X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2020 👑
Odpowiedz

Inseminacja 2020 👑

Oceń ten wątek:
  • Kolejna Koleżanka
    Postów: 36 80

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Mam jutro monitoring przed 4 IUI .. nie wiem co robić bo nie miałam tej drożności robionej, czy mu kazać robić czy jak mówi ze nie trzeba to nie ? 🤷🏼‍♀️ Takiego dola dzisiaj złapałam ze wyłam z pół godziny :/ nie wiem co mam robić później, czy dalej IUI robić, czy prosić żeby robił wszystkie badania pokolei, czy robić in vitro ? Poradźcie mi coś :(
    Wiem co czujesz :( sama mam takie napady... my zdecydowaliśmy ze podchodzimy do dwóch iui jak nie wyjdzie to in vitro. Nie wiem czy dobre podejście ale szkoda nam czasy i kasy na kolejne iui jak można włożyć w in vitro. I chcemy zdążyć zanim nam sie ważność badań skończy. Jestem przerażona tym trochę :(

    p19u3e3ksfxvadba.png
  • Bąbel Autorytet
    Postów: 916 1030

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolka4025 wrote:
    Czy ktoś z Was może wypowiedzieć się na temat kliniki Angelius z Katowic i o Lekarzu Grzegorz Tomanek?

    Zastanawiam się nad zmianą kliniki. Wczesniej bylam w Parens Krakow
    Nie wypowiem się na temat klinik na Śląsku ponieważ jestem z Wielkopolski 😊 ale chce Tobie pokrótce opowiedzieć moja historie...
    Miałam dwie IUI na NFZ u lekarki która od pierwszej wizyty miała problem do mnie tzn ze za gruba, ze schudnąć, ze niskie AMH ze wiek już nie ten i spróbowaliśmy dwa razy ale wciąż był wałkowany temat in vitro już zygalam tym i przy moim cyklu 26 dniowym robiono mi IUI w 10 oraz 9 dniu cyklu... w porę się obudziliśmy z moim N. i zmieniliśmy klinikę i miałam IUI w 13 dniu czyli dokładnie w połowie cyklu i udało się w nowej klinice u nowego lekarza za pierwszym razem 🍀🙏💪 w piątek rozpoczynamy 20 tydzień ciąży 🤰❤️🧸
    Tak miało być jeśli czujesz ze potrzebujesz zmiany to zrób to nie słuchaj jednego lekarza a zwłaszcza jak masz wrażenie ze zależy Mu na kasie ja tez miałam takie wrażenie niestety 🤨😔☹️ To jest straszne jak można tak krzywdzić ludzi tzn nas kobiety i z góry przekreślić IUI żeby tylko dojść do in vitro 🙈🤦‍♀️
    Trzymam kciuki za słusznie podjęta decyzje ✊✊✊

    Mad_red, Jolka4025 lubią tę wiadomość

    f3c5740a8e.png
  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 8 lipca 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Jolka, nie bierzesz pod uwagę Artvimedu? Bylam w zeszły wtorek na wizycie startowej,nie wygląda najgorzej. Jesteśmy u dr Ch. obecnie jestem na stymulacji letrozolem, w poniedziałek monitoring i decyzja o iui.
    Ponadto niewiele mogę Ci napisać bo jeszcze niewiele wiem, ale podobno cały Kraków wali do Artvimedu.

    Widze że jestescie w temacie jesli chodzi o kliniki w Krakowie.. a jakie opinie słychać o GynCentrum? 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka87 wrote:
    Widze że jestescie w temacie jesli chodzi o kliniki w Krakowie.. a jakie opinie słychać o GynCentrum? 😉
    Osobiście wahalam się pomiędzy Artvimedem a Gyncentrum. Wybrałam to pierwsze bo doswiadczenie większe i laboratorium lepsze. Już mi tam lekarz powiewa byleby w labie się popisali. To mi przyświecało.

  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czesc Kochane. Pytanie z innej beczki. Czy któraś z Was przy suplementacji progesteronu miała zgagi? Nigdy w życiu chyba nie miałam. A teraz już któryś dzień. Nie chce brać żadnych leków. A już mnie to meczy. Dzisiaj po kolacjo znów zgaga..:/
    Może macie jakieś sprawdzone metody domowe/ naturalne?

    Jak wyleczylam sie ze zgagi i refluksu cytryną.. 😉
    Rano pół godziny przed śniadaniem wyciskasz całą cytrynę i tyle co bedziesz miala cytryny dolej tyle samo wody i wypij na czczo i tak co dzień 😘

    Koniczynka28, Mad_red lubią tę wiadomość

  • Natalik Autorytet
    Postów: 298 298

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Mam jutro monitoring przed 4 IUI .. nie wiem co robić bo nie miałam tej drożności robionej, czy mu kazać robić czy jak mówi ze nie trzeba to nie ? 🤷🏼‍♀️ Takiego dola dzisiaj złapałam ze wyłam z pół godziny :/ nie wiem co mam robić później, czy dalej IUI robić, czy prosić żeby robił wszystkie badania pokolei, czy robić in vitro ? Poradźcie mi coś :(
    Olalalalaa ja w prawdzie jestem dopiero przed iui ale mój gin powiedział że drożność to podstawa
    Każda z nas ma gorsze dni , płacz i smutek to normalna sprawa. Jesteśmy tylko ludźmi i wydaje mi się to całkiem normalne, chociaż wiem że jak akurat ten dzien nadchodzi to nawet najlepsze słowa wsparcia nie pomagają. Trzeba wtedy się wyplakac i pozwolić sobie na upust uczuć.
    Tule Cię mocno , jesteśmy tutaj dla siebie wszystkie wsparciem 😘

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2018
    03.2019 ciąża biochemiczna
    Niedoczynność tarczycy
    Słabe wyniki partnera
    08.06.2020 HyCoSy
    10.2020 betaHCG 417 po48h 909🤞🙏

  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Osobiście wahalam się pomiędzy Artvimedem a Gyncentrum. Wybrałam to pierwsze bo doswiadczenie większe i laboratorium lepsze. Już mi tam lekarz powiewa byleby w labie się popisali. To mi przyświecało.

    Ja właśnie jestem w GynCentrum i ogolnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Mialam teraz drugie IUI i za tydzień testuje 😌

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 8 lipca 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Mam jutro monitoring przed 4 IUI .. nie wiem co robić bo nie miałam tej drożności robionej, czy mu kazać robić czy jak mówi ze nie trzeba to nie ? 🤷🏼‍♀️ Takiego dola dzisiaj złapałam ze wyłam z pół godziny :/ nie wiem co mam robić później, czy dalej IUI robić, czy prosić żeby robił wszystkie badania pokolei, czy robić in vitro ? Poradźcie mi coś :(

    Olalalalaa wiem co czujesz.. te chwile załamania są najgorsze. Niby się trzymasz i walczysz, ale czasem dopada Cię zwątpienie. Ja mam to samo. Szykujemy się do 4 IUI, a ja się zastanawiam czy ufam swojej pani doktor..

    W ogóle to miałam dziś okropny sen.. Śniło mi się, że zrobiłam test ciążowy i były te dwie upragnione kreski i się tak cieszyłam, ale miałam jakąś dziwną świadomość, że to może być tylko sen, więc zrobiłam drugi test i znowu dwie kreski, jednak dalej nie wierzyłam, że to naprawdę i kolejny raz powtórzyłam z pozytywnym wynikiem.. Męczące bardzo, bo mimo tych pozytywnych wyników i radości, cały czas w podświadomości wiedziałam, że to tylko sen..

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 390 227

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Mam jutro monitoring przed 4 IUI .. nie wiem co robić bo nie miałam tej drożności robionej, czy mu kazać robić czy jak mówi ze nie trzeba to nie ? 🤷🏼‍♀️ Takiego dola dzisiaj złapałam ze wyłam z pół godziny :/ nie wiem co mam robić później, czy dalej IUI robić, czy prosić żeby robił wszystkie badania pokolei, czy robić in vitro ? Poradźcie mi coś :(

    Dla mnie dziwne, ze nie miałaś drożności. Nie trzeba byc lekarzem by stwierdzić, ze bez drożności nie zajdziesz. Po co działać w ciemno? Nie dość, ze IUI to loteria to jeszcze podejście na zasadzie- moze się uda... Nie chce Cie dołować bo nie po to tu jestesny ale lekarze powinni nam pomagać a nie działać po omacku

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całe szczęście w końcu podchodzę do inseminacji! Od marca cały czas było coś nie tak , no i ten wirus.

    15 lipca w urodziny mojego męża wypada nam zapłodnienie 🙊 wiec może by było szczęśliwie , bo termin miałabym w marcu na moje urodziny 😂 . A zawsze mówiłam że do 30 -stki chciałabym mieć dwójkę, wiec jakby była mnoga to był zwariowała 😍.

    Wiem , że to małe szanse i loteria z ta inseminacja i już po tylu latach ciezko by mi było uwierzyć że się udało.

  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 9 lipca 2020, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna wrote:
    Wiem co czujesz :( sama mam takie napady... my zdecydowaliśmy ze podchodzimy do dwóch iui jak nie wyjdzie to in vitro. Nie wiem czy dobre podejście ale szkoda nam czasy i kasy na kolejne iui jak można włożyć w in vitro. I chcemy zdążyć zanim nam sie ważność badań skończy. Jestem przerażona tym trochę :(
    No właśnie tez nie wiem co myśleć bo dr mówi ze in vitro tez często nie wychodzi i z tym by się wstrzymał :(

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 9 lipca 2020, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta8 wrote:
    Olalalalaa wiem co czujesz.. te chwile załamania są najgorsze. Niby się trzymasz i walczysz, ale czasem dopada Cię zwątpienie. Ja mam to samo. Szykujemy się do 4 IUI, a ja się zastanawiam czy ufam swojej pani doktor..

    W ogóle to miałam dziś okropny sen.. Śniło mi się, że zrobiłam test ciążowy i były te dwie upragnione kreski i się tak cieszyłam, ale miałam jakąś dziwną świadomość, że to może być tylko sen, więc zrobiłam drugi test i znowu dwie kreski, jednak dalej nie wierzyłam, że to naprawdę i kolejny raz powtórzyłam z pozytywnym wynikiem.. Męczące bardzo, bo mimo tych pozytywnych wyników i radości, cały czas w podświadomości wiedziałam, że to tylko sen..
    Tez mam ostatnio sny związane tylko z jednym 😩 dobija mnie to, no ale zobaczymy może po wizycie jakoś się ogarnę :(

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 9 lipca 2020, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Dla mnie dziwne, ze nie miałaś drożności. Nie trzeba byc lekarzem by stwierdzić, ze bez drożności nie zajdziesz. Po co działać w ciemno? Nie dość, ze IUI to loteria to jeszcze podejście na zasadzie- moze się uda... Nie chce Cie dołować bo nie po to tu jestesny ale lekarze powinni nam pomagać a nie działać po omacku
    Powiem mu dzisiaj niech robi ta drożność :/ bo rzeczywiście słabo to wyglada

    Mad_red lubi tę wiadomość

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Mad_red Autorytet
    Postów: 534 657

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Powiem mu dzisiaj niech robi ta drożność :/ bo rzeczywiście słabo to wyglada

    Tak jak dziewczyny pisały, bez drożności nie ma sensu robić IUI, szkoda kasy, czasu i stresu. Trzymam kciuki za wizytę 🍀🤞💚

    Styczeń 2012 IUI nieudana
    Luty 2012 IUI - Antoś, wcześniak z 32 tc
    Listopad 2018 - podwójna ciąża - jedna w macicy a druga w jajowodzie- poronienie pierwszej a 2 tyg później usunięcie drugiej z jajowodu (nikt nie wiedział o jej istnieniu, tylko wciąż rosnące HCG)
    Grudzień 2019- Sono HSG i niedrożny prawy jajowód
    38 l., AMH 0.35
    RZS
    14 stycznia 2020 IUI 😢
    8 luty 2020 druga IUI 😢
    23 marca 2020 naturalny cud❤️. 16 kwietnia beta 59,28/ 20 kwietnia beta 289,73/5 maja jest serduszko ❤️😍
    rfxgqqmzdcx1nkg4.png
  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie tylko coś o tym badaniu. Słyszałam ze są dwa rodzaje ? 😅 najbardziej bym wolała takie żeby nie stracić miesiąca tzn żeby normalnie IUI było robione. To boli ? Jakie są przed tym badania ?

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Tez mam ostatnio sny związane tylko z jednym 😩 dobija mnie to, no ale zobaczymy może po wizycie jakoś się ogarnę :(

    Chyba wszystkie mamy ten sam problem 😩 ja to czasem sie zastanawiam czy nie potrzebuje pomocy psychologa.. bywa że kilka dni jestem na uspokajaczach bo inaczej tylko bym płakała 😢 mam takie dni że wszystko mnie doprowadza do szału, wszędzie widze kobiety w ciąży albo z wózkami.. pewnie wiecie o czym mówię..
    Niestety głowy nie da sie wyłączyć a kobieta to juz ma w genach że wszystkim sie przejmuje i zamartwia..
    A teraz dodatkowy stres bo za tydzien testuje po drugim IUI..

  • Olalalalaa Autorytet
    Postów: 302 333

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co jak np okaże się ze mam nie drożne ? Od razu przy badaniu mi to przepchnął czy jeszcze coś później trzeba robić ?

    oar8s65g5yww9w01.png
    ONA: 29 lat
    ON:26 lat
    Wrogi śluz
    14.01 - 1 IUI 🍷
    14.05 - 2 IUI 🍷
    11.06 - 3 IUI 🍷
    12.07 - 4 IUI -❤️
    27.07 beta 56,54 ✊
    28.07 beta 82
    01.08 - 200,15 😻
  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Mam jutro monitoring przed 4 IUI .. nie wiem co robić bo nie miałam tej drożności robionej, czy mu kazać robić czy jak mówi ze nie trzeba to nie ? 🤷🏼‍♀️ Takiego dola dzisiaj złapałam ze wyłam z pół godziny :/ nie wiem co mam robić później, czy dalej IUI robić, czy prosić żeby robił wszystkie badania pokolei, czy robić in vitro ? Poradźcie mi coś :(

    Ja bym Ci radzila zrobic jednak drożność, bo jeśli okaże sie cos nie tak (choć napewno tak nie jest 😘) to tylko wydasz niepotrzebnie pieniadze na kolejne IUI..
    Myślę że z in vitro sie wstrzymaj bo na to zawsze bedzie czas a tym bardziej że nie masz pełnej diagnostyki..
    Ja jestem po drugim IUI i w przyszlym tygodniu testuje,oczywiście juz myślę o tym co dalej jesli sie nie uda.. wyszlam z założenia że zanim podejde do następnego IUI spróbuje dostac sie na laparoskopie bo niby drożność wyszla mi ok ale wiem że mam zrosty po wyrostku i caly czas mnie to niepokoi..

  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 9 lipca 2020, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1991 wrote:
    Ja całe szczęście w końcu podchodzę do inseminacji! Od marca cały czas było coś nie tak , no i ten wirus.

    15 lipca w urodziny mojego męża wypada nam zapłodnienie 🙊 wiec może by było szczęśliwie , bo termin miałabym w marcu na moje urodziny 😂 . A zawsze mówiłam że do 30 -stki chciałabym mieć dwójkę, wiec jakby była mnoga to był zwariowała 😍.

    Wiem , że to małe szanse i loteria z ta inseminacja i już po tylu latach ciezko by mi było uwierzyć że się udało.

    Trzymamy mocno kciuki 👍😘

  • Ewelka87 Przyjaciółka
    Postów: 65 25

    Wysłany: 9 lipca 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalalalaa wrote:
    Powiedzcie tylko coś o tym badaniu. Słyszałam ze są dwa rodzaje ? 😅 najbardziej bym wolała takie żeby nie stracić miesiąca tzn żeby normalnie IUI było robione. To boli ? Jakie są przed tym badania ?

    Ja mialam robione obydwa badania, pod usg wyszlo że mam nie drożne i jestem bezpłodna a drugie pod rtg wyszlo że jajowody są drożne co widac pieknie na zdjęciu.. polecam pod rtg bo jest dokładniejsze i w moim przypadku bezbolesne. Pod usg krzyczalam na caly szpital bo takie męki przeżywałam 😱
    Zakładają cewnik, pompuja balonik a później wprowadzaja kontrast i lezysz pod rtg a oni robia zdjęcia w odpowiednim momencie, czyli kiedy płyn bedzie w jajowodach. Mój lekarz powiedział że podczas badania kontrast może udroznic jajowody jeżeli sa male zrosty, ale nigdy nie będziemy pewni czy cos tam bylo czy nie..
    Jedyne badanie przed to biocenoza i cytologia.

‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ