X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 23 października 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Wspaniale, to już tuż tuż ☺️ Całym ♥️ jestem z Tobą. Ja w swojej sprawie dzwoniłam odnośnie zarodka i powiedzieli, że powinniśmy się załapać na dobór planowany na połowę listopada... zobaczymy...
    ✊✊✊✊✊🍀🍀🍀🍀🙏🙏🙏Za Ciebie!!!!
    Oj coś czuję że ta jesień sypnie ciazami ☺️.Mojej koleżance wyszedł dziś pozytywny test ciążowy i 2 dni po terminie okresu beta 1600 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 14:18

    Mała86, Skittles, MEGI 123, Dżoana12, Ari, Maggi, Megii_81 lubią tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 23 października 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Oj coś czuję że ta jesień sypnie ciazami ☺️.Mojej koleżance wyszedł dziś pozytywny test ciążowy i 2 dni po terminie okresu beta 1600 😁
    Oby i dla Nas był owocny 😍

    Monalisar, happilyeverafter, Ari, Maggi lubią tę wiadomość

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 23 października 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adriette wrote:
    Może przez stymulację taka sytuacja i wszystko wróci do normy.
    Być może ale l miałam dopiero pierwsza teraz będę bez więc zobaczę. Właśnie znów zauważyłam lekkie plamienia masakra z tym. Mam cichą nadzieję że będzie dobrze

    Mała86, Maggi lubią tę wiadomość

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 23 października 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Oj coś czuję że ta jesień sypnie ciazami ☺️.Mojej koleżance wyszedł dziś pozytywny test ciążowy i 2 dni po terminie okresu beta 1600 😁
    Mojej koleżance udało się w 2 cyklu starań i od wczoraj nie może wyjść z szoku 😂

    Maggi lubi tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 23 października 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    Być może ale l miałam dopiero pierwsza teraz będę bez więc zobaczę. Właśnie znów zauważyłam lekkie plamienia masakra z tym. Mam cichą nadzieję że będzie dobrze
    Słuchaj, menopauza nie pojawia się tak na 3-4. To jest proces wieloletni. Brak okresu to już jak klamka zapadnie, a wcześniej są inne oznaki, które potrafią trwać kilka lat. Także jasne, każda z nas jest bliżej niż dalej, ale nie wiąż braku okresu z menopauzą. Stymulacje potrafią rozregulować cykl i jeśli masz wątpliwości to czasem dobrze jest sobie zrobić Estradiol, lh i progesteron i zweryfikować dane na e-owulacja.pl
    To jest bardzo dobre narzędzie do monitorwania cyklu. Właściwie jak się zrobi te badania 3x w msc, 1-3 dc, 10-12 dc i np 22-25 dc to można sie samodzielnie monitorować.
    Ale do lekarza to idź, jak sobie popatrzy, to na pewno powie Ci znacznie więcej.

    Ari, Niezwykła lubią tę wiadomość

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 23 października 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Słuchaj, menopauza nie pojawia się tak na 3-4. To jest proces wieloletni. Brak okresu to już jak klamka zapadnie, a wcześniej są inne oznaki, które potrafią trwać kilka lat. Także jasne, każda z nas jest bliżej niż dalej, ale nie wiąż braku okresu z menopauzą. Stymulacje potrafią rozregulować cykl i jeśli masz wątpliwości to czasem dobrze jest sobie zrobić Estradiol, lh i progesteron i zweryfikować dane na e-owulacja.pl
    To jest bardzo dobre narzędzie do monitorwania cyklu. Właściwie jak się zrobi te badania 3x w msc, 1-3 dc, 10-12 dc i np 22-25 dc to można sie samodzielnie monitorować.
    Ale do lekarza to idź, jak sobie popatrzy, to na pewno powie Ci znacznie więcej.
    O nie wiedziałam o e-owulacji, wydaje mi się, ze musi być bardzo przydatne to narzędzie. Może później skorzystam :).

    KalinaP lubi tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2254 1912

    Wysłany: 23 października 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie, czy może ktoś ma jakieś info czy Warszawa będzie przedłużała dofinansowanie do in vitro po 2019r? Oczywiście jest program mazowiecki do 2022 zdaje się, ale podobno kandydatów jest od zatrzęsienia a środki jak zawsze ograniczone. Będę wdzięczna za każde info :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sisi wrote:
    Wow, na prawdę? 😅😯😯😯

    Edit. W pierwszym momencie pomyślałam, że piszesz o usg analnym ale chyba chodziło Ci i pęcherzyki antralne tak?😁😉
    🤣🤣tak.

    Mała86, sisi lubią tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sisi wrote:
    Nie, nic nie brałam, moja doktorka stwierdziła, że jeśli nie mam stwierdzonego problemu immunologicznego to taki steryd może zaszkodzić zarodkowi i uniemożliwić implantację 🤷‍♀️
    Zastapiłam go kurkuminą 😉
    Kurcze,co lekarz ,to opinia...

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    Witam wczoraj radość że będzie okres a tu niestety tylko było lekkie brązowe plamienia dziś czystka ahhh :( dziewczyny to raczej u mnie wczesna menopauza :( nic już sensu dla mnie nie ma.. Mam doła..
    Kiedy masz iść na kontrolę?

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    Miałam plamienia w dniu okresu tj 12/13.10 potem tylko bezbarwny śluz. Dziś jest 3dzien po odstawieniu luteiny która brałam 5dni by wywołać. Wczoraj te plamienia z sluzem i trwało to tylko maxymalnie pół dnia.
    Wieczorem wypiłam zioła ojca sroki 1x bo nigdy nie piłam może się z nimi wstrzymać? I nic nie ruszać i cierpliwie czekać..? Ogólnie jutro rano mam wizytę i mam nadzieje że jakoś pomoże.
    Mam 100mysli na minutę o co zapytać i takie tam ah fatalnie się czuję laski ale dziękuję za wsparcie będę się starać i walczyć. Jak się nie uda trudno może popełnia błąd w suplementacji bo kwas też wyszedł ponad normę lekarz kazał odstawić kwas Wit b ovarin do czasu wizyty więc odstawilam. Biorę tylko q10 i Wit d i e.
    Ziola zaczynamy w pierwszym dniu cyklu,to akurat wazne.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana12 wrote:
    Dziękuję :) szprycuję się hormonami, dzisiaj robiłam badanie progesteronu, w piątek 25/10 jedziemy na podgląd czy endometrium ok, jak ok to zapładniamy jajka i w poniedziałek 28/10 transfer....
    kurcze jest akcja, cała w nerwach jestem...
    Zycze Ci ,żebyś w przyszłym tygodniu juz byla w ciąży i tak już przez 9 nudnych miesiecy✊✊✊✊✊

    Maggi, Dżoana12 lubią tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Wspaniale, to już tuż tuż ☺️ Całym ♥️ jestem z Tobą. Ja w swojej sprawie dzwoniłam odnośnie zarodka i powiedzieli, że powinniśmy się załapać na dobór planowany na połowę listopada... zobaczymy...
    ✊✊✊✊✊🍀🍀🍀🍀🙏🙏🙏Za Ciebie!!!!
    Maggi,czyli podjęłaś decyzję?

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Oj coś czuję że ta jesień sypnie ciazami ☺️.Mojej koleżance wyszedł dziś pozytywny test ciążowy i 2 dni po terminie okresu beta 1600 😁
    Ale szczęściara...i taka piękna beta.👍

    Monalisar, Maggi lubią tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    O nie wiedziałam o e-owulacji, wydaje mi się, ze musi być bardzo przydatne to narzędzie. Może później skorzystam :).
    Zdecydowanie dużo pozniej😉

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 23 października 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przesyłam pierwszy z obiecanych przepisów i myśle sobie, ze one jak najbardziej sprawdzą się w "płodnej diecie"
    Zaczynam klasycznie: śnianadnie
    "Wrapy ala sushi"
    Bez laktozy, bez glutenu.
    Zawiera białko, tłuszcz, witaminy jod.
    Robię je rano, albo poprzedniego dnia i zabieram do pracy.
    Składniki
    na 1 porcję
    2 jajka, jedna mała marchew i pół małej cukinii, 2 arkusze wodorostów prasowanych do sushi, sezam sos, sojowy, sól pieprz, tymianek
    Marchew i cukinie pokroić w b. cienkie plastry - wstążki- wzdłuż warzywa.
    Zamarynować w 1 łyżce sosu sojowego ( można dodać też pasty miso ), dodać pieprz, tymianek a poźniej poddusić na tluszczu ( ja używam gęsiego, ale może być każdy inny, np kokosowy ), tak kilka minut aż zmiękną, można najpierw wrzucić marchew poźniej dodać cukinię.
    Następnie rozbełtać całe 1 jajko trzepaczką dodając kilka kropli sosu sojowego i usmażyć na patelni o średnicy ok 20cm, póki jest jeszcze nie ścięte można posypać sezamem, który zatopi się w jajku.
    Gdy jajko się zetnie, wystarczy lekko, żeby się nie rozerwało, wyjdzie taki cieniusi omlecik, wyłożyć go na deskę do krojenia, na nim układać obok siebie cukinię i marchew, a następnie zwinąć w zwarty rulon. Rulon położyć na brzegu arkusza wodorostów do sushi i szczelnie owinąć. Ja to tnę później na kawałki, jak sushi.
    Można też zrobić większy wrap. Dać dwie warstwy omletów, przełożonych warzywami. Ta owijka z arkusza z wodorostów powoduje, że całość jest zwarta i się ładnie trzyma, ale polecam pokroić na porcje jak sushi przed jedzeniem, bo te wodorosty mimo, że cienkie wcale nie są łatwe do przgryzienia.
    Jak czasem nie mam wodorostów, to po prostu robię to samo tylko bez.
    I w ogóle polecam takie omlety z 1 jajka zamiast naleśników, można je zjeść z kozim serem i powidłami śliwkowymi lub malinowymi.
    ...
    "Jajecznica z bananem"
    Wiem, część z Was popuka się w głowę, ale ten, kto jadł taką jajecznicę, zwykle przestaje jeść taką zwykłą, my jeszcze czasem kładziemy na nią upieczony boczek, ale to tylko w niedzielę ;)
    Jajecznicę robi się tak samo, jak normalnie, z tym że dodaje się do niej ugniecionego banana ( 2 jajka/1 banan ) i cynamon, najlepiej cejloński ( ja dodaję łyżeczkę ) I na patelnię. Ważne aby nie przesmażyć, ale ona się nie ścina tak bardzo jak jajecznica, więc jest łatwiej. Jeszcze na ciepłą dodaję trochę masła, a dzieciaki jedzą to z łyżeczką syropu klonowego.
    Można to też łatwo przerobić na wersję bardziej stałą, lunchową, do zabrania do pracy.
    Dodać do jajek i banana, płatki owsiane i zmielone siemię lniane, tak aby powstała w miarę gęsta masa i smażyć pancake's.
    Ta wersja zawiera gluten, chyba że kupicie bezglutenowe płatki owsiane.

    Mam nadzieję, że się Wam spodoba i to będzie dla Was jakaś nowość jedzeniowa.
    Nie mogę wam podać bilansu kalorycznego, bo ja zwykle rozliczałam bilans makro: węgli, białek i tłuszczy.
    Ale oba przepisy są pod tym względem dobrze zbilansowane. Drugi jest bardziej węglowodanowy, ja wolę na śniadania bialkowo - tłuszczowe, bo po nich jestem długo syta.
    Smacznego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 16:23

    Margot, Ari, Skittles, Monalisar, Maggi, Liolia, Dżoana12 lubią tę wiadomość

  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 23 października 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Dziewczyny, przesyłam pierwszy z obiecanych przepisów i myśle sobie, ze one jak najbardziej sprawdzą się w "płodnej diecie"
    Zaczynam klasycznie: śnianadnie
    "Wrapy ala sushi"
    Bez laktozy, bez glutenu.
    Zawiera białko, tłuszcz, witaminy jod.
    Robię je rano, albo poprzedniego dnia i zabieram do pracy.
    Składniki
    na 1 porcję
    2 jajka, jedna mała marchew i pół małej cukinii, arkusz wodorostów prasowanych do sushi, sezam sos, sojowy, sól pieprz, tymianek
    Marchew i cukinie pokroić w b. cienkie plastry - wstążki- wzdłuż warzywa.
    Zamarynować w 1 łyżce sosu sojowego ( można dodać też pasty miso ), dodać pieprz, tymianek a poźniej poddusić na tluszczu ( ja używam gęsiego, ale może być każdy inny, np kokosowy ), tak kilka minut aż zmiękną, można najpierw wrzucić marchew poźniej dodać cukinię.
    Następnie rozbełtać całe 1 jajko trzepaczką dodając kilka kropli sosu sojowego i usmażyć na patelni o średnicy ok 20cm, póki jest jeszcze nie ścięte można posypać sezamem, który zatopi się w jajku.
    Gdy jajko się zetnie, wystarczy lekko, żeby się nie rozerwało, wyjdzie taki cieniusi omlecik, wyłożyć go na deskę do krojenia, na nim układać obok siebie cukinię i marchew, a następnie zwinąć w zwarty rulon. Rulon położyć na brzegu arkusza wodorostów do sushi i szczelnie owinąć. Ja to tnę później na kawałki, jak sushi.
    Można też zrobić większy wrap. Dać dwie warstwy omletów, przełożonych warzywami. Ta owijka z arkusza z wodorostów powoduje, że całość jest zwarta i się ładnie trzyma, ale polecam pokroić na porcje jak sushi przed jedzeniem, bo te wodorosty mimo, że cienkie wcale nie są łatwe do przgryzienia.
    Jak czasem nie mam wodorostów, to po prostu robię to samo tylko bez.
    I w ogóle polecam takie omlety z 1 jajka zamiast naleśników, można je zjeść z kozim serem i powidłami śliwkowymi lub malinowymi.
    ...
    "Jajecznica z bananem"
    Wiem, część z Was popuka się w głowę, ale ten, kto jadł taką jajecznicę, zwykle przestaje jeść taką zwykłą, my jeszcze czasem kładziemy na nią upieczony boczek, ale to tylko w niedzielę ;)
    Jajecznicę robi się tak samo, jak normalnie, z tym że dodaje się do niej ugniecionego banana ( 2 jajka/1 banan ) i cynamon, najlepiej cejloński ( ja dodaję łyżeczkę ) I na patelnię. Ważne aby nie przesmażyć, ale ona się nie ścina tak bardzo jak jajecznica, więc jest łatwiej. Jeszcze na ciepłą dodaję trochę masła, a dzieciaki jedzą to z łyżeczką syropu klonowego.
    Można to też łatwo przerobić na wersję bardziej stałą, lunchową, do zabrania do pracy.
    Dodać do jajek i banana, płatki owsiane i zmielone siemię lniane, tak aby powstała w miarę gęsta masa i smażyć pancake's.
    Ta wersja zawiera gluten, chyba że kupicie bezglutenowe płatki owsiane.

    Mam nadzieję, że się Wam spodoba i to będzie dla Was jakaś nowość jedzeniowa.
    Nie mogę wam podać bilansu kalorycznego, bo ja zwykle rozliczałam bilans makro: węgli, białek i tłuszczy.
    Ale oba przepisy są pod tym względem dobrze zbilansowane. Drugi jest bardziej węglowodanowy, ja wolę na śniadania bialkowo - tłuszczowe, bo po nich jestem długo syta.
    Smacznego
    Fantastycznie przepisy,wykorzystam na pewno.Dziekuje😘

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 23 października 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Oj coś czuję że ta jesień sypnie ciazami ☺️.Mojej koleżance wyszedł dziś pozytywny test ciążowy i 2 dni po terminie okresu beta 1600 😁
    Jeśli chodzi o mnie to ja już na jesień się nie zalapie...nawet jak uda się dla nas znaleźć zarodek w listopadzie to jeśli wszystko poszłoby dobrze, najwcześniej mogliby podać w grudniu...ale to wersja mega optymistyczna a raczej wszystko się obsuwa czasowo...
    Wow 1600 2 dni po terminie, to chyba 5-cio raczki 😉
    Rozumiem, że koleżanka nie ma problemów z zachodzeniem?

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 23 października 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Maggi,czyli podjęłaś decyzję?
    No decyzja została podjęta jeszcze przed moją naturalną "ciążą", czyli w lipcu i od tamtego czasu czekamy w kolejce...
    Nie wypisywaliśmy się z kolejki po tym, co się stało...
    Ja nie mam na co czekać, czekać na cud też nie mam czasu...jak się on nie zdarzy do czasu otrzymania zarodka to pewnie się zdecydujemy na adopcję. Ciekawe jeszcze jaki zarodek dla nas znajdą...

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 23 października 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Mojej koleżance udało się w 2 cyklu starań i od wczoraj nie może wyjść z szoku 😂
    A ile ma lat?

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
‹‹ 1290 1291 1292 1293 1294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ