X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2020 👑
Odpowiedz

Inseminacja 2020 👑

Oceń ten wątek:
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAR wrote:
    Koniczynka a czy tym razem czujesz się jakoś inaczej??
    Nie chce sobie już wkręcać :( biorę progesteron i wiem, ze suplementacja proga może dawać takie objawy jak ciąża. A prawda jest taka, ze jest pewnie za wczesnie na objawy. Cycki standardowo spuchnięte ale nie bolą. W weekend miałam tak dziwnie, ze mnie bolał jajnik ale tak hm jak ból w pachwinie. Nie wiem tylko czy to z tego jajnika w ogóle była owulacja czy nie. I miałam pierwszy raz w życiu zgagę oooo, ale to tez kwestia wysokiego progesteronu, który suplementuje. Dzisiaj to się w ogóle czuje jak na choróbsko, lep mi peka. Ale mam tez sporo stresu w pracy i to może kumulacja progesteron +stres. Tak jeszcze dodam, ze w sumie za każdym razem, a to 3. Raz czuje się inaczej troche ooo. A u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 14:58

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panipedagog wrote:
    Dziewczyny dziś zrobiłam test ciążowy jestem 12 dni po IUI I 12 i 14 dni po Zastrzyku ovitrelle. Zobaczyłam na teście cień cienia cieniów kreski 😂 możliwe ze nadal utrzymuje się zastrzyk? Czy jednak jakaś nadzieja, ze to jednak ciąża? 😘
    Gdzieś wyżej ktoś właśnie pisał, ze miał zastrzyk w moczu po takim czasie. Sprawdza betę z krwi. Będziesz spokojniejsza. Zamiast interpretować

  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelin@@@ wrote:
    do ilu razy próbujecie iui?
    Do 6 póki co

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Kochana może akurat się uda! Robimy to po to, by się udało. Wiem jak to jest już jak za którymś razem się nie udaje. Człowiek zapomina po co to wszystko robi i ciężko sobie wyobrazić, ze może się udać. Ale musimy chociaż trochę wierzyć. Może takie magiczne wymyślenie pomoże! Ja boje się piątku. Niby się z jednej strony człowiek niecierpliwi na badanie i wynik. Ale z drugiej trochę nie chce sprawdzać, bo jest duze prawdopodobieństwo ze znowu nic :/:/ boje się tej informacji poraz 3.
    Ja już teraz będę miała 4 i coraz mniejsze nadzieje.. ale będę robiła co się da

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • KAR Autorytet
    Postów: 447 671

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Nie chce sobie już wkręcać :( biorę progesteron i wiem, ze suplementacja proga może dawać takie objawy jak ciąża. A prawda jest taka, ze jest pewnie za wczesnie na objawy. Cycki standardowo spuchnięte ale nie bolą. W weekend miałam tak dziwnie, ze mnie bolał jajnik ale tak hm jak ból w pachwinie. Nie wiem tylko czy to z tego jajnika w ogóle była owulacja czy nie. I miałam pierwszy raz w życiu zgagę oooo, ale to tez kwestia wysokiego progesteronu, który suplementuje. Dzisiaj to się w ogóle czuje jak na choróbsko, lep mi peka. Ale mam tez sporo stresu w pracy i to może kumulacja progesteron +stres. Tak jeszcze dodam, ze w sumie za każdym razem, a to 3. Raz czuje się inaczej troche ooo. A u Ciebie?
    Za pierwszym razem bardzo się doszukiwałam i rzeczywiście miałam jakieś bóle podbrzusza, dziwny śluz piersi bolały mnie zaraz po IUI, natomiast tym razem w zasadzie nic nie czuje, bardzo mi się chce pić, a jestem z tych że wodę piję z musu a nie z przyjemności a teraz 3 butelki na dzień to min, piersi są duże i dopiero zaczęły dzisiaj mnie boleć, ale generalnie ból piersi zawsze mi towarzyszy przed okresem więc normalka, również suplementuje proga więc już wiem, że objawy mogą być a ciąży brak..
    Pierwszy tydzien po IUI szybko mi zleciał a ten mimo że dopiero się zaczął już mi się dłuży najchętniej poszłabym już na bete...

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań
    ona 27 lat
    AMH 3,2
    KIR BX brak:2DS2,2DS3, 2DS4
    ANA1/2/3-dodatnie
    on 29 lat
    Morfologia: 5%
    2 IUI nieudane
    09.2020 1 IVF Mamy ❄️❄️
    13.10.2020 Transfer 5.1.1🙏
    6dpt beta 11,36
    8dpt beta 60,77
    10dpt beta 164,7
    15dpt beta 1014
    22dpt beta 8249
    27dpt beta 22560
    28dpt ❤️
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAR wrote:
    Za pierwszym razem bardzo się doszukiwałam i rzeczywiście miałam jakieś bóle podbrzusza, dziwny śluz piersi bolały mnie zaraz po IUI, natomiast tym razem w zasadzie nic nie czuje, bardzo mi się chce pić, a jestem z tych że wodę piję z musu a nie z przyjemności a teraz 3 butelki na dzień to min, piersi są duże i dopiero zaczęły dzisiaj mnie boleć, ale generalnie ból piersi zawsze mi towarzyszy przed okresem więc normalka, również suplementuje proga więc już wiem, że objawy mogą być a ciąży brak..
    Pierwszy tydzien po IUI szybko mi zleciał a ten mimo że dopiero się zaczął już mi się dłuży najchętniej poszłabym już na bete...
    Ooo z tym piciem to prawda. Ja przecież nie pije alkoholu a potrafię się obudzić jak na kacu, ze mnie suszy. Ale znów to miks hormonów. Ale za wcześnie pewnie na objawy. Ja na pewno nie pojde wcześniej na betę. Chce mieć pewny wynik, wiec idę 14 dnia po IUI w piątek. Chyba się zaczynam robić nerwowa trochę, pewnie podświadomie jestem podminowana. Mam wrażenie, ze jak tym razem nie wyszło to będę zła a nie smutna. Zreszta sama nie wiem czego się po sobie spodziewać. Myslalam, ze u mnie nie dojdzie do in vitro ale za każda nieudana próba to wizja staje się bardziej realna.

  • KAR Autorytet
    Postów: 447 671

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak się zachowamy czy to będą dobre wieści czy złe..
    Obyśmy były pozytywnie zaskoczone..
    U mnie jeżeli teraz się nie uda, to lekarz stwierdził, że wykona mi fotokoagulacje nadżerki następnie sprawdzi drożnośc i do końca roku raczej nie będzie podejmował prób IUI, taki plan póki co..

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań
    ona 27 lat
    AMH 3,2
    KIR BX brak:2DS2,2DS3, 2DS4
    ANA1/2/3-dodatnie
    on 29 lat
    Morfologia: 5%
    2 IUI nieudane
    09.2020 1 IVF Mamy ❄️❄️
    13.10.2020 Transfer 5.1.1🙏
    6dpt beta 11,36
    8dpt beta 60,77
    10dpt beta 164,7
    15dpt beta 1014
    22dpt beta 8249
    27dpt beta 22560
    28dpt ❤️
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAR wrote:
    Myślę, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak się zachowamy czy to będą dobre wieści czy złe..
    Obyśmy były pozytywnie zaskoczone..
    U mnie jeżeli teraz się nie uda, to lekarz stwierdził, że wykona mi fotokoagulacje nadżerki następnie sprawdzi drożnośc i do końca roku raczej nie będzie podejmował prób IUI, taki plan póki co..
    A nie miałaś drożności robionej? U mnie w klinice to warunek podchodzenia do IUI to sprawdzenie drożności

  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli któraś z Was zainteresują warunki naszej dzisiejszej IUI:
    -3 pecherzyki (2 pękły, 1 nie) mam poprawić z mężem
    - objętość próbki 10 ml
    - koncentracja 80
    - ruchliwość 92%
    -ilość A+B 73,6

    Poprzednia udana za 1 razem podobne wartości nasienia u mnie 2 już pęknięte pecherzyki bez poprawiania.

    Nie pamiętali mnie w klinice i byli w szoku, ze za 1 razem poprzednio się udało i ze tak szybko wróciłam 😜

    To teraz czekamy :) która z Was testuje za jakieś 14 dni ?

    Kika, MoniaSz, OlaNova, Ewelka87 lubią tę wiadomość

    I IUI udana ❤️
  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, ze przy pierwszej ciąży zero objawów i test wyszedł negatywny bo chyba za krótko czekałam. Dopiero drugi pokazał 2 kreski zrobiony po 15 dniach :)

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    I IUI udana ❤️
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    A nie miałaś drożności robionej? U mnie w klinice to warunek podchodzenia do IUI to sprawdzenie drożności[/QUOTE
    No właśnie ciekawe.. bo ja tez nie miałam jeszcze drożności 🙈

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett13 wrote:
    Jeśli któraś z Was zainteresują warunki naszej dzisiejszej IUI:
    -3 pecherzyki (2 pękły, 1 nie) mam poprawić z mężem
    - objętość próbki 10 ml
    - koncentracja 80
    - ruchliwość 92%
    -ilość A+B 73,6

    Poprzednia udana za 1 razem podobne wartości nasienia u mnie 2 już pęknięte pecherzyki bez poprawiania.

    Nie pamiętali mnie w klinice i byli w szoku, ze za 1 razem poprzednio się udało i ze tak szybko wróciłam 😜

    To teraz czekamy :) która z Was testuje za jakieś 14 dni ?

    A co jest nie tak ze macie IUI ? Bo widzę tak jak u Nas, nasienie super

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 6 lipca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    A co jest nie tak ze macie IUI ? Bo widzę tak jak u Nas, nasienie super

    Niepłodność idiopatyczna żeńska, nie wiemy co jest przyczyna, 2 lata starań naturalnych bez efektu :( pierwsza IUI bardzo przeżywałam i całe przygotowania.

    Położna się mnie zapytała czemu tak szybko chce drugie...a ja na to: a co jeśli albo teraz albo już nigdy więcej. Moja mama moja urodziła moje rodzeństwo po 13 latach.

    I IUI udana ❤️
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett13 wrote:
    Jeśli któraś z Was zainteresują warunki naszej dzisiejszej IUI:
    -3 pecherzyki (2 pękły, 1 nie) mam poprawić z mężem
    - objętość próbki 10 ml
    - koncentracja 80
    - ruchliwość 92%
    -ilość A+B 73,6

    Poprzednia udana za 1 razem podobne wartości nasienia u mnie 2 już pęknięte pecherzyki bez poprawiania.

    Nie pamiętali mnie w klinice i byli w szoku, ze za 1 razem poprzednio się udało i ze tak szybko wróciłam 😜

    To teraz czekamy :) która z Was testuje za jakieś 14 dni ?


    Czyli masz jednego maluszka już IUI tak?:)

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Koniczynka28 wrote:
    A nie miałaś drożności robionej? U mnie w klinice to warunek podchodzenia do IUI to sprawdzenie drożności[/QUOTE
    No właśnie ciekawe.. bo ja tez nie miałam jeszcze drożności 🙈
    Ooo trochę mnie to dziwi. Przecież jeśli jajowody są niedrożne to nie ma sensu IUI i to może być strata kasy i czasu. A udrożnienie medycznie jest możliwe. Teraz pewnie próbujesz i nie chcesz tracić cylu. Ale jeśli by się nie udało 4. Raz to jak dla mnie bez tego badania to nie ma sensi próbować. Nie wiem czy nie wstrzynalabhm się z 4. Próba na poczet badania drożności.

  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett13 wrote:
    Niepłodność idiopatyczna żeńska, nie wiemy co jest przyczyna, 2 lata starań naturalnych bez efektu :( pierwsza IUI bardzo przeżywałam i całe przygotowania.

    Położna się mnie zapytała czemu tak szybko chce drugie...a ja na to: a co jeśli albo teraz albo już nigdy więcej. Moja mama moja urodziła moje rodzeństwo po 13 latach.

    Na spokojnie nie ma się czego bać przy IUI i przezywać:) ale trzeba szybko działać ja wiem po sobie bo nie chciałam,.. i nie chciałam mieć dzieci a tu nagle się zachciało i się nie da :/ a czas szybko leci. Ale próbować co cykl ☝️ To jak w lotto grasz to może wygrasz ;) napewno większe szanse niż przy naturalnym współżyciu

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 6 lipca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Ooo trochę mnie to dziwi. Przecież jeśli jajowody są niedrożne to nie ma sensu IUI i to może być strata kasy i czasu. A udrożnienie medycznie jest możliwe. Teraz pewnie próbujesz i nie chcesz tracić cylu. Ale jeśli by się nie udało 4. Raz to jak dla mnie bez tego badania to nie ma sensi próbować. Nie wiem czy nie wstrzynalabhm się z 4. Próba na poczet badania drożności.

    Taki właśnie miałam zamiar, odrazu w sobotę po IUI powiem niech mi robi drożność żeby nie tracić cyklu następnego, bo czytałam ze jak się robi drożność to nie można IUI w tym cyklu ? 🤷🏼‍♀️ Ja go pytałam o drożność mówil ze narazie nie trzeba, ja miałam IUI dojajowodowa. Ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie 🤷🏼‍♀️

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czyli masz jednego maluszka już IUI tak?:)

    Tak, jeśli teraz się uda to będzie 20 miesięcy różnicy ☺️

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    I IUI udana ❤️
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Taki właśnie miałam zamiar, odrazu w sobotę po IUI powiem niech mi robi drożność żeby nie tracić cyklu następnego, bo czytałam ze jak się robi drożność to nie można IUI w tym cyklu ? 🤷🏼‍♀️ Ja go pytałam o drożność mówil ze narazie nie trzeba, ja miałam IUI dojajowodowa. Ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie 🤷🏼‍♀️
    A to może o to chodzi. Większość z nas zapewne ma domaciczna ( czyli najczęstszy rodzaj).
    A i po IUI Ci nie zrobi przecież. Podaje się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne itp. Będziesz musiała jeden cykl odpuścić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2020, 18:19

  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Na spokojnie nie ma się czego bać przy IUI i przezywać:) ale trzeba szybko działać ja wiem po sobie bo nie chciałam,.. i nie chciałam mieć dzieci a tu nagle się zachciało i się nie da :/ a czas szybko leci. Ale próbować co cykl ☝️ To jak w lotto grasz to może wygrasz ;) napewno większe szanse niż przy naturalnym współżyciu

    Kiedy testujesz ?

    I IUI udana ❤️
‹‹ 406 407 408 409 410 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ