulacji. Jak będzie rósł estrdiol to plamienie powinno ustąpić.

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 listopada 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Ja plamiłam na gonapeptylu aż do 6 dnia stymulacji menopurem i gonalem. Moja Dr mówiła, że to się zdarza. Wszystko wynika z niskiego poziomu hormonów na początku stymulacji. Jak będzie rósł estrdiol to plamienie powinno ustąpić.

    Dzięki , już się wystraszyłam, że coś nie tak.
    Jak się czujesz ? :)

    c5c9c0e3f3.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 listopada 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki , już się wystraszyłam, że coś nie tak.
    Jak się czujesz ? :)
    Wiedziałam na forum już kilka przypadków,że dziewczyny plamia na początku:)
    Spokojnie, będzie dobrze:)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 25 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asienka30 wrote:
    Jak zrobisz supopulacje limficytow panel rozszerzony to on obejmuje już również komórki NK (przynajmniej w synevo tak jest) i subpopulacje limfocytow powinno się robić pomiędzy 18 a 22 dc
    A ta subpopulacja limfocytów to jest to samo co test CBA? Bo sie gubię:(

    Marmis
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Wiedziałam na forum już kilka przypadków,że dziewczyny plamia na początku:)
    Spokojnie, będzie dobrze:)

    ufff, dzięki :)

    c5c9c0e3f3.png
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1808 2190

    Wysłany: 25 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    A ta subpopulacja limfocytów to jest to samo co test CBA? Bo sie gubię:(
    Test CBA to to samo co cytokiny, a subpopulacje możesz znaleźć pod nazwą test IMK.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    Test CBA to to samo co cytokiny, a subpopulacje możesz znaleźć pod nazwą test IMK.
    Dokładnie :) subpopulacja limfocytow to inaczej test IMK lub immunofenotyp

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki , już się wystraszyłam, że coś nie tak.
    Jak się czujesz ? :)

    Czuję się dobrze, Córeczka rośnie podobnie jak mój brzuszek.
    Poczytuję Was od czasu do czasu i czekam, aż wszystkie się spotkamy na fioletowej stronie :-) Trzymam mocno kciuki :-)

    Niezapominajka5, Paulcia28, MonikA_89!, tolerancyjna lubią tę wiadomość

‹‹ 1218 1219 1220 1221 1222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ