X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Tak, wiem włamsnie :) Totoro daje nadzieje :)
    Nam niestety tak nagadano, że się załamaliśmy. Ja byłam od razu gotowa podejść do tego in vitro, ale mąż na szczęście na tyle twardo stąpa po ziemi, że dał ochłonąć i zmieniliśmy klinikę. Potem jeszcze 2 razy zaszłam w ciążę, ale niestety straciłam je. Nie wiem czy to z powodu złej jakości plemników, może coś z moimi komórkami jest nie tak czy jeszcze jakiś problem jest.
    Naprawdę nie wiem sama co myśleć o tym badaniu, ale na pewno nie będziemy go już powtarzać.

    Jestesmy widze na podobnym etapie czyli nic nie wiadomo. Ja podobnie jak Ty poszlabym od razu na in vitro, ale maz i lekarz mowia, ze jeszcze za wcześnie. Niemniej jednak w przyszlym roku planuje ruszyc z tym tematem bo z IUI niestety nie wiaze wiekszych nadziei.
    U Ciebie ostatnio byla ciaza pozamaciczna wiec spokojnie na to nie maja wplywu czynniki meskie. Nie pamietam jaka byla sytuacja wczesniej u Ciebie z poronieniemi. Myslalas o kariortypach? Ja sie boje wlasnie, ze problem jest gdzieś w genach a my walimy kase w te inseminacje bezsensu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było podejrzenie pozamacicznej, beta hcg i tak samo zaczęło spadać...
    Badaliśmy kariotypy - są Ok. Nie zbadałam tylko pai-1 i jeszcze jakiegoś jednego genu. Po niedzieli je zrobię. Mam podwyższone nk, brałam na to steryd. Wiec u nas to może być wszystko.
    A Ty robiłaś genetykę, badalas immunologie? Jakie masz tsh? Ja miałam cały czas w okolicach 2,52, lekarze mówili ze Ok. W końcu endokrynolog przepisał mi letrox 24, tsh spadło do 1,5 i dwa razy zaszłam w ciąże. Kurde, wydaje mi się ze wszystko może mieć wpływ... Tak dużo tego jest :(

  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 30 września 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy
    W tym cyklu po rozczarowaniu jest lepiej niż przed 1 iui
    Jaki plan dalszy w sumie to nie wiem
    Myślę sobie że iui chyba nie ma sensu tylko trzeba szukać przyczyny / powodu jestem z mężem od 10 lat i jakoś tak dziwnie że nigdy przy ❤ nic nam się nie udało gdy nigdy nie brałam żadnych anty samo naturalnie albo gumki w zeszłym roku przez 6 ms monit plus stymulacja i naturalne starania więc chyba trzeba szukać przyczyny i działać pod kątem in vitro
    Także chyba jak narazie skupię się na badaniach jakich się da tylko on czego zacząć...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2017, 22:10

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka, może genetyka, kariotypy, limfocyty nk? Oliganospermia to zaniżona ilość? Są jakieś tabsy na to. Czy skuteczne? Nie wiem, ale chyba warto spróbować. Sama kupiłam je mojemu, ale dopiero tydzień łyka. Jakbyś chciała to poszukam nazwy.

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Persi wrote:
    kasia_pra i Czara dzięki za odpowiedź.
    Gdyby ktoś jeszcze chciał się podzielić liczbą wizyt podczas inseminacji (zwłaszcza pierwszej) to zachęcam. A tymczasem zatapiam się w lekturze forum na ten temat :)

    hej, ja jezdze okolo 9-10 dc do swojego lekarza na ocene owulacji i to on mi wystawia skierowanie( oblicza kiedy jest dobry moment) i mowi kiedy mam sie udać do kliniki... tam potem przed iui mam tez ocene.

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 1 października 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpadam. @ przyszła punktualnie jak w zegarku.
    Nie mam siły.
    Iui jest bez sensu -do max 15 % szans. A ivf też tylko 30 % czyli tak jak naturalnie u zdrowej pary...
    Wszystko jest bez sensu. Zachodzą moje starsze pijace,palące koleżanki lub ich mężowie palą i piją a problemów z plodnością nie mają.
    A my k...a jakieś niedrożne jajowody i z...e nasienie. Latam jak głupek po lekarzach i dalej nic a one nawet na rutynowej wizycie nie były...

    Powodzenia dziewczyny. Ja już wiem że drugi raz mamą nie będę...

  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 1 października 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Odpadam. @ przyszła punktualnie jak w zegarku.
    Nie mam siły.
    Iui jest bez sensu -do max 15 % szans. A ivf też tylko 30 % czyli tak jak naturalnie u zdrowej pary...
    Wszystko jest bez sensu. Zachodzą moje starsze pijace,palące koleżanki lub ich mężowie palą i piją a problemów z plodnością nie mają.
    A my k...a jakieś niedrożne jajowody i z...e nasienie. Latam jak głupek po lekarzach i dalej nic a one nawet na rutynowej wizycie nie były...

    Powodzenia dziewczyny. Ja już wiem że drugi raz mamą nie będę...

    Betti - bardzo mi przykro, ale rozumiem Ciebue, w moim otoczeniu tez nikt nie miał problemów z zajściem w ciąże , wiec wiem o czym mówisz. Ja jeszcze czekam na rezultat ostatniej IUI ale już mnie myśli dopadają, ze jak się nie uda to czy mi się jeszcze chce dalej walczyć. Jedno dziecko mam więc źle nie jest, a drugiej strony wiek juz tez stosowny i kiedyś te starania trzeba zakończyć.

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 1 października 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajeczka sama nie wiem kiedy testować. Licząc według mojego cyklu @ powinna być w czwartek więc zastanawiam się czy w środę nie zrobić testu a gdyby w czwartek nie przyszła @ wtedy beta. Chociaż czytałam że po duphastonie może być troszkę później. Dlatego sama nie wiem czy nie lepiej poczekać na @. A objawów żadnych jedynie dzisiaj mimo, że pozwoliłam sobie troszkę dłużej poleniuchować w łóżku ze względu na weekend po 14 po obiedzie musiałam się położyć bo zasypiałam na siedząco, ale to pewnie zmęczenie po tygodniu w pracy bo mam bardzo dużo pracy. Szczerze nie czuję się na ciążę, raczej się nastawiam na ostatnie IUI a potem na pewno in vitro. A jak u Ciebie??

    Betti bardzo mi pzykro :(:(

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • Kajeczka Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 1 października 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakoś pod koniec tygodnia sprawdzę, ostatnio @ była w dzień testowania więc zobaczymy jak bedzie tym razem. Z objawów też nic szczególnego nie zauważyłam. Bywałam trochę senna ale ja już tyle wkrętów przeżyłam że tym razem nie chce chyba już myśleć o tym. Sama pewnie wiesz jak to jest z tą nadzieją

    19.01.2017 laparoskopia- endometrioza
    prolaktyna obniżona Cabergoline
    drożność jajowodów ok
    23.06.2017 IUI :(
    28.08.2017 IUI :(
    21.09.2017 IUI ;(
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 2 października 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti i iwka przykro mi ale trzymajcie się i nie poddawajcie bo niestety jesteśmy w tej grupie kobiet które wymarzone dzieciątko musimy wywalczyć, samo przypadkiem się raczej nie pojawi niestety. Ja dziś 10 dpo zrobiłam test i oczywiście negatyw i oczywiście wydaje mi się że coś tam przebija ale to już setny raz...... Więc czekam. Nie dzieje się nic więc raczej porażka...

    hchypc0zgq8syrex.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) przerzucam się na ten wątek :) mam pytanie odnośnie badań. Systematycznie od marca do czerwca robiłam przed 1 IUI. Przerwaliśmy starania od lipca. W czw idę do gina (kazał przyjść na koniec cyklu bym od nowego juz wiedziała co brać etc). Ale tak zastanawiam się jakie badania znów muszę powtarzać....

  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 2 października 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co miały IUI - 21.09 - bo wiem, że nas trochę jest :) jak się czujecie, kiedy testujecie?

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 2 października 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jusy wrote:
    Dziewczyny co miały IUI - 21.09 - bo wiem, że nas trochę jest :) jak się czujecie, kiedy testujecie?
    Hej :) Ja z 22.09 :-) Planuję testować w piątek, pójdę na bete. W sobotę mamy wesele i w razie niepowodzenia przynajmniej się wyszaleje. Cóż mi pozostanie :/ Czuje się ok, 7-9 dzień od IUI czułam kłucie w podbrzuszu, takie dość solidne a wczoraj bolał mnie brzuch jak na okres ;/ Nie wiem co tym myśleć, najlepiej nic i czekać na rozwój wydarzeń.
    Niech ten tydzień zaowocuje! :-) Powodzenia dziewczyny!
    Iwkaaa i Betti37 <3

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Maoladkazjablka1986 Znajoma
    Postów: 17 12

    Wysłany: 2 października 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja jestem 1 dzień po IUI. Zabieg miałam w niedzielę, więc się smiejemy, że jak się uda to dziecko na bank zostanie księdzem :).
    Wczoraj strasznie cierpiałam, ból brzucha po zabiegu połączony z bólem owulacyjnym.
    Do tego mdłości wieczorem, teraz zaczynam najdłuższe 2 tygodnie moje życia :)
    To była nasza 1 inseminacja, mam nadzieję, że ostatnia ale nie nastawiam się za bardzo. Raczej podchodzę racjonalnie.
    Ja testuję 15.10.17

    tolerancyjna lubi tę wiadomość

    Niepłodność idiopatyczna.
    15cs
    01.10.2017- pierwsza IUI i są II
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 2 października 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Hej:) przerzucam się na ten wątek :) mam pytanie odnośnie badań. Systematycznie od marca do czerwca robiłam przed 1 IUI. Przerwaliśmy starania od lipca. W czw idę do gina (kazał przyjść na koniec cyklu bym od nowego juz wiedziała co brać etc). Ale tak zastanawiam się jakie badania znów muszę powtarzać....
    Sprawdź sobie które badania przekroczyły ważność (pół roku) - prócz grupy krwi, bo ta ważna jest bezterminowo. A i stopień czystości pochwy ważny jest 2 miesiące.
    Najlepiej zadzwoń do swojej kliniki i niech Ci sprawdzą co i jak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2017, 10:06

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 2 października 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maoladkazjablka1986 wrote:
    Witajcie, ja jestem 1 dzień po IUI. Zabieg miałam w niedzielę, więc się smiejemy, że jak się uda to dziecko na bank zostanie księdzem :).
    Wczoraj strasznie cierpiałam, ból brzucha po zabiegu połączony z bólem owulacyjnym.
    Do tego mdłości wieczorem, teraz zaczynam najdłuższe 2 tygodnie moje życia :)
    To była nasza 1 inseminacja, mam nadzieję, że ostatnia ale nie nastawiam się za bardzo. Raczej podchodzę racjonalnie.
    Ja testuję 15.10.17

    Trzymam kciuki!

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 2 października 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że październik będzie dla nas wszystkich szczęśliwy :) Moja córa urodzona w pażdzierniku więc nie może być inaczej :)

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 2 października 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwkaaa,Betti37 przytulam. Nie poddawajcie sie!


    Dziewczyny z 21/09,jeszcze trochę cierpliwosci :)
    U mnie dziś mija tydzien od IUI,od dwóch dni pobolewa brzuch okresowo (?), piersi bolą mniej niż normalnie po owulacji.. ogólnie do bani to czekanie i doszukiwanie sie objawow:/. Z ciekawości poszłam rano zbadać proga,po inseminacji nie mialam już usg sprawdzającego,więc jeśli progesteron niski,to nie będzie potrzeby sie nakrecac.

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 2 października 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Którejś z nas musi się w końcu udać! Gdzieś te statystyczne 15% się ujawni :-)

    Iwkaaa, Kajeczka lubią tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 2 października 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :*
    I powodzenia dla oczekujących na testowanie!!!

    Kurde mętlik w głowie.... Tyle myśli

    Narazie się umówiłam do mojej dr od iui i do dr z vl w szczenie na rozmowy jakie plany co dalej zobaczę co mi zaplanują i wtedy będę myśleć

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ