X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dokładnie tak. To dziwne, ale już czytałam nieraz że morfologia, ruchliwość i inne parametry ok a tu nagle fragmentacja 50%
    Jestem w szoku.

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CYTRYNKA_2016 wrote:
    NeverLoseHope mam pytanie z innej bajki, jak zrobiłaś ta kolorowa stopkę z odliczeniem czasu starań?

    Zrobilam go na stronie
    www.suwaczki.com

    Wybralam zakladke "wiek dziecka " bo ten suwaczek liczy czas od podanej daty a tekst sama zmieniasz.

    Jakby cos służę pomocą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 19:50

    CYTRYNKA_2016 lubi tę wiadomość

  • Aga-ta86 Ekspertka
    Postów: 148 159

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie wiem że może to głupie ale jedna z Was pisała że przed iui warto wypić energetyka przez faceta żeby poprawić ruchliwość plemników. Stosował ktoś?

    32 lata
    rok starań
    wysoka prolaktyna
    nadczynność tarczycy
    2 IUI :(
    1 transfer 😡
    2 transfer 😊
    10 dp beta hcg 401,5
    12 dp beta hcg 1399
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Czy przed IUI Wasi partnerzy robili badanie fragmentacji? Moja lekarz powiedziała aby tego nie robić przed IUI, dopiero do in vitro. Ale zastanawiam się czy nie zrobić tego badania, bo czytałam, że jeśli to badanie nie jest w normie to IUI nie ma sensu.
    Tak, właśnie to badanie przekreśliło u nas szanse na naturalna ciaze i inseminację, 3 lata „leczyli” tylko mnie, bez sensu stymulując mimo tego, ze owulacje miałam miesiąc w miesiąc;)
    Dopiero jeden profesor, ostatnia nadzieja, z reszta polecony tutaj na ovu, zlecił badania rozszerzone męża i okazało sie, ze fragmentacja właśnie fatalna wyszła -72%, myoxis i hba tez złe. Wiec u nas ewidentnie właśnie to jest przyczyną braku ciazy. Gdyby lekarze w standardzie zlecali rozszerzane badania nasienia po roku bezskutecznych starań, podejrzewam, ze wyjaśniałaby sie przyczyna problemów wielu par. U nas 3 lata w plecy, masa bezsensu przyjmowanych lekow i teraz taka diagnoza;)
    Ale spoko, grunt, ze w końcu wiadomo o co chodzi. Teraz działać i zobaczymy kiedy i jakie in vitro zostanie nam zaproponowane.
    A jesli nie uda się i to to zostaje zawsze adopcja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 20:20

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    Słuchajcie wiem że może to głupie ale jedna z Was pisała że przed iui warto wypić energetyka przez faceta żeby poprawić ruchliwość plemników. Stosował ktoś?
    Przed IUI akurat nie, ale mąż pił Colę kiedyś przed <3 naturalnie, ale raz przed IUI pił przez 3dni ACC max i mówił, że jak oddał nasienie to faktycznie miało rzadszą konsystencję. Jednak później odebraliśmy wyniki z IUI to i tak była tam lepkość i 2 plusiki, czyli chyba znaczna

    Aga-ta86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina chyba zlapalam od Ciebie bol prawego jajnika :)

    Od kilku godzin boli mnie moj prawy kolega. Mogę to porównać do bolu jaki mialam podczas stymulacji gdy urósł pecherzyk dodatkowo z ciagnieciem do tylu plecow hmm...
    Przeszlo mi juz przez mysl ze moze nie pękł i robi sie torbiel... ale nigdy nie zdazylo mi sie cos takiego zawsze wszystkie pekaly.

    Ogolnie w porownaniu do poprzedniej IUI czuje się bardzo dobrze. Czasami leciutko zaboli podbrzusze a nie tak jak ostatnio co chwila bolal.

    Tak tak to dopiero 4 dni a ja juz zaczynam swirowac :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 20:30

    Selina, CYTRYNKA_2016, Justyska1986 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tvisha co to za badanie myoxis?

  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tvisha czyli na ivf też są za słabe parametry teraz? Trzymam kciuki aby mąż wytrwał w badaniu supli i poprawieniu się :) Daj znać kiedyś jak sytuacja u Was


    Alexandra tulę :(
    Rozmawiałaś z lekarzem, że chcielibyście IUI na naturalnym cyklu?

    Sorry, nie zauważyłam Twojego pytania. No wyniki sa kiepskie, maz robił 2,5 roku temu ostatnie, były ok.
    Teraz powtórzył wszystko plus hba, fragmentacja, myoxis, generalnie full pakiet i morfologia pogorszyła sie.
    108mln wszystkich, ruch postępowy 19%, całkowity 26%, prawidłowych tylko 3%, a było 6, patologicznych 97%
    Mioxsys 1,4 przy normie do 1,36, hba 65% przy normie od 80%, No i fragmentacja hit- 72%, gdzie 30 to juz kwalifikacja do in vitro;)

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Was podczytuje.w czwartek mam wizytę u nowego lekarza,mam nadzieję że mnie uspokoi.Mam dzisiaj 7 d.c. i bóle jajników jakby już się szykowała owulacja, trochę szybko.

  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tvisha co to za badanie myoxis?
    Potencjał oksydo-redukcyjny w nasieniu, pomiar stresu oksydacyjnego.
    Dla mnie to jakaś nowość totalna, ale nasz lekarz na tym bazuje.

    Selina lubi tę wiadomość

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • Aga-ta86 Ekspertka
    Postów: 148 159

    Wysłany: 17 lutego 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina dzięki za odpowiedź. Jutro mamy IUI o godzinie 14. Wzięłam zastrzyk 24 h przed. Mam nadzieję ze nie pęknie do tego czasu. Powiem mojemu facetowi żeby wypił przed energetyk ;) A może pomoże

    Selina lubi tę wiadomość

    32 lata
    rok starań
    wysoka prolaktyna
    nadczynność tarczycy
    2 IUI :(
    1 transfer 😡
    2 transfer 😊
    10 dp beta hcg 401,5
    12 dp beta hcg 1399
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Witam, czy któreś z Was dziewczyny wykonywały jakieś badania genetyczne lub immunologiczne w poszukiwaniu przyczyn braku ciazy?dodam że nigdy do ciazy nie doszło. Moje wyniki hormonalne i drożność są w porządku. Owulacja -piekna,cykle regularne,męża wyniki nasienia też są ok. Starania trwają już ponad 3 lata. Pod koniec lutego pierwsza iui ale czytając Wasze wypowiedzi nie wiąże z nią już nadziei...
    Ja miałam badania genetyczne i na konflikt serologiczny,ale mam 12 letnia córkę z 1 małżeństwa,z mężem staramy się od 6 lat i ciągle nic. A badania pokazują że wszystko u nas ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha wrote:
    Sorry, nie zauważyłam Twojego pytania. No wyniki sa kiepskie, maz robił 2,5 roku temu ostatnie, były ok.
    Teraz powtórzył wszystko plus hba, fragmentacja, myoxis, generalnie full pakiet i morfologia pogorszyła sie.
    108mln wszystkich, ruch postępowy 19%, całkowity 26%, prawidłowych tylko 3%, a było 6, patologicznych 97%
    Mioxsys 1,4 przy normie do 1,36, hba 65% przy normie od 80%, No i fragmentacja hit- 72%, gdzie 30 to juz kwalifikacja do in vitro;)
    Inne parametry prócz fragmentacji i hba nie są tragiczne. Morfo 3% szału nie ma, ale nie jest to dramat, ma dużą ilość ogólną no i ruchliwość mój mąż ma taką samą.
    Kurczę to nie znam takiego badania jak pomiar stresu oksydacyjnego, chyba że to ma różna nazwę w różnych klinikach, ale mój mąż chyba tego nie badał

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    Ja Was podczytuje.w czwartek mam wizytę u nowego lekarza,mam nadzieję że mnie uspokoi.Mam dzisiaj 7 d.c. i bóle jajników jakby już się szykowała owulacja, trochę szybko.
    A bierzesz jakieś leki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata hyhy no moj wypil energetyka 1h przed- ruchliwosc byla wieksza niz przy pierwszej. I 5 dni przed zaczal pic accmax i lepkosc pierwszy raz byla prawidlowa zawsze mamy +:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2019, 21:12

    Aga-ta86 lubi tę wiadomość

  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 353

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba nie posłucham lekarza i wyśle męża na fragmentacje przed pierweszą IUI, a nie przed drugą. Nie mam pomysłu skąd wziąć kase na in vitro, więc jeśli fragmentacja będzie słaba to od razu pójdziemy na in vitro, aby pieniędzy nie marnować.

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Aino jaką macie Fragmentację?
    DFI 41%

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CYTRYNKA_2016 wrote:
    Kochana co to za ubezpieczenie, że pokrywa 3 IUI?Jeśli mogę wiedzieć, bo dobrze byłoby coś pokombinować.
    Mieszkamy w Szwajcarii. Z podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego finansują 3 próby iui na ciążę.

    CYTRYNKA_2016, usia1986, Meggie1 lubią tę wiadomość

  • 8Róża8 Ekspertka
    Postów: 174 59

    Wysłany: 17 lutego 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    To ja chyba nie posłucham lekarza i wyśle męża na fragmentacje przed pierweszą IUI, a nie przed drugą. Nie mam pomysłu skąd wziąć kase na in vitro, więc jeśli fragmentacja będzie słaba to od razu pójdziemy na in vitro, aby pieniędzy nie marnować.
    Dziewczyny ja jestem naprawde w szoku. Dlaczego mi nikt nie powiedzial o czyms takim jak fragmentacja. LeCze sie od 3 lat, stymuluje sie mimo owulacji miesiac w miesiac mimo przepieknym progesteronie bez wspomagaczy, wyniki meza okej a nikt nigdy nam nie zlecil fragmentacji lub nawet mi kariotypu. No dramat.

    HSG-ok
    Laparo-ok
    hiperprolaktynemia
    Mthfr- 2xhetero
    2x IUI na cyklu naturalnym przy wysokiej homo. 🙁
    Homocysteina uregulowana
    1x IUI na letrozolu.🙁
    Przerwa w staraniach z pomoca med:/
  • CYTRYNKA_2016 Autorytet
    Postów: 1906 2697

    Wysłany: 17 lutego 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Zrobilam go na stronie
    www.suwaczki.com

    Wybralam zakladke "wiek dziecka " bo ten suwaczek liczy czas od podanej daty a tekst sama zmieniasz.

    Jakby cos służę pomocą.


    Bardzo dziękuję:-)

    preg.png

    IUI 1 - 30.01.2019 :-( IUI 2 - 27.02.2019 :-(
    23.04.2019 - IVF
    4.05.2019 - punkcja (6 cumulusów -4 prawidłowe)
    5.05.2019 - 4 zapłodnione komórki❤️
    9.05.2019 - transfer naszego malucha 4AA ❤️( zostaje nam ❄️ mrożaczek 3BB)
    16.05.2019 - beta 7 dpt -101,8 😍 9 dpt - 234,6 😍 14 dpt - 2074 😍 20 dpt - 8315 😍 22 dpt - 13377 😍 26 dpt - ❤️
    16.08.2022- powrót po ❄️
    5.09.2022 - transfer
    12.09.2022 - beta 7 dpt - 11, 8 dpt - 19, 9 dpt -28 CB 😭😭😭

    24.05.2023 - 3 testy z II - Naturalny Cud! ❤️
    25.05.2023 - beta 383 😍
    26.05.2023 - beta 679 prog - 14,70
    30.05.2023 - beta 2457 prog - 29,4
    02.06.2023 - pęcherzyk ciążowy ✊
    13.06.2023 - ❤️


    „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ