X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka u nas nie jest lepiej. Też wpadam w histerie, ostatnio naprawdę trudno było mężowi mnie uspokoić, potrafiłam rozplakac sie w pracy, ryczec cała noc, i rano nic nie widzieć bo takie galy spuchniete..moim największym problemem jest to że nie potrafię przestać myśleć o tym..i w sobotę dostaliśmy kolejny cios, 3 IUI nie odbyła się bo nie było plemników, mąż po chorobie z gorączka 40st, może dlatego. Teraz będzie brać znowu profertil, bo tylko po tym poprawiły się znacząco wyniki, i po mcu zrobimy wyniki. Ale nastawiamy się już na in vitro.

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za ciepłe przyjęcie :)
    Widzę, że odczucia mamy podobne. Złość, smutek, żal, zazdrość :( ja z pomocy psychologa lub grupy wsparcia narazie nie chcę skorzystać chociaż tego nie wykluczam.
    Olciabos, jeżeli mogę zapytać to czy przy takich wynikach męża nie powinniście od razu podchodzić do ivf?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 13:07

  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wyniki zaczęły się od 5 mln w ml, ostatnie badanie wykazało 13 mln, u nas ruch jest ok, morfologia 4 %, chcieliśmy najpierw iui spróbować,no ale teraz po tej porażce raczej ivf. Ale musimy poprawić nasienie żeby było z czego wybrać do ivf..

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Cześć kimka :) każda z nas dostała już po tyłku od naszej niepłodności. Ja nie raz wyłam w poduszkę dlaczego ja? Mąż zdrów i nadal się boję że w końcu ode mnie odejdzie do kobiety która nie będzie "wybrakowana" :(

    U mnie punkcja w środę :) ale tak obrodzilam, że nie wiadomo co dalej, czy coś z tego w ogóle będzie dojrzałe, czy się zaplodni i raczej bez transferu bo duże ryzyko hiperki. Tak się boję, że zostaniemy z niczym...
    Mała a jaki masz estradiol? I ile w ogole widzi oekarz pęcherzykow?

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dr nie bada estradiolu, sugeruje się tylko usg. Siedzi jeden na drugim, nie sposób ich zliczyć.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha;) ja zawsze rano lece na krew, a pozniej usg. Dzisiaj mi estradiol wyszedł 1500, a co na usg to sie zaraz okaże. Nie ma tragedii, ale i szału nie ma ;)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ty który dzień stymulacji? I kiedy ewentualną punkcja?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki? Wasze rodziny, przyjaciele wiedzą o in vitro? Ja się zastanawiałam czy komuś powiedzieć ale ostatecznie postanowiłam milczeć przynajmniej narazie. Tesciowie są stracznie wierzący, moi rodzice sami mają problemy zdrowotne, a znajomi by tego nie zrozumieli. Ostatnio koleżanka (w ciąży zresztą) opowiada każdemu, że jej kuzynka będzie podchodzić do ivf jako newsa towarzystkiego i plotkę nr 1. Inna kiedyś (matka dwójki dzieci), dawno temu wspomniała że ma w rodzinie dziecko z ivf i nie potrafi z nim rozmawiać :/. Eh, ciężko jest samemu przez to przechodzić ale obawiam się że jakbym zaczęła o tym mówić to byłoby jeszcze gorzej.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mówię. I powiem jedynie rodzicom Jeśli się uda.jeśli nie nie powiem nikomu,że próbowałam.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Witaj Angie !! :) PIEKNY wynik !!!
    czy mozesz powiedziec jakie masz AMH ? i co zrobiłas ze zapłodnili wam az tyle komorek ?

    Hej domiszka co u ciebie?kiedy zaczynasz ivf? Chyba cie pamiętam z innego wątku albo coś mi się pomieszalo:-)

    Moje Amh to 11 bo mam pcos nie wiem jak to zrobiłam ale było 24 pobranych dojrzalych komórek.bolalo jak cholerA bo u mnie robią na żywca więc byłam wszystkiego świadoma. Mąż ma pojedyncze plemniki i zaplodnilo się 18 sztuk z czego 16 doszło do 5 doby ale tylko 8 tak do końca i je zamrozili z pozostałymi 8 -ma czekali może podziela się do końca ale zwolniły tempo i nie dały rady.
    Brałam gonal -f od 3dc 150dawka i od 6dc gonal i orgalutran( igła od tego orgalutranu była gruba i tępa -kurde bolalo) po monitoringu zmniejszyli gonal do 75 żeby mniejsze nadrobily .
    Byłam na diecie wysokobiałkowej i codziennie piłam świeży sok z jednego wycisnietego grejpfruta bo podobno jest dobry na jakość jajeczek.

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha dodam że zapłodnili wszystkie i dali im szansę że względu na pojedyncze plemniki męża.sami byli w szoku że zdołały zaplodnic wszystkie. Jak to mój mail powiedział " moje Spartany dadzą radę " a ja w kącie modlilam się ❤

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M jejku co za słownik sorki

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    A tak z innej beczki? Wasze rodziny, przyjaciele wiedzą o in vitro? Ja się zastanawiałam czy komuś powiedzieć ale ostatecznie postanowiłam milczeć przynajmniej narazie. Tesciowie są stracznie wierzący, moi rodzice sami mają problemy zdrowotne, a znajomi by tego nie zrozumieli. Ostatnio koleżanka (w ciąży zresztą) opowiada każdemu, że jej kuzynka będzie podchodzić do ivf jako newsa towarzystkiego i plotkę nr 1. Inna kiedyś (matka dwójki dzieci), dawno temu wspomniała że ma w rodzinie dziecko z ivf i nie potrafi z nim rozmawiać :/. Eh, ciężko jest samemu przez to przechodzić ale obawiam się że jakbym zaczęła o tym mówić to byłoby jeszcze gorzej.

    A po co mówić? Jakbyś zaszła naturalnie to mowilabyś jak zaszlas w ciążę? Przecież nikt o to nie pyta a jak zapyta to niech pilnuje swojego materaca.o i tyle w temacie.

    pola80, islanegra lubią tę wiadomość

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz tu chodzi raczej o to żeby móc z kimś bliskim o tym porozmawiać. Ale tak jak pisałam, nie będę na chwilę obecną nikomu o tym mówić bo rodziców nie chce dodatkowo martwić a znajomym nie będę dostarczać powodu do plotek. Tak tylko czasami smutno mi jest. Mąż nie przejawia chęci do rozmow o tym a ja zawsze byłam taka ze musiałam się wygadać a teraz jak nie mam komu to to nowa sytuacja jest i tak trochę smutno i samotnie się z tym czuję.

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka wrote:
    A tak z innej beczki? Wasze rodziny, przyjaciele wiedzą o in vitro? Ja się zastanawiałam czy komuś powiedzieć ale ostatecznie postanowiłam milczeć przynajmniej narazie. Tesciowie są stracznie wierzący, moi rodzice sami mają problemy zdrowotne, a znajomi by tego nie zrozumieli. Ostatnio koleżanka (w ciąży zresztą) opowiada każdemu, że jej kuzynka będzie podchodzić do ivf jako newsa towarzystkiego i plotkę nr 1. Inna kiedyś (matka dwójki dzieci), dawno temu wspomniała że ma w rodzinie dziecko z ivf i nie potrafi z nim rozmawiać :/. Eh, ciężko jest samemu przez to przechodzić ale obawiam się że jakbym zaczęła o tym mówić to byłoby jeszcze gorzej.


    Kochana my nie mówimy, wiedzą tylko rodzice i tescie , nikomu wiecej nie mówimy: )

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam inne zdanie niż wy. O podejściu do ivf wiedzą najbliżsi: mama, teściowa, siostra, przyjaciel, kuzynka i najbliższe koleżanki w pracy. Nie uważam że trzeba trąbić naokoło o ivf. Ale to część mojego obecnego życia. Potrzebuję wsparcia. A wiem że te osoby chcą dla mnie jak najlepiej. Znają temat naszych tylu niepowodzeń, starań, lat i uważam że powinnam być względem nich szczera.
    Ale oczywiście każda ma prawo uważać inaczej, to tylko i wyłącznie moje zdanie :-)

    Angie 31, Mysza1986, domiszka, Morwa, Angela*, Asia_88 lubią tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Mój dr nie bada estradiolu, sugeruje się tylko usg. Siedzi jeden na drugim, nie sposób ich zliczyć.

    Dziwne że nie bada estradiolu...

    Trzymam kciuki za środę, oby były ładne i dojrzałe komórki <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka- witaj, to będziemy razem iść długim protokołem. Jutro będzie tydzień jak biorę gonapeptyl i też myślę, że koło połowy lutego będzie punkcja, transfer.
    My nikomu nie mówimy. Dlatego też tu się udzielam, bo bym zwariowała gdybym nie miała z kim o tym porozmawiać.
    Pewnie jak się wszystko uda to powiem mamie i przyjaciółce. Ale póki co sami się z tym zmagamy.

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimka ja też mam mutację MTHFR i spokojnie, wystarczy odpowiednia suplementacja :-)
    Mam nadzieję że wszystkie kryzysy już za tobą i teraz nadejdą spokojne i szczęśliwe dni :-)

    Madzialenaaa lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *SmoczycA* wrote:
    Aha;) ja zawsze rano lece na krew, a pozniej usg. Dzisiaj mi estradiol wyszedł 1500, a co na usg to sie zaraz okaże. Nie ma tragedii, ale i szału nie ma ;)

    Daj znać po :-)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ