X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salma wrote:
    tak, dobrze że mi przypomniałaś o ananasie - kompletnie zapomniała. Nie mam świeżego, więc musze się teraz z puszki zadowolić. Kciuki za inseminacje!
    Te z puszki niestety nie maja tego twardego srodka :/ a to o niego wlasnie chodzi, bo w nim zawarta jest bromelaina, ktora ma wspomagac zagniezdzanie. Zakup jutro swiezego i jedz 2 plastery wraz ze srodkiem :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    A miałaś problemy z pękaniem pęcherzyków? Bo jeśli tak to lekarz przepisuje zastrzyk (Ovitrelle lub Pregnyl), który powinno się zrobić jeszcze wcześniej, na 36h przed IUI.
    Ja po Clostibelgyt miałam owulacje nawet 18-20 dc (niestety naturalnych nie miewam raczej) a po Letrozolu były pomiędzy 10dc a 14dc.

    W cyklu przed IUI byl piękny pekniety pęcherzyk a w tym gdzie miałam ostatnio IUI dostałam ovi 14dc i 15dc była IUI pęcherzyk był jeszcze caly. Później nie miałam już podglądu ale następnego dnia bolał mnie jajnik mocno.
    Przydało by się usg w domu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a teraz dupa wszystko się zatrzymało aż dr stwierdził że chyba gorszy cykl mam. 12dc a Endo nie rośnie 4.6 pęcherzyk tylko 10 i 5dni temu też miał 10 :(
    Nie wiem może to stres bo tak się bałam tego SonoHsg że masakra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 23:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Te z puszki niestety nie maja tego twardego srodka :/ a to o niego wlasnie chodzi, bo w nim zawarta jest bromelaina, ktora ma wspomagac zagniezdzanie. Zakup jutro swiezego i jedz 2 plastery wraz ze srodkiem :)

    A o ananasach nie słyszałam wcześniej że pomagają.
    Jak dobrze że są takie fora i ze można się wspierać
    <3
    Dobrze ze lubie Ananasy bo z tymi orzechami to średnio. Będę wcinac w styczniu :)

    Selina lubi tę wiadomość

  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    No a teraz dupa wszystko się zatrzymało aż dr stwierdził że chyba gorszy cykl mam. 12dc a Endo nie rośnie 4.6 pęcherzyk tylko 10 i 5dni temu też miał 10 :(
    Nie wiem może to stres bo tak się bałam tego SonoHsg że masakra.

    To może być stres rzeczywiście. Ja też miewałam bezowulacyjne cykle nawet na stymulacji, co jest najgorsze bo po coś bierzemy te garści leków. Drogich leków dodam.

    Idź najpóźniej 11dc na monitoring i mam nadzieję, że letrozol ładnie u Ciebie zadziała. Ja w tym cyklu (udana IUI) byłam 9dc i 2 pęcherzyki miały po 15mm. IUI była 13dc i wtedy miały 19-20mm.

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    To może być stres rzeczywiście. Ja też miewałam bezowulacyjne cykle nawet na stymulacji, co jest najgorsze bo po coś bierzemy te garści leków. Drogich leków dodam.

    Idź najpóźniej 11dc na monitoring i mam nadzieję, że letrozol ładnie u Ciebie zadziała. Ja w tym cyklu (udana IUI) byłam 9dc i 2 pęcherzyki miały po 15mm. IUI była 13dc i wtedy miały 19-20mm.

    Mam nadzieję że grudzień szybko minie i będziemy działać.
    A ten Nowy Rok przyniesie szczęście nie tylko mi, bo naprawdę czasami nie mam już sily na to wszystko i to pytanie dlaczego się nie udaje? Tyle badań tyle leków, tyle czasu bo unas to ok 7 lat.
    Zwłaszcza że teraz wiem że jajowody drozne niby wszystko ok i tak na chłopski rozum przecież to powinnosie udać... A nie udaje się.
    Nie zbadany też nasz organizm i tajemniczy...

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam ten wczorajszy program o in vitro . Ten poseł kretyn na maksa, nie wiedział czasem co ma odpowiedzieć. Najłatwiej czegoś zakaz i zabronić gdy to nas nie dotyczy. Szkoda ,że ci wszyscy posłowie nie postawią się w naszej sytuacji.

    evkill, Milka 87 lubią tę wiadomość

  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Kazał się zgłosić 11,12 dc. To rozumiem że może się okazać że zajade i będziemy robić IUI.?
    Ja mam ovu tak 16,17 dc.
    Ja po letrozolu już 9 dnia miałam pęcherzyki. W sumie ogólnie mam już zawsze owulacji 11-12 dzień cyklu. Po letrozolu miałam już 10 dnia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    No a teraz dupa wszystko się zatrzymało aż dr stwierdził że chyba gorszy cykl mam. 12dc a Endo nie rośnie 4.6 pęcherzyk tylko 10 i 5dni temu też miał 10 :(
    Nie wiem może to stres bo tak się bałam tego SonoHsg że masakra.
    Ty robiłaś hsg na NFZ? Powiedz mi proszę ile czekałas na zabieg :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ty robiłaś hsg na NFZ? Powiedz mi proszę ile czekałas na zabieg :)
    Ja robilam prywatnie w klinice placilam 600zl.Praktycznie bez kolejki. Dobrze ze nie wzielam tego znieczulenia bo wyrzucilabym 400zl dodatkowo.

  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam sobie ten dokument na Tvn24 jestem wstrząśnięta... K.....wa jaki ciemnogród. Co oni sobie myślą jakim prawem decydują za nas? Trzeba uciekać z tego chorego układu.

    NeverLoseHope lubi tę wiadomość

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo90 wrote:
    Znalazłam sobie ten dokument na Tvn24 jestem wstrząśnięta... K.....wa jaki ciemnogród. Co oni sobie myślą jakim prawem decydują za nas? Trzeba uciekać z tego chorego układu.
    Ja dlatego staram się omijać takie "dokumenty", wypowiadają się ludzie którzy nie wiedzą że dla nas świat legl w gruzach ale dla nich to kolejny nr xxx który przynajmniej będzie pracował i nie "wymawia się" dzieckiem. Chore podejście ludzi ze skoro tak jest to tak miało być, czemu tak lekko nie podchodzą do tematu raka czy braku kończyny, tak samo można to skeitowac, że Bóg tak chciał najwidoczniej. Chore. Mam nadzieję że nikogo nie obraziła, nie to miałam na celu.

    tecz_a, Selina, Hipp lubią tę wiadomość

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo90 wrote:
    Znalazłam sobie ten dokument na Tvn24 jestem wstrząśnięta... K.....wa jaki ciemnogród. Co oni sobie myślą jakim prawem decydują za nas? Trzeba uciekać z tego chorego układu.
    Ucieczka nie jest rozwiązaniem, bo niby dlaczego mamy uciekać z własnego kraju? Poza tym zawsze zostaną tu inne kobiety, którym tez trzeba pomóc. Jedynym rozwiązaniem jest pójście na wybory w przyszłym roku i zmiana tego chorego rządu. Jest masa osób z problemami z płodnością, te osoby mają rodziny i przyjaciół. Wystarczy każdemu ze swoich bliskich wytłumaczyć jak to jest i prosić, żeby każdy z nich poszedł głosować.

    Mallagga, tecz_a, Selina, Salma, evkill, Xkali lubią tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dołączę się do Was, bo rzutem na taśmę okazało się, że czeka mnie 1IUI jeszcze w tym roku.
    Nie udzielam się dużo na forum, ale jestem na ovu od dwóch lat- po drodze jedna cp=niedrożny lewy jajowód i dwie cb.
    Do IUI probuję podejść od sierpnia- niestety 3 cykle stymulowane i pęcherzyk tylko na lewym jajniku- czyli tym z niedrożnym jajowodem.
    W tym cyklu wyjątkowo szybko jak na mnie, wczoraj 10dc, jest na prawym- jeden ładny 16mm, drugi mniejszy ale rośnie. Endo 7,7mm.
    W macicy polip niestety- ale miałam je usuwane już 3 razy, odrastają, czasem znikają więc robimy IUI, kolejna histeroskopia już tylko w wypadku invitro.

    Więc podsumowując- jutro jeszcze USG i na piątek planujemy IUI. Wyniki męża rewelacyjne poza morfo- 10%.
    Staram się nie nakręcać ale mam nadzieję.

    Trzymam kciuki za Was wszystkie i proszę też o wsparcie, bo od nadmiaru emocji i wątpliwości mi się w głowie miesza już...

    Selina, kahanka, Salma, Xkali lubią tę wiadomość

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • liliputkowo90 Autorytet
    Postów: 731 758

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Ucieczka nie jest rozwiązaniem, bo niby dlaczego mamy uciekać z własnego kraju? Poza tym zawsze zostaną tu inne kobiety, którym tez trzeba pomóc. Jedynym rozwiązaniem jest pójście na wybory w przyszłym roku i zmiana tego chorego rządu. Jest masa osób z problemami z płodnością, te osoby mają rodziny i przyjaciół. Wystarczy każdemu ze swoich bliskich wytłumaczyć jak to jest i prosić, żeby każdy z nich poszedł głosować.
    Wizja piękna ale ciężka do spełnienia. Ja z nikim nie rozmawiam już o naszej bezpłodności. Próbowaliśmy wielokrotnie ale to jest tak ciężki temat dla ludzi którzy tego nie przeszli. Zawsze słyszę można adoptować albo bóg tak chciał. Masakra. Musi upłynąć wiele wody by się to zmieniło. Dlatego cieszę się że ten temat jest teraz wałkowany w tv bo ludzie częscij o tym chcą rozmawiac. Moja znajoma słuchając radia poruszyła ten temat, na tyle ile pozwala mi moja wiedza tłumaczyłam jej różnicę miedzy inseminacją a invitro. była w szoku. Zaczęła na własną ręke szukać info na ten temat. Lecz nie każdy jest na tyle otwarty ale kropla drąży skałe :)

    5 lat starań. 4IUI, 4IVF.
    ❤2.02.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LenaAnna powodzenia przede wszystkim z IUI :)
    Mam pytanie do Ciebie, w jakich odstępach miałaś histero robioną? W sensie, jak szybko polipy odrastały? Pytam, no miałam 1 usuniętego w październiku i dr każe mi się spieszyć z kolejną IUI a później ivf, że zaraz może odrosnąć :/
    Btw Twoj mąż ma zajebistą morfo ;) Mój miał wiecznie 3-4%, ostatnio po większej ilości supli na 6% łaskawie skoczyło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 09:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem dzisiaj ledwo żywa, zachciało mi się wczoraj zagłuszać problemy i zjadłam całą piernikową czekoladę a do tego złapałam parę chipsów.to teraz ponoszę tego konsekwencje,4 wizyty w wc i nie wiem czy nie skończy się jeszcze wymiotami :( do końca roku nie zjem nic słodkiego

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    LenaAnna powodzenia przede wszystkim z IUI :)
    Mam pytanie do Ciebie, w jakich odstępach miałaś histero robioną? W sensie, jak szybko polipy odrastały? Pytam, no miałam 1 usuniętego w październiku i dr każe mi się spieszyć z kolejną IUI a później ivf, że zaraz może odrosnąć :/
    Ja miałam usuwanego dokładnie 18 kwietnia,w lipcu zaszłam naturalnie a teraz podobno wrócił

    Miła27 lubi tę wiadomość

  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odrastały bardzo szybko- pod 2-3 cyklach. Tylko że moje polipy zawsze były malutkie - ok 7mm, no i były widoczne nieregularnie tj, zdarzało się że w jednym cyklu był a w następnym nie. Mój gin, który robił mi te histeroskopie mówił, że obraz polipa w USG to może być też zgrubienie endometrium, które będzie się zmieniać razem z cyklem. Twierdzi, że na chwilę obecną nie ma co wchodzić do macicy po raz kolejny i generować stanu zapalnego+ zrostów.
    I że najwyżej przed transferem jeśli będzie trzeb to się zrobi mini-łyżeczkowanie i scraching.

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed inseminacja regularnie uprawiałam sport, dobrze działa to na stres:) jeśli chodzi o nasza bezpłodność to nikomu o tym nie mówiliśmy i nie mówimy. Nikt nie wie,że mamy problem. Nie chce z nikim o tym rozmawiać, bo nie chce litości. Wiem jak wszyscy będą reagować dlatego wolę nie mówić:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 10:17

    *zonaboba*, Kiara1992. lubią tę wiadomość

‹‹ 1095 1096 1097 1098 1099 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ