X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny wybaczycie, że dopiero teraz piszę, ale trochę zamieszania miałam. Rano poszłam na betę i estradiol. Estradiol wyszedł 95, a beta 0,1. Pomyślałam, że znów się nie udało, bo 28dc to już będą powinna być znacznie wyższa. Później miałam wizytę u naprotechnolog. Zrobiła mi USG i mówi, że w macicy jest pęcherzyk 1mm. Nadal nie dowierzałam i pytań się jak to możliwe, skoro beta prawie zerowa. Ona na to, że owulacja mogła być później niż sądziłyśmy, przez co też będzie późne zagnieżdżenie i że jak jest <0,1 to ciąży nie było, ale jak jest 0,1 to znaczy, że wystąpiła styczność zarodka z macicą. No i ten estradiol dość wysoki, co też dobrze wróży. Tempka dzisiaj 36,9, więc ładnie w górze. W niedzielę mam powtórzyć betę, proga i estradiol i wysłać jej smsem wyniki. Sama nie wiem czy jest nadzieja, że coś ruszy. Naczytałam się w necie, że może być puste jajo, albo już poronienie... No i jakim cudem ten pęcherzyk był widoczny, skoro zwykle do gina na pierwsze USG się każą umawiać w 6tc, bo wcześniej nic nie widać. Nie wiem co myśleć...

    Trzymam mocno kciuki żeby to dr miała nosa :)

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam po przerwie i po świętach jednocześnie.
    Ja jestem po drugiej punkcji, uzyskałam 1 zarodek 3 dniowy i blastocytę 3AA. Czyli bez szału jak na 8 pobranych komórek.
    w pierwszej połowie stycznia będzie transfer.
    Trzymam mega mocno kciuki za nas wszystkie kochane dziewczyny. Ja mam coraz mniej sił, no ale jakoś trzeba się pozbierać.

    Paulcia28, Kadetka, Ciasteczko777, Bajka_88 lubią tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Witam po przerwie i po świętach jednocześnie.
    Ja jestem po drugiej punkcji, uzyskałam 1 zarodek 3 dniowy i blastocytę 3AA. Czyli bez szału jak na 8 pobranych komórek.
    w pierwszej połowie stycznia będzie transfer.
    Trzymam mega mocno kciuki za nas wszystkie kochane dziewczyny. Ja mam coraz mniej sił, no ale jakoś trzeba się pozbierać.
    Będziecie transferować oba zarodki? Pamiętaj, było już wiele przypadków, że niby "słabsze" zarodki utarły nosa embriologom i pięknie się zagnieździły! Będę trzymać kciuki za udany transfer :*

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny wybaczycie, że dopiero teraz piszę, ale trochę zamieszania miałam. Rano poszłam na betę i estradiol. Estradiol wyszedł 95, a beta 0,1. Pomyślałam, że znów się nie udało, bo 28dc to już będą powinna być znacznie wyższa. Później miałam wizytę u naprotechnolog. Zrobiła mi USG i mówi, że w macicy jest pęcherzyk 1mm. Nadal nie dowierzałam i pytań się jak to możliwe, skoro beta prawie zerowa. Ona na to, że owulacja mogła być później niż sądziłyśmy, przez co też będzie późne zagnieżdżenie i że jak jest <0,1 to ciąży nie było, ale jak jest 0,1 to znaczy, że wystąpiła styczność zarodka z macicą. No i ten estradiol dość wysoki, co też dobrze wróży. Tempka dzisiaj 36,9, więc ładnie w górze. W niedzielę mam powtórzyć betę, proga i estradiol i wysłać jej smsem wyniki. Sama nie wiem czy jest nadzieja, że coś ruszy. Naczytałam się w necie, że może być puste jajo, albo już poronienie... No i jakim cudem ten pęcherzyk był widoczny, skoro zwykle do gina na pierwsze USG się każą umawiać w 6tc, bo wcześniej nic nie widać. Nie wiem co myśleć...

    Monika, co za historia! Nie mam pojęcia jak to możliwe ze widać coś na USG, mam nadzieje ze pani dr wie co mówi i ze w niedziele będziesz miała radosna nowinę :)

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Witam po przerwie i po świętach jednocześnie.
    Ja jestem po drugiej punkcji, uzyskałam 1 zarodek 3 dniowy i blastocytę 3AA. Czyli bez szału jak na 8 pobranych komórek.
    w pierwszej połowie stycznia będzie transfer.
    Trzymam mega mocno kciuki za nas wszystkie kochane dziewczyny. Ja mam coraz mniej sił, no ale jakoś trzeba się pozbierać.

    Onia, potrzebujesz tylko jednego właściwego zarodka, a masz dwa, wierze ze to jeden z nich :) super, ze już w styczniu transfer!

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Witam po przerwie i po świętach jednocześnie.
    Ja jestem po drugiej punkcji, uzyskałam 1 zarodek 3 dniowy i blastocytę 3AA. Czyli bez szału jak na 8 pobranych komórek.
    w pierwszej połowie stycznia będzie transfer.
    Trzymam mega mocno kciuki za nas wszystkie kochane dziewczyny. Ja mam coraz mniej sił, no ale jakoś trzeba się pozbierać.


    Onia musisz mieć siły w końcu czekają na Ciebie dwa Maluchy! Przed nami emocjonujący początek roku! Trzymam za Was kciuki :*

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Będziecie transferować oba zarodki? Pamiętaj, było już wiele przypadków, że niby "słabsze" zarodki utarły nosa embriologom i pięknie się zagnieździły! Będę trzymać kciuki za udany transfer :*

    no właśnie nie wiem jak to jest bo jeden jest 3 dniowy a drugi 5 dniowy, to czy można je podać razem (???) przed transferem będę miała podany Accofil- podaje się go kilka dni przed w zależności od "wieku" zarodka, więc na chłopski rozum nie da rady wziąc dwóch (hmmm...)
    Ostatnio miałam 2x 3 dniowy i wzięłam oba...
    Tak gdzieś z tyłu głowy mam żeby wziąć 1, ale będę jeszcze z dr rozmawiać

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Onia, potrzebujesz tylko jednego właściwego zarodka, a masz dwa, wierze ze to jeden z nich :) super, ze już w styczniu transfer!

    Tak, już w styczniu, bardzo się cieszę , no ale też boje - ostatnio miałam 2 i nic z tego nie wyszło :(

    c5c9c0e3f3.png
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, no faktycznie niezła historia... Oby z bardzo pozytywnym zakończeniem ;)

    Onia, tak jak dziewczyny piszą - wystarczy jeden siłacz!! Było tu już sporo przypadków, że dziewczyny, które uzyskały jeden jedyny zarodek są w zdrowej ciąży, czego Ci życzę całym serduchem :) a Ty masz dwa, któryś na pewno z Tobą zostanie!

    Oj dziewczyny ale Wam zazdroszczę, że u Was coś się dzieje i działacie ;) oczywiście tak pozytywnie, bo wszystkim Wam kibicuję :)

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    no właśnie nie wiem jak to jest bo jeden jest 3 dniowy a drugi 5 dniowy, to czy można je podać razem (???) przed transferem będę miała podany Accofil- podaje się go kilka dni przed w zależności od "wieku" zarodka, więc na chłopski rozum nie da rady wziąc dwóch (hmmm...)
    Ostatnio miałam 2x 3 dniowy i wzięłam oba...
    Tak gdzieś z tyłu głowy mam żeby wziąć 1, ale będę jeszcze z dr rozmawiać
    Ktoś kiedyś pisał, że przy dużej różnicy "wieku" i stadium rozwoju lepiej brać pojedynczo, ale różnie lekarze zalecają. Trzeba się zdać na ich wiedzę :)

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Onia musisz mieć siły w końcu czekają na Ciebie dwa Maluchy! Przed nami emocjonujący początek roku! Trzymam za Was kciuki :*

    Staram się jak mogę :) Tylko nadzieja mnie jakoś trzyma.

    c5c9c0e3f3.png
  • kmala Autorytet
    Postów: 379 128

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dziewczyny wybaczycie, że dopiero teraz piszę, ale trochę zamieszania miałam. Rano poszłam na betę i estradiol. Estradiol wyszedł 95, a beta 0,1. Pomyślałam, że znów się nie udało, bo 28dc to już będą powinna być znacznie wyższa. Później miałam wizytę u naprotechnolog. Zrobiła mi USG i mówi, że w macicy jest pęcherzyk 1mm. Nadal nie dowierzałam i pytań się jak to możliwe, skoro beta prawie zerowa. Ona na to, że owulacja mogła być później niż sądziłyśmy, przez co też będzie późne zagnieżdżenie i że jak jest <0,1 to ciąży nie było, ale jak jest 0,1 to znaczy, że wystąpiła styczność zarodka z macicą. No i ten estradiol dość wysoki, co też dobrze wróży. Tempka dzisiaj 36,9, więc ładnie w górze. W niedzielę mam powtórzyć betę, proga i estradiol i wysłać jej smsem wyniki. Sama nie wiem czy jest nadzieja, że coś ruszy. Naczytałam się w necie, że może być puste jajo, albo już poronienie... No i jakim cudem ten pęcherzyk był widoczny, skoro zwykle do gina na pierwsze USG się każą umawiać w 6tc, bo wcześniej nic nie widać. Nie wiem co myśleć...


    Wybacz, ale nie ma co się nakręcać, w ciąży nie jesteś, radziłabym zmienić lekarza... ani beta ani estradiol nie wskazują na ciąże, ten rzekomy pęcherzyk też o niczym nie świadczy, nie ma co się łudzić :(

    kir AA, oboje HLA C1 C2

    👨‍👩‍👧‍👧❤❤
  • Chmielinka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Trzymam kciuki żeby już żadnych akcji nie było ✊✊✊❤

    Dziękuję Kochana!!! Wszystko się wyjaśni 3.01.2019 na kolejnej wizycie

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Witam po przerwie i po świętach jednocześnie.
    Ja jestem po drugiej punkcji, uzyskałam 1 zarodek 3 dniowy i blastocytę 3AA. Czyli bez szału jak na 8 pobranych komórek.
    w pierwszej połowie stycznia będzie transfer.
    Trzymam mega mocno kciuki za nas wszystkie kochane dziewczyny. Ja mam coraz mniej sił, no ale jakoś trzeba się pozbierać.
    Kochana co ja bym dała żeby uzyskać taki wynik jak Ty!!! Trzymam kciuki

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Herbatka37 Ekspertka
    Postów: 221 215

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z grudnia przenosimy sie tutaj?

    37 lat, Starania od 2012 roku.
    W 2015 - 6IUI
    HSG -ok, Amh -2,75
    W 2016- laparaskopia- droznosc , wyciete ogniska endometriozy, zrosty.
    Wszystkie badania wyszly ok, mąż-dobre wyniki, podejrzenie o niepłodność idiopatyczną
    Listopad 2018 - decyzja o IVF
    Grudzień 2018- pierwsze wizyty w klinice Invimed w Warszawie
    Styczeń 2019- planowana stymulacja
    Luty 2019- planowane pierwsze In Vitro, Długi protokół , hiperstymulacja , 8 komorek, tylko 1 zarodek, przetrwał do 5 doby.
    Kwiecien -17.04 transfer
    9dpt 296, 13dpt 1984 😊
    Wierze w ten rok dla nas wszystkich.
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Cześć dziewczyny, witajcie po Świętach, mam nadzieję, że Was nie dobiła świąteczna atmosfera. U nas było rodzinnie i spokojnie.

    Dołączam do styczniowej mocnej ekipy! :) 10 stycznia mamy wizytę i mniej więcej wtedy zaczynamy procedurę. Oczywiście o ile nie będzie przeszkód, cykl się nie rozjedzie, nie będzie torbieli itp. Wiecie jak to jest, nic nie zależy od nas. W międzyczasie naiwnie się łudzę, że może jakimś cudem udało się naturalnie w tym cyklu. Też tak macie?

    Witajcie po świętach!
    Koszmarek za mną, można wrócić do normalności. ;)
    Mam tak w każdym cyklu. Jestem tym bardzo zdziwiona, bo zazwyczaj myślę dość racjonalnie. Trochę w tym winy lekarzy, bo co czas jakiś powtarzają, że jeśli przyczyna nie jest ustalona, to każdy cykl to szansa, wystarczy jedna dobra komórka i sprzyjające okoliczności. Dlatego pewnie w każdym miesiącu liczę na to, że to TEN cykl, TE warunki. A jeszcze jak się człowiek nasłucha, że tyle zależy od psychiki, to ma później wyrzuty sumienia, że nie wierzy już za bardzo, że to się uda.

    Ja szykuję się do miliona (i za "miliony") badań immunologicznych. Zobaczymy, co tam wyjdzie i wtedy kolejna procedura.
    Chętnie dołączę do nowego wątku. :)

    Trzymam kciuki za każdą z Was/nas. :)

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Z grudnia przenosimy sie tutaj?
    Nie,będzie nowy wątek ,,in vitro start styczen 2019,, tylko rok zmienimy

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo weteran ma zaćmienie umysłu:/ od którego dnia cyklu wlaczalyscie luteine przed crio na sztucznym cyklu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatka37 wrote:
    Z grudnia przenosimy sie tutaj?
    Nie, to nie tu. Ale te dziewczyny też są fajne

    Paulcia28, MonikA_89! lubią tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Dziewczyny bo weteran ma zaćmienie umysłu:/ od którego dnia cyklu wlaczalyscie luteine przed crio na sztucznym cyklu?
    Ja biorąc 3 dniowe kropki włączyłam utrogest 3 dni przed transferem,to zależy ilo dniowe są zarodki Kate

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
‹‹ 1248 1249 1250 1251 1252 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ