X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 20 kwietnia, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Dziewczyny boli mnie podbrzusze jak przed lub w czasie okresu,kiszka stolcowa, krzyże i czuje skurcze macicy.Czy to normalne?
    Bierz nospe koniecznie...

    Tigra lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 20 kwietnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaB wrote:
    Nie, nie wiedziałam nawet, że coś takiego można badać. Poczytaj o tym.
    Test uma nazywa się to badanie robią je w klinikach Invicta

  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 366 399

    Wysłany: 20 kwietnia, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Test uma nazywa się to badanie robią je w klinikach Invicta
    Ja pytałam ale lekarz mówił, że nie ma potrzeby. Nie wiem dokładnie kiedy są wskazania 🙂

    monester lubi tę wiadomość

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Ja pytałam ale lekarz mówił, że nie ma potrzeby. Nie wiem dokładnie kiedy są wskazania 🙂
    To taki bajer, normalnie i tak kliniki podają atosiban, kiedyś były badania że ciut zwiększa szanse, ale potem w kolejnych tego nie wykazano.
    Hope ! Gratulacje z ukończenia 34 tygodnia ! Na pewno szyjka jeszcze pociągnie te kilka tygodni;)
    Saimi a Ty jak tam ? Jak życie szpitalne płynie ? Powoli i nudno ?

    preg.png
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 366 399

    Wysłany: 20 kwietnia, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To taki bajer, normalnie i tak kliniki podają atosiban, kiedyś były badania że ciut zwiększa szanse, ale potem w kolejnych tego nie wykazano.
    Hope ! Gratulacje z ukończenia 34 tygodnia ! Na pewno szyjka jeszcze pociągnie te kilka tygodni;)
    Saimi a Ty jak tam ? Jak życie szpitalne płynie ? Powoli i nudno ?
    We wtorek mam wizytę, teraz dość często ale będę spokojniejsza😉 mam nadzieję wytrzymać do tego 37 tygodnia 😀🤞
    Ja to podziwiam Saimi! Na mnie dopiero na tym etapie to spadło a ona tyle już leży biedna 🙂

    Trinity_Nea, monester, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Saimi Autorytet
    Postów: 601 658

    Wysłany: 20 kwietnia, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żyje jakoś :) nadal z małą w brzuchu. Jakoś przyzwyczaiłam się do szpitalnego życia, pobudek od 5:30, obchodów, codziennego ktg, badań itd.
    Psychicznie jest całkiem znośnie tylko dzięki temu, że się nastawiłam od początku, że tak trzeba i to pomoże. Inaczej bym zwariowała chyba. No i towarzystwo jest fajne :)
    Zaliczam kolejny tydz i liczę, że jeszcze ich będzie kilka ale i tak jest już całkiem dobrze :)

    Hope_89, monester, Emily0723, Mati W., WiosnyFanka, Trinity_Nea, Elka198321, happilyeverafter, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩

    Trzymaj się moja gwiazdo jak najdłużej! 🙏

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Żyje jakoś :) nadal z małą w brzuchu. Jakoś przyzwyczaiłam się do szpitalnego życia, pobudek od 5:30, obchodów, codziennego ktg, badań itd.
    Psychicznie jest całkiem znośnie tylko dzięki temu, że się nastawiłam od początku, że tak trzeba i to pomoże. Inaczej bym zwariowała chyba. No i towarzystwo jest fajne :)
    Zaliczam kolejny tydz i liczę, że jeszcze ich będzie kilka ale i tak jest już całkiem dobrze :)
    No niesamowite ile można wytrzymać w ciąży już prawie bez szyjki ! To jednak indywidualne bardzo jest. Ale własnie, już każdy dzień więcej to tylko na plus. A jak tam karmią ? To chyba duży problem jak człowiek tak daleko od domu i mamowego jedzenia

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 20 kwietnia, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Żyje jakoś :) nadal z małą w brzuchu. Jakoś przyzwyczaiłam się do szpitalnego życia, pobudek od 5:30, obchodów, codziennego ktg, badań itd.
    Psychicznie jest całkiem znośnie tylko dzięki temu, że się nastawiłam od początku, że tak trzeba i to pomoże. Inaczej bym zwariowała chyba. No i towarzystwo jest fajne :)
    Zaliczam kolejny tydz i liczę, że jeszcze ich będzie kilka ale i tak jest już całkiem dobrze :)
    Sami trzymajcie się tam jeszcze przynajmniej z 2 tygodnie ale chyba nawet jakby teraz coś się zadziało to i tak będzie dobrze- mi mówili w szpitalu przy zakładaniu szwu szyjkowego ze przy obecnym rozwoju medycyny po 30 tygodniu już jest ok.

  • Saimi Autorytet
    Postów: 601 658

    Wysłany: 20 kwietnia, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    No niesamowite ile można wytrzymać w ciąży już prawie bez szyjki ! To jednak indywidualne bardzo jest. Ale własnie, już każdy dzień więcej to tylko na plus. A jak tam karmią ? To chyba duży problem jak człowiek tak daleko od domu i mamowego jedzenia

    Karmią dobrze, przeważnie jest wszystko bardzo dobre, czasem jest coś czego ja poprostu nie lubię i nie zjem. 2 razy w tyg jest mój mąż albo rodzice to przywożą mi jakieś serki, szyneczki i inne smakołyki na kanapki więc głodna nie chodzę.

    Emily masz rację, lekarz jak mnie w 30 tyg przyjmowali do szpitala powiedział, że już jest bardzo dobry tydz i że plus wielki, że dostałam wcześniej już sterydy na płucka. Wiadomo chce się wytrwać jak najdłużej. Najpierw odliczałam by był 32 tyg, teraz czekam na 34-35 tyg. Byle mała dobrze przybierał i była coraz silniejsza.

    Jedyne czego się teraz obawiam w tym wcześniejszym rozwiązaniu to tego, że mnie wypiszą do domu a młoda będzie musiała zostać jeszcze.. I jak tu ogarnąć bycie z nią codziennie mając 120 km w jedną stronę.. No ale wszystko się da załatwić myślę. Juz i tak się ciągle poświęcamy :)

    Emily0723, monester, Hope_89, WiosnyFanka, Nowa na forum lubią tę wiadomość

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩

    Trzymaj się moja gwiazdo jak najdłużej! 🙏

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 20 kwietnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Karmią dobrze, przeważnie jest wszystko bardzo dobre, czasem jest coś czego ja poprostu nie lubię i nie zjem. 2 razy w tyg jest mój mąż albo rodzice to przywożą mi jakieś serki, szyneczki i inne smakołyki na kanapki więc głodna nie chodzę.

    Emily masz rację, lekarz jak mnie w 30 tyg przyjmowali do szpitala powiedział, że już jest bardzo dobry tydz i że plus wielki, że dostałam wcześniej już sterydy na płucka. Wiadomo chce się wytrwać jak najdłużej. Najpierw odliczałam by był 32 tyg, teraz czekam na 34-35 tyg. Byle mała dobrze przybierał i była coraz silniejsza.

    Jedyne czego się teraz obawiam w tym wcześniejszym rozwiązaniu to tego, że mnie wypiszą do domu a młoda będzie musiała zostać jeszcze.. I jak tu ogarnąć bycie z nią codziennie mając 120 km w jedną stronę.. No ale wszystko się da załatwić myślę. Juz i tak się ciągle poświęcamy :)
    Najwyżej wynajmiesz sobie jakiś apartemencik nieopodal, żeby być na miejscu większość czasu.

    Trinity_Nea, WiosnyFanka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2053 2889

    Wysłany: 20 kwietnia, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Dziewczyny boli mnie podbrzusze jak przed lub w czasie okresu,kiszka stolcowa, krzyże i czuje skurcze macicy.Czy to normalne?

    Mnie tak bolało od dnia transferu do 6tyg ciąży.
    Nospa w ruch i dałam radę 🙃

    Elka198321, Tigra lubią tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 21 kwietnia, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To taki bajer, normalnie i tak kliniki podają atosiban, kiedyś były badania że ciut zwiększa szanse, ale potem w kolejnych tego nie wykazano.
    Hope ! Gratulacje z ukończenia 34 tygodnia ! Na pewno szyjka jeszcze pociągnie te kilka tygodni;)
    Saimi a Ty jak tam ? Jak życie szpitalne płynie ? Powoli i nudno ?
    Mi w żadnej wcześniej niepodali ani invimed ani Novuum..w invicta po badaniu podali..bo miałam skurcze 17szt gdzie norma to 10...

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 21 kwietnia, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Żyje jakoś :) nadal z małą w brzuchu. Jakoś przyzwyczaiłam się do szpitalnego życia, pobudek od 5:30, obchodów, codziennego ktg, badań itd.
    Psychicznie jest całkiem znośnie tylko dzięki temu, że się nastawiłam od początku, że tak trzeba i to pomoże. Inaczej bym zwariowała chyba. No i towarzystwo jest fajne :)
    Zaliczam kolejny tydz i liczę, że jeszcze ich będzie kilka ale i tak jest już całkiem dobrze :)
    Zuch dziewczyna!!!!

  • Tigra Ekspertka
    Postów: 198 234

    Wysłany: 21 kwietnia, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,dziękuję za odpowiedzi.Biore nospę i nie jest najgorzej,pobolewa teraz raz za czas,ale łagodniej niz w czasie okresu.Dziś rano przebudziło mnie dziwne rozpieranie,ale szybko zasnęłam.Ćmił mnie w okolicach południa lewy jajnik(nie eiem czy powinien,bo jestem na cyklu sztucznym).Jutro idę na progesteron i może zrobię bsdanie,by ewentualnie wykryć chociażby próbę implantacji?



    Saimi długo już leżysz w szpitalu?

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 567 564

    Wysłany: 21 kwietnia, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Przyplątała mi się grzybica pochwy. Byłam u gina, dal mi globulki macmiror. Mężowi nic. Pytałam czy na pewno, to stwierdził, że skoro nie ma objawów to nie trzeba. A czy to nie jest tak, że może być bezobjawowy? I lepiej przeleczyc?

    Ostatnio zrobiłam sobie badanie genetyczne na celiakie. I niestety mam dwa geny obecne: HLA-DQ2(DQ2.2) i HLA-DQ8. Robiła któraś z Was te badania? Teraz planuję zbadać przeciwciała, żeby sprawdzić czy mam celiakie 🫣

    Claudia daj znać co u Ciebie 😘
    Saimi dobrze, że towarzystwo w szpitalu fajne 🙂 Czas szybciej minie.
    Tigra kciuki za ładny prog!

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa
    24.11.2023 r. - punkcja - 9 komórek
    30.11.2023 r. - mamy ❄️❄️❄️❄️❄️❄️

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt - prog. 26 ng/ml
    9 dpt - prog. 24,4 ng/ml, beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp, będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • Saimi Autorytet
    Postów: 601 658

    Wysłany: 21 kwietnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefertiti89 wrote:
    Cześć dziewczyny. Przyplątała mi się grzybica pochwy. Byłam u gina, dal mi globulki macmiror. Mężowi nic. Pytałam czy na pewno, to stwierdził, że skoro nie ma objawów to nie trzeba. A czy to nie jest tak, że może być bezobjawowy? I lepiej przeleczyc?

    Ostatnio zrobiłam sobie badanie genetyczne na celiakie. I niestety mam dwa geny obecne: HLA-DQ2(DQ2.2) i HLA-DQ8. Robiła któraś z Was te badania? Teraz planuję zbadać przeciwciała, żeby sprawdzić czy mam celiakie 🫣

    Claudia daj znać co u Ciebie 😘
    Saimi dobrze, że towarzystwo w szpitalu fajne 🙂 Czas szybciej minie.
    Tigra kciuki za ładny prog!


    Ja robiłam na celiakie. I też mi wyszły te 2 nieprawidłowe. Zalecona dieta bezglutenowa.

    Tigra - we wtorek będzie 3 tyg jak jestem w szpitalu.

    Starania od 2017 r.
    Ona - 36l, mthfr, hashimoto, b. niskie amh, b. duży problem z endo
    On - 36l, wszystko ok

    I IUI - 2019 nieudane
    I IVF - 25.09.23
    7dpt - Beta Hcg - 71 ; prog 231
    11dpt - Beta Hcg - 745 ; prog 172
    15dpt - Beta Hcg - 4174
    24dpt - jest zarodek z ❤️ (szpital, jednorazowe krwawienie bez przyczyny)
    31dpt - CRL 10mm 💓
    11+2 - CRL 45mm 🧡
    13+3 - CRL 70 mm, I prenatalne ok 💝
    17+3 - 200 g., 17 cm dziewczynki 😍
    20+3 - połówkowe, 340 g dziewczynki 🤩 skr. szyjka
    22+3 - 510 g., 28 cm gwiazdeczki 🥰 skr. szyjka
    26+3 - 910 g., 37 cm gwiazdeczki 💖 skr. szyjka
    30+3 - III prenatalne, 1580 g. dzielnej dziewczynki ❤️ od dziś szpital - b. skr. szyjka
    32+2 - 1980 g. 😍
    33+2 - 2150g. 🤩

    Trzymaj się moja gwiazdo jak najdłużej! 🙏

    preg.png
  • Nefertiti89 Autorytet
    Postów: 567 564

    Wysłany: 21 kwietnia, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saimi wrote:
    Ja robiłam na celiakie. I też mi wyszły te 2 nieprawidłowe. Zalecona dieta bezglutenowa.

    Tigra - we wtorek będzie 3 tyg jak jestem w szpitalu.

    Czyli tylko na podstawie tych wyników genetycznych zalecono Ci dietę bez glutenu? Byłaś u dietetyka czy sama sobie radzisz?

    👩 Ona '89
    🧑🏻 On '89

    IV IVF
    Reprofit Ostrawa
    24.11.2023 r. - punkcja - 9 komórek
    30.11.2023 r. - mamy ❄️❄️❄️❄️❄️❄️

    FET styczeń 2024 r. 🤞🍀
    4 dpt - prog. 26 ng/ml
    9 dpt - prog. 24,4 ng/ml, beta <1,2 💔

    FET luty 2024 r. 🤞🍀
    CB 💔

    "Pewnego dnia góra, która znajdowała się u twych stóp, będzie daleko za twoimi plecami.
    Ale to kim się stałeś w trakcie wspinaczki,
    pozostanie z tobą już na zawsze..."
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 22 kwietnia, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefertiti89 wrote:
    Czyli tylko na podstawie tych wyników genetycznych zalecono Ci dietę bez glutenu? Byłaś u dietetyka czy sama sobie radzisz?
    Mi immunolog zlecił przeciwciała z krwi. Nie warto rezygnować z glutenu tylko na podstawie mutacji / predyspozycji genetycznych. Sprawdź przeciwciała - a masz jakieś objawy ze strony przewodu pokarmowego ? U osób które mają orzeczona celiakię to podstawa do diagnozy była biopsja kosmków jelitowych. Mi immunolog mówił, że wszystkie wyniki rozpatrujemy w oparciu o stan kliniczny pacjenta - nigdy samodzielnie.

    preg.png
  • Tigra Ekspertka
    Postów: 198 234

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie mogłam się powstrzymac i zrobiłam https://zapodaj.net/plik-OaLS7nzgIa
    Nie wiem czy mogę się cieszyć,ale poleciałam na badanie z krwi.
    Czy tam jest widoczny pasek czy mam przewidzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia, 10:32

    monester, Mati W., Nowa na forum lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 22 kwietnia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Dziewczyny nie mogłam się powstrzymac i zrobiłam https://zapodaj.net/plik-OaLS7nzgIa
    Nie wiem czy mogę się cieszyć,ale poleciałam na badanie z krwi.
    Czy tam jest widoczny pasek czy mam przewidzenia?
    Jest widoczny cień, kciuki za betę. A Ty masz dzisiaj 4 dzień po transferze dopiero ?

    preg.png
‹‹ 465 466 467 468 469 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ