X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Nauczycielka Autorytet
    Postów: 279 790

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Dziś 11 dp iui i boli mnie brzuch tak jak na @.
    Za to piersi ani trochę! Aż miło. Zawsze miałam problem z bólem piersi, a najbardziej to mój mąż- bo weź daj HEHE.
    Zrobiłam test beta-hcg i czekam na wynik- będzie około 17.00.
    A profilaktycznie zakupiłam butelkę mojego ulubionego wina na otarcie łez.
    W lutym będziemy próbować jeszcze raz, jak się nie udało tym razem.
    :) :) :) :)

    CYTRYNKA_2016, Natka44, Puchatek, Selina, Florencja, Matylciss88, Miła27 lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    ♀️Ja- 32lata, hsg ✅ Amh 5 ✅
    Przeciwciała p.p brak
    HASHIMOTO tsh 1,35 💊 LETROX75
    MThfr ❌
    Homocysteina 7.09
    NK 9,7% 0.15g/l
    Ferrytyna 15.2
    HLAC C1
    KIR BX (brak 3ds-ów)

    ♂️ Mąż- 34lata, Badanie nasienia ❌
    Morfologia 4% ➡️3%
    Fragmentacja DNA 18 ➡️22% ❌
    Obniżone parametry
    Kariotypy ✅
    HLAC C1
    Czynnik męski?

    IUI 26.01.2019 ❌
    09.2019 operacja żpn ➡️Pogorszenie

    10.2023 invitro start 🍀🍀🍀
    4❄ 5.1.1 ❌, 5.1.2 ❌, 5.1.2❌, 5.1.2💙

    06.12.23 cykl sztuczny
    5.1.1 PGT-A 👍
    5dpt I
    6dpt II Bhcg 7
    10dpt bhcg 108
    17dpt bhcg 1233 pęcherzyk ciążowy
    28dpt bhcg 11259
    04.01 poronienie zatrzymane

    Luty 2024 cykl naturalny
    5.1.2 pgta 👍
    22.02 Transfer EH Ovitrele i Utrogestan
    6dpt 0.99
    9dpt 0,3 😥

    Marzec 2024 cykl sztuczny
    5.1.2 pgta👍
    21.03 transfer EH Ovitrelle, Estrofem, Utrogestan.. 6dpt 0.79 😔

    Kwiecień HSK biopsja
  • CYTRYNKA_2016 Autorytet
    Postów: 1906 2697

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nauczycielka wrote:
    Hej dziewczyny!
    Dziś 11 dp iui i boli mnie brzuch tak jak na @.
    Za to piersi ani trochę! Aż miło. Zawsze miałam problem z bólem piersi, a najbardziej to mój mąż- bo weź daj HEHE.
    Zrobiłam test beta-hcg i czekam na wynik- będzie około 17.00.
    A profilaktycznie zakupiłam butelkę mojego ulubionego wina na otarcie łez.
    W lutym będziemy próbować jeszcze raz, jak się nie udało tym razem.
    :) :) :) :)


    Czekamy na dużą bete :-) zacznij dobra passę:-) kciuki zaciśnięte &&&&

    Nauczycielka lubi tę wiadomość

    preg.png

    IUI 1 - 30.01.2019 :-( IUI 2 - 27.02.2019 :-(
    23.04.2019 - IVF
    4.05.2019 - punkcja (6 cumulusów -4 prawidłowe)
    5.05.2019 - 4 zapłodnione komórki❤️
    9.05.2019 - transfer naszego malucha 4AA ❤️( zostaje nam ❄️ mrożaczek 3BB)
    16.05.2019 - beta 7 dpt -101,8 😍 9 dpt - 234,6 😍 14 dpt - 2074 😍 20 dpt - 8315 😍 22 dpt - 13377 😍 26 dpt - ❤️
    16.08.2022- powrót po ❄️
    5.09.2022 - transfer
    12.09.2022 - beta 7 dpt - 11, 8 dpt - 19, 9 dpt -28 CB 😭😭😭

    24.05.2023 - 3 testy z II - Naturalny Cud! ❤️
    25.05.2023 - beta 383 😍
    26.05.2023 - beta 679 prog - 14,70
    30.05.2023 - beta 2457 prog - 29,4
    02.06.2023 - pęcherzyk ciążowy ✊
    13.06.2023 - ❤️


    „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”
  • Millaa Przyjaciółka
    Postów: 114 26

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    No wlasnie dlatego ja tez raczej stracilam przekonanie o robieniu czegokolwiek "medycznego" w tym kierunku,zostane przy diecie i suplementach.
    Gyncentrum ma taka cene:(

    Ja jestem przerażona tymi komórkami NK. Biorę Encorton od 1 stycznia i z 18% spadły przez miesiąc tylko 2%. Zobaczymy co jutro powie lekarz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bo Estrofem to nie cukierki i sama ich sobie nie kupi ;) lekarz musi je zapisać a jak widać tego nie zrobił.


    NeverLoseHope ja bym nie zwiększała sama dawki leku, to nie jest bezpieczne a lek nie jest obojętny dla organizmu. Lekarz sobie może chcieć 3 pęcherzyki, to Ty ponosisz konsekwencje nie on.
    Druga sprawa że na Endo pomaga wiele naturalnych rzeczy: picie siemienia (można dodawać po łyżeczce do jedzenia jak nie lubisz pić), oleje omega3 - ja kupuję te w kapsułkach z Naturell i biorę 2dziennie mają po 1000mg. Możesz jeść też orzechy, migdały. Polecam Ci te naturalne formy, bo naprawdę działają a nie faszerujemy się dodatkowo kolejnymi hormonami

    Ja jem orzechy, pije wino biore omega 3 6 9 plus witaminy. Juz sama nie wiem.
    Wydaje mi sie ze to wina tej Lametty. W naturalnym cyklu nigdy nie bylo problemow z endo.

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynko Selina estradiolem można niejako zbadać jakość owulacji a w połączeniu z progestefonem daje szerszy pogląd na owulke z moich wyników wychodzi ze albo jej nie było albo była ona niewartościowa tzn cialko zolte jest niewydolne, przy tak niskim estradiolu i progu ciąży nie będzie.
    Nie wiem co dalej serio nie wiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Ja jem orzechy, pije wino biore omega 3 6 9 plus witaminy. Juz sama nie wiem.
    Wydaje mi sie ze to wina tej Lametty. W naturalnym cyklu nigdy nie bylo problemow z endo.
    Tak, może być to wina stymulacji, zwłaszcza zbyt długiej tzn.jak kobieta jest stymulowana więcej niż 3 cykle.
    Ale w jakiej dawce bierzesz oleje? Bo tak żeby zauważyć efekt po endo to z 2000mg dziennie musi być.
    Jak coś to Estrofem chyba też mam, ale muszę zobaczyć ile tabletek.


    Millaa nie bądź przerażona NK, bo to nie koniec świata i wcale nie mają tak wielkiego wpływu. Przeczytaj proszę mogego poprzedniego posta tutaj, wyjaśniałam o co chodzi (na poprzedniej stronie)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 15:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Cytrynko Selina estradiolem można niejako zbadać jakość owulacji a w połączeniu z progestefonem daje szerszy pogląd na owulke z moich wyników wychodzi ze albo jej nie było albo była ona niewartościowa tzn cialko zolte jest niewydolne, przy tak niskim estradiolu i progu ciąży nie będzie.
    Nie wiem co dalej serio nie wiem...
    Jakoś owulacji to się sprawdza badając go tuż przed samą owu, po owu już nam nie pokaże jaka była. Najlepiej by była powyżej 200 a już super jest jak estradiol przed samą owu wynosi k.300.
    Proszę nie panikuj, bo tak jak mówię te wyniki nic teraz nie mówią które zrobiłaś :)
    W ogóle jesteś pewna że jesteś 7-8dpo że badasz proga?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 15:08

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Selina jestem pewna, jeśli owulacja wgl była to była właśnie w zeszły wtorek. Poza tym co do estradiolu to jednak się mylisz. Przy owu pokazuje on dojrzałość pęcherzyka i tyle.

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina no i nie panikuj a raczej wiem że znalazłam przyczyne niepowodzeń i poronien

  • Millaa Przyjaciółka
    Postów: 114 26

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tak, może być to wina stymulacji, zwłaszcza zbyt długiej tzn.jak kobieta jest stymulowana więcej niż 3 cykle.
    Ale w jakiej dawce bierzesz oleje? Bo tak żeby zauważyć efekt po endo to z 2000mg dziennie musi być.
    Jak coś to Estrofem chyba też mam, ale muszę zobaczyć ile tabletek.


    Millaa nie bądź przerażona NK, bo to nie koniec świata i wcale nie mają tak wielkiego wpływu. Przeczytaj proszę mogego poprzedniego posta tutaj, wyjaśniałam o co chodzi (na poprzedniej stronie)

    Dziękuję za odpowiedź. A czy możesz mi jeszcze polecić dobre Omega3 i olej lniany?

    Selina lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Tak Selina jestem pewna, jeśli owulacja wgl była to była właśnie w zeszły wtorek. Poza tym co do estradiolu to jednak się mylisz. Przy owu pokazuje on dojrzałość pęcherzyka i tyle.
    Pierwsze słyszę żeby estradiol po owu pokazywał jaka ona była, mnie gin kazała badać tylko w 3-4dc i w dniu spodziewanej owu jakbym na monicie, później mówiła że to już nie ma sensu. Jeśli tak Ci kazał lekarz badać, to widać co dr to opinia...
    Mnie ginka mówiła, że estradiol pokazuje czy komórka w środku pęcherzyka jest wartościowa czy nie. Pęcherzyk moje być dojrzały do pęknięcia czyli mieć te 21-23mm a w środku może być słaba komórka i estradiol wyniesie mało. Po owu estradiol drastycznie spada.
    Skoro uważasz że znalazłaś przyczynę, to idź do lekarza i niech Ci da jednak stymulację skoro bez niej masz słabe owu i coś na 2fc na podtrzymanie proga

  • Aga-ta86 Ekspertka
    Postów: 148 159

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc mam wyniki i lipa. beta 0,100

    32 lata
    rok starań
    wysoka prolaktyna
    nadczynność tarczycy
    2 IUI :(
    1 transfer 😡
    2 transfer 😊
    10 dp beta hcg 401,5
    12 dp beta hcg 1399
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millaa wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. A czy możesz mi jeszcze polecić dobre Omega3 i olej lniany?
    Ja lykam omega3 1000mg z firmy Naturell i lykam 2 dziennie (w trakcie jedzenia lub tuż po bo inaczej będzie się olejem rybnym odbijało :/ ). Okej lniany najlepiej kupować w aptece bo mają w lodówkach lub w eko/bio sklepach bo tam też tak przechowują. Jego akurat nie piję.
    Pije też siemię lniane (przez żołądek), ale nie wiem czy ono też ma wpływ na komórki
    Achaaa słyszałam też że picie pokrzywy też reguluje NK :) Ja piję już w sumie pół roku raz albo 2 dziennie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 15:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    A więc mam wyniki i lipa. beta 0,100
    Tak mi przykro Agata :(

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata przykro mi :(

    Selina tylko wiesz ja się zastanawiam czy ta stymulacja os pomoże i czy jest sens wydawać tyle kasy co miesiąc ciągle tak próbując. Myślę że chyba muszę odpuścić... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    A więc mam wyniki i lipa. beta 0,100
    Współczuję :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tak, może być to wina stymulacji, zwłaszcza zbyt długiej tzn.jak kobieta jest stymulowana więcej niż 3 cykle.
    Ale w jakiej dawce bierzesz oleje? Bo tak żeby zauważyć efekt po endo to z 2000mg dziennie musi być.
    Jak coś to Estrofem chyba też mam, ale muszę zobaczyć ile tabletek.


    Millaa nie bądź przerażona NK, bo to nie koniec świata i wcale nie mają tak wielkiego wpływu. Przeczytaj proszę mogego poprzedniego posta tutaj, wyjaśniałam o co chodzi (na poprzedniej stronie)

    Ja mam w dawce 1300mg.
    A ten estrofem to w jakiej dawce?
    U mnie dzis 6dc. Lamette bede brala do jutra.
    W pn 11dc kontrola i pewnie jak w pn endo bedzue kiepskie to dr znow powie zs nie zrobi iui. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga-ta86 wrote:
    A więc mam wyniki i lipa. beta 0,100

    Przykro mi. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Ja mam w dawce 1300mg.
    A ten estrofem to w jakiej dawce?
    U mnie dzis 6dc. Lamette bede brala do jutra.
    W pn 11dc kontrola i pewnie jak w pn endo bedzue kiepskie to dr znow powie zs nie zrobi iui. :(
    Estrofem ma chyba jedna dawkę, nie wiem jaka, musiałabym sprawdzić w domu jak wrócę wieczorem.
    Trochę mało tych omega, z 2000mg dobrze by było codziennie i to cały cykl codziennie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrofem ma jedna dawke i rozne dawkowanie. Ja mialam brac 2 i 1 dzien przed iui 3x1, a potem 1x1- nie sluchalam i wzielam 2 dni 2x1 i potem 1x1 do okresu bo podobno nie mozna tego od tak odstawic. Balam sie ze okres bedzie nie wiadomo jak obfity (skoro 1 raz w zyciu mialam takie tlusciutkie endo) ale jest normalny:)

‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ